زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۳۷ آی تی ۹۲(max heap)

ارسال:

behnam8811413 پرسیده:

سوال ۳۷ آی تی ۹۲(max heap)

سلام دوستان
در مورد سوال ۳۷ آی تی ۹۲ که در مورد حذف و درج یه عنصر دلخواه و همچنین کاهش یه مقدار خاص از یکی از عناصر درخت هست و سوال شده که چنتا از این موارد رو میشه با (o(log n انجام داد.
پاسخ هر سه مورد یعنی گزینه ی ۴ هست و من روی حذف یه عنصر دلخواه از درخت شک دارم که log n باشه و اگر میگفت حذف یه عنصر از درخت میشد بگی چون قطعا ریشه باید حذف بشه زمان log n هست اما حالا که گفته یه عنصر دلخواه باید اول درخت رو با زمان n بگردی تا عنصر رو پیدا کنی بعد در زمان log n حذف کنی که میشه (O(n
دوستان کسی میدونه چرا گزینه ۴ شده؟ و گزینه ی ۳ یعنی ۲ مورد درست نیست؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Riemann پاسخ داده:

RE: سوال ۳۷ آی تی ۹۲(max heap)

حرف شما درسته مثلا اگه بگه ۴ را از این درخت خذف کنید، اول باید توی برگا با O(n) پیداش کنیم بعد خذفش کنیم و با lgn تا هم درخت رو آپ دیت کنیم، ولی درخت چون کامل هست پس توی ارایه به سبک هیپ ذخیره شده و این جا اگه به ما بگن که مثلا A[10] رو حذف کن صرف نظر از مقدارش این با lg n میشه. اون چیزی که توی ذهن شما هست فکر کنم بشه حذف یک عنصر مشخص.

ارسال:

behnam8811413 پاسخ داده:

(۰۸ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  حرف شما درسته مثلا اگه بگه ۴ را از این درخت خذف کنید، اول باید توی برگا با O(n) پیداش کنیم بعد خذفش کنیم و با lgn تا هم درخت رو آپ دیت کنیم، ولی درخت چون کامل هست پس توی ارایه به سبک هیپ ذخیره شده و این جا اگه به ما بگن که مثلا A[10] رو حذف کن صرف نظر از مقدارش این با lg n میشه. اون چیزی که توی ذهن شما هست فکر کنم بشه حذف یک عنصر مشخص.

ممنون. فک میکنم تمام نکته اش توی این که گفته عناصر در برگ ها هستند و فقط کافیه عمق درخت رو با log n پیمایش کرد و بعدش هم با یه تغییر لینک گره مورد نظر حذف میشه و من به این موضوع دقت نکرده بودم.البته درخت های هیپ کلا کامل هستند و این موضوع مهمی نیست و تاثیری توی جواب نداره
ممنون دوست عزیز مشکل حل شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

حذف عنصر دلخوا پیچیدگی O n Log n داره ولی اینجا
تو صورت سوال گفته که اعداد توی برگها ذخیره شدن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۷۶۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  سوالی از max-heap sir_ams ۳۳ ۲۱,۸۵۷ ۲۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: سیمول
  روش تبدیل یک لیست صعودی از اعداد به max heap peace2013 ۳ ۲,۹۶۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  تعداد min heapها؟ ۹۰ it reza.bsh ۲ ۲,۲۷۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reza.bsh
  مرتبه heapsort مهرگان ۲ ۱,۴۷۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: LEA3C
  الگوریتم MIN-MAX alifarokhi ۲ ۴,۵۹۶ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
  تعداد مقایسه برای min-heap کردن یک max-heap rezajam ۴ ۴,۱۵۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sali_h
  آیا این زبان مستقل از متن است؟؟ K<=max(i,j) Imankhani ۸ ۶,۷۹۶ ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ریحان
  MinMax Heap rezajam ۱ ۱,۴۶۲ ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: A V A
  درخواست حل یک سوال (حذف از min heap) mmamadi49 ۳ ۱,۷۰۸ ۲۸ دى ۱۳۹۳ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Densike

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close