زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کتاب مرجع اری یا خیر

ارسال: #۳۱
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ ب.ظ
RE: کتاب مرجع آری یا خیر
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  نظر شما راجع به اینکه خوندن مرجع وقت زیادی نیاز داره کاملا درسته اما تعداد صفحات مرجع هارو گذاشتید که بعضیاش واقعا اغراقه مثلا clrs کل صفحاتی که باید خوند ۴۰۰ صفحه هست!!! از شخص معتبری که اطلاع کامل داشتند پرسیدم
پایگاه هم کتاب دیت تقریبا ۲۳۰ صفحست و شما نوشتید ۶۰۰!!!!! شاید شما کل کتاب های مرجع رو برای یک درس حساب کردید که کار عاقلانه ای نیست
مثلا برای پایگاه که ضریبش یکه هر ۳ منبع رو بخونیم!!!
مدیریت هم کتاب رابینز ۴۰۰ صفحه هست!
بنظر من بعضی درسها مرجع و بعضی درسها کتاب کنکوری بخونیم بهتره...البته این نظر شخصی منه

خوب اگه توجه کنید می بینید کتاب های مرجع رو اگه بعضی قسمت هاش رو نخونید ناقص می فهمیدید و در نتیجه حس اضطراب بوجود میاد و ترس از تلف شدن وقت و در نتیجه سر آزمون سئوال رو به اجبار رها می کنید (چون ناقص فهمیدید).

مگه اینکه کامل بخونید که کلی زمان می بره که تو این مدت که وقت هست تقریبا نمیشه. Confused

[تصویر:  MySign.jpg]
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari
ارسال: #۳۲
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  با سلام به همه!

قبل از هر چیز یک گلایه کوچیک ولی کلی دارم که میخوام مطرح کنم و اون اینکه دوستان (مخصوصاً اعضای جدیدترHeart ) رعایت املاء رو توی نوشته هاشون بیشتر مورد تفقد قرار بدن! آخه ناسلامتی اینجا یک فروم تخصصیه! مثلاً الآن یک عمرانی یا برقی وارد این سایت بشه چی میگه!!!Blush
خلاصه: "رعایت اصول نگارشی نشان دهنده شخصیت شما و احترام به انجمن و اعضای آن میباشد."

و اما عشق من کتاب مرجع!
به نظرم اگه کسی برای دانشگاههای تاپ میخونه، حتماً باید به خوندن کتب مرجع عادت کنه، خوندنشون به آدم روحیه علمی میده (و احتمالاً اعوجاج، کاستی ها، و ساختارها و پندارهای غلطی که ممکنه در ذهن ما به وجود اومده باشه رو درست میکنه) و دست آدم رو میگیره و پله پله، طبق یک چهارچوب اصولی پیش می بره. مرجع خوندن اعتماد به نفس رو بالا میبره.

لازمه ی موندن تو کورس رقابت خوندن کتابهای کنکوری هست. مثل پیشنیازن و هر کی نخونه هر چقدر هم که قوی باشه از مرحله پرته. ولی اینها رو که بخونی تازه رسیدی به سطح بقیه! حالا چه حرفی برای گفتن داری؟ چه فرقی با بقیه داری که انتظار رتبه عالی داری؟ چه چیزی باعث میشه تغییرات هر ساله تو طرح سولات کنکور زحمات شما رو باد تهدید نگیره؟ اینها همه بستگی به این داره که چقدر تو مطالب عمیق شدی و چقدر از منابع مرجع رو رسیدی که بخونی.

به نظرم بهتره دو ماه آخر رو فقط کتاب کنکوری بخونید و بی خیال مرجع ها بشید ولی قبل از اون حداقل به مدت چهار ماه (تا دو سال!) تمرکز اصلیتون روی کتب مرجع باشه. در آخر بگم: "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد." و "عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها".

نظرتون کاملا درسته و منم همین عقیده را دارم اما الان دیگه قابل استفاده نیست
حساب کنید ۱۰۰۰ صفحه گریمالدی
۱۳۰۰ صفحه CLRS
۷۰۰ صفحه نرم افزار
۸۰۰ صفحه شبکه
۱۰۰۰ صفحه مدیریت
۵۰۰ صفحه سیستم عامل
۶۰۰ صفحه پایگاه
۵۰۰ صفحه هم هوش
زبان هم که هرچی بخونی باز جا داره
تقریبا ۶۵۰۰ صفحه کتاب میشه که اگر با سرعت ۱۰ صفحه در ساعت هم بخونی( که امکانش نیست چون مسئله و غیره داره که باید حل بشه و ساعتی ۱۰ صفحه هم پیش نمیره ) میشه ۶۵۰ ساعت
اگر هر روز متوسط ۸ ساعت هم مفید درس بخونی میشه ۸۱ روز تقریبا یعنی کل تابستون
اما مرور هم نداری و باز سیکل معیوب که اخر کتاب میبینی از اول کتاب چیزی یادت نیست
ولی کسانی که الان اینجا دارن بحث میکنن فکر نکنم وقت زیادی داشته باشن
اگر کسی هست که تو دوران تحصیل تونسته مرجع بخونه که خوش به حالش و الان کیفیش را میبره
و اگر هم نتونسته اگه پسر باشه که در صورتی که بار اول کنکورش باشه درس های ترمش هم هست
و اگر بار دوم باشه یا باید قبول بشه یا خوش بینانه ترین حالت ۷ ماه پس از کنکور بره سربازی

پس بهترین حالت استفاده از کتاب مرجع برای نارسایی های کتاب های کنکوریه
الان من هم نمیدونم کدوم کتاب کجا ها را خوب گفته کجا ها را نه
بهتره از دوستان قدیمی بپرسیم یا با نگاه به سرفصل های کنکوری و سرفصل های مرجع
اون جاهایی که کتاب کنکوری درست نگفته بریم سراغ مرجع

من روشم اینه که از Front Cover کتاب شروع میکنم و تا رسیدن به آخر مهلت خوندن مرجع تو برنامه ریزیم، تا هر جا که رسیدم می خونم. مثلاً اولین سالی که شروع کردم به مرجع خوندن، به طور میانگین از ۶ کتاب که انتخاب کرده بودم تا صفحه ۲۰۰ شون رو رسیدم که بخونم (سرعت من خیلی پایین تر از این حرفا بود، در روز تقریبآ ۱۰ صفحه مرجع میخوندم! در کنارش حداکثر ۱۰، ۱۵ صفحه هم کتب کنکوری). ولی اینجا چند تا نکته وجود داره:
- خوندن ۲۲۰ صفحه اول کتابی مثل CLRS به نظر من بیش از ۷۰ درصد سوالات رایج کنکور رو پوشش میده و از اون مهمتر دیدی هست که از این مطالعه براتون حاصل میشه.
- در مورد اکثر کتب مرجعمون به دلیل سازماندهی مناسبشون این قضیه صادقه.
- کنکور که پایان خط نیست، این شروعی میشه تا بعداً به تدریج تا آخر کتب رو مطالعه کنید.
- و...
۱
۰
ارسال: #۳۳
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۱ ب.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
خانوم jparisa میشه بگین کدوم فصول clrs مربوط به ارشد هست؟(هم واسه ساختمان هم الگوریتم )

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۱
۰
ارسال: #۳۴
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۷ ب.ظ، توسط jparisa.)
کتاب مرجع اری یا خیر
بنظرمن بعضی درسها رو که علاقه بیشتری داریم مرجع بخونیم و اونهایی که ارزش وقت گذاشتن دارن
بعضی درسها هم کتاب کنکوری چه بسا با خوندن اون کتاب بتونیم به اکثر سوالا جواب بدیم مثلا من فصل ۱,۲ ساختمان مقسمی رو تو یه هفته خوندم و کتاب هوریتز رو فصل اولش خوندم اولا تمام نکات مهم تو مقسمی قبلا دیده بودم و تازه مقسمی نکات بیشتری داشت ثانیا هوریتز خیلی خشک مطلب رو گفته و جذابیت این درس شیرین رو کم کرده بود بنظرم همیشه مرجع بهترین گزینه نیست
این تجربه ای بود که تو این مدت کم کسب کردم

(۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  خانوم jparisa میشه بگین کدوم فصول clrs مربوط به ارشد هست؟(هم واسه ساختمان هم الگوریتم )
تو همین سایت. دوستان سرفصل هارو تو قسمت دانلود منابع گذاشتن البته من از اون شخص باتجربه پرسیدم اگر جواب کامل دادن حتما میزارم

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88
ارسال: #۳۵
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۰ ب.ظ
RE: کتاب مرجع اری یا خیر
(۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  خانوم jparisa میشه بگین کدوم فصول clrs مربوط به ارشد هست؟(هم واسه ساختمان هم الگوریتم )

تو این آدرس توضیح داده شده قبلا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88
ارسال: #۳۶
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۷ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  
نظرتون کاملا درسته و منم همین عقیده را دارم اما الان دیگه قابل استفاده نیست
حساب کنید ۱۰۰۰ صفحه گریمالدی
۱۳۰۰ صفحه CLRS
۷۰۰ صفحه نرم افزار
۸۰۰ صفحه شبکه
۱۰۰۰ صفحه مدیریت
۵۰۰ صفحه سیستم عامل
۶۰۰ صفحه پایگاه
۵۰۰ صفحه هم هوش
زبان هم که هرچی بخونی باز جا داره
تقریبا ۶۵۰۰ صفحه کتاب میشه که اگر با سرعت ۱۰ صفحه در ساعت هم بخونی( که امکانش نیست چون مسئله و غیره داره که باید حل بشه و ساعتی ۱۰ صفحه هم پیش نمیره ) میشه ۶۵۰ ساعت
اگر هر روز متوسط ۸ ساعت هم مفید درس بخونی میشه ۸۱ روز تقریبا یعنی کل تابستون
اما مرور هم نداری و باز سیکل معیوب که اخر کتاب میبینی از اول کتاب چیزی یادت نیست
ولی کسانی که الان اینجا دارن بحث میکنن فکر نکنم وقت زیادی داشته باشن
اگر کسی هست که تو دوران تحصیل تونسته مرجع بخونه که خوش به حالش و الان کیفیش را میبره
و اگر هم نتونسته اگه پسر باشه که در صورتی که بار اول کنکورش باشه درس های ترمش هم هست
و اگر بار دوم باشه یا باید قبول بشه یا خوش بینانه ترین حالت ۷ ماه پس از کنکور بره سربازی

پس بهترین حالت استفاده از کتاب مرجع برای نارسایی های کتاب های کنکوریه
الان من هم نمیدونم کدوم کتاب کجا ها را خوب گفته کجا ها را نه
بهتره از دوستان قدیمی بپرسیم یا با نگاه به سرفصل های کنکوری و سرفصل های مرجع
اون جاهایی که کتاب کنکوری درست نگفته بریم سراغ مرجع

نظر شما راجع به اینکه خوندن مرجع وقت زیادی نیاز داره کاملا درسته اما تعداد صفحات مرجع هارو گذاشتید که بعضیاش واقعا اغراقه مثلا clrs کل صفحاتی که باید خوند ۴۰۰ صفحه هست!!! از شخص معتبری که اطلاع کامل داشتند پرسیدم
پایگاه هم کتاب دیت تقریبا ۲۳۰ صفحست و شما نوشتید ۶۰۰!!!!! شاید شما کل کتاب های مرجع رو برای یک درس حساب کردید که کار عاقلانه ای نیست
مثلا برای پایگاه که ضریبش یکه هر ۳ منبع رو بخونیم!!!
مدیریت هم کتاب رابینز ۴۰۰ صفحه هست!
بنظر من بعضی درسها مرجع و بعضی درسها کتاب کنکوری بخونیم بهتره...البته این نظر شخصی منه

ممنون از حس توجه شما دوستان Big Grin
پایگاه الان جزو دروس تخصصی هستش و ضریبش شده ۲ Wink
کتاب روحانی را گفتم ۶۰۰ صفحه است Rolleyes
کتاب رابینز ۲ جلده مبانی مدیریت و رفتار سازمانی دو کتاب جدا از هم هستند Shy
(CLRS) را اگه بخوای به عنوام مرجع بخونی وگر نه که همون ۴۰۰ صفحه میشه رجوع نه مرجع خونیSmile

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa
ارسال: #۳۷
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
من یه بار تو این تاپیک نظرمو گفتم ولی دوباره یه چیزی به چشمم اومد :

من با چندتایی از افراد موفق کنکور حرف زدم و اتفاقا خیلی از مصاحبه های رتبه برترا رو تو مانشت خوندم (خیلی هاشون کتاب رفرنس خوندن خیلی ها هم فقط با کتاب تستی رتبه خوبی اوردن حتی بهتر از اونایی که رفرنس خوندن !)

ولی نتیجه ای که گرفتم این بود که من ندیدم کسی رفرنس خونده باشه و بگه بخاطر اینکه این کتاب X رو خوندم پشیمونم ولی خیلی هارو دیدم که گفتن فلان کتاب کنکوری رو خوندم که کاش اونیکی رو میخوندم یا رفرنس میخوندم
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind , MShariati , سجاد۶۷ , TnT
ارسال: #۳۸
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط sybarite.)
کتاب مرجع اری یا خیر
دقت کردین همه دارین یه حرفو می زنین !!!
خب تابلویه که رفرنس مال سال کنکور نیست . یعنی اصلا زمان اجازه نمیده . این یعنی جهانی عزیز داره کاملا درست میگه .
دقیقا رفرنس مال سال قبل از کنکوره . یعنی از الان مثلا برای بهمن ۹۳ . و خب یه موقعهایی که میدونید وقت کافی برای خوندن دارید . من دوست دارم یک نکته ای که خودم تجربه کردمو بگم وخیلی ها ممکنه سیستمشون مثل من نباشه : من اگه یهو پامو بزارم وسط یه درس ( یعنی کتاب کنکوری بخونم ) اصلا خودم راضی نمیشم و همش حس میکنم هنوز چیزی یاد نگرفتم . اما اگه پایه ای و پیوسته از روی مرجع مطلبی رو دنبال کنم اونقدر حسم قوی میشه که تهش میرسم به تالیف یک کتاب کنکوری Smile
برای همین هم حتما از قبل فکرشو میکنم . مثل الان که برای ۹۳-۹۴ تازه مجاز میشم و دارم مرجع میخونم . دو تا دلیل مهم برای نخوندن مرجع در خود سال کنکور اینه که : ۱ - تو کنکور غیر از ابزار دانش ، مهارت های دیگه مثل تست زنی ، آشنایی با نحوه سوالات و نحوه جوابگویی ، سرعت عمل ، و ... نقش کلیدی رو بازی می کنه . یعنی کنکور محل سنجش دانش نیست بلکه محل سنجش میزان توانایی شما در استفاده از اون دانشی که بلدین . و این خیلی مهمه که بهش توجه بشه . صد در صد من هم در سال کنکور پیش خودم میگم که الان دیگه وقت برای کاشت نیست بلکه وقت مراقبت و بهبود آنچیز هایی هست که بلد شدم قبلا . یعنی تمرین ، تست ، نکته ، یادآوری و ... تا در کارزار کنکور سرعت عمل و بهبود دقت داشته باشم . ۲ - حتما همهگی دیگه اینو میدونید که بین خواندن تا یاد گیری ابزار دقت و تمرکز بکار میاد و بین یاد گیری تا تثبیت ابزار تمرین و ممارست و بین تثبیت تا بکار گیری ابزار تجربه و آگاهی نسبت به شرایط ، محیط ، و .... . دوستان تمام فاز خواندن تا تثبیت باید قبل از سال کنکور باشه به نظر من . البته با کمی ارفاق میشه فاز تثبیت رو در اوایل سال کنکور شروع کرد . اما به هر حال توی سال کنکور به دلایلی مثل تغییر شرایط تعداد نفرات ، تغییر شرایط مراجع معرفی شده ، و ... و حتی بالاتر بودن میزان استرس بدلیل نزدیکتر شدن به زمان کنکور ، من فکر میکنم اصلا زمان خوبی برای شروع فاز یاد گیری نیست . سال کنکور سالی هست که شما دیگه اگه خیلی پوست کلفت بازی بخوای در بیاری میتونی روی مواردی هم که قبلا مطمینی خوب بلد بودی و لی الان یادت رفته وقت بزاری و یاد آوری کنی تا به تثبیت برسونیشون . و بعد در نهایت استفاده از همه مطالبی رو ( قبلا یاد گرفته ای ) با مرور نکات ، تمرین و تست زیاد ، با در نظر گرفتن همه شرایط اون سال و با توجه به تجربیات دیگران و خودتون به تکنیک های برتر سرعت و دقت بالا نزدیک کنی . به همین دلیل گزینه مرجع خوندن در سال کنکور از نظر فاصله زمانی ، مثل اینه که ۱۰ روز مونده به مسابقه دو تازه یادت بیقته باید وزن کم کنی و تمرینات رو شروع کنی !!! Smile
نتیجه گیری که میخوام بکنم اینه که تو سال کنکورمرجع خوندن جز وقت تلف کردن عیب دیگش اینه که اعتماد به نفستون رو کاهش میده . از طرفی مرجع نخوندن از اون اشتباهاتیه که بعد از رفوزه شدن تو کنکور Smile متوجهش میشید . پس مرجع صد در صد لازمه تا ۸ ماه یا یکسال پیش از کنکور . و صد در صد مضره از ۸ ما ، یکسال مونده به کنکور تا خود کنکور.
۸
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind , sara_sb92
ارسال: #۳۹
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ب.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
نظر من کاملا منفیه که بخوایم مرجع خوانی بکنیم مگر یکی دو درس آن هم محدود... نظرم را در این مورد کامل تو این قسمت دادم :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sybarite
ارسال: #۴۰
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۴ ق.ظ
فقط کسانی میتونند با خوندن کتاب های تستی در کنکور موفق باشند که قبلا دروس رو کامل یاد داشته باشند.تقریبا ۹۰ درصد داوطلب ها این وضعیت رو ندارند.متاسفانه مشاورها و رتبه های خوب جزو اون ۱۰ درصد باقیمانده هستند.چون در طول تحصیل اون دروس رو خوب خوندند،کتاب های تستی برای اون ها کافی هست و نتیجه میگیرند و بالتبع به سایرین هم همین پیشنهاد رو میکنند.من دقیقا متوجه نمیشم کسی که مثلا ضرب استراسن رو در طراحی الگوریتم بلد نیست،چطوری میخواد تست این مبحث رو بزنه ؟(توجه کنید که اکثر دروس رشته کامپیوتر بهم مرتبط هستند و نمیشه مبحثی دروس رو خوند) .منظور از مرجع خوندن این نیست که شما ریز ریز تمام مطالب رو بفهمید.یک بار روز نامه ای مطالب رو میخونید.بعد یه سری تست میزنید ببینید وضعتون چطوره و کجاها مهمتره.بعد جاهایی که مشکل داشتید و مهم تره از مرجع دوباره میخونید دوباره تست و بهمین شیوه.ضمن این که خلاصه مطالبی که در کتاب های تستی هست بسیار ناقصه و فقط بدرد مرور برای کسی میخوره که به مطالب تسلط داره و نکته جالب این که این خلاصه ها براساس تست های سال های قبل نوشته شده،یعنی اگر سیر سوالات تغییر کنه فاتحه اون درس خوندس.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: TnT , sybarite
ارسال: #۴۱
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ق.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
همه میدونند که سواری پورشه یا بنز یا بی ام و بهتر از سواری پژو و سمند و امثالهم هست. بدیهیه که هر کسی دوست داره پورشه سوار بشه اما ایا همه پولش رو دارند؟ این بدیهیه که همه ما دوست داریم همه کتاب مرجع ها رو بخونیم سوادمون رو به بالاترین حد ممکن برسونیم تو همه درسها خفن باشیم. اما واقعا وقت و انرژی این کارو در عمل داریم؟ جوابش خیره... همه این رتبه خوبها هم جز دو سه درس باقی درسها رو با همین کتاب کنکوری سر کردند و نرسیدند تمام مراجع رو بخونند. کنکور باید یاد بگیری که تخم مرغهات محدوده و سبدها زیاد. نمیتونی تو همه سبدها تخم مرغ بگذاری. باید انتخاب کنی و تو یه سری سبد محدود تخم مرغهاتو بگذاری.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , Donna , hamid88 , Doctorwho , Mänu , رعنا , sara_sb92 , tohidi4503 , mrsh1372
ارسال: #۴۲
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  کنکور باید یاد بگیری که تخم مرغهات محدوده و سبدها زیاد. نمیتونی تو همه سبدها تخم مرغ بگذاری. باید انتخاب کنی و تو یه سری سبد محدود تخم مرغهاتو بگذاری.

ولی تو اون یه سری سبد محدود که انتخاب میشه باید تخم مرغ گذاشت نه قلوه سنگ!!! در رابطه با مثال ماشینتون هم باید به تناسب مقصد ماشین رو انتخاب کرد اگه کسی صرفا هدفش قبولیه حالا هرجا بله پژو و سمندوامثالهم هم همین راهو میرن ولی اگه هدف دانشگاه خوب باشه ناچاری از پورشه و بنز استفاده کنی.کسی که رتبه خوب میخواد باید وقت وانرژیش رو هم داشته باشه. نابرده رنج گنج میسر نمی شود!

به کمند خود که صید دل عاشقان مسکین

بنواز از آن اسیری برهان از این رهایی
۴
۱
ارسال: #۴۳
۲۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ق.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
ذقیقا برای همینه که میگم کتاب کنکوری برای خیلی ها کارگر نمی افته.برای این که نکته واره و اگر کسی نتونه مطلبو بگیره خیلی کارش سخت میشه.از کتاب کنکوری بیشتر برای مرور و تست باید استفاده کرد نه یادگیری.البته بعضی از کتاب های کنکوری هم خیلی کامل هستند ولی نه همه اون ها.
۰
۰
ارسال: #۴۴
۲۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ ق.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
به نظرمن هیچوقت واسه نرم نباید مرجع خوند چون فقط گیجت میکنه
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۴۷ ب.ظ
کتاب مرجع اری یا خیر
به نام خدا
نمی دونم بعد از چه مدتی دارم مجددا پست میزنم فکر کنم آخرین بار قبل از رفتنم به سربازی باشه !
در مورد کتب کنکوری یا مرجع من تجربه شخصی خودم رو میگم
ببینید دوستان در هر صورت در هر درسی عنواین دروس مشخصه ، مثلا درس ساختمان داده خب کتاب پوران اومده فصل بندی کرده و هر فصل هم شامل مباحثی هست که مطرح شده.
مثلا ۹ فصل و هر فصل هر شامل ۳ مبحث
حالا بنظر بنده ، ما میایم این کتاب رو میخونیم که با مباحث آشنا بشیم و مسائل رو حل کنیم . آیا تو کنکور غیر از این مباحث میاد ؟!
اگر با زدن تست های کنکور سالهای قبل دیدم اینطوره خب ، برای اون مبحث خاص میریم سراغ مرجع
بنظرم برای خودندن باید یه نگاه به عناوین و فصل های کتب مرجع اون درس انداخت ، وبعد به سراغ کتب کنکوری خاصی رفت
اگر مباحثی تو اون کتب کنکوری نبود مراجعه بشه به مرجع .
خوشحال میشم نظر اساتید رو بدونم چون خودم این رویه رو میخوام در پیش بگیرم

Heart
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۶۲ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۶۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  #طرح_رایانه_برای_همه (خیریه آموزشی) sss ۰ ۱,۷۱۳ ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sss
  چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟ sajadg ۷ ۶,۴۶۶ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sajadg
  فروش بیش از ۳۰ جلد کتاب مرجع و تستی کنکوری ارشد کامپیوتر- توافقی goldenratio ۲ ۳,۰۳۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۲۸ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۵۸ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مرجع کامل Mojtaba25 ۴ ۳,۹۵۴ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  ۳ کتاب مرجع برای تجزیه تحلیل سیستم شغل تحلیل گر سیستم hadiranji ۱ ۳,۸۰۹ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Mahla_EEL
  خریدار کتاب مهندسی نرم افزار زنجانی پارسه(کتاب یا کپی) mortti ۳ ۴,۱۷۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close