زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیشنهادی برای تدبر بیشتر در آیات قرآن در ماه مبارک رمضان.

ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط Somayeh_Y.)
ابتدا پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان رو به همه دوستان تبریک میگم. برای اینکه در این ماه از برکات قرآن بهره بیشتری ببریم پیشنهادی دارم.

اینکه علاوه بر ختم های قرآن که انجام میشه، هر روز روی یک آیه تمرکز بیشتری کنیم و نکات کاربردی اون آیه که در زندگی مون باید پیاده سازی کنیم رو استخراج کنیم.

برای اینکار میشه
۱- هر کسی هر روز یه آیه رو به دلخواه انتخاب کنه و برداشتش از اون رو اینجا بنویسه
۲- برای انسجام بیشتر یه نفر (من خودم اعلام آمادگی می کنم) هر روز یک آیه رو بنویسه و دوستان روی همون فکر کنند و برداشت شون رو بنویسند
۳- من چند وقت پیش ایمیلی به دستم رسید با عنوان " نامه ای از طرف پروردگار به تمامی انسان ها" که در این لینک قبلا قرار داده شده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

می تونیم با آیات این نامه شروع کنیم.

منتظر نظرات دوستان هستم. تا انشاا.. از فردا مصادف با اولین روز ماه مبارک رمضان شروع کنیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , good-wishes , Pegasus , maryami , mhd3 , mahshid1383 , سجاد۶۷ , baran
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط Somayeh_Y.)
خب من کمی بیشتر منظورم رو توضیح میدم، تصمیم نهایی با شماست. اگه این شیوه مشکلی در اینجا ایجاد میکنه من با دو دست خودم و لبخند بر لب این تاپیک رو حذف می کنم Smile

ببینید هدف اینه که در کنار هم فکر کردن در مورد ایات قرآن رو تمرین کنیم. منظورم از برداشت افراد از آیه، برداشت شون در مورد کاربرد آیه در زندگی روزمره است. و اینجا بنا نداریم در مورد برداشت های هم بحث کنیم، چون فهم افراد متفاوت است.فقط بناست برداشت خودمون رو بنویسیم و اگه خواستیم مال بقیه رو هم بخونیم. قرآن یک دستورالعمل زندگی است، مثلا وقتی در آیه ای می فرماید هنگام مواجه با جاهل با قالو سلاما رفتار کنید، این یه شیوه عملی هست حالا یکی عمل میکنه یکی خیر.
یا مثلا در آیه ای می فرماید هنگام انفاق نه اونقدر دست تون رو بسته بگیرید که بهتون بگن خسیس هستید و نه اونقدر بی حساب ببخشید که بگن خنگ هستید.

البته الان آیات موارد بالا رو به خاطر ندارم. این دو نمونه از برداشت هایی بود که در ذهن من بود.

در ادامه انشاا.. متن عربی و معنی فارسی آیه گذاشته خواهد شد، حالا یکی میره و تفاسیر مختلف رو نگاه میکنه و اونچه فهمید رو میاد اینجا می نویسه. یکی میره المعجم میگیره دستش و ریشه کلمات رو در میاره و جوابی که گرفته رو می نویسه. از این دو راه که خارج نیست دیگه.
ضمنا اینجا آیات اعتقادی رو مطرح نخواهیم کرد. که مشکلی ایجاد بشه
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۰ ب.ظ
خب راستش اونچه در این تاپیک مطرح شده کمی متفاوت است با اونچه که میگم.

ببینید برخی از ما بارها در زندگی مون آیه رو به همراه معنی فارسی اش می خونیم، اما عملی اش نمی کنیم، چرا؟
به نظرم چون ذهن مون خیلی درگیرش نمیشه.
منظور من اینه که بستری برای خود من و دوستان علاقه مند ایجاد بشه که انشالا بعد از ماه مبارک حداقل ۳۰ دستورالعمل از قرآن کریم با تفهیم کرده باشیم برای خودمون.

من تاپیکی با این عنوان رو پیشنهاد می کنم
" به مناسبت ماه مبارک رمضان: هر روز تامل و تدبر در یک آیه از قرآن کریم"

و همین جا تعهد میدم که اگه عمری باقی باشه هر روز یه آیه در این تاپیک قرار بدهم،و مرتبا چک کنم که وارد بحث و جدل نشویم و تاپیک منحرف نشه و اینکه مطالب مستدل و مستند باشه. اگه تخلفی هم رخ بده به مدیران اعلام کنم. خودشون تصمیم گیری کنند. این نهایت مسئولیتی است که به عهده میگیرم. اگه مورد دیگه هست بفرمایید.
good-wishes، در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

حلول ماه رمضان بر شما مبارک
ایجادش کنید Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۱۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۷۲ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۴۶۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  موسسات پیشنهادی برای کنکور ارشد Marynaji ۳ ۳,۱۴۵ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Fatemeh...
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۵۸۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۳۱ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۵۳ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۱۶۳ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close