زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران

ارسال: #۱۶
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۳:۵۱ ب.ظ
ممنون از گزارش زنده تون خانم سمانهSmile
من یک سوال داشتم و دوست داشتم میرید اونجا بپرسید چون خودم وقتش رو ندارم و انگار فردا هم روز آخرشه. حالا شاید پرسیده باشید.Huh
سوالم اینه که همانطور که میدونید طراحی و اجرای یک بازی خوب که بتونه تعداد قابل توجهی از مخاطبان رو جذب کنه کار ساده ای نیست.هم نیروی متخصص میخواد هم وقت زیادی باید صرفش بشه. آیا شرکتهای خصوصی که در این زمینه کار میکنند واقعا" کارشون اقتصادی است. خصوصا" اینکه بازار شون محدود به ایران و همین سه چهار تا کشور دوست و برادر خودمون هست!!! آیا وزارت ارشاد یا همان بنیاد بازیهای رایانه ای کمک خاصی میکنه(که البته فکر کنم هم در تولید و هم در خرید بازیها کمک میکنه) و کمکش ارزش این وقت گذاشتن را داره؟؟ حالا اگه فرض کنیم کپی غیر مجاز و ضرر ناشی از اون رو بذاریم کنار؟؟؟Sad
البته من دیده‌ام که خیلی از بچه هایی که کار انیمیشن و یا بازیهای رایانه ای میکنن اصلا" رشته شون کامپیوتر نیست. اکثرشون هم جوانند و بعنوان یک سرگرمی کار میکنند. در دنیا کلا" طراحی بازی خودش یک رشته تحصیلی است و یک رشته بین رشته ای هم هست یعنی دروسی از رشته های آموزشی و روانشناسی و... رو داره. بهر حال من که نمیدونم در ایران اینکار اصلا" توجیه اقتصادی داره؟؟؟؟SadConfused

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ ب.ظ
RE: نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۳:۲۶ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  من پایه ام!!
خوب چه بازیی بسازیم؟Tongue

از این بازیهای گروهی مثه گرشاسب اینا
تقسیم وظایف کنیم
کد نویسی بازیش باشما و دوستان دیگری که احیانا پایه ان
باز بینی و اصلاحش با فرداد
تهیه دمو و تبلیغات نمایشگاه و اون کامیونه بامنWink
خوشم میاد چه عادلانه تقسیم کردمBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۴:۴۵ ب.ظ
الان یه کارگاه آموزشی بودیم در مورد بازی های مدیریت منابع، عالی بود، حالا بعدا بیشتر میگم در موردش
ساعت ۶ هم ارایه‌ی بازی میرمهنا هست، تا اون شروع شه بریم یه کم کینکت بزنیم: دی

آقای فرداد الان سوال شما رو هم می پرسم

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۱۹
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۵:۱۱ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۳:۲۶ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  من پایه ام!!
خوب چه بازیی بسازیم؟Tongue

از این بازیهای گروهی مثه گرشاسب اینا
تقسیم وظایف کنیم
کد نویسی بازیش باشما و دوستان دیگری که احیانا پایه ان
باز بینی و اصلاحش با فرداد
تهیه دمو و تبلیغات نمایشگاه و اون کامیونه بامنWink
خوشم میاد چه عادلانه تقسیم کردمBig Grin
من یه برادرزاده کوچولوی ۵ ساله هم دارم. بازبینی رو میدم اون انجام بده.تقریبا" از بس بازی کرده دیگه خودش یه پایه صاحبنظره. Smileدر مورد اصلاحش هم من باهاش یه جلسه میزارم بعد یه گزارش میدیم کدنویس محترم اصلاح کنه.Tongue
البته ما چون دو نفریم سهم مون دو برابره. اگه قبوله تا شروع کنیم؟؟؟Big GrinTongue

.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۲۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۷:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
آقا من کد نمی زنم!!
من کد بزنم که به اسم شما تموم شه؟؟؟دارین ازم سرقت کد می کنین؟؟Big Grin
موج خیلی عادلانه بود!!!Big Grin
اما اگر یه روزی تصمیم گرفتید من یه ۳d کار حرفه ای دم دست دارم!!البته اگر وقت کرد!!!Big Grin
آقا فرداد من برادر زاده تون و با دوتا پفک و یه دونه چی پف راضی می کنم!!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ ب.ظ، توسط موج.)
به سمانه خانوم
دمت گرم خوب به بهونه ما رفتی نمایشگاه ول کن هم نیستی هر چی غرفه بود فکر کنم استاد کردی D:

به فرداد و مسافر کوچولو
حالا شاید حرفم جنبه شوخی داشت ولی واقعا گاهی اوقات حرص میخورم از این همه وقت و استعداد که داره تلف میشه به خدا اگه یکم روحیه کار تیمی تو ما‌ها قوی‌تر بود انصافا از این وقتامون میتونستیم بهتر استفاده کنیم و چه بسا مثلن توی همین مقوله بازی کامپیوتری خیلی هم سرتر میبودیم از این چیزی که الان هستیم

شاید تنها ایده ایی که تا حدی بتونه این همکاری رو ایجاد کنه همون (تاپیک فرداد:انجمن مهندسین) هست که البته مشکلات زیادی هم سر راهش خواهد بود Wink

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۲۲
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۲۰ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۷:۴۰ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  آقا من کد نمی زنم!!
اما اگر یه روزی تصمیم گرفتید من یه ۳d کار حرفه ای دم دست دارم!!البته اگر وقت کرد!!!Big Grin
خانم مسافر
بازی سازی اول نیاز به یک طراح بازی داره. بعدش یک طراح کاراکتر میخواد. بعد برای اجرا دوستتون رو بگید بیاد.
بهر حال برای کنترل کیفی برادرزاده‌ام نه مثل شما دانشجو هست نه میخواد ارشد امتحان بده تمام وقت میتونه تا دو سال دیگه که بره مدرسه کار کنه!!!Big GrinBig Grin

.
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۲۸ ب.ظ
همون طور که گفتم بیشتر بازی های هنوز توی بازار عرضه نشده، یه شرکتی رو که بازی هاش رو بیرون داده بود پیدا کردیم و پرسیدیم که آیا تولید بازی توی ایران از نظر اقتصادی به صرفه هست؟
اولین جوابی که دادن این بود که حتماً هست که ما داریم این کار رو انجام میدیم!
این آقایی که ما باهاشون صحبت کردیم، یکی از اعضای گروه بازی «عصر پهلوانان» و «میترا» بودن ...
این چیزهایی که با سوالای خودمون از حرف های ایشون برداشت کردیم این هست:
نمیشه گفت که صنعت بازی سازی توی ایران جزء صنعت های پردرآمد هست اما خیلی هم فاجعه نیست و نسبت به سال های قبل خیلی بهتر شده و حتی میشه امیدوار بود که اگه این روند همین طور ادامه پیدا کنه، تا ۶-۷ سال دیگه بازی سازها پول پارو کنن! (مثل بقیه جاهای دنیا!)
یکی از دلایل این که بازی های ایرانی خوب فروش میکنن این هست که والدین ترجیح میدن فرزندانشون از بازی های ایرانی استفاده کنن!
یکی دیگه از دلایل هم اینه که بچه‌ها از فارسی بودن بازی های خیلی راضی هستند! و خیلی خوشحال میشن که می تونن داستان بازی رو به طور کامل بفهمن و اگه بازی خوب باشه، بچه‌ها راغب هستند که از بازی های ایرانی استفاده کنن! مثلاً میگفتن چون شرکت ما بازی «عصر پهلوانان»ش خوب بود و همه راضی بودن با این که زیاد گرافیک خوبی نداشت! و کار بعدیمون که «میترا» بود وقتی اومد بیرون خیلی با استقبال رو به رو شد!
البته گویا خارج از ایران هم فروش رفته بازی هاشون، می گفتن یکی از بازی هاشون رو به قیمت ۲/۵ دلار گذاشته بودن روی سایتی که حدوداً ۳۰۰۰۰ تا فروش رفته و گویا قراره بازی «میترا» رو هم برای خارج از کشور عرضه کنن!
در مورد حمایت هم گفتن که بنیاد کمک میکنه! مثلاً پروژه رو باهاشون شریک میشه! ۵۰-۵۰ یا ۴۰-۶۰!

خلاصه این صنعت آینده‌ی درخشانی داره ...

حالا باز اگه نکته ای از حرفاشون رو یادم اومد میگم! اگه سوالی هم به ذهنتون رسید بپرسید، شاید پرسیده باشم و یادم رفته باشه این جا بگم Tongue من ۲ بیت مموری دارم! Big Grin

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , Fardad-A
ارسال: #۲۴
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۳۱ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۲۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۷:۴۰ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  آقا من کد نمی زنم!!
خانم مسافر
بازی سازی اول نیاز به یک طراح بازی داره. بعدش یک طراح کاراکتر میخواد. بعد برای اجرا دوستتون رو بگید بیاد.
بهر حال برای کنترل کیفی برادرزاده‌ام نه مثل شما دانشجو هست نه میخواد ارشد امتحان بده تمام وقت میتونه تا دو سال دیگه که بره مدرسه کار کنه!!!Big GrinBig Grin

fبله اینارو می دونم!این حرفا فقط در حد شوخی بود!
برادر زاده‌ی شما بیاد ما مخلصش هم هستیم!Big GrinTongue

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ ب.ظ
سعی میکنم فردا یه پست بزنم و کلاً یه کم بازی های ایرانی رو تا اون جا که باهاشون آشنا شدم، معرفی کنم!
الآن خیلی خسته هستم، همون پست قبلی رو هم که نوشتم کلی هنر کردم Big Grin
از بس که با این کینکت بوکس بازی کردیم Big Grin خدایش خیلی کیف داد! کینکت خیلی خیلی بهتر از wii هست! کاملا تمام حرکات آدم رو detect میکنه!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۲۶
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۴۷ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  سعی میکنم فردا یه پست بزنم و کلاً یه کم بازی های ایرانی رو تا اون جا که باهاشون آشنا شدم، معرفی کنم!
الآن خیلی خسته هستم، همون پست قبلی رو هم که نوشتم کلی هنر کردم Big Grin
از بس که با این کینکت بوکس بازی کردیم Big Grin خدایش خیلی کیف داد! کینکت خیلی خیلی بهتر از wii هست! کاملا تمام حرکات آدم رو detect میکنه!

ممنون از اینکه سوالم رو پرسیدین. Shy

.
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۸:۳۲ ق.ظ
خواهش میکنم،
خیلی سوال خوبی بود
امیدوارم به جوابتون رسیده باشید Smile

۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۱۷ ق.ظ
راستی قیمت این کینکت چقدره؟ واقعا از wii بهتره؟!

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۸ ق.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ ق.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  راستی قیمت این کینکت چقدره؟ واقعا از wii بهتره؟!
فکر کنم توی ایران قیمتش حدوداً ۲۵۰ تومن هست!

به نظر من اصلاً با wii قابل مقایسه نیست! خیلی بهتره!
چون کینکت کاملاً تمام حرکاتت رو تشخیص میده با همون جزئیاتی که انجامشون میدی! و همون حرکتی رو که انجام میدی توی بازی اعمال میشه!
در مورد جزئیات فنی wii اطلاعاتی ندارم زیاد اما اون طور که به نظر میرسه، چند تا حرکت از پیش تعریف شده داره و بسته به این که حرکتی که انجام دادی به کدومشون بیشتر شبیهه، یکیوشون رو انتخاب میکنه!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: polarisia
ارسال: #۳۰
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۸:۰۷ ب.ظ
وزیر ارشاد هم امروز در اختتامیه جشنواره اعلام کرد که دولت از تولید کنندگان بازیهای رایانه ای حمایت ویژه میکند. وام کم بهره هم میدهد. اینم حسن ختام جشنواره!!!!!Big GrinTongue

.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۴ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۴۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۲۴ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۲۹۸ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۹۹۶ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۸۰۶ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close