زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونگی بررسی سابقه ثبت یک اختراع ؟

ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
با سلام
یکی از بچه ها ساخت یک دستگاه به ذهنش رسید البته نیاز به وسایل خاصی نداره فقط لازمه به یه شرک ساخت چرخ دنده و سیستم های کنترلی همکاری کنه که فکرشو پیاده کنن چون اونم رشتش کامپیوتره.
حالا اون قبلش میخواد بدونه همچین وسیله ای هست یا نه باید چه کنه؟
اگر همچین چیزی نباشه احتمال داره به عنوان اختراع ثبت بشه؟ چه شرایطی داره؟ چون وسیلش ساده هست.
اگر ثبت کنه دیگه کسی نمیتونه هیچ وسیله ای شبیه این بسازه؟؟

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۱۴ ب.ظ
RE: ثبت یک اختراع یا ...
ساده بودنش اشکالی نداره . من موارد بسیار ساده ای دیدم که به ثبت رسیده . اما خلاقانه بوده .
وقتی اظهار نامه ثبت اختراعتون رو به اداره ثبت اختراع و مالکیت صنعتی تحویل میدید اونها خودشون سرچ می کنند که مورد مشابه داره یا نه
وقتی اختراعی رو ثبت می کنید در گواهی ثبت اختراعتون تاریخ اعتبار می خوره (مدت اعتبار ثبت اختراع از تاریخ .... به مدت ... سال) و تا اون سال اگر مورد مشابه ای باشه ظاهرا ثبت نمیشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ ب.ظ
چگونگی بررسی سلبقه ثبت یک اختراع ؟
سلام
از جوابتون متشکرم.
این اداره فقط تو تهرانه؟
بعد متوجه این تاریخ که گفتین نشدم میشه واضح تر بفرمایید؟

۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۰ ب.ظ
RE: چگونگی بررسی سلبقه ثبت یک اختراع ؟
(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۴ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  این اداره فقط تو تهرانه؟
بعد متوجه این تاریخ که گفتین نشدم میشه واضح تر بفرمایید؟
بله . یعنی چند سال پیش که باید حضورا می رفتید به همون اداره در تهران الان نمی دونم تسهیلاتی برای سایر شهرستانها گذاشتند یا نه

من یک نمونه آگهی ثبت اختراع رو براتون در پیوست می ذارم شاید ابهامتون در خصوص تاریخ برطرف بشه وگرنه من متوجه نشدم چیش براتون مبهمه

فایل‌(های) پیوست شده

۱
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ
این تاریخ اعتبارش واسه چیه؟ اینکه میگید تا اون موقع اگه مورد مشابهی باشه حذف میشه یعنی چی؟؟؟

مثلا من یه اختراعی میکنم تونا میگردن که این مورد ثبت نشده بعد به نام من ثبت میشه خوب دیگه تاریخ اعتبارش چیه این وسط؟

۰
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ ق.ظ
RE: چگونگی بررسی سابقه ثبت یک اختراع ؟
(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  این تاریخ اعتبارش واسه چیه؟ اینکه میگید تا اون موقع اگه مورد مشابهی باشه حذف میشه یعنی چی؟؟؟
مثلا من یه اختراعی میکنم تونا میگردن که این مورد ثبت نشده بعد به نام من ثبت میشه خوب دیگه تاریخ اعتبارش چیه این وسط؟
البته من نگفتم حذف میشه ، گفتم ظاهرا ثبت نمیشه .
من خودم هم دقیق مطمئن نیستم این مورد که میگم رو اما برداشتم از اون تاریخ اینه که ، برای اینه که اگر در این ۲۰ سال اگر مورد مشابه شما بود ثبت نمی شه و اگر بعد از ۲۰ سال کسی مورد مشابه شما داشت دیگه از مالکیت شما خارج هست و به نام او ثبتش می کنند .
حالا اینکه مخترع قبلی اسمش حذف بشه رو فکر نمی کنم اینطوری باشه
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۸,۵۹۸ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۸۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۷۹۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۶۷۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۲۶ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۸۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  ویژوال فاکس پرو ثبت چندین باره زمان بافشردن یک دکمه hmgjob ۱ ۲,۰۴۰ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: hmgjob
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۳۲ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close