زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا شروع درس و یادگیری باید همراه با تست زدن باشه؟

ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۶ ب.ظ
سلام دوستان
می خواستم در مورد یه مطلب دیگه مشورت بگیرم و اینکه آیا برای درس هایی که تازه شروع به یادگیری می کنیم لازمه همراهش یا بعد از خواندن فصل مورد نظر تست زد؟؟
بعضی ها می گن تو دور اول تست هم باید بزنی
بعضی ها می گن تو دور اول فقط درس رو بخون و یاد بگیر تو دور دوم تست بزن
بعضی ها هم می گن تست کلا کم بزن و وقتی برو سراغ تست که کاملا مطلب رو مسلط شدی
مثلا برای درس طراحی الگوریتم که من از رو پوران می خونم فصل اول یه ۱۶۰-۱۷۰ تست داره خیلی هاشو زدم ولی در حدود ۲ ماه کل این فصل وقتتمو گرفت!!!
به نظر کار اشتباهی که وقت بزاریم رو تست ها یا نباید زیاد درگیر شد و فقط چند تا تست بزنی و رد بشی و بیشتر به فکر تمام کردن درس باشی؟؟
لطفا دوستان نظر بدن تا بنده از این سر در گی خلاص شم
ممنون از همتون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ
RE: آیا شروع درس و یادگیری باید همراه با تست زدن باشه؟
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۶ ب.ظ)pedram25teh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
می خواستم در مورد یه مطلب دیگه مشورت بگیرم و اینکه آیا برای درس هایی که تازه شروع به یادگیری می کنیم لازمه همراهش یا بعد از خواندن فصل مورد نظر تست زد؟؟
مثلا برای درس طراحی الگوریتم که من از رو پوران می خونم فصل اول یه ۱۶۰-۱۷۰ تست داره خیلی هاشو زدم ولی در حدود ۲ ماه کل این فصل وقتتمو گرفت!!!
به نظر کار اشتباهی که وقت بزاریم رو تست ها یا نباید زیاد درگیر شد و فقط چند تا تست بزنی و رد بشی و بیشتر به فکر تمام کردن درس باشی؟؟
ممنون از همتون

به نظر من بهتره تست همراه مرور باشه
الان هم که تست بزنی بعدا باید مرور کنی و نکات تست ها را هم بخونی
تو دور بعد تست به یادآوری مطالبت کمک میکنه و نواقص و اون چیز هایی را هم که یادت رفته را مشخص میکنه

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۰
۰
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط Saoshiyant.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۶ ب.ظ)pedram25teh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
ممنون از همتون

به نظر من بهتره تست همراه مرور باشه
الان هم که تست بزنی بعدا باید مرور کنی و نکات تست ها را هم بخونی
تو دور بعد تست به یادآوری مطالبت کمک میکنه و نواقص و اون چیز هایی را هم که یادت رفته را مشخص میکنه

ولی اینطوری از کجا بفهمه که روش خوندنش درسته و داره روی بخش های مهم کنکوری درست تاکید می کنه ؟؟؟

به نظر من (اونطور که از مصاحبه های بچه ها فهمیدم) زدن ی مقدار تست (ن زیاد) کمک شایانی به امر روحیه گرفتن و اطمینان از اینکه ، مسیر صحیح رو داریم میریم ، میکنه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pedram25teh , mgshervin , Aref Safari
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۱۳ ب.ظ
ممنون از دوستانی که جواب می دن
ولی آیا تست هایی که مشکل هستند رو نباید تو دور اول روشون zoom کرد؟؟
۰
۰
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط k_111.)
RE: آیا شروع درس و یادگیری باید همراه با تست زدن باشه؟
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۳ ب.ظ)pedram25teh نوشته شده توسط:  ممنون از دوستانی که جواب می دن
ولی آیا تست هایی که مشکل هستند رو نباید تو دور اول روشون zoom کرد؟؟
اول اینکه بعد از اینکه دیدید که دیگه از تو متن درس نمیشه مطلب جدیدی رو یاد بگیرید برید به سراغ تست هم برای یادگیری نکات و هم برای دوره کردن و هم اینکه خودتون رو محک بزنید
و لازم نیست که در دوره ای که در حال یادگیری هستید برای زدن تستها محدودیت زمانی بزارید بلکه مثل یه مسئله معمولی بهش نگاه کنید و روش فکر کنید و بعدش برید سراغ جواب(یعنی از همون اول مثل جلسه کنکور عمل نکنید)

اگه در کتاب به تستهای مشکل جوابهای خوب و همراه با توضیحات داده بشه جواب اون تست خودش می تونه جزئی از متن درس به حساب بیاد و بهتره که در خلاصه آورده بشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pedram25teh
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ب.ظ
سلام و درود
منم خودم امسال کنکور دارمو از ۱۰ تیر شروع کردم ب خوندن.تاااااااااااااااا دلت بخوادم تووی سایتای مختلف گشتم تا مطلوبتریت حالتو پیدا کنم.تمام مصاحبه های مانشت با رتبه های برتر رو هم موبمو خوندم.تهش به این نتیجه رسیدم ک هر فصلو ک میخونم,وقتی تموم شد میرم تستاشو میزنم اما نه همه.فعلا فقط از سال ۸۰تا۸۸/تووی دور دوم تستایی که از دور اول ب نظرم سختو نکته دار بود ویا اشتباه حلش کردمو ب همراه تستای ۸۰ ب قبلو میزنم.تستای ۸۹ و ۹۰ و۹۱ که در واقع میشه سه سال اخیر رو میزارم واسه ۲-۳ هفته اخر.اینجوری حتی توو اخرین روزهات تا کنکور بازم تستای خام,یعنی تستایی که قبلا نزدی تا ب چشمت اشنا باشه و درست زدنش بهت الکی ی اعتماد ب نفس کاذب بده که((اره من همه چیزو درست زدم پس خوندن دیگه کافیه)),توو دستت باشه.من خیلی روی روش خوندنم حساسم و زیاد مشاوره میگیرم از دوستان.نتیجه ی مشاوراتم این بود که خدمتتون عرض کردم.فکر کنم شماهم مثل من از انجامش پشیمون نمیشید.موفق باشید
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: bargozideh
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
مرسی از راهنمایت عزیزم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۲۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۷۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۵ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۷۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۷۲ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۵۹ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close