زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش استفاده از XAMPP برای راه اندازی سایت و فروم به صورت local

ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۷ ب.ظ
Thumbs Up آموزش استفاده از XAMPP برای راه اندازی سایت و فروم به صورت local
با سلام خدمت دوستان. با توجه به پست قبلی که در مورد شروع کار با جوملا بود لازم دونستم که این آموزش رو تو این قسمت بذارم شاید به درد کسی خورد. اول از همه بگم که XAMPP یه ابزار رایگان برای سرویس دهی HTTP و پایگاه داده ی MySQL و مفسر پی اچ پی و پرل هست که میتونید ازش استفاده کنید. مراحل انجام کار برای راه اندازی یه وب سایت یا فروم به صورت local به صورت زیر هست و می تونید بعد از اینکه سایت یا فرومتون رو ساختید به یه سرور واقعی منتقلش کنید و اونجا ازش استفاده کنید.

۱- بعد از اینکه XAMPP (زمپ) رو نصب کردید اجراش کنید:

[تصویر:  187056_1_1379083021.jpg]

۲- بعد از اینکه اجرا کردید روی دکمه های start که مقابل Apache و MySQL هستن کلیک کنید تا شروع به اجرا بشن

[تصویر:  187056_2_1379083021.jpg]

۳-مرورگرتون رو باز کنید و تو نوار آدرس بنویسید localhost و اینتر رو فشار بدید(فقط آروم فشار بدید که کیبوردتون خراب نشه...Big Grin)

[تصویر:  187056_3_1379083021.jpg]

۴- متوجه خواهید شد که ابزار xampp اجرا شده و صفحه ی اصلی به شما نمایش داده میشه. حالا باید تو منوی سمت چپ برید تو قسمت Tools و روی phpMyAdmin کلیک کنید و برید تو قسمت دیتابیس هاتون و یه پایگاه داده برای سایت یا فرومتون ایجاد کنید که این کار به راحتی آب خوردن هست. بعد از اینکه رفتید تو قسمت phpMyAdmin روی tab دیتابیس (Databases) کلیک کنید. تو قسمت پایین صفحه قسمتی هست که برای ایجاد دیتابیست هست و فقط کافیه که اسم دیتابیس رو بنویسید و وی Create کلیک کنید:

[تصویر:  187056_4_1379083021.jpg]

۵-بعد از اینکه دیتابیس رو ساختید دیگه با XAMPP کاری ندارید. حالا باید برید CMS یا Forum مورد نظر رو دانلود کنید که معمولا رایگان هستن . برای CMSهای رایگان میتونید از Joomla یا WordPress استفاده کنید که هر دوتاشون نسخه فارسی دارن برای Forum هم میتونید از MyBB استفاده کنید که این هم رایگانه و خود سایت مانشت هم در واقع از همین فروم ساخته شده. خلاصه بعد از اینکه فایل رو دانلود کردید برید توی پوشه اصلی XAMPP که معمولا داخل هر درایوی که نصبش کردید یه پوشه هست به نام xampp برید داخلش و دنبال پوشه ی htdocs دقت کنید تو پوشه ی اصلی برید داخل پوشه ی htdocs . داخل این پوشه یه پوشه هست به اسم xampp که شما باید برید داخل این پوشه و فایل CMS یا Forumی که دانلود کردید رو اونجا Extract کنید که من اینجا CMS جوملا رو دانلود کردم و داخل پوشه ی Joomla22 اون رو اکسترکت کردم .

[تصویر:  187056_5_1379083021.jpg]

۶- حالا برید توی مرورگر و آدرس این پوشه رو توی نوار ابزار وارد کنید. دقت کنید که پوشه ی htdocs برابر با مسیر اصلیه شماست . یعنی htdocs برابر است با localhost پس توی نوار آدرس باید بنویسید : localhost/xampp/joomla22 و باز هم اینتر رو فشار بدید (فقط یواش)

[تصویر:  187056_6_1379083021.jpg]

۷- حالا وارد صفحه ای شدید که باید CMS یا Forum مورد نظرتون رو نصب کنید دو بار روی Next کلیک کنید تا به قسمت Database برسید . اونجا هم همه چی مشخصه . hostname که معلومه ، اگه یوزر نیم و پسوورد ندارید یوزر نیم رو همون root قرار بدید و پسوورد رو هم خالی بذارید. اسم دیتابیس هم همونی هست که تو مرحله ی ۴ بود فکر کنم ساختید . که اینجا اسم دیتا بیس manesht هست. باز هم روی next کلیک کنید.

[تصویر:  187056_7_1379083021.jpg]

۸-در مرحله ی آخر هم اسم سایت و یه یوزر نیم و پسوورد برای ورود به سایت به عنوان Admin وارد کنید و باز هم Next رو کلیک کنید

[تصویر:  187056_8_1379083021.jpg]

۹- در آخر هم روی دکمه ی remove the installation folder کلیک کنید:

[تصویر:  187056_9_1379083021.jpg]

۱۰- تبریک میگم. سایت شما روی localhost نصب شد و میتونید با رفتن به آدرس localhost/xampp/joomla22 از اون استفاده کنید:

[تصویر:  187056_10_1379083021.jpg]

۱۱-برای اینکه به عنوان مدیر وارد بشید و ساتتون رو مدیریت کنید تو قسمت سمت چپ پایین یه قسمت هست که میتونید وارد بشید یا به آدرسی که تو شکل زیر هست برید و یوزر پس خودتون رو که هنگام نصب وارد کردید رو وارد کنید و باز اینتر رو آروم فشار بدید.

[تصویر:  187056_11_1379083021.jpg]

۱۲ . حالا وارد قسمتی میشید که میتونید سایتتون رو مدیریت کنید. تم سایتتون رو عوض کنید، وب پارت هایی که میخوایید رو اضافه کنید و خیلی از کارهای دیگه:

[تصویر:  187056_12_1379083021.jpg]

۱۳- موفق و پیروز باشید و برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) صلوات ختم کنید. یا علی ... التماس دعا...
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , maedeh , azarakhsh1986
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ
برای من مای اسکوال ران نمیشه. چرا؟؟
قبلا اینطوری نبود. تقریبا یه ساله باهاش کار نکردم. الان میبینم ران نمیشه. دلیل خاصی داره؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط Amoojan.)
RE: آموزش استفاده از XAMPP برای راه اندازی سایت و فروم به صورت local
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  برای من مای اسکوال ران نمیشه. چرا؟؟
قبلا اینطوری نبود. تقریبا یه ساله باهاش کار نکردم. الان میبینم ران نمیشه. دلیل خاصی داره؟؟

اگه شما فعالش میکنید و فعال نمیشه احتمالا برای اینه که پورتش رو یک نرم افزار دیگه اشغال کرده...

[تصویر:  balloons.gif]
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ ب.ظ
RE: آموزش استفاده از XAMPP برای راه اندازی سایت و فروم به صورت local
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  برای من مای اسکوال ران نمیشه. چرا؟؟

شما ببین چه اروری میده ، احتمالا پورتی که mysql به صورت دیفالت استفاده می کنه توسط یه برنامه ی دیگه استفاده می شه ، مثلا sql server اگه نصب کرده باشی رو سیستمت این مشکل بوجود میاد ، پورت دیفالت mysql رو عوض کن ، برای این کار توی xampp جلوی mysql چند تا گزینه هست شما روی config کلیک کن و فایل my.ini رو باز کن ، هرجا پورت ۳۳۰۶ بود چیز دیگری وارد کن
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ، توسط mhd3.)
هیچی. هیچ اروری نمیده.
پارسال رو سیستمم solarwinds نصب کردم. بخاطر اون میتونه باشه؟؟ آپاچی ران نمیشد، busy مینوشت، پورتشو عوض کردم اما این حتی busy هم نمینویسه. مینویسه my sql started!!!
اما نه جلوی مای اسکوال running مینویسه و نه وقتی سایتمو باز میکنم به دیتابیس کانکت میشه.

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ب.ظ)phoenix021 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  برای من مای اسکوال ران نمیشه. چرا؟؟

شما ببین چه اروری میده ، احتمالا پورتی که mysql به صورت دیفالت استفاده می کنه توسط یه برنامه ی دیگه استفاده می شه ، مثلا sql server اگه نصب کرده باشی رو سیستمت این مشکل بوجود میاد ، پورت دیفالت mysql رو عوض کن ، برای این کار توی xampp جلوی mysql چند تا گزینه هست شما روی config کلیک کن و فایل my.ini رو باز کن ، هرجا پورت ۳۳۰۶ بود چیز دیگری وارد کن

پورتو عوض کردم بازم درست نشد!
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ، توسط mhd3.)
میگم اگه لپتاپمو خاموش کنم روشن کنم شاید درست بشه نه؟؟ یا مثلا زمپ رو آن اینستال کنم، دوباره نصب کنم :دی
(مث همون جُکه که ماشینشون خراب میشه، مهندس آی تیه میگه یه بار پیاده شیم دوباره سوار شیم شاید درست شد!! :پی)
من تو کنترل پنل زمپ ندارم!!!! پارسال داشتم.

نمیدونم چه بلایی سر لپتاپم اومده!! Confused

آقای آرک سینوس کجا بیدن؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۲۵ دیروز ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۴۶ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۴۶۱ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۹ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۳۶ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۸۵ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۳۰ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۹۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۵۸ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close