زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

با این شرایط چه زبانی وب برام بهتره؟متخصصان نظر بدن

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ق.ظ
با سلام من ان شاالله از مهر شبک یا امنیت قبول میشم.
میخوام حداقل به عنوای یک دانشجوی کامپیوتر رو یک زبان وب تسلط داشته باشم . حالا تا الان به دلایلی نشد که هیچ زیبانی رو یاد بگیرم.
بین انتخاب php و asp موندم البته با سیشارپ کمی آشنا هستم. از یه طرف دلم سمت php هست ولی خوبی asp اینه که هم میتونی تحت وب کار کنی هم کارای تحت ویندوزتو باهاش انجام بدهی!
با توجه به رشته آیندم کدوم بهتره ؟
خواهشا اونایی که دستی بر آتش دارن و کمی حرفه ای هستند نظراتی بدن.
اگه هدفم فقط سایت بود میرفتم سمت php ولی میخوام یه زبون تحت ویندوزم بلد باشم که کارامو راه بندازم
انرژی مثبت، در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به تالار مباحث کاربردی منتقل شد

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ق.ظ
با سلام
برنامه نویسی وب در بستر http بسیار انعطاف پذیر هستش ولو اینکه امروزه با پیشرفت این بحث اکثر کاربرد ها هم داره بصورت وب در میاد که البته بهش میگیم Web Aplication و من خودم تو تیمی که الان دارم مدیریت میکنم برنامه جدید رو تصویب کردیم که تحت وب باشه ، حالا نوعش اینترنت یا اینترانت فرقی نداره برای نمونه عرض کنم خدمتتان
۱-کتابخانه های عمومی کشور که بصورت ملی و کشوری شده و اپلیکیشن تحت وب هستش
۲- شبکه بهداشت و درمان که برنامه هاشون تحت وب شده
۳- و......
اما چون شما در یکی از رشته های شبکه یا امنیت میخوای قبول بشی بخصوص امنیت و بسیاری از الگوریتم ها سیستمی هستش لذا نیاز شدید به زبانی داری که بتونی تحت سیستم کد نویسی بهتر و قوی تری داشته باشی.
من نظرم اینه که به سمت ASP.NET بری تا در کنارش از مزایای .NET بتونی استفاده کنی در برنامه نویسی های سیستمی

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۰۵ ق.ظ
وقتی یک زبان را به صورت دقیق یاد بگیرید یادگیری بقیه زبان ها هم ساده تر میشه..
دید اینجوری به زبان های برنامه نویسی هم درست نیست به نظر بنده.شما ببینید برای کارتون چه زبانی مناسب هست.انشاالله دانشجوی ارشد خواهید شد و پایان نامتون روی یک موضوع تخصص هست.ببینید این موضوع چیه و دقیقا به چه کاری علاقه دارید اون وقت کارهای مرتبط با اون رو انجام دهید.برای مثال اگر پایان نامه ارشدتون طراحی یک پروتوکل امن تحت شبکه یا مثلا " رمز های یک بار مصرف" که بحث روزی هم هست و ... هست خب زبان های تحت شبکه بهتر هستن برای یادگیری.اگر می خواهید در زمینه امن تر سازی سیستم های عامل (عموما سیستم های عامل متن باز) کار کنید طبیعتا باید شدیدا دنبال تقویت زبان c در خودتون باشید و ....

موفق باشید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۵ ق.ظ
تقویت زبان c , c++ که بحثش جداست هدفم یادگیری یک زبان ویژوال وب مثل asp و سیشارپه و php هست.
خوب asp زبان راحت تر و فعلا پر رونق تری هست.
دوستان منتظر راهنماییی ها تون هستم
به نظرتون اگه این ۳ ماهه رو یه زبان متمرکز شم و یه پروژه ساده بنویسم میتونم طبق اون تو تهران تو شرکتی فعلا مشغول شم تا تجربه پیدا کنم. اگه مشغول شم حقوقم مثلا چقدی هست؟
راجع به زبان بیشتر راهنماییم کنید.
اینقدر گیج شدم که چند وقته میخوام شروع کنم نمیتونم!!!!

میدونم زیادی درگیر شدم ولی چه کنم دیگه

۲
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ
اگر دنبال امنیت هستی من بهت توصیه میکنم بری پایتون رو یاد بگیری چون یک زبان اسکریپتی هست که داخل حوزه امنیت پرکاربرده و خیلی از حملات رو با این زبان مینویسن و برنامه نویسی با این زبان نسبت به سی شارپ و... تو حوزه امنیت اسونتر هست نمونش خیلی از پورت اسکن ها با این زبان نوشته شده.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , reyhaneh64
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ق.ظ
RE: با این شرایط چه زبانی وب برام بهتره؟متخصصان نظر بدن
(۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ق.ظ)it866 نوشته شده توسط:  اگر دنبال امنیت هستی من بهت توصیه میکنم بری پایتون رو یاد بگیری چون یک زبان اسکریپتی هست که داخل حوزه امنیت پرکاربرده و خیلی از حملات رو با این زبان مینویسن و برنامه نویسی با این زبان نسبت به سی شارپ و... تو حوزه امنیت اسونتر هست نمونش خیلی از پورت اسکن ها با این زبان نوشته شده.

یعنی با پایتون میشه کارای طراحی سایت کرد؟ دنبال حوزه امنیت هستم ولی میخوام زبان طراحی سایت هم بلد باشم

۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ق.ظ
نه با پایتون نمیشه طراحی سایت کرد.طراحی سایت هیچ کمکی به شما تو حوزه امنیت نمیکنه و فقط یک علاقمندی و تخصص هست،مگر اینکه تو حوزه SQL INJECTION و حملاتی که تو وب کاربرد دارن بخواهید ادامه بدید.به نظرم تو این مدت میتونین هر دو را یاد بگیری هم asp.net و هم php.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , reyhaneh64
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ ب.ظ
من یه سال بیشتره که برا asp.net و بعدش asp.net MVC وقت گذاشتم
به نظرم زبان های تحت سرور (مثل asp.net و php) پنجاه شست درصد کار رو پوشش میدن. تو ایران که بازار طراحی سایت اینقدر خراب شده، لازمه که حتماً کار تمیزی ارائه بدی. منظورم از کار تمیز اینه که سایتت علاوه بر امن بودن، سرعت و گرافیک خوبی باید داشته باشد که اینا اکثراٌ برمیگرده به زبانهای اسکریپتی تحت کلاینت. که هیچ فرقی نمی کنه asp کار کنی یا php
ولی یه مسئله ی مهمتر اینکه، چون تو ایران انتظار هست که تو همه زمینه های مرتبط با وب، استاد باشی کار رو سختر میکنه. چون اکثراً گروه های کاری تیمی خوبی پیدا نمیشه که تو رو بتونه راضی بکنه. برا همین اکثراً مجبور میشن خودشون به تنهایی ایده هاشون رو پیاده کنن. یعنی هم قسمت مربوط به سرور (database و...) و هم مربوط به کلاینت(html5 و css و jquery و...) رو خودشون کار می کنن، کار رو سخت تر میکنه. که خوبه تو این شرایط از asp استفاده بشه که با امکاناتی که میده تو اجرای پروژه هات سرعت داشته باشی و اگه خواستی، یه نفره بتونی یه پروژه رو تموم کنی
پیشنهاد میکنم اگه سراغ asp.net رفتی، از همون اول رو asp.net MVC وقت بذاری که عالیه و خیلی از کدزنی های پیش و پا افتاده رو خودش میزنه
البته PHP هم یه حسنی داره که Open Source هستش و هیچ وابستگی نداره. ولی نگرانی درباره وابستگی به شرکت مایکروسافت هم کار خنده داری هستش(به نظرم)
موفق باشی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , reyhaneh64 , svk7
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ق.ظ، توسط sina_oonline.)
آهان.اگر منظورتون کار کردن در زمینه برنامه نویسی وب هست شما پایتون و جنگو یاد بگیرید یا این که برید پی اچ پی و فریم ورکاشو یاد بگیرید مطمئن باشید در تهران بی کار نمی مونید.هرکدام از موارد زیر براش کار زیاده

Option 1:
Python +Django Framework]

Option 2:
Java , Jsp , Servlet , Hibernate 3.x ,Spring 3.x and GWT or JSF

Option 3 :
Php native + Symphony

Option 4:
c# + .net framework+Nhibernate

با همه این آپشن ها می تونید به یه هدف برسید.به عبارتی هر سایتی رو می تونید با هر زبونی پیاده سازی کنید.اگر قراره مستقل کار کنید آپشن ۲ را پیشنهاد نمی کنم.اگر علاقتون به کار در شرکت هست آپشن ۲ هم مناسبه.آپشن ۲ به درد پروژه های بزرگ می خوره

نکته دیگر این که توضیحات بالا برای برنامه نویسی وب هست طراحی وب معمولا به درد مهندسای کامپیوتر که درسای مرتبط با هنر و ux پاس نکردن نمی خوره و در مجموع هم زیاد کار مهندسی نیست.

برای طراحی وب :

Html
Css3
Javascript Libraries like JQuery
...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۰۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۶۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۸۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۷۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۴۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۴۷۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۳۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۵۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۵۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۵۰۶ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close