زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی

ارسال:

mahdieh-Z پرسیده:

Information طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی

با سلام,
خیلی‌ها به من می گفتن که هر چیزی هم که بخونی بازهم نمی شه تست هاش رو زد ولی به نظر من این طورهام نیست!
خوندن اصل کتاب پرت یک راه هستش. که کسایی که زحمت کشیدن وکلی وقت گذاشتن و اون رو خوندن همچین هم وقتشون هدر نرفته و به یک نتایجی رسیدن.
البته من خودم این کار رو نکردم و سه چهار تا جزوه خوندم...
مباحث مربوط به
انقیاد (binding)
نوع ارجاع (refrenct type)
scop variable
و...
مباحثی هستن که با خوندن اونها می شه تستهاش رو زد که معمولا هم راجع بهشون تو کنکور اومده!
اطلاعات جانبی هم راجع به زبانهای مختلف و توانایی تو بررسی ویژگی اونها می تونه کمک کنه...
بعضی وقت‌ها تست‌ها یک شباهت هایی به قسمتهایی از کامپایلر داره (مخصوصا قسمتهای آخر)!
جزوه هایی که من خوندم اینا هستن که امیدوارم مفید باشه:
طراحی و پیاده سازی پارسه -محسن طورانی
طراحی و پیاده سازی سنجش تکمیلی - و تست های آخرش
طراحی و پیاده سازی پارسه - علی نورالله
طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی نویسنده مقسمی - مباحث خیلی حرفه ای رو نداشت ولی تست هاش تقریبا بد نبود...
امید وارم مفید باشه...

۳
ارسال:

mehrdad66 پاسخ داده:

دانلود ویرایش ۱۰ کتاب سبستا

نام کتاب : Concepts of Programming Languages
نویسنده: Robert W. Sebesta
ویرایش: دهم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

به امید موفقیت تمامی دوستان
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۲
ارسال:

admin پاسخ داده:

RE: طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی

اختلاف خاصی نیست. جز اینکه منبع اصلی ای که وزارت اعلام کرده پراته اما از لحاظ محتوا سبستا سرتره. به نظرم سبستا می تونه مفاهیم مورد نظر کنکور رو به راحتی پوشش بده. به هر حال تصمیم گیری با خودتونه.

ارسال:

ملیکا پاسخ داده:

(۰۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۶:۱۵ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  اختلاف خاصی نیست. جز اینکه منبع اصلی ای که وزارت اعلام کرده پراته اما از لحاظ محتوا سبستا سرتره. به نظرم سبستا می تونه مفاهیم مورد نظر کنکور رو به راحتی پوشش بده. به هر حال تصمیم گیری با خودتونه.

مرسی همون پرت رو ادامه میدم .. البته نه شاهکار جعفر نژاد رو .. کتاب مرجع..

یه چیزی درباره جعفر نژاد بگم‌: یکی از دوستای من دانشجوی جعفرنژاد بود می گفت کتاب زبان اصلی رو تیکه تیکه می کنه به عنوان پروژه میده دانشجوهاش ترجمه کنن بعد هم اینا رو می چسبونه به هم به اسم خودش کتاب رو میده بیرون !!! Angry
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۲
ارسال:

popp پاسخ داده:

من از کتابه پرات ترجمه سالخورده دارم میخونم.
حالا یه دوست لطف کنه بگه چطور خلاصه برداری میکنه از رو این کتابی با این حجم زیاد!!!!!!
راستی حله تمرین این کتاب تو بازار هست؟
یا تو نت اگه هست لطفا لینکشو بزارید
ممنون

۱
ارسال:

msmiran پاسخ داده:

به نظر من PL درسیه که میشه خیلی راحت حداقل ۳ سوالش رو زد، و اگه سوال خاصی ندن(مثل امسال که از زبان لیسپ سوال دادن!) میشه همه رو زد،
زمان زیادی لازمه برا خوندن این درس گذاشته بشه، ولی ارزشش رو داره، چون خیلی سریع میشه تستاشو توی آزمون زد.
برای این درس اگه برنامه نویسی رو خوب کار کرده باشین(بخصوص شیئی گرا)، خیلی کارتون راحت تره
---------------
اما مرجعی که به نظر من فوق العاده است:
Concept of Programming Languages - Robert W Sebesta
این کتاب ویرایش ۹ اون توی اینترنت پیدا نمیشه.
لینک ویرایش هفتمش با کیفیت متوسط رو براتون گذاشتم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب مقسمی هم برای تست خوبه.
---------------
مباحثی چون حوزه ایستا و پویا و شیوه های ارسال متغیرها به توابع از جمله قسمتهایی هستند که در چند سال گذشته پای ثابت سوالات این درس بوده اند،
حتی اگه قصد دارین این درس رو به طور کامل بزارین کنار(که به نظر من اشتباهه!)، دو مبحثی رو که گفتم رو حتما مطالعه کنید.

ارسال:

msdn پاسخ داده:

(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۰۴ ب.ظ)msmiran نوشته شده توسط:  به نظر من PL درسیه که میشه خیلی راحت حداقل ۳ سوالش رو زد، و اگه سوال خاصی ندن(مثل امسال که از زبان لیسپ سوال دادن!) میشه همه رو زد،
زمان زیادی لازمه برا خوندن این درس گذاشته بشه، ولی ارزشش رو داره، چون خیلی سریع میشه تستاشو توی آزمون زد.
برای این درس اگه برنامه نویسی رو خوب کار کرده باشین(بخصوص شیئی گرا)، خیلی کارتون راحت تره
---------------
اما مرجعی که به نظر من فوق العاده است:

کتاب مقسمی هم برای تست خوبه.
---------------
مباحثی چون حوزه ایستا و پویا و شیوه های ارسال متغیرها به توابع از جمله قسمتهایی هستند که در چند سال گذشته پای ثابت سوالات این درس بوده اند،
حتی اگه قصد دارین این درس رو به طور کامل بزارین کنار(که به نظر من اشتباهه!)، دو مبحثی رو که گفتم رو حتما مطالعه کنید.

من نمی تونم این کتابو دانلود کنم
چون حساب کاربری تو rapidshare ندارم
میشه این کتابو برام میل کنید یا تو یه سایت دیگه ای بزاری که بشه دانلود کرد؟

۱
ارسال:

ملیکا پاسخ داده:

من دارم کتاب pratt رو می خونم (زبان اصلی ).. کسی میدونه پرت بهتره یا سبستا؟ من ادامه بدم یا سبستا رو بخونم ؟

۱
ارسال:

ملیکا پاسخ داده:

ممنون آقای ایرانی ... ولی من با کتاب مرجع بیشتر حال می کنم ... حالا اینجا کسی می دونه بین این دو کتاب مرجع کدومش بهتره واسه خوندن ؟( پرت یا سبستا؟)

۱
ارسال: #۱۰

fatemeh-r پاسخ داده:

من کتاب دکتر رشیدی رو گرفتم. کتاب روونی هستش.
او فصل های اخرش که در مورد زبان های برنامه نویسی هست رو باید بخونیم؟
ممنونم از لمهشد که توصیه کردن

۰
ارسال: #۱۱

HighVoltage پاسخ داده:

دوستان نظرتون در باره کتاب ترجمه شده جعفر نژاد چیه؟
یکی از دوستای من این کتاب خونده بود می گفت بد نیست!می گفت مباحثی رو که تو کنکور ازش سوال میدن خوب ترجمه کرده!این دوستم از ۵ سوال درس ۴ تا شو درست جواب داده بود!
حالا یعنی خوندن اون وقت تلف کنیه یا بهتر از هچیه؟

ارسال: #۱۲

admin پاسخ داده:

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون در باره کتاب ترجمه شده جعفر نژاد چیه؟
یکی از دوستای من این کتاب خونده بود می گفت بد نیست!می گفت مباحثی رو که تو کنکور ازش سوال میدن خوب ترجمه کرده!این دوستم از ۵ سوال درس ۴ تا شو درست جواب داده بود!

اگه سبستا رو بخونید که عالیه. اتفاقاً راحت‌تر هم هست. ترجمه این جعفر نژاد هم که معلومه چه طوریه!!!Smile اگه حس زبان اصلی خوندن ندارید همین رو بخونید

ارسال: #۱۳

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون در باره کتاب ترجمه شده جعفر نژاد چیه؟

با توجه به تجربه‌ی خودم که خوب هم نتیجه گرفتم می تونم بگم که، شما بهتره که جزوه‌ی زبانهای برنامه سازی پارسه رو که ۱۰۰ صفحه بیشتر نیست رو دم دست داشته باشید و بخونید، چون خیلی خوب گفته، حالا اگر جایی به دلیلی خیلی خلاصه بودن این جزوه با مشکل فهمیدن مواجه شدید، به کتاب پرت که ترجمه‌ی قمی هست مراجعه کنید. در واقع اینکه یعنی تیترهارو از پارسه (نوشته طورانی) در بیارید و مطالب رو از کتاب بخونید چون خود کتاب ۶۰۰ صفحه هستش که بسیاری از مطالبش برای کنکور زائده. با این کار مطالب اساسی رو از این کتاب حجیم بیرون می کشید. کتاب مقسمی هم برای جمع بندی پایانی خیلی خوبه، اما برای جمع بندی نه مطالعه اولیه. در ضمن تستهای سالهای قبل از ۸۴،۸۳ با توجه به اینکه بسیار سطحی هستش به درد کنکورهای امروز نمیخوره. حتما روی تستهای جدید تمرکز کنید. (این درس برای دانشگاه آزاد جز منبع کنکور نیست)
(۲۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  من دارم کتاب pratt رو می خونم (زبان اصلی ).. کسی میدونه پرت بهتره یا سبستا؟ من ادامه بدم یا سبستا رو بخونم ؟

همون طور که عرض کردم از خوندن بی واسطه‌ی کتاب پرت خودداری کنید چون ۱- درس نسبتا آسونیه و نیازی نیست وقت طولانی برای خوندن کتاب مرجع بزارید و با جزوات کنکوری کارتون راه میفته ۲- سوالهای کنکور ارشد از چند قسمت مطالب این کتاب طرح میشه(محیطهای ارجاع، مدیریت توابع بازگشتی، انواع ارسال پارامترها و...). حتما از جزوه خلاصه‌ی شده‌ی پارسه استفاده کنید. در ضمن جزو پارسه و راهیان ارشد که در کتاب دروس گرایش نرم افزار چاپ شده دقیقا یکی هستن بدون هیچ تفاوتی. اگر یکی دارید نیازی به تهیه دیگری نیست.

۰
ارسال: #۱۴

mdgh پاسخ داده:

آقای جعفر نژاد یک کتاب دیگه ای هم دارند که به همون اسم هست اما تالیف ایشون هست و نه ترجمه. این کتاب را خودشون برای تدریس این درس به ما معرفی کردند. به نظرم از کتاب ترجمه‌ی ایشون‌، در بیان مفاهیم بهتر هست.

ارسال: #۱۵

admin پاسخ داده:

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ)mdgh نوشته شده توسط:  آقای جعفر نژاد یک کتاب دیگه ای هم دارند که به همون اسم هست اما تالیف ایشون هست و نه ترجمه. این کتاب را خودشون برای تدریس این درس به ما معرفی کردند. به نظرم از کتاب ترجمه‌ی ایشون‌، در بیان مفاهیم بهتر هست.

تالیف!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Undecided

۰
ارسال: #۱۶

hanif پاسخ داده:

من ترجه جعفر نژادو خوندم واقعا بده چون باید بشینی و ترجمش رو تحلیل کنی ولی کتاب سبستا رو ندیدم مال کدوم انتشاراته؟

ارسال: #۱۷

admin پاسخ داده:

(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۴۸ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من ترجه جعفر نژادو خوندم واقعا بده چون باید بشینی و ترجمش رو تحلیل کنی ولی کتاب سبستا رو ندیدم مال کدوم انتشاراته؟

سبستا بعید می دونم ترجمه شده باشه. باید منبع اصلی رو که دوستان هم لینک گذاشتن بخونید

۰
ارسال: #۱۸

hanif پاسخ داده:

اگه دوستا لینکشو دارن خیلی ممنون میشم بگذارند.

ارسال: #۱۹

HighVoltage پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  اگه دوستا لینکشو دارن خیلی ممنون میشم بگذارند.

لینک کتاب سیبستا تو پست شماره ۲ هست دیگه.

۰
ارسال: #۲۰

mahdieh-Z پاسخ داده:

نقل قول: اگه دوستا لینکشو دارن خیلی ممنون میشم بگذارند.
من یک لینک از کل کتاب طراحی و پیاده سازی سبستا رو دارم:

بالا‌تر msmiran هم یک لینک داده بودن:
نقل قول: اما مرجعی که به نظر من فوق العاده است:

۰
ارسال: #۲۱

حامد پاسخ داده:

این کتاب رو که گذاشته بودید دانلود کردم.آیا کل ۷۰۰ صفحه این کتاب جزو سرفصلهای آزمون ارشد می باشد؟
حل تمرینات این کتاب رو هم پیدا کردم که مربوط به همین ویرایش هفتمش می باشد.برای راحتی دوستان در آدرس زیر آپلود کردم:

پسورد‌: manesht

ارسال: #۲۲

msmiran پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  این کتاب رو که گذاشته بودید دانلود کردم.آیا کل ۷۰۰ صفحه این کتاب جزو سرفصلهای آزمون ارشد می باشد؟
حل تمرینات این کتاب رو هم پیدا کردم که مربوط به همین ویرایش هفتمش می باشد.برای راحتی دوستان در آدرس زیر آپلود کردم:

پسورد‌: manesht

اگه وقت خوندن کل کتاب رو داشته باشین که عالیه، ولی برای این که بدونین چه قسمتهایی رو بخونین، میتونید از کتاب تست مقسمی استفاده کنید و ببینید چه قسمتهایی بیشتر روش تکیه شده و کجاها خیلی ضعف دارین

۰
ارسال: #۲۳

amironline پاسخ داده:

برای مستقیم کردن لینک rapidshare میتونین از سایت زیر استفاده کنین

۰
ارسال: #۲۴

msdn پاسخ داده:

ممنون اما حجم این کتاب بیشتر از ۱۰۰MG هست اجازه‌ی دانلود نمیده
لینک دیگه ای برای دانلودش وجود نداره؟

۰
ارسال: #۲۵

amironline پاسخ داده:

شما با لینک دانلود مشکل دارین یا حجم بالا؟
اینم چند تا لینک دیگه

اینم یه لینک چهارقسمتی

۰
ارسال: #۲۶

ملیکا پاسخ داده:

هیچ کس این جا نمی تونه جواب منو بده ؟؟؟Huh

۰
ارسال: #۲۷

mahdieh-Z پاسخ داده:

نقل قول: حالا اینجا کسی می دونه بین این دو کتاب مرجع کدومش بهتره واسه خوندن ؟( پرت یا سبستا؟)

ملیکا جان فکر نمی کنم افراد زیادی باشن که واسه این درس اصل مرجع رو بخونن! من خودم فقط دو نفر رو میشناسم که پرت خوندن و خوب هم نتیجه گرفتن. کسی رو که سبستا خونده باشه نمیشناسم.

تا جایی هم که می دونم در مورد پرت و سبستا بین علما اختلاف هست...
چیزی که من بیشتر شنیدم این هست که بهتره پرت خونده بشه و تمرینهای سبستا هم بررسی بشه...

۰
ارسال: #۲۸

dehghani پاسخ داده:

من کتاب پرات ترجمه سالخورده رو گرفتم کل کتابو باید بخونم ؟؟؟

۰
ارسال: #۲۹

hanif پاسخ داده:

در مورد کتاب های جعفر نژاد منم اینو شنیدم میگم ما که اینقدر دلخوریم بیایم یه کمپین مبارزه با کتاب های جعفر بزاریم !!!!!!!!!!!!!!!!

۰
ارسال: #۳۰

ف.ش پاسخ داده:

مشکل از نداشتن حساب کاربری نیست فایل حذف شده.

۰
ارسال: #۳۱

admin پاسخ داده:

البته روش ترجمه به وسیله دانشجویان اگه با نظارت کافی باشه خیلی هم خوبه. مشکل کتاب های جعفر نژاد از نبود ویراستار خوب هست.

۰
ارسال: #۳۲

zhaleh پاسخ داده:

من هر چی می گردم هیچ خبری از کتاب پوران نیست میگن در دست چاپه درسته؟
چاپ قدیمشم من ندیدم جایی داشته باشه.
کسی واسه تست این درس پیشنهاد دیگه ای نداره؟

۰
ارسال: #۳۳

yasemi پاسخ داده:

من تا حالا کتاب پوران رو ندیدم فکر نکنم همچین کتابی داشته باشه تو سایتشم نیست !!!

ارسال: #۳۴

zhaleh پاسخ داده:

(۲۱ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۲۰ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  من تا حالا کتاب پوران رو ندیدم فکر نکنم همچین کتابی داشته باشه تو سایتشم نیست !!!

عجیبه‌! اینجا کلی ازش تعریف شده بود!!

۰
ارسال: #۳۵

javadjj پاسخ داده:

بهترین تست حل تمرین لینز هستش درسو بخون با دقت تمریناتش رو حل کن اگه نتونستی برو سراغ جواب اما سعی کن جواب رو تا یه جایی پیش ببری این خاصیت نظریه زبان‌ها و مشین هاست بعد خیلی چیزها که نفهمیدی بخوبی میفهمی این تستای پوران یا مقسمی رو تو ۲ روز میشه تموم کرد

ارسال: #۳۶

Soheil پاسخ داده:

(۲۲ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۷ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  بهترین تست حل تمرین لینز هستش درسو بخون با دقت تمریناتش رو حل کن اگه نتونستی برو سراغ جواب اما سعی کن جواب رو تا یه جایی پیش ببری این خاصیت نظریه زبان‌ها و مشین هاست بعد خیلی چیزها که نفهمیدی بخوبی میفهمی این تستای پوران یا مقسمی رو تو ۲ روز میشه تموم کرد
وقتی یه مانشتی دچار سوء مصرف مانشت میشه!
جواد... جواد... بیدار شو! این چندتاست؟

(جواد جون شوخی بودا به دل نگیریHeart)

۰
ارسال: #۳۷

yasemi پاسخ داده:

جواد جان کجایی ؟!!

تالار گفتمان مانشت / کنکور ارشد / منابع مفید برای کنکور ارشد / منابع ارشد رشته مهندسی کامپیوتر / طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی

۰
ارسال: #۳۸

dehghani پاسخ داده:

کمک ک ک ک
لطفا یکی به من بگه از رو کتاب پرات دقیقا کدوم فصلاشو بخونم؟؟؟

۰
ارسال: #۳۹

hanif پاسخ داده:

فکر کنم فصل اخرش رو میتونی حذف کنی

۰
ارسال: #۴۰

setaiesh پاسخ داده:

سلام
من تازه برای ارشد شروع کردم(یعنی چند روزه)
درس "طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی" از "پرات" ترجمه "جعفرنژاد" رو دارم.
چند سوال داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید:

۱)کلا حفظی میاد یا مساله؟
۲)از کجا باید شروع کنم؟
۳)کدوم فصلها و مبحث هاش مهمتره؟ (یا به عبارتی کجاهای کتاب رو حذف کنم؟)
(جواب این سوال رو کامل اگر لطف کنید ممنون میشم)
۴)بعد خوندن کتاب، چه کتاب تستی رو معرفی میکنین؟(مقسمی‌، پوران پژوهش یا ...)

ببخشید اگر سوال تکراری داره اما میخوام منسجم و قطعی جواب داشته باشم و روی همون تمرکز کنم!Big Grin
ممنونم

۰
ارسال: #۴۱

parvaz_hj پاسخ داده:

بچه‌ها اینارو ول کنید توی این درس تست چی کار کنیم......
فقط مقسمی؟؟ تستاش که کمه..............
کسی پوران را دیده؟؟ چه طوریه تستاش خوب و زیاده؟؟کسی کار کرده..
آای تنهایی...؟/؟؟؟
و همچنین همین مطلب واسه کامپایلر...............

۰
ارسال: #۴۲

kahkeshani پاسخ داده:

دوستان من در اون مصاحبه که گفتم پوران اشتباه کردم و همون موقع هم که دوستان پرسیدن گفتم که اشتباه از من بوده من یک کتاب از یکی از دوستانم گرفته بودم که نمی دونم مال چه انتشاراتی بود و در اون مصاحبه به اشتباه گفتم پوران.البته اون مصاحبه رو من اینجا قرار ندادم به خاطر همین اصلاح نشده.از اینکه باعث سردرگمی دوستان شدم عذرخواهی می کنم.

۰
ارسال: #۴۳

samanium پاسخ داده:

سلام
لینک ویرایش ۹ کتاب سیبستا !
بچه‌ها قبلا ویرایش ۷ رو پیدا کرده بودن
این م لینک ۳ قسمتی:

۰
ارسال: #۴۴

f_moradi پاسخ داده:

لینک حل تمرین کتاب سبستا ویرایش ۷:

۰
ارسال: #۴۵

fatemeh-r پاسخ داده:

من کتاب پرات سالخورده رو دارم خوبه بخونم؟ چطوره؟

۰
ارسال: #۴۶

لهمشد پاسخ داده:

با سلام:
یه کتابی تو دانشگاه ازاد قزوین نوشته شده درباره این درس که خیلی می تونه کمک کنه به فهم ودرک مطلب این کتاب رو دکتر حسن رشیدی نوشته نمی دونم قیمتش چنده باز هم می گم این کتاب از بین کتب کنکوری که تو بازار هستش بهتر تو ضییح داده شده . به هر حال خود این مولف هم مدرس یکی از دانشگاه های انگلستان بوده و سابقه ۱۰ سال تدریس تو این درس رو داره . باز تا کید می کنم این کتاب کتاب کنکوری نیست ولی نثر روانی داره .و فقط می تونه تو فهم کمکتون کنه .البته برام سخته بتونم بهتون برسونم ولی اگه چند نفر بخوان میتونم براشون بگیرم وپست کنم .

۰
ارسال: #۴۷

fatemeh-r پاسخ داده:

نمی دونم که چه جوریه یه کم تحقیق کنم بهتون میگم. کتاب سالخورده و پارسه چطوره ؟ این کتابی که گفتین از این دوتا بهتره؟
رفتم تو سایت دانشگاه قزوین دیدمش سر فصل هاشو .از کجا اینو میشه تهیه کرد؟

۰
ارسال: #۴۸

لهمشد پاسخ داده:

من می تونم بگیرم براتون فقط الان نه چون خیلی در گیرم (درس درس درس )ولی می تونم تا ۴۵ روز دیگه برا تون پست کنم اگه هم که وقت ندارید برید از دانشگاه خودتون تهیه کنید ؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۴۹

fatemeh-r پاسخ داده:

باید فقط قزوین برم که بخرم؟ یا تهران یا جای دیگه داره؟

۰
ارسال: #۵۰

لهمشد پاسخ داده:

قزوین دانشگاه ازاد اسلامی واحد باراجین

۰
ارسال: #۵۱

آرمین پاسخ داده:

لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا

یکی از دوستان قبلا لطف کرده بود لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا (Concepts of Programming Languages) رو گذاشته بود. اما از اون جایی که این لینک دیگه فعال نیست، من ۲ لینک جدید پیدا کردم که امیدوارم مفید باشه. البته من فقط اولیش رو دانلود کردم.

لینک اول:

لینک دوم:

ارسال: #۵۲

هاتف پاسخ داده:

RE: لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۰۹ ق.ظ)آرمین نوشته شده توسط:  یکی از دوستان قبلا لطف کرده بود لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا (Concepts of Programming Languages) رو گذاشته بود. اما از اون جایی که این لینک دیگه فعال نیست، من ۲ لینک جدید پیدا کردم که امیدوارم مفید باشه. البته من فقط اولیش رو دانلود کردم.

لینک اول:

لینک دوم:

سلام
لینک فیلتره!
من از اکانت رپیدبازم دارم دانلود می کنم که لینک مستقیم میده
فکر می کنم حالا که به اکانت خودم منتقل شون کردم از سرور حذف نشن، بنابراین لینک مستقیم شون رو میزارم برای دوستانی که ممکنه با لینک بالا مشکل داشته باشن؛

ارسال: #۵۳

msdn پاسخ داده:

RE: لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۰۹ ق.ظ)آرمین نوشته شده توسط:  یکی از دوستان قبلا لطف کرده بود لینک دانلود ویرایش ۹ کتاب سبستا (Concepts of Programming Languages) رو گذاشته بود. اما از اون جایی که این لینک دیگه فعال نیست، من ۲ لینک جدید پیدا کردم که امیدوارم مفید باشه. البته من فقط اولیش رو دانلود کردم.

لینک اول:

لینک دوم:

من قسمت دوم این کتابو از طریق این لینک دانلود کردم موقع باز کردن فایل rar به صورت زیر باز میشه اصلا نمی دونم چی کار کنم
با چند لینک دیگه هم امتحان کردم همین طور شد
کمکم کنید

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۵۴

لهمشد پاسخ داده:

اگه کسی این کتاب رو می خواد بگه تا من براش بگیرم البته پولش رو بدیدا TongueTongueTongueTongue( شوخی کردم )این ایمیلم هستش armiya_shab@yahoo.com

ارسال: #۵۵

Ely پاسخ داده:

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۴۲ ب.ظ)لهمشد نوشته شده توسط:  اگه کسی این کتاب رو می خواد بگه تا من براش بگیرم البته پولش رو بدیدا TongueTongueTongueTongue( شوخی کردم )این ایمیلم هستش armiya_shab@yahoo.com
این کتاب را نمیشه از انقلاب تهیه کرد ؟
حتما باید از دانشگاه قزوین گرفت؟

۰
ارسال: #۵۶

mfXpert پاسخ داده:

شما میتونی یه اکانت تو سایت library.nu یا همون gigapedia سابق بسازی و خیلی راحت هر کتاب انگلیسی که فکرشو می کنید از این سایت دانلود کنید از جمله آخرین ویرایش کتاب سبستا

۰
ارسال: #۵۷

alaydyn پاسخ داده:

در این زمینه پیاده سازی زبانها یک کتاب معرفی کنید نه چندین کتاب وقت کمه یک کتاب برای کنکور امسال از اول تاپیک تا اینجا چندین کتاب معرفی شده به خاطر همین گیج شدیم کدام را تهیه کنیم ؟

۰
ارسال: #۵۸

hanif پاسخ داده:

اصلا این درس چند کتاب ترجمه شده نداره یه کتاب ترجمه شده پرات هست و چند کتاب تست ناقص

۰
ارسال: #۵۹

Br2012 پاسخ داده:

البته مرجع لاتین هم داره که فکر نکنم نیاز باشه واسه این درس لاتین بخونی البته همین پرت هم خودش خوبه

۰
ارسال: #۶۰

mat پاسخ داده:

۱ کتابم من معرفی مینکم برای کسانی که تا حالا برنامه سازی رو نخوندن یا از غلط املایی های کتاب جعفر نژاد در عذابند...
البته فقط برای فهم اولیه خوبه...کتاب پیام نور دانشگاه اران و بیدگل...
تا حد کتاب جعفر نژاد فصلارو پیش برده...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۶۱

davood3d پاسخ داده:

میشه لینک دانلود کتاب زبان اصلی پرات رو بذارید؟
توی تاپیک بایگانی فقط لینک اسلایداش کار می کنه. لینک Pdf کامل کتاب خرابه.
توی نت هم گشتم ندیدم
خیلی ممنون

ارسال: #۶۲

davood3d پاسخ داده:

(۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۲۳ ق.ظ)davood3d نوشته شده توسط:  میشه لینک دانلود کتاب زبان اصلی پرات رو بذارید؟
توی تاپیک بایگانی فقط لینک اسلایداش کار می کنه. لینک Pdf کامل کتاب خرابه.
توی نت هم گشتم ندیدم
خیلی ممنون

کسی نبود ؟ Sad

۰
ارسال: #۶۳

farhadm پاسخ داده:

کتاب Concepts of Programming Languages 9th 2011

سایز‌: ۲۱۲ مگابایت

لینک دانلود:

۰
ارسال: #۶۴

پشتکار پاسخ داده:

زبانهای برنامه سازی سبستا چه فصولی باید خونده شه؟

۰
ارسال: #۶۵

hanif پاسخ داده:

به جز دو فصل اخرش که مربوط به برنامه نویسی توزیعی و شبکه میشه

۰
ارسال: #۶۶

zer0ne پاسخ داده:

(۲۷ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون در باره کتاب ترجمه شده جعفر نژاد چیه؟

با توجه به تجربه‌ی خودم که خوب هم نتیجه گرفتم می تونم بگم که، شما بهتره که جزوه‌ی زبانهای برنامه سازی پارسه رو که ۱۰۰ صفحه بیشتر نیست رو دم دست داشته باشید و بخونید، چون خیلی خوب گفته، حالا اگر جایی به دلیلی خیلی خلاصه بودن این جزوه با مشکل فهمیدن مواجه شدید، به کتاب پرت که ترجمه‌ی قمی هست مراجعه کنید. در واقع اینکه یعنی تیترهارو از پارسه (نوشته طورانی) در بیارید و مطالب رو از کتاب بخونید چون خود کتاب ۶۰۰ صفحه هستش که بسیاری از مطالبش برای کنکور زائده. با این کار مطالب اساسی رو از این کتاب حجیم بیرون می کشید. کتاب مقسمی هم برای جمع بندی پایانی خیلی خوبه، اما برای جمع بندی نه مطالعه اولیه. در ضمن تستهای سالهای قبل از ۸۴،۸۳ با توجه به اینکه بسیار سطحی هستش به درد کنکورهای امروز نمیخوره. حتما روی تستهای جدید تمرکز کنید. (این درس برای دانشگاه آزاد جز منبع کنکور نیست)
(۲۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  من دارم کتاب pratt رو می خونم (زبان اصلی ).. کسی میدونه پرت بهتره یا سبستا؟ من ادامه بدم یا سبستا رو بخونم ؟

همون طور که عرض کردم از خوندن بی واسطه‌ی کتاب پرت خودداری کنید چون ۱- درس نسبتا آسونیه و نیازی نیست وقت طولانی برای خوندن کتاب مرجع بزارید و با جزوات کنکوری کارتون راه میفته ۲- سوالهای کنکور ارشد از چند قسمت مطالب این کتاب طرح میشه(محیطهای ارجاع، مدیریت توابع بازگشتی، انواع ارسال پارامترها و...). حتما از جزوه خلاصه‌ی شده‌ی پارسه استفاده کنید. در ضمن جزو پارسه و راهیان ارشد که در کتاب دروس گرایش نرم افزار چاپ شده دقیقا یکی هستن بدون هیچ تفاوتی. اگر یکی دارید نیازی به تهیه دیگری نیست.
از دوستان اگه کسی جزوه پارسه pdf شو داره لطفا آپلودش کنه

۰
ارسال: #۶۷

morka پاسخ داده:

سلام
دوستان من هر چی گشتم جزوه های موسسات مختلف درس طراحی پیاده سازی رو پیدا نکردم اگه می شه لطف کنید بذارید اگه دارید ممنون می شم

۰
ارسال: #۶۸

aatwo پاسخ داده:

[تصویر:  50470_1_1379097541.jpg]
ارشدزبان های برنامه سازی (رشته کامپیوتر) بهمراه CD

نویسنده: مریم حسن خانی
موضوع‌: فنی و مهندسی
مجموعه‌ مهندسی ‌کامپیوتر
کد کتاب: ۱۱۲۳۷۰
سرفصلها:
تعداد صفحات: ۶۱۶
شابک: ۸-۹۲-۲۵۴۱-۹۶۴-۹۷۸
سال انتشار: ۱۳۸۸
نوبت چاپ: ۱
تیراژ:
قیمت:۱۱۰۰۰۰ ریال
این کتاب هست کتابهای سپاهان معمولا دارای تستهای میکرو هست فکر کنم

۰
ارسال: #۶۹

lvlina_r پاسخ داده:

یکی واسه این درس یه کتاب تست درست و حسابی معرفی کنه....، لطفا....

۰
ارسال: #۷۰

mahi_24 پاسخ داده:

دقیقا منم همین درخواستو دارم

۰
ارسال: #۷۱

mansoureh_92 پاسخ داده:

سلام ببخشید کتاب حل تمرینش دانلود نمیشه و پیغام The file link that you requested is not valid. میده میشه درست کنید لینک یا برام میل کنید خیلی لازمش دارم. حیاتیه.... ممنون میشم.
email:hw88_must@yahoo.com
ممنون

۰
ارسال: #۷۲

arasg پاسخ داده:

سلام
کسی میدونه این صدای کدوم استاده و از کدوم کتاب تدریس میشه؟

کسی لینک کتاب طراحی و پیاده سازی پارسه - علی نوراله داره؟کتاب قدیمی پارسه هست

۰
ارسال: #۷۳

mahi_24 پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۰۷ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  یکی واسه این درس یه کتاب تست درست و حسابی معرفی کنه....، لطفا....
کسی نمیدونه؟؟؟خب از چی تست بزنیم؟؟؟

۰
ارسال: #۷۴

luna پاسخ داده:

در مورد طراحی و پیاده سازی خیلی مهمه که هدفمند بخونید! چون حجمش خیلی زیاده! شدیدا بهتون پیشنهاد می کنم که تست های چند سال اخیر رو ببینید. ۲ یا ۳ تا تست همیشه از یه سری مبحث‌ها هست که خیلی هم ساده است.

۰
ارسال: #۷۵

mahi_24 پاسخ داده:

ممنون.ولی شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟من از جزوه استاد نورالله میخونم

۰
ارسال: #۷۶

luna پاسخ داده:

خیلی به نظرم مهم نیست از چه کتابی خونده شه! من یه جزوه ای داشتم مال دانشگام رود از روی همون می خوندم! تست هم شاید تنها منبع قابل اعتماد تست های سال قبل باشه! چون تست های تالیفی یعضیاشون بیشتر آدم رو گیج می کنن. کلا این درس یکم عجیب غریبه!!!

۰
ارسال: #۷۷

sedigh پاسخ داده:

سلام من در دوران کارشناسی این درس نگرفتم .لطفا نسبت به زمان کم یه کتاب خوب پیشنهاد کنید البته ۲۰۰ صفحه از پرت خوندم ولی نتونستم ادامه بدم

۰
ارسال: #۷۸

hardware23 پاسخ داده:

سلام
ببخشید کسی نمیدونه ترجمه ای از کتاب سبستا تو بازار هست یا نه؟

۰
ارسال: #۷۹

skygirl_00 پاسخ داده:

من کدام پرت دارم ترجمه سالخورده کجاهاشو باید خوند چه مبحثی؟ و اینکه ی کناب تست و کنکور خوب وایش معرفی کنین

۰
ارسال: #۸۰

younes پاسخ داده:

سلام من کتاب پرات ترجمه سالخورده رو دارم لطفا کسی از دوستان اگه میدونه راهنمایی کنه که چه فصلهایی رو بخونیم چون خیلی زیاده (۶۰۰ صفحه) . در مورد کتاب تست خوب هم اگه بگین ممنون میشم.

۰
ارسال: #۸۱

younes پاسخ داده:

جالبهExclamation هیشکی جواب نمیده Confused

جالبه Big Grin هیشکی جواب نمیده Blush

۰
ارسال: #۸۲

parisa68 پاسخ داده:

سلام من ترجمه سبستارو دارم اگه کسی میخواد.

ارسال: #۸۳

nina پاسخ داده:

(۱۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۳۵ ب.ظ)parisa68 نوشته شده توسط:  سلام من ترجمه سبستارو دارم اگه کسی میخواد.

میشه آپلودش کنید

۰
ارسال: #۸۴

parisa68 پاسخ داده:

جزوه دانشگاهمه اگه کسی‌ می‌خواد باید کپی‌ کنه

ارسال: #۸۵

SarahRad پاسخ داده:

(۲۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ)parisa68 نوشته شده توسط:  جزوه دانشگاهمه اگه کسی‌ می‌خواد باید کپی‌ کنه
میتونید اسکن کنید یا اینکه بفرستید اگر بخوایم؟

ارسال: #۸۶

zhaleh پاسخ داده:

کسی لینک کتاب پرات رو نداره بذاره؟
ممنون می شم.

ارسال: #۸۷

ف.ش پاسخ داده:

(۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۲۷ ب.ظ)zhaleh نوشته شده توسط:  کسی لینک کتاب پرات رو نداره بذاره؟
ممنون می شم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۹۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۲۸۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۸۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۹۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۸۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۵۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۳۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۹۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۶۱ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۳۶ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close