زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی کامپیوتر-دولتی ۸۹

ارسال:

tabassomesayna پرسیده:

مهندسی کامپیوتر-دولتی ۸۹

سلام دوستان
درمورد سوال زیر چرا جواب گزینه یک میشه ؟ به نظرم تابع f از همه بزرگتره و بعدش g و بعدش هم h.ولی در کتاب نوشته شده که تابع h بزرگتر از f هست.من اینجوری فهمیدم f بیشتره که به جای n چند تا عدد گذاشتم و تابع f بزرگتر شد.یعنی روش من اشتباهه ؟؟Huh
[تصویر:  220067_dolati_89.jpg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

SnowBlind پاسخ داده:

RE: مهندسی کامپیوتر-دولتی ۸۹

(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  سلام دوستان
درمورد سوال زیر چرا جواب گزینه یک میشه ؟ به نظرم تابع f از همه بزرگتره و بعدش g و بعدش هم h.ولی در کتاب نوشته شده که تابع h بزرگتر از f هست.من اینجوری فهمیدم f بیشتره که به جای n چند تا عدد گذاشتم و تابع f بزرگتر شد.یعنی روش من اشتباهه ؟؟Huh
شما دقت کن که [tex]4^{\lg n} = 2 ^{2\lg n} = 2 ^{\lg ^{n^2}} = n ^ 2 (a ^ {log_{c} b} = b ^{ log_{c} a})[/tex] بعد با توجه به این نکته گزینه های ۲ و ۳ و ۴ به راحتی حذف میشن.

ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  سلام دوستان
شما دقت کن که [tex]4^{\lg n} = 2 ^{2\lg n} = 2 ^{\lg ^{n^2}} = n ^ 2 (a ^ {log_{c} b} = b ^{ log_{c} a})[/tex] بعد با توجه به این نکته گزینه های ۲ و ۳ و ۴ به راحتی حذف میشن.

بله این درست , ولی در قسمت دوم گزینه یک نوشته شده که f از مرتبه ی اُ ی g هست(به این معنی که حد بالای f تابع g هست) در حالیکه f بزرگتر از g هست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

SnowBlind پاسخ داده:

(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  بله این درست , ولی در قسمت دوم گزینه یک نوشته شده که f از مرتبه ی اُ ی g هست(به این معنی که حد بالای f تابع g هست) در حالیکه f بزرگتر از g هست

اگه [tex]\lg n ^ {\lg n}[/tex] منظورتون هست که این میشه [tex]n ^{\lg \lg n}[/tex] که مرتبه این تابع خیلی بیشتر از [tex]n ^ 2[/tex] هستش، به کتاب پوران مراجعه کنید، اونجا نوشته [tex] n^2 < n^3< \lg n ^ {\lg n} < (\frac{3}{2} )^ n[/tex] هر چند [tex]\lg \lg n[/tex] یه جایی از ۲ بیشتر میشه مثلا ۳۲ که این تابع از n ^ 2 بیشتر میشه و به همین ترتیب برای n های بزرگ تر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  بله این درست , ولی در قسمت دوم گزینه یک نوشته شده که f از مرتبه ی اُ ی g هست(به این معنی که حد بالای f تابع g هست) در حالیکه f بزرگتر از g هست

اگه [tex]\lg n ^ {\lg n}[/tex] منظورتون هست که این میشه [tex]n ^{\lg \lg n}[/tex] که مرتبه این تابع خیلی بیشتر از [tex]n ^ 2[/tex] هستش، به کتاب پوران مراجعه کنید، اونجا نوشته [tex] n^2 < n^3< \lg n ^ {\lg n} < (\frac{3}{2} )^ n[/tex] هر چند [tex]\lg \lg n[/tex] یه جایی از ۲ بیشتر میشه مثلا ۳۲ که این تابع از n ^ 2 بیشتر میشه و به همین ترتیب برای n های بزرگ تر

ممنون از توضیحتون
من n های بزرگتر رو در نظر نگرفته بودم به خاطر همین اشتباه کردم.بازم ممنون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۱۱۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۴۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۹۳ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۵۶۹ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۱۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۰۳۴ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۸۴۸ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۰,۴۸۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۶۷ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close