زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟

ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۵۶ ب.ظ، توسط good-wishes.)
آیا امکانش هست که در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته همزمان تحصیل کرد؟ یکی دانشگاه دولتی و یکی دانشگاه آزاد.
برای تداخل احتمالی زمان امتحان چیکار باید کرد؟
good-wishes، در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام. ورودتون به مانشت رو خوش آمد میگم
سوالتون رو به این بخش درستش منتقل کردم .
ممنون میشم پیش از ثبت سوالات بعدیتون حتما قوانین انجمن رو ملاحظه بفرمایید Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۲۸ ب.ظ
امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع کارشناسی وجود دارد؟
تحصیل در دو رشته کارشناسی وجود داره. یه راهش اینه که همزمان در دولتی و ارشد بخونید.
قبلا" بعضی دانشگاهها اجازه میدادند افراد در دو رشته درس بخونن. رتبه های تک رقمی کنکور و یا المپیادی ها که با کنکور سراسری وارد میشدند این امکان را داشتند. شرایطی داشت که حتی دانشجویانی که ترمهای اول را با معدل بالا میگذروندند امکان این امر را داشتند.
دانشگاه شریف یکی از دانشگاههایی بود که این امر آنجا انجام میشد. مثلا" بچه های برق رشته دومشون کامپیوتر بود . یا مثلا" مکانیک و مهندسی نفت.
طول مدت کارشناسی بجای چهار سال پنج سال میشد. رشته هایی که دروس مشترک داشتند امکانش بود.
در پایان هم دو تا کارشناسی میگرفتند.
از ابتدای دهه هشتاد این روند در شریف بود. نمیدونم هنوز هست یا نه . در سایت دانشگاه میتونید بگردید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۴۰ ب.ظ
RE: امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟
عنوان تاپیک ایشون واضح نبود و من موقع اضافه کردن کارشناسی ارشد اشتباها کلمه "ارشد" رو جا انداختم
از آقا فرداد عذرخواهی می کنم اگر بر اساس عنوان قبلی پاسخ گفتند
 سپاس‌گزاری شده توسط: banafshe , ماه بانو
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ ب.ظ
بعله.Smile
کارشناسی ارشد همزمان در دولتی نمیشه . ولی میشه آزاد و دولتی را همزمان خواند. اگه وقتش را دارید البته.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , 0000 , ماه بانو
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ
از نظر قانونی نمیشه، اگر آقا هستین به خاطر نظام وظیفه می فهمن و نمی شه، اگه خانم هستین هم سختی داره. دانشگاه آزاد سخت گیر تره، موقع ثبت نام آزاد امضا می کنین که هر موقع فهمیدن که دو رشته درس می خونین حق اخراج دارن.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidsal , ماه بانو
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۰۰ ب.ظ
بله منظور من دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد بود و ممنون از پاسختون. برای تداخل زمان امتحان چیکار باید کرد؟ آیا استاد می تونه خارج از وقت امتحان از دانشجو امتحان بگیره و آموزش دانشگاه مخالفت نکنه؟

پ.ن :کاش مانشت شبیه سایت stackoverflow بود
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۵۹ ب.ظ
نه!!! نمیشه! اصلا اجازه نمیدن! تا جایی که من میدونم و پرس و جو کردم امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در هیچ دوتایی مرتبی (آزاد و دولتی، آزاد و آزاد، پیام نور و آزاد، آزاد و غیرانتفاعی و ...) وجود نداره و فرد مرتکب هم به عنوان متخلف شناسایی میشه Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: ۰۰۰۰ , ماه بانو
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۱ ق.ظ
جواب دقیق این سوال را باید از سازمان سنجش پرسید یا وزارت علوم؟
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ق.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ ق.ظ)۰۰۰۰ نوشته شده توسط:  جواب دقیق این سوال را باید از سازمان سنجش پرسید یا وزارت علوم؟

وزارت علوم!
دانشجویی که داره ارشد ثبت نام میکنه، اگه اون فرمایی که امضا میکنین رو بهشون دقت! کرده باشین یکیش همین تعهدیه که همزمان در هیچ رشته ارشد دیگه در هیچ جای دیگه مشغول به تحصیل نباشین! Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: ۰۰۰۰
ارسال: #۱۰
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۵۶ ب.ظ، توسط good-wishes.)
با سلام من الان دارم روی پایان نامه ارشد آزاد کار می کنم
سراسری روزانه ارشد یه رشته دیگه قبول شدم
از معافیت تحصیلی هم استفاده نمیکنم چون معاف کفالت هستم
به نظر شما می تونم برم ثبت نام کنم
اخراج و این حرفا درکار نیس؟
من برای همین ترم منظورم بود که سراسری ارشد قبول شدم الان(مهر ۹۲)
و در عین حال دارم روی پایان نامه آزاد کار می کنم
Fardad-A، در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

شما که دیگه حتما" پایان نامه ارشد ازادتون تا شهریور ۹۳ که میخواهید در دانشگاه دولتی ثبت نام کنید تمام شده و دفاع کردین. زمان ثبت نام هم در دو جا درس نمیخونید.

ارسال: #۱۱
۱۴ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ق.ظ
[/quote]

من برای همین ترم منظورم بود که سراسری ارشد قبول شدم الان(مهر ۹۲)
و در عین حال دارم روی پایان نامه آزاد کار می کنم
ارسال: #۱۲
۲۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ ق.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  برای اینکه شما خیلی مردد نمونید میگم . من هم اوایل که این سوال را می پرسیدند بهمه میگفتم نمیشه. الآن از سنجش هم بپرسید میگه ممنوعه.و اخراج میشید. همانطور که سنجش میگه اگه کسی شاغل دولتی است باید موقع ثبت نام ارشد نامه از سازمانش بیاره. که هیچکس معمولا" اینکار را نمیکنه.
خلاصه بعد اینکه ما هی میگفتیم نمیشه کسانی پیام میدادند که ما در حال خوندن دو رشته در دولتی و ازاد هستیم. حتی کسی نوشته بود ارشد را در دولتی و همزمان کارشناسی دیگری را در آزاد داره میخونه.
بله غیر قانونیه. ولی نشدنی نیست. البته فقط نیازمند معافیت تحصیلی نباید باشید.
حتی یکی نوشته بود من ارشد دولتی قبول شدم و در رشته دیگری هم قبول شدم در آزاد . هر دو را ثبت نام کرده و ادامه داده بود. ایشان ظاهرا" یه ترم هم مرخصی میگیره تا بتونه کمی فشار را کم کنه و بالاخره آزاد را تمام کرده و در حال اتمام تز برای دولتی بود.

حالا من هم مثل بقیه دوستان میگم غیرقانونیه ولی نشدنی نیست.البته معافیت تحصیلی بخواهید بگیرید دانشگاهی که دیرتر معافیت تحصیلی را اقدام کنه نظام وظیفه بهش اطلاع میده که ایشان قبلا" از طرف دانشگاه اول معافیت تحصیلی برایش صادر شده. اونوقت دانشگاه اخیر(دومی) ممکنه شما را بخواد و ازتون بخواد برید انصراف دانشگاه اولی را بیارید یا از دانشگاه خودش انصراف بدین.

سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد آزاد هستم و دی ماه دفاع پایان نامم هست
الان برای همین ترم ارشد سراسری یه رشته دیگه قبول شدم.
دیروز رفتم برای ثبت نام سراسری گفتن حتما باید اصل مدرکتو بیاری!
از اونجایی که کارت پایان خدمت دارم، به نظر شما برم مدرک کارشناسیم رو از ارشد آزاد بگیرم(مثلا برای یک هفته قرض بگیرم) و بعد بیام سراسری ثبت نام کنم؟
بعد برای فارغ التحصیلیم مشکلی پیش نمیاد؟
آخه خیلی حیفم میاد روزانه سراسری رو ثبت نام نکنم؟
راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم!
ارسال: #۱۳
۲۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۱۴ ب.ظ
[
[b][b]
برای دفاع کردن حتما باید اصل مدرک را داشته باشین.یک کپی برابر اصل تهیه کن ببین قبول میکنند.
[/b][/b]
ارسال: #۱۴
۲۷ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ
کپی برابر اصل رو بردم
گیردادن میگن حتما باید اصل مدرک رو بیاری!!
ارسال: #۱۵
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ ب.ظ
بگو سرکارم.و مدرکم اونجا گیره.چون ازاد مدرکو نمیده.ببین خیلی جاها فقط کپی را میخوان.من زیاد پرس وجو کردم.بعضی جاها هم نه.گیرمیدن.یه خورده باهاشون صحبت کن.نتیجه کارتو حتما به ما هم بگو
.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۳۰ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۷۷ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۵۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۱۴ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۹۵ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۶۸ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۲۰۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۱۹ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close