زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطور میشه بدون نصب SQL server با دیتابیسش کار کرد؟

ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ ق.ظ
من هر کار کردم، نرم افزار SQL server روی سیستمم نصب نشد (حتی با آموزش نصب و کمک گرفتن از اهل فن)
حالا باید چندین پروژه رو بررسی کنم که با زبان سی شارپ و پایگاه داده ی SQL نوشته شده !
من خودم چون مجبور بودم، با Access کار کردم و تا حدودی بلدم ولی مشکلم اینجاست که دیتابیس این پروژه ها اسکیواله .
چه راهی به نظرتون می رسه ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ
RE: چطور میشه بدون نصب SQL server با دیتابیسش کار کرد؟
می تونید از MSCE که مخفف Microsoft SQL Server Compact Edition هست استفاده کنید که جهت کار با دیتابیس بدون نیاز به نصب SQL Server استفاده میشه
توضیحات بیشتر در

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و همچنین نرم افزار دیگری هم وجود داره برای خواندن فایل ها MDF که همان فایل اصلی دیتابیس شما در SQL هست ولی فقط می تونید بخونید و امکان انجام عملیات بر روی اون ندارید
اون رو از این آدرس میتونید دانلود کنید.

من خودم باهاش کار نکردم
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh , x86 , banafshehjooon , diligent
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ ب.ظ
با سلام
اولا از sql Compact که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن میشه استفاده کرد اما باید بدونید که این نسخه مخصوص موبایل ها و تبلت هاست و بسیاری از امکانات رو نداره
شما میتونید از sql local database استفاده کنید که همراه با دات نت ۴/۵ نصب میشه در واقع باید ویژال استودیو ۲۰۱۲ بریزید.
البته این واسه وقتیه که بخواید خودتون یه پروژه بنویسید و نیاز به نصب اس کیو ال روی سیسته های کاربران نباشه حتی اس کیو ال اکسپرس

ولی چون شما گفتید که پروژه نوشته شده هست و میخواید بررسی کنید شاید بتونید از همون اس کیو ال اکسپرس داخل خود ویژوال استودیو استفاده کنید.

یه خونه که اندازه ی دستامونه

که گوشه کنارش پر از حرفامونه

یه خونه که حالا دیگه اونجا نیستی

تو دیگه لب پنجرش وای نمیستی
مادر
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: banafshehjooon
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط simorghsimorgh.)
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ب.ظ)bargozideh نوشته شده توسط:  با سلام
اولا از sql Compact که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن میشه استفاده کرد اما باید بدونید که این نسخه مخصوص موبایل ها و تبلت هاست و بسیاری از امکانات رو نداره
شما میتونید از sql local database استفاده کنید که همراه با دات نت ۴/۵ نصب میشه در واقع باید ویژال استودیو ۲۰۱۲ بریزید.
البته این واسه وقتیه که بخواید خودتون یه پروژه بنویسید و نیاز به نصب اس کیو ال روی سیسته های کاربران نباشه حتی اس کیو ال اکسپرس

ولی چون شما گفتید که پروژه نوشته شده هست و میخواید بررسی کنید شاید بتونید از همون اس کیو ال اکسپرس داخل خود ویژوال استودیو استفاده کنید.

سلام
آره درسته این پروژه ها از قبل نوشته شده . اتفاقا منم با ویژوال استودیو ۲۰۱۲ کار می کنم. پس نیازی به نصب اسکیوال نیست ؟
نمیدونم شایدم مشکل از پروژه ها باشه ... آخه توی خطاها SQL مشترکه تقریبا واسه همین شک کردم
شایدم چون از یه سیستم به سیستم دیگه منتقل شده ، توی اتصال برنامه به دیتابیس مشکلی وجود داره. نمی دونم
۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ ب.ظ
توی SQL مسیر فایل های دیتابیس رو مشخص کنی پروژه ران میشه
۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۹ ب.ظ
البته SQL Server رو به هیچ وجه من الممکن نمیشه بدون نصب DataBase Engin مورد استفاده قرار داد ولی برای اینکه بحث نصبش کمی راحت تر باشه میتونید تو قسمتی که برای پروژه تون Setup درست می کنید تو قسمت Prerequesties گزینه ی مربوط به SQL Server رو تیک بزنید و در پایان هم گزینه ی Download Prerequesties from the same location as my application رو انتخاب کنید . اگه از ابزار های نصب حرفه ای مثل Advanced Installer استفاده میکنید (البته نسخه ی رایگانش این امکان رو نداره و نسخه ی Trialش هم بعد از ۳۰ روز به پایان میرسه) تو قسمت Prerequirement میتونید کارهای خیلی بیشتری انجام بدید. اگه پروژتون زیاد بزرگ نیست با همون Access یا SSCE کار کنید و اگه پروژتون نیاز به گزارش گیری داره با Access کار کنید چون خیلی از ابزارهای گزارش گیری SSCE رو به صورت مستقل ساپورت نمیکنن ولی Access رو میشناسن . البته خود Access هم از ۲۰۰۷ به بعد نیاز به نصب راه انداز یا همون (Driver) داره که حدود ۵۰-۶۰ مگابایته ولی اگه از Access 2003 استفاده کنید و Provider تون رو ۴/۰ قرار بدید نیازی به نصب چیزی ندارید چون راه اندازه این نسخه همراه با ویندوز نصب میشه. موفق و پیروز باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: banafshehjooon
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۹ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  البته SQL Server رو به هیچ وجه من الممکن نمیشه بدون نصب DataBase Engin مورد استفاده قرار داد ولی برای اینکه بحث نصبش کمی راحت تر باشه میتونید تو قسمتی که برای پروژه تون Setup درست می کنید تو قسمت Prerequesties گزینه ی مربوط به SQL Server رو تیک بزنید و در پایان هم گزینه ی Download Prerequesties from the same location as my application رو انتخاب کنید . اگه از ابزار های نصب حرفه ای مثل Advanced Installer استفاده میکنید (البته نسخه ی رایگانش این امکان رو نداره و نسخه ی Trialش هم بعد از ۳۰ روز به پایان میرسه) تو قسمت Prerequirement میتونید کارهای خیلی بیشتری انجام بدید. اگه پروژتون زیاد بزرگ نیست با همون Access یا SSCE کار کنید و اگه پروژتون نیاز به گزارش گیری داره با Access کار کنید چون خیلی از ابزارهای گزارش گیری SSCE رو به صورت مستقل ساپورت نمیکنن ولی Access رو میشناسن . البته خود Access هم از ۲۰۰۷ به بعد نیاز به نصب راه انداز یا همون (Driver) داره که حدود ۵۰-۶۰ مگابایته ولی اگه از Access 2003 استفاده کنید و Provider تون رو ۴/۰ قرار بدید نیازی به نصب چیزی ندارید چون راه اندازه این نسخه همراه با ویندوز نصب میشه. موفق و پیروز باشید

ممنونم دوست عزیز
۱
۰
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
با استفاده از entity frame work
۰
۰
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ق.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  من هر کار کردم، نرم افزار SQL server روی سیستمم نصب نشد (حتی با آموزش نصب و کمک گرفتن از اهل فن)
حالا باید چندین پروژه رو بررسی کنم که با زبان سی شارپ و پایگاه داده ی SQL نوشته شده !
من خودم چون مجبور بودم، با Access کار کردم و تا حدودی بلدم ولی مشکلم اینجاست که دیتابیس این پروژه ها اسکیواله .
چه راهی به نظرتون می رسه ؟

به طور معمول همراه با نصب ویژوال استدیو یه نسخه اس کیو ال هم نصب میشه . میتونید از اون استفاده کنید .
از منوی View میتونید گزینه Server Explorer رو انتخاب کنید که توی قسمت سمت راست به جای تولباکس ها میاد .
در واقع یه نسخه که کامل نیست از اس کیوال رو می تونید داشته باشید .
بهتره که خود اس کیو ال نصب بشه .
در ضمن برای نصب صحیح اس کیو ال یمیتونید به لینک زیر مراجعه کنید :

و یه نکته خیلی خیلی مهم : حتما اول اس کیو ال رو نصب کنید بعد ویژوال . یعنی اگه میخواید با این نرم افزار ها به صورت مداوم کار کنید ، بعد از تعویض ویندوز و نصب درایور ها اولین نرم افزار نصبی شما اس کیو ال باشه خیلی خیلی بهتره .
باز هم اگه سوالی هست در خدمتم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۱۷۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۳۹۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۵۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۷۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۷۶ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۵۹ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۸۶ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۷۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close