زمان کنونی: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳, ۱۲:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۶۶ مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال:

m@hboobe پرسیده:

سوال ۶۶ مهندسی کامپیوتر ۹۲

سلام
این نکته های انحرافی این سوال چیه؟؟!!

توضیح های کاربران واسه سوالای معماری خوندم ولی چیزی که درست متوجه نمیشم واسه ادرس دهی یک کلمه است؟!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۴
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: سوال ۶۶ مهندسی کامپیوتر ۹۲

(۰۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۳۳ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  سلام
این نکته های انحرافی این سوال چیه؟؟!!

توضیح های کاربران واسه سوالای معماری خوندم ولی چیزی که درست متوجه نمیشم واسه ادرس دهی یک کلمه است؟!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راه حل من :
تعداد بیت های ثبات رو x در نظر میگرم
تک کلمه ای: ۱ بیت برای نوع داریم و سه ثبات بنابراین از تعداد کل ۱۶ بیت ، ۱۵ منهای ۳x میمونه برای آدرس.
دو کلمه ای : ۱ بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه ۱۶ ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول x داریم. پس تعداد بیتی که از ۳۲ تا برای آدرس میمونه میشه ۱۵ منهای ۲x . پس داریم :
[tex]2^{15-3x} 2^{15-2x} = 576 = 512 64 \Rightarrow 15-3x=6 , 15-2x=9 \Rightarrow x=3[/tex]

و با سه بیت برای ثبات هم میشه ۸ تا ثبات رو نشون داد.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۲۰ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  راه حل من :
دو کلمه ای : ۱ بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه ۱۶ ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول
میشه بگید چرا بیت آدرس را ۱۶ در نظر گرفتید؟ مگه حجم حافظه اصلی ۳۲ کیلو نیست، پس باید ۱۵ بیت باشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۲۰ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  راه حل من :
دو کلمه ای : ۱ بیت علامت داریم. و تعداد بیت آدرس هم میشه ۱۶ ( [tex]2^{10}\times 2^{5}\times 2^{1}[/tex]) و دو ثبات هم با طول
میشه بگید چرا بیت آدرس را ۱۶ در نظر گرفتید؟ مگه حجم حافظه اصلی ۳۲ کیلو نیست، پس باید ۱۵ بیت باشه.
این پست از اعماق تاریخ در اومده !
تو صورت سوال گفته ۳۲ کیلو کلمه داریم ولی هر کلمه دو تا آدرس بهش تعلق میگیره. چون گفته واحد های آدرس پذیر ۸ بیتی هستند پس برای یک کلمه ۱۶ بیتی ما دو تا آدرس داریم.
پس تعداد کل بیت های آدرس میشه همون رابطه ای که بالا نوشتم.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  
(06 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
تو صورت سوال گفته ۳۲ کیلو کلمه داریم ولی هر کلمه دو تا آدرس بهش تعلق میگیره. چون گفته واحد های آدرس پذیر ۸ بیتی هستند پس برای یک کلمه ۱۶ بیتی ما دو تا آدرس داریم.
تشکر.
پس بگو این جمله واحدهای آدرس پذیر ۸ تایی واسه چی بوده. واسه همین یه بیت اضافی که من نگرفته بودم.

ارسال:

arezoo174 پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(06 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  

میشه بگید من درست میگم یا نه؟؟!!!!
اینجا داره ۳۲کیلو کلمه رو آدرس میده ولی هرکلمه ادر اصل ۲بایت حساب میشه پس یه جورایی ۶۴کیلو بایت حافظه داریم

۰
ارسال:

arezoo174 پاسخ داده:

میشه لطفا این واحد آدرس پذیر ۸بیتی رو توضیح بدین متوجه نمیشم چرا ۱۶ بیت میگیره بجای ۱۵تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HuhConfused

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)arezoo174 نوشته شده توسط:  میشه لطفا این واحد آدرس پذیر ۸بیتی رو توضیح بدین متوجه نمیشم چرا ۱۶ بیت میگیره بجای ۱۵تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟HuhConfused
فیلد آدری تو دستور قراره چی کار کنه؟ میخواد به خونه های حافظه دسترسی داشته باشه. در حالت عادی این خونه ها رو هر کدوم یک کلمه میگیریم و به هر کلمه یه آدرس اختصاص میدیم. ولی اینجا گفته هر کلمه ما (۱۶ بیت) به جای اینکه یه آدرس داشته باشند ، دو تا آدرس دارن ، یعنی هر ۸ بیت اون ها یه آدرس داره ، انگاز هر کلمه دو تا آدرس داره. برای همین ضربدر یه دو میکنیم چون دو برابر آدرس نیاز داریم.

۰
ارسال:

Fot30 پاسخ داده:

اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
منم ۸ تا ثبات میشه بنظرم اما کلید سنجش هم میگه گزینه ۱ و یعنی ۴ تا

ارسال: #۱۰

e.shrm پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
الان با کتاب نصیر و حل دکتر اجلالی چک کردم. گفته ۳ تا.
به نظرم قابل اعتماد تر از پارسه هست.
سنجش رو هم من خبر ندارم.

ارسال: #۱۱

Fot30 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
سنجش رو هم من خبر ندارم.

درسته ۳ بیت برا عملوند باقی میمونه که میشه باهاش ۸ ثبات را آدرس دهی کرد. یعنی ۳ بیت داره باهاش ۳ تا ثبات میشه داشت؟

راستی شما کنجکاو شده بودید و از من پرسیدید از کجایی مازندرانم؟اگه شما بودید براتون پیام خصوصی فرستادم
ممنون

ارسال: #۱۲

e.shrm پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  اما تو حل تشریحی پارسه گفته ۴(اما بدون حل) تا ثبات عمومی داره درسته؟
سنجش رو هم من خبر ندارم.

درسته ۳ بیت برا عملوند باقی میمونه که میشه باهاش ۸ ثبات را آدرس دهی کرد. یعنی ۳ بیت داره باهاش ۳ تا ثبات میشه داشت؟

راستی شما کنجکاو شده بودید و از من پرسیدید از کجایی مازندرانم؟اگه شما بودید براتون پیام خصوصی فرستادم
ممنون
منظورم همون ۸ تا بود. و سه بیت.
من پاسخ پیامتون رو همون موقع دادم. نیومد؟؟
اون پست من سوالی نبود! تو پروفایلتون دیدم شهرتون رو برای همین گفتم همشهری. Smile

ارسال: #۱۳

Fot30 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ب.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ)e.shrm نوشته شده توسط:  
سنجش رو هم من خبر ندارم.

ممنون
منظورم همون ۸ تا بود. و سه بیت.
من پاسخ پیامتون رو همون موقع دادم. نیومد؟؟
اون پست من سوالی نبود! تو پروفایلتون دیدم شهرتون رو برای همین گفتم همشهری. Smile

چرا دیدم، همین الان دیدم! Confused
اومده،من اشتباه متوجه شده بودم،پس من از بابلسر تنها نیستم یه رتبه یه رقمی دیگه هم هست!!!!Big GrinExclamation آخر اعتماد به سقف!
بابت جوابتون هم ممنون
تازه کلید سنجش رو هم دیدم زده گزینه ۲ و همون ۸ تا درسته
پاسخ پارسه اشتباه بوده
شما نرم امتحان میدید؟
من سوال کامچایلر ۹۲ یه جا بنظرم اشتباه هستش،اگه نرم امتحان میدید از شما بپرسم
ممنونم

ارسال: #۱۴

e.shrm پاسخ داده:

خب خوبه! Smile
بله نرم افزارم. کامپایلر ۹۲ من دوتاش رو مفصلا اینجا توضیح دادم :

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۱۰۲ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۵۵۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۸۱۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۸۴۲ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۸,۱۰۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۶۲ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۴۳۶ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۲,۱۸۸ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۲,۳۱۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۹۳۳ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close