زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پروفسور کارو لوکس چهره ماندگار علمی و پدر علم رباتیک ایران درگذشت

ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ ب.ظ
Sad پروفسور کارو لوکس چهره ماندگار علمی و پدر علم رباتیک ایران درگذشت
کارو لوکس یک دانشمند از ارمنیان ایرانی و از پژوهشگران به نام سیستم‌های هوشمند در ایران است.

او مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه تهران (۱۹۷۳ میلادی)دریافت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرد.

زمینهٔ پژوهش‌های او پیش‌بینی سری‌های زمانی، مدل‌های عاطفی و منطق فازی است.

او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد.

وی به عنوان او پدر علم رباتیک ایران شناخته می‌شود. پرفسور کارو لوکس در ۱۷تیرماه ۱۳۸۹ دار فانی را وداع گفت.

ویکی پدیا:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

صفحه خانگی:

رزومه:

روحش شاد

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۵۲ ب.ظ
لینک فرم پیام تسلیت:

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۴:۳۴ ب.ظ
خدا رحمتش کنه. آدم خوش برخورد و مهربانی بود. بهترین استاد کامپیوتر ایران

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۵:۰۷ ب.ظ
آدمی با این همه تخصص و تجریه و فقط ۵۹ سال عمر! عجب دنیایی!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۶:۱۹ ب.ظ
بسیار ناراحت کننده بود....دیگر چه کسی می تواند جای خالیش را پر کند....خدایا..آه
۰
۰
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۷:۴۶ ب.ظ
از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم.خدایش بیامرزد Sad
۰
۰
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۲ ب.ظ
خدا رحمتش کنه اما انشا الله بچه های مانشت کمر همت بسته اند تا کارولوکس‌ها بسازند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , faraaz_mb
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۰۳ ب.ظ
RE: پروفسور کارو لوکس چهره ماندگار علمی و پدر علم رباتیک ایران درگذشت
(۱۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۶:۱۹ ب.ظ)راضیه نوشته شده توسط:  بسیار ناراحت کننده بود....دیگر چه کسی می تواند جای خالیش را پر کند....خدایا..آه

ناراحت نباش دوست عزیز

من مطمئنم که دکتر تنهایی انشالا در آینده ای نه چندان دور جای خالی ایشون رو برای ما پر خواهند کرد

--------------------ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ--------------------ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ۰-۰-۰-۰-۰-۰-۰-۰ موجیم که آسودگی ما عدم ماست.
۰
۰
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۳ ب.ظ)ali_it_2008 نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۸۹ ۰۶:۱۹ ب.ظ)راضیه نوشته شده توسط:  بسیار ناراحت کننده بود....دیگر چه کسی می تواند جای خالیش را پر کند....خدایا..آه

ناراحت نباش دوست عزیز

من مطمئنم که دکتر تنهایی انشالا در آینده ای نه چندان دور جای خالی ایشون رو برای ما پر خواهند کرد

Big Grin
قراره دانشجوی دکتر باشین که هر روز در مغازه‌ی میوه فروشی دارین هندونه می خرین؟؟؟Big Grin
روحشون شاد!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ب.ظ، توسط ali_it_2008.)
Big Grin
قراره دانشجوی دکتر باشین که هر روز در مغازه‌ی میوه فروشی دارین هندونه می خرین؟؟؟Big Grin
روحشون شاد!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـتتت

در جوابیه شما دوست عزیز ۲ مطلب هست که باید ذکر بشه

اول دومی رو میگم اسم شما که کاملاً مشخصه (مسافرکوچولو) کوچولو جان اگه توشهر شما تو زمستون هنودنه میخرن و میخورن (یا احتمالاً خشک میکنن) تو شهر ما از این خبرها نیست!!!؟!؟!Tongue

دوم داداش من اگه من دکتر رو نشناسم شما که باید که خوب بشناسید، اگه برادرشم باشه و ۹/۹ بگیره مطمئناً دکتر بهشون ۱۰ هم نمیده

دوماً (از مدل ثانی) اگه دکتر بخواد جای پروفسور رو بگیره حداقلش اینه که باید به ما حسابی سخت بگیره و من قبول دارم

آخرشم بگم دوست عزیز اگه دوست دارید جای دکتر باشید، یک دوش سرد شما برای شما تجویز میشه!؟!؟! (موفق باشی )(البته خوردن هندونه در حین حمام هم، ای بدک نیست:idea SmileCool

---------------------------------------------------
استاد دوست داریم Smile Smile Smile

--------------------ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ--------------------ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ۰-۰-۰-۰-۰-۰-۰-۰ موجیم که آسودگی ما عدم ماست.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ ب.ظ)ali_it_2008 نوشته شده توسط:  در جوابیه شما دوست عزیز ۲ مطلب هست که باید ذکر بشه

اول دومی رو میگم اسم شما که کاملاً مشخصه (مسافرکوچولو) کوچولو جان اگه توشهر شما تو زمستون هنودنه میخرن و میخورن (یا احتمالاً خشک میکنن) تو شهر ما از این خبرها نیست!!!؟!؟!Tongue

دوم داداش من اگه من دکتر رو نشناسم شما که باید که خوب بشناسید، اگه برادرشم باشه و ۹/۹ بگیره مطمئناً دکتر بهشون ۱۰ هم نمیده

دوماً (از مدل ثانی) اگه دکتر بخواد جای پروفسور رو بگیره حداقلش اینه که باید به ما حسابی سخت بگیره و من قبول دارم

آخرشم بگم دوست عزیز اگه دوست دارید جای دکتر باشید یک دوش سرد شما برای شما تجویز میشه!؟!؟! (موفق باشی )(البته خوردن هندونه در حین حمام هم، ای بدک نیست:idea SmileCool

سلام علی اقا
پوزش از اینکه تو بحثتون دخالت میکنم
اول اینکه فکر میکنم مخاطبتون خانوم باشن.
و بعد اینکه فکر میکنم اگه هممون یکم فرم جملاتمون و نحوه بیانمون موقع پست زدن بهتر باشه. هم موجب این میشه که هیچوقت دلخوری پیش نیاد .هم اینکه دیگران از خوندن شوخی هامون لذت میبرن.
چون همونطور که میدونی اینجا دنیای مجازیه و ما مخاطبمون رو نمیبینیم و هر لحظه امکان سو تفاهم هست. البته امیدوارم این بار هم دلخوری خاصی پیش نیاد.
شاد و موفق باشی عزیز
این پروفسور گرانقدر رو هم خدا بیامرزه و رحمت کنه/
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۱۲
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۱۲ ب.ظ
یه نگاهی به تاریخ درج این تاپیک بیندازید( ۱۸/۴/۸۹) !!!!

.... Loading
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ ب.ظ)ali_it_2008 نوشته شده توسط:  Big Grin
روحشون شاد!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـتتت

در جوابیه شما دوست عزیز ۲ مطلب هست که باید ذکر بشه

آخرشم بگم دوست عزیز به دکتر حسودیت میشه اینجوری راه خنک شدن نیست، یک دوش سرد شما برای شما تجویز میشه!؟!؟! (موفق باشی )(البته خوردن هندونه در حین حمام هم، ای بدک نیست:idea SmileCool

---------------------------------------------------

سلام دوست عزیز
اولا که من حداقل یه سال از شما بزرگترم!!!ثانیا کوچولو بودن و خیلی هم دوست دارم!!!ثالثا مسافر کوچولو مربوط به یه کارتون و یه کتاب(نوشته‌ی انتوان دو سنت اگزوپری) هست و ربطی به کوچیک و بزرگی من نداره!!!رابعا آره توی شیراز هنوز توی بعضی از میوه فروشی‌ها هندونه پیدا میشه!!هر چند اینطوری که معلومه توی ایلام هم پیدا می شه اونم از اون درشتاش!!
خامسا من داداش نیستم و خیلییییییی بخوام باشم ابجی‌ام (من ابجی ادمای بد اخلاق نیستم) !!
سابعا من تا به حال دانشجوی دکتر نبودم که ببینم ایشون ۹/۹ و به داداششون ۱۰ می دن یا نمی دن داداششون و هم نمی شناسم که ازشون بپرسم!!!!
(نمی دونم هفتم به عربی چی میشه Big GrinBig Grin) وقتی می خوان به یه نفر یه درجه‌ی علمی بدن نگاه نمی کنن ببینن به دانشجو هاش سخت گرفته یا نه!!نگاه می کنن ببینن چقدر کار علمی انجام داده!!!
در ضمن من هیچ حسادتی نسبت به هیچ کس ندارم و حتی یه لحظه از عمرم هم نخواستم جای کسی یا مثل کسی باشم! و امیدوارم که دکتر تنهایی جای خودشون و پیدا کنن نه اینکه بخوان دنباله رو کسی باشن و جای ادمای گذشته رو پر کنن که مطمئنم که همین طور هم خواهد بود چون ایشون خلاق‌تر از این حرفا هستن!!!
الان مطلب واستون روشن شد؟؟؟
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۱۲ ب.ظ)mohanddes نوشته شده توسط:  یه نگاهی به تاریخ درج این تاپیک بیندازید( ۱۸/۴/۸۹) !!!!

مهندس جان حالا ما یه خدا بیامرز به این بنده خدا بگیم که جای دوری نمی ره!!
چه یه روز از فوتشون گذشته باشه چه صد سال!Tongue
در ضمن من چون دیدم همه‌ی هندونه های کشور و دارن صادر می کنن به ایلام گفتم یه دخالتی هم ما بکنیم شاید یه کم هندونه توی شیراز هم بمونه!Big Grin

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۲۸ ب.ظ
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  خامسا من داداش نیستم و خیلییییییی بخوام باشم ابجی‌ام (من ابجی ادمای بد اخلاق نیستم) !!
سابعا من تا به حال دانشجوی دکتر نبودم که ببینم ایشون ۹/۹ و به داداششون ۱۰ می دن یا نمی دن داداششون و هم نمی شناسم که ازشون بپرسم!!!!
(نمی دونم هفتم به عربی چی میشه Big Grin
منم زیاد عربیم خوب نیس ولی فک کنم بعد از خامس سادس باشه بعدش سابع!!Big Grin
آقای ali_it_2008 خواهشا به تاریخ تاپیکا نگاه کنید اگه قدیمی شدن در صورت لزوم توشون پست بدین.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۴۴ ب.ظ
با mehr-iman موافقم.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۶۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۰۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
Rainbow طبیعت زیبای ایران! αɾια ۱۵ ۸,۹۴۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: AXEL.
Rainbow ارشد هوش بهشتی یا نرم علم وصنعت aria_irani ۰ ۲,۳۸۲ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aria_irani
  دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس nazanin2020 ۶ ۴,۰۶۵ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۲۳ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۵۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۹,۰۲۹ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  رباتیک fateme66 ۳ ۵,۵۱۳ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close