زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم یا نرم افزار؟

ارسال: #۱۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۲ ق.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
درسای الگوریتم و محاسبات رو که دیدم مطمئن شدم این گرایش هیچ ربطی به من داره.
تردید من برطرف شد امیدوارم تردید شما هم برطرف بشه!

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۱۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط hatami.)
RE: الگوریتم یا نرم افزار؟
(۰۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۶ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  با یکی از بچه های الگوریتم تهران صحبت کردم! میگفت که اساتید خود الگوریتم زیاد خوب نیستن اما میشه از گرایش های دیگه هم درس برداشت، بسته به علاقه‌ی خود آدم هم میشه از گرایش نرم و هم گرایش هوش درس برداشت!
ایشون عقیده داشت که الگوریتم تهران از نرم افزار یه دانشگاه پایین‌تر بهتره چون حداقل اسمش دانشگاه تهرانه!

اتفاقاً من درس‌های الگوریتم را که دیدم یه جورایی علاقمند شدم درس‌های قشنگی داره
البته من در زمینه ریاضی کم و بیش خوبم مثلاً ریاضی ۱و ۲ و محاسبات عددی و معادلات را تو دانشکده ماکز شدم فقط ریاضی مهندسی را یکم آبروریزی بود(البته ریاضی مهندسی هم پشت کنکور خوب خوندم ). الگوریتم و هوش مصنوعی هم ۲۰ و ۱۹ شدم (ولی در مورد هوش کلاً احساسی ندارم)
یکی از بچه‌ها هم میگفت تو دانشگاه تهران بودن خودش یک امتیازه
حالا بدتر دودل شدم
به نظرتون با این اوصاف اول الگوریتم و محاسبات روزانه دانشگاه تهران را بزنم یا نرم روزانه علم وصنعت ؟؟؟؟؟؟؟
لطفاً نظراتتون را بگید ممنون میشم
البته نظریه زبانم هم بد نیست و یک جورایی نقطه قوتم نظریه زبان و سیستم عامل است

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط saba_1984.)
الگوریتم یا نرم افزار؟
اگه میخواین الگوریتم رو اول انتخاب کنید باید اینو در نظر بگیرید که الگوریتم رو حتما قبول میشید.چون پارسال با ۱۷۹ روزانه تهران قبول شده.
به دکترا و آینده کاریش هم فکر کنید!!
دانشگاههای خارجی الگوریتم رو جزء کدوم رشته در نظر میگیرند(ریاضی یا علوم کامپیوتر)!!!
موضوع پایان نامتون میتونه کاربردی باشه؟؟!!!

یکی از استادا میگفت فیلدی رو واسه پایان نامه انتخاب کنید که paper خیز باشه.ملاک خوبی و اعتبار تعداد Paperها هست.

من خواهرانه میگم علاقتون رو فدای اسم دانشگاه نکنید.

امیدوارم شما هم تردیدتون برطرف بشه.

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , ali_computer69
ارسال: #۱۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
باید علاقه مندیتون به شکلی باشه که در اون رشته بتونید تحقیق و پژوهش کنید و این دو تا گرایش از این لحاظ خیلی با هم فرق دارند ببینید دوست دارید تو کدوم زمینه‌ها بیشتر کار کنید و دیگه اینکه اگه دنبال بازار کار ایران هستید الگوریتم خیلی گزینه مناسبی نیست سعی کنید فقط با اسم درسا تصمیم نگیرد چون این اشتباهیه که من سال پیش داشتم انجام می دادم

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , **sara** , 54m4n3h , ali_computer69
ارسال: #۲۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  باید علاقه مندیتون به شکلی باشه که در اون رشته بتونید تحقیق و پژوهش کنید و این دو تا گرایش از این لحاظ خیلی با هم فرق دارند ببینید دوست دارید تو کدوم زمینه‌ها بیشتر کار کنید و دیگه اینکه اگه دنبال بازار کار ایران هستید الگوریتم خیلی گزینه مناسبی نیست سعی کنید فقط با اسم درسا تصمیم نگیرد چون این اشتباهیه که من سال پیش داشتم انجام می دادم

اگه بر اساس اسم درسا تصمیم نگیریم، چه طوری بفهمیم به کدوم گرایش علاقه‌ی بیشتری داریم؟ HuhConfused

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۵ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
برین دنبال زمینه های تحقیقاتی و علمی و کاری و ببینید که خوشتون میاد و شما دوست دارید تو این زمینه‌ها کار کنید یا نه. برین صفحه های این درسا و تمرین‌ها و پروژه‌ها رو ببینید و شاید اسلایدهای اولیه درس که هدف درس رو مشخص می کنه و ببینید هدفتون از خوندن اون رشته با اهداف درس‌ها و کارهایی که قرار انجام بدید سازگاره یا نه. کلا ببینید از محتوای درس‌ها خوشتون میاد و برای انجام کارهای تحقیقاتی چه چیزهایی لازم دارید

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , hatami , ali_computer69
ارسال: #۲۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۴۱ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
سمانه سونا رو می شناسی؟ . اون خیلی از الگوریتم دانشگاه تهران بد می گفت. از بچه های علم و صنعتم دو نفر پارسال قبول شدن الگوریتم .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , ali_computer69
ارسال: #۲۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۴۱ ب.ظ)bache-mosbat نوشته شده توسط:  سمانه سونا رو می شناسی؟ . اون خیلی از الگوریتم دانشگاه تهران بد می گفت. از بچه های علم و صنعتم دو نفر پارسال قبول شدن الگوریتم .
سونا قهرمانی؟ دیدمش ولی باهاش دوست نبودم!
نمی دونستم الگوریتم میخونه!
پس برم پیداش کنم باهاش صحبت کنم ببینم چرا ناراضیه!
توی فیس بوکش نوشته که هوش میخونه!!! مطمئنید الگوریتمه؟!
اون دو تا علم و صنعتی دیگه که پارسال الگوریتم قبول شدن رو اسماشون رو می دونید؟

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
بچه‌ها ببینید، من برای خودم این طوری استدلال میکنم:
تنها نگرانی های من بابت الگوریتم تهران چیه؟ نگرانی هام در دو مورد هست، یکی شغل یکی اساتیدش!

در مورد شغل برای این نگران هستم که نکنه نتونم از تخصصی که توی دوره‌ی کارشناسی ارشد کسب میکنم استفاده کنم؟
بعد جواب خودم رو این طوری میدم که این جا ایرانه ها! چه کسی رو تا حالا دیدی که سر جای خودش باشه؟
و به این فکر میکنم که چیزهایی که توی دانشگاه یاد میگیریم بیشتر جنبه‌ی تئوری دارن و سر هر کاری که بخوایم بریم باید یه مدتی باهاش سر و کله بزنیم تا به طور عملی تخصص های لازم برای اون کار رو کسب کنیم!

در مورد اساتید برای این نگران هستم که میگن اساتیدش زیاد خوب نیستن!
بعد به خودم این طوری جواب میدم که از کجا معلوم که اساتید یه دانشگاه دیگه مثلاً شهید بهشتی بهتر باشن؟ تازه با این تفاوت که احتمالاً شبانه قبول میشم و پول هم باید بدم برای استادایی که خوب نیستن!!
و تازه توی الگوریتم اگه بخوام میتونم از گرایش های دیگه درس بردارم!

یعنی اگه من گرایش الگوریتم رو انتخاب کنم، صرفاً به خاطر علاقه و مدرکش هست! فکر نمیکنم بعداً برای کار به دردم بخوره زیاد!!
البته علاقه به هر دو گرایش رو دارم! هم نرم دوست دارم هم الگوریتم (قبلاً که ای سی‌ام کار میکردم واقعاً لذت میبردم از زندگیم!)

هنوزم عقیده دارید الگوریتم نَرَم؟!! Tongue

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatami , ali_computer69 , Morris
ارسال: #۲۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط hatami.)
الگوریتم یا نرم افزار؟
من امروز بچه‌ها رفتم دانشگاه تهران و با چند تا از بچه های الگوریتم و محاسبات صحبت کردم که گفتم اینجا مطرح کنم شاید بقیه دوستان استفاده کنم
مهمترین موضوعی که نظرم را جلب کرد اینه که دکترای توی ایران تحت این عنوان نداریم
اساتیدش خیلی خوب نیستند
رشته نوپایی هست و ضعف خیلی داره
علاقه خیلی میخواد چون که بیشتر (۹۰%)درساتون الگوریتمی میشه
خوبیش اینه که مدرک دانشگاه تهران میگیری
و فقط هم باید امید داشته باشی که بتونی بری خارج چون اینجا این رشته خیلی به درد نمیخوره

این نتیجه جستجوی امروز من
امیدوارم به درد دوستانی که در این مورد شک دارند بخوره
بچه‌ها من در مورد نرم و الگوریتم و محاسبات هر دو را علاقه دارم ولی مثلاً اصلاً به هوش علاقه ندارم
مسئله اصلی من اینه که آینده کاری این رشته را خیلی نمیتونی روش حساب کنی وگرنه تردیدی نبود چون کمبود استاد با تلاش خودت جبران میشه و یک موضوع دیگه اینکه من دارم استادای این دانشگاه را با استادای علم و صنعت مقایسه میکنم
فکر نکنم خیلی تفاوتی بین اساتید این دو رشته در این دو دانشگاه باشه

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ ب.ظ
خب یعنی آدمایی که الگوریتم میخونن برای دکتری چه کار میکنن؟! فکر کنم یه جایی توی همین پست گفته شده بود که الگوریتم فقط برای کسایی خوبه که حتماً قصد ادامه‌ی تحصیل دارن! پس یعنی چی میشن؟!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سایت الگوریتم و محاسبات تهران هست!
به توصیه‌ی luna خانم من یه کم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو نگاه کردم، به نظرم جالب بودن ... یعنی فکر کنم با علایقم جور درمیان Big Grin

۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۶ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
سونا هوش می خونه هم اتاقیش می گفت الگوریتم می خونه می گفت اصلا خوب نیس . بدیش اینه که تو فنی نیس تو علومه . حمید نجفوند ۸۲ ایه . اون محاسبات قبول شد پارسال . فک نکنم بشناسیش . از ارسلان اینا هم که دانشگا تهرانن می تونی بپرسی .

۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  خب یعنی آدمایی که الگوریتم میخونن برای دکتری چه کار میکنن؟! فکر کنم یه جایی توی همین پست گفته شده بود که الگوریتم فقط برای کسایی خوبه که حتماً قصد ادامه‌ی تحصیل دارن! پس یعنی چی میشن؟!!

سایت الگوریتم و محاسبات تهران هست!
به توصیه‌ی luna خانم من یه کم
رو نگاه کردم، به نظرم جالب بودن ... یعنی فکر کنم با علایقم جور درمیان Big Grin

فکر نکنم برای دکتری مشکلی داشته باشن فارغ التحصیل های این رشته چون دکتری کامپیوتر رو تمام رشته های مرتبط با کامپیوتر می تونن شرکت کنن.
به نظر من اگه علاقه دارید به ریسکش میارزه دانشگاه تهران رو بزنید و همه چیز با اون زمینه تحقیقاتی که انتخاب میکنید میتونه عوض بشه انتخاب این رشته با توجه به جدید بودن ریسک بزرگی هستش ولی این رشته خیلی جای کار داره و شاید دستتون بازتر از مهندسی نرم افزار باشه برای انتخاب موضوع خوب برای رساله و ......

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۱ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ)bache-mosbat نوشته شده توسط:  سونا هوش می خونه هم اتاقیش می گفت الگوریتم می خونه می گفت اصلا خوب نیس . بدیش اینه که تو فنی نیس تو علومه . حمید نجفوند ۸۲ ایه . اون محاسبات قبول شد پارسال . فک نکنم بشناسیش . از ارسلان اینا هم که دانشگا تهرانن می تونی بپرسی .
والا من دیگه نمی دونم چه کار کنم!!!
حمید نجفوند رو دیده بودم توی دانشکده! فکر کنم ای سی‌ام کار میکرد! اون که باید خوشش بیاد از الگوریتم!
با ارسلان هم صحبت کردم، اون میگه فقط در صورتی خوبه که هم بیشتر درسهات رو و هم پروژه ت رو با گرایش دیگه برداری!

۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
به نظر سیلابس الگوریتم جذاب میاد . شاید اونایی که بد می گن دوس ندارن اینا رو!

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۷ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  نرم افزار بهشتی یا الگوریتم-محاسبات دانشگاه تهران؟ Sepideh96 ۱۳ ۹,۷۵۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  فرق بین مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با مهندسی کامپیوتر نرم افزار Rafaat ۰ ۳,۷۸۷ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rafaat
Tongue درصد های رشته نرم افزار و الگوریتم دکتری ۹۷ amir5107 ۱۰ ۷,۴۹۵ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه با رتبه ۱ معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار و ۱ الگوریتم mirmahdi ۴۶ ۶۵,۷۸۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: milad_ronaldo
  رتبه ۹۵۵نرم افزار امنیت و شبکه و رتبه۹۹۵سخت افزار sepideh1373 ۷ ۵,۱۸۹ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nazila73
  نرم مدرس یا الگوریتم تهران؟؟؟ maedehgh3 ۱ ۲,۱۲۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  ۱۸۰ معماری، ۷۷۹ هوش، ۵۸۹ نرم افزار، ۸۹۳ الگوریتم uzarcf ۲ ۳,۴۵۲ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: f.amirdadi
  پیاده سازی الگوریتم ژنتیک با نرم افزارهای داده کاوی azin66 ۵ ۷,۹۴۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: my major

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close