زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ملاک های ازدواج از دید خانم ها

نظرسنجی: بهترین ویژگی یک مرد که دخترا بهش اهمیت زیادی می دهند چیست؟
پول و ثروت(شامل خونه،ماشین مناسب و سرمایه)
زیبایی(بچه خوشگل بودن)
داشتن خانواده نجیب
سطح تحصیلات
با معرفت و با مرام بودن
مذهبی بودن
مذهبی نبودن
تک فرزند بودن
تک پسر بودن
فقط خود پسر برام مهمه
[نمایش نتایج]

ارسال: #۶۱
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۰۶ ق.ظ
در مورد ملاک های ازدواج از دید خانم ها یه نظر بدم از نوع واقعیش

طبق تحقیقات دختر دیپلم نگرفته تو کوچه ما ملاکش
۱/ تحصیلاتش حداقل فوق لیسانس در حد خوبشم دکترا
۲/ خونه ماشین و پول!
۳/مهریه هم سال تولد
۴/خوبم باشه یکم!!

خوب شایدم یکم کمتر راضی بشه
حالا یه دختر خانوم که پزشک هست یا فوق داره هم ملاکاش همینه!! و شایدم یکم کمتر راضی بشه!!!

نتیجه اخلاقی!: ما پسرا وقتی به این ملاکا رسیدیم که هر کسی رو که بخوایم بهمون میدن!! چه دختر تو کوچمون چه یه دختر پزشک! چرا به کم قانع بشیم پس عمرا خدا نکنه یه پسر همه چی تموم بشه که تازه وقت ایراد گرفتن اون شروع میشه!!
خانومام ملاکاشون واسه خودشون همشون ۱ ۲ ۳ ۴ رو میخوان اگرم الان نخوان تا ۲ سال بعد ازدواج میخان!! پس همون ۲ سالم صب میکنیم بعدشم سلام خانوم دکتر!!! :پی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ب.ظ
RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)itgreen نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰ ب.ظ)pariya2020 نوشته شده توسط:  پسری که یه دختری رو فقط واسه خودش بخواد نه هیچ چیز دیگه!

مگه میشه ! آیا دختری هم هست که پسری رو فقط بخاطر خودش انتخاب کنه ؟!

یه سوال مهم از دخترا ؟!

قبول دارید که پول و شکل و تیپ و ماشین و خونه و نمی دونم از این دست پارامتر ها معیارهای ظاهری انتخاب هستن! در این که شکی نیست ؟
خوب حالا،

(با فرض اینکه جواب دخترا " بله کاملا قبول دارم " باشه !)

پس سوالم اینکه چطور معیارهای واقعی رو می خواین بشناسید ؟ در واقع شناخت پسر از نظر خلق و خو ، جنم کاری ، اعتقاداتش، تعهد ، مسئولیت پذیریش و ...... ؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------
مثال برا جا افتادن !
فرض کن یک پسر خوش تیپ، خوشگل پولدار مهندس میاد خواستگاری تون . (جدی نگیرینا فرض کردیم!) خیلی مودب ۱سوال شما میپرسین ۱ سوال پسره و همینطور ۲ساعت مخ همو محترمانه میزنین (یک تو یکی من )و هی سوالات کلیشه ای (شما:ادامه تحصیلو دوست دارین ؟ پسره: خیلی دوست دارم و ...... ) بعد۲-۳ جلسه تئوریک(مثل جلسات فوق!) یهو عاشق هم میشین و پدر مادر ها هم که آماده هستنن از شر بچه هاشون خلاص بشن(البته آرزو دارن هر چه زود تر خوشبخت بشن !!) هیچی دیگه تموم شد قرار مدار عروسی . در عرض یکماه طی جلسات مداوم تئوریک دخترو پسر میرن خونه بخت . همه چیز خوبه تا
بعضی ها کمتر از ۲۴ ساعت !
بعضی ها کمتر از یکماه !
کمتر از یکسال !
دیگه خیلی دوام بیارن ۲ سال !

از هم متنفر میشن !
بعدشم که همه می دونین چی میشه .

اون موقع هر دو شون میگن کاشکی بیشتر میشناختمش ؟!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------

حالا چطور همدیگر و بشناسیم و درست انتخاب کنیم ؟؟؟؟
تجربه خودم میگه خیلی از پسرها فیلم قشنگی بازی میکنن تو جلسه خواستگاری و سوال پرسیدن لازمه ولی اصلا کافی نیست چون مطمئن نیستیم که داره راست میگه یا دروغ بنابراین اینجا دوستان پسره و درو همسایه که سالها چهره واقعیشو دیدن خیلی کمک میکنه ازشون بخواییم کمی درموردش بگن چه بسا خیلی ها راستشو میگن و اونجاست که میفهمید همه چیز فیلم بوده. که به شناخت چهره واقعی پی برده شده.Smile

خداوندا تو میدانی که من دلواپس فردای خود هستم ...
مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را...
مبادا گم کنم اهداف زیبا را...
مبادا جا بمانم از قطار موهبتهایت...
دلم بین امیدی و نا امیدی میزند پرسه ...
میکند فریاد...
مـــــــــــــرا تنــــــــــــها تو نگـــــــــــذاری خداوندا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری
ارسال: #۶۳
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ ب.ظ
حالا چطور همدیگر و بشناسیم و درست انتخاب کنیم ؟؟؟؟
[/quote]
تجربه خودم میگه خیلی از پسرها فیلم قشنگی بازی میکنن تو جلسه خواستگاری و سوال پرسیدن لازمه ولی اصلا کافی نیست چون مطمئن نیستیم که داره راست میگه یا دروغ بنابراین اینجا دوستان پسره و درو همسایه که سالها چهره واقعیشو دیدن خیلی کمک میکنه ازشون بخواییم کمی درموردش بگن چه بسا خیلی ها راستشو میگن و اونجاست که میفهمید همه چیز فیلم بوده. که به شناخت چهره واقعی پی برده شده.Smile
[/quote]

با تحقیق موافقم . حالا با فرض اینم که همسایه خانواده پسر یا دختر و بشناسن و راستش و بگه (نه اینکه دروغ بگه ولی چیزایی رو می دونه که اگه بگه خانواده دختر ممکنه جواب رد بدن ! و نمیگه !) تازه الان سبک زندگی شهری طوری شده که همسایه کناری تو نمیشناسی همه به نوعی اینقدر مشغله دارن که وقت دیدن همسایه ها رو ندارن ! حالا از همسایه پسره می پرسید پسره خوبیه؟خانواده خوبیه؟ "میگه آره خوبن ما چیز بدی ندیدیم " ! این واقعا شناخت درستی نمیده. کافی نیست .

بنظرم روشهای شناخت باید بر اساس نوع و سبک زندگی امروزی تعریف بشه . تحقیق از محل و همسایه خوبن ولی شناخت کلی میدن بازم شناخت کامل نمیده !؟ تو دانشگاه ۴ سال با یکی دوست میشیم هر روز که همدیگرو میبینیم با خصوصیات بیشتری از همدیگه آشنا میشیم و هنوز بعد از گذشت چند ترم هنوز حس میکنیم دوستمونو نشناختیم . حالا اینکه روش شناخت مستقیم از خود فرد ، وای به حال اینکه بریم از شخص سومی مثل همسایه تحقیق کنیم بعدشم جمعبندی کنیم جواب بدیم .

این روشها خوبن اما کامل نیست اینا شناخت اولییه میدن ! خیلی از ازدواج ها هم بر اساس همین روش ها صورت میگیره ( میگن ازدواج مثل هندوانه دربسته می مونه !) بقولی توکل میکنن یاعلی میگن و عشق و آغاز می کنن !

قبول کنیم ما دختر پسرای امروز نسبت به نسل های گذشته خیلی فرق کردیم

پس روش شناخت درست و کامل رو بر اساس شرایط امروز تعریف کنیم !

Huh
ارسال: #۶۴
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
اول دوستان پسر به نظرم بسیار کمک کنندست میشناسم افرادی که دوستانشون چون با اون طی اردوها اخلاقشو دیده بودن واقعیتو گفتن و پسر داشته فیلم بازی میکرده این واقعیه خواه بپذیر خواه نپذیرید. اینجا همسایه رو گذاشتم چون زتدگی امروزی طورهه همه همدیگرو نمیشناسن در کنارفرضو براین گذاشتم ازدواج سنتی بوده و دخترو پسر همدیگرو نمیشناسن.
پسرا قبول کنن باید واقعیت اخلاقشونو بگن و با اینده دختر بازی نکنن و نزارن در زندگی شکست بخوره .

خیلی سوالات هم هست که با پرسیدن از همدیگر میتونیم طبق روانشناسی بفهیم این چه اخلاقی داره حالا اگه خودشم مستقیم نگه ما میتونیم بفهمیم با این سوالات.

میکند فریاد...
 سپاس‌گزاری شده توسط: itgreen
ارسال: #۶۵
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۳۸ ب.ظ
"اول دوستان پسر به نظرم بسیار کمک کنندست میشناسم افرادی که دوستانشون چون با اون طی اردوها اخلاقشو دیده بودن واقعیتو گفتن و پسر داشته فیلم بازی میکرده این واقعیه خواه بپذیر خواه نپذیرید. ..................."

نکته ی خوبی رو اشاره کردین تحقیق از دوستانش ، دوست هر کسی (یه ضرب المثلی بود .....می گفت ؟! "دوست ، رفیق گرمابه ست" اگه اشتباه نگم !Smile) شناخت خوبی رو از فرد بهمون میده . قدیمیا میگفتن میخوای کسی رو بشناسی باهاش مسافرت برو ، حالا پسره که نمی تونه با دختره مسافرت بره یا بالعکس Wink تا بشناسن همدیگرو ! پس دوست صمیمیش می تونه خیلی کمک کنه !

حالا چه جوری دوستشو پیدا کنیم ؟!! Huh
ارسال: #۶۶
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط tarane1992.)
هیچ کدوم از ویژگی های بالا گذاشتین به تنهایی کافی نیست

حداقل باید در هرسطر چند ویژگی رو با هم میذاشتید دوستان بگن کدوم کامل تره؟

یعنی چی خوشگل بودن ؟؟؟ هر کس خوشگلی معیارشه یه لحظه فک کنه اومدیو تو حادثه ای خدایی نکرده تمام زیباییشو از دست داد باید انگیزه ای باشه که دختر بتونه به زندگیش با اون پسر ادامه بده اینجا هم دلی و عشق واقعی که از روز اشنایی عاشق دل هم شدن نه ظاهر میتونه کمک کنه حالا بیخودی حرفمو کش نده من واقعیت های زندگی رو میگم بیخود حرفامو زیر سوال نبر بچه.

یعنی چی !! چهره واقعی خودشو نشون میده جلسه ۶ به بالا خودشو نشون میده من خودم دیدم و تجربم میگه سر جلسه ۳ دختره پسره رو قبول نکرده .قابل توجه پسرا دخترا راستگون پسرا بد نیست صداقت داشته باشن.

بهتره شما برید خواستگاری و حدودا یه ماه تا یه سال رفت و امد کنید اگر خونواده ها اجازه بدن حتی شام و ناهاری در خانواده دختر بخورید دیگه کم کم میتونید بشناسید تو همه شرایط.....همه چیز با اجازه پدرو مادر باید انجام بشه حتی صحبت کردن ها.

بیخود این قضیه رو کش ندید ملت با همین چیزایی که میگم نتیجه گرفتن.
والسلام.

میکند فریاد...
ارسال: #۶۷
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ
(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  هیچ کدوم از ویژگی های بالا گذاشتین به تنهایی کافی نیست

حداقل باید در هرسطر چند ویژگی رو با هم میذاشتید دوستان بگن کدوم کامل تره؟

یعنی چی خوشگل بودن ؟؟؟ هر کس خوشگلی معیارشه یه لحظه فک کنه اومدیو تو حادثه ای خدایی نکرده تمام زیباییشو از دست داد باید انگیزه ای باشه که دختر بتونه به زندگیش با اون پسر ادامه بده اینجا هم دلی و عشق واقعی که از روز اشنایی عاشق دل هم شدن نه ظاهر میتونه کمک کنه حالا بیخودی حرفمو کش نده من واقعیت های زندگی رو میگم بیخود حرفامو زیر سوال نبر بچه.

یعنی چی !! چهره واقعی خودشو نشون میده جلسه ۶ به بالا خودشو نشون میده من خودم دیدم و تجربم میگه سر جلسه ۳ دختره پسره رو قبول نکرده .قابل توجه پسرا دخترا راستگون پسرا بد نیست صداقت داشته باشن.

بهتره شما برید خواستگاری و حدودا یه ماه تا یه سال رفت و امد کنید اگر خونواده ها اجازه بدن حتی شام و ناهاری در خانواده دختر بخورید دیگه کم کم میتونید بشناسید تو همه شرایط.....همه چیز با اجازه پدرو مادر باید انجام بشه حتی صحبت کردن ها.

بیخود این قضیه رو کش ندید ملت با همین چیزایی که میگم نتیجه گرفتن.
والسلام.

برای همین صف طلاق اینقدر شلوغه دیگه !!!!Smile
ارسال: #۶۸
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ ب.ظ
اگه قسمت باشه هیچ وقت خدا بد بنده اشو نمیخواد و خوشبخت میشن و تا آخر عمر در کنار هم زندگی میکنن.

سخت گیری لازمه و اینو بدونید هیچ کس غیر از خدا از آینده خبر نداره درست انتخاب بشه با فکرو تدبیر و بعد توکلتون به خدا باشه بقیه رو به خدا واگذار کنید ایشالله که خدا کمک میکنه خوشبخت بشین میگم فقطو فقط سعی کنید در در طول زندگیتون راه درستو در پیش گرفته باشین و دستور خدا و قرانو عمل کرده باشین اینجاست خدا تو این انتخاب کمکت میکنه و یک عمر در شادی و خوشبختی به سر خواهید برد. هر کسی خلاف خدا عمل کرده باشه باید بترسه از این انتخاب چون خودش راه غلطو رفته و خدارو جاهایی فراموش کرده و انتظار نداشته باش خدا حتما کمکت کنه.

این چیزی که میگم واقعی چند سال پیش پسر همسایمون با دختری ازدواج کرد از شهر غریبه بعد از ۲۰ روز کارشون به طلاق کشید کسی فکرشو نمیکرد بعد که همه ماها فکر کردیم دیدیم گذشتش جاهایی اشتباه رفته و دست روی مادربزرگش بلند کرده و حتی کار به چاقو کشی هم رسیده فهمیدم این نفرین مادربزگ بوده در زندگیش. وقتی زندگیتو درست رفتی پس شک نکن خوشبخت میشی.
این عقیده من در راه خدا بری خدا تنهات نمیذاره و انتخابت درست میشه.

و حالا سعی نکن حرفامو زیر سوال ببری.

میکند فریاد...
ارسال: #۶۹
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  این عقیده من در راه خدا بری خدا تنهات نمیذاره و انتخابت درست میشه.
امیدوارم انتخابها درست باشه و هیچ دختر خوبی گیر یه پسر بد و هیچ پسر خوبی اسیر دختر بد نشه، خوبا به هم برسن؛ بدها هم به هم :-)

پ ن: می بخشید پریدم تو بحثتون :-)

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۷۰
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۱۷ ب.ظ
نه اصلا ایشون بسیار در نوجوانی ادم درستی بودن و اینکه قاری قران بودن و از جایی به بعد خراب شد همه چیز.

میگم تحقیق نبوده همه چیز سر دو روز شده .به نظرم پسره تقاص کاراشو پس داد و خانواده دختر هم بعدن خودشونو نشون دادن اونا اصلا ادم درستی نبودن بعد از این کار پسره هم داشتن.و فکر طلاق از زبان دختر بوده و بعد خواسته پولی جمع کنه بره با پسر داییش ازدواج کنه.ای خدا اینا دیگه کین آخه یکی نیست بگه تو آرزو نداری دختر زندگی کنی این چه کاریه....

میکند فریاد...
ارسال: #۷۱
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۲۰ ب.ظ
واقعا با شرایط امروزه شناخت ادما خیلی سخت شده بعضی اوقات یه چیزای میبینی که دیگه به اقوام نزدیک خودت هم نمیتونی اعتماد کنی
باید سخت گیری زیادی توی مرحله اول باشه تا بقیه زندگی با اسایش ادامه داشته باشه انشا... که همگی خوشبخت باشیمو زندگی های خوبی رو داشته باشیم

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
 سپاس‌گزاری شده توسط: tarane1992 , itgreen
ارسال: #۷۲
۰۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۰۰ ق.ظ، توسط ldns0098.)
Re: RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مشکل همونه که من یه بار دیگه هم تو یه جایی گفتم.
البته دید آقا جواد که هم هفته ای پنج هزار تومان هزینه کنه دیگه خیلی بیش از حد دست و دلبازیهSmile
اکثرا" خانمها به نقد نگاه میکنن تا نسیه. اگر هم خودشون نگاه اینجوری نداشته باشن خانواده شون دارن.
"شما فوق لیسانس داری خب داشته باش. چقدر میتونی زندگی راحتی برای دختر ما آماده کنی.
آیا باید نگران خرج و مخارج باشه. سالی دو تا سفر بخواد بره نتونه.
دو تا مهمونی در ماه بخواد بده لنگ باشه."
البته این خواسته ها خیلی غیر منطقی هم نیست. اینکه باید افراد هم کفو باشن یکیش همینه.
ولی یه موقعی وقتی طرف دیپلم میگرفت این نگرانی نبود که نتونه مخارج یک زندگی را تامین کنه.
الآن طرف دکترا میگیره معلوم نیست بتونه از پس مخارج بر بیاد . حالا من تهران را میگم.
ما دیگه الآن تو تهران آپارتمان کمتر از متری دو نیم میلیون نداریم. دو نیم میلیون یعنی تقریبا" اتوبان بهشت زهرا -قم.
حالا شما پنجاه متر اپارتمان بخوای بخری میشه صد و بیست و پنج میلیونن. یه پراید هم میشه ۱۵ میلیون .
فرض کنیم شما الآن با ارشد استخدام شدی . صفر کیلومتر .
ماهی چقدر حقوق میگیری. دو میلیون خوبه؟
در تهران خرج دو نفر آدم بدون هیچ ریخت و پاشی با رفت و آمد به محل کار و غیره. ماهی یک میلیون کمتر نیست.
یعنی اگه اجاره ندی و صد و چهل میلون هم داشته باشی. الآن برای داشتن یه زندگی ساده باید ماهی یک میلیون هم هزینه کنی.
بعد تازه این حداقله.
حالا شما بیا بگو من ۲ تا مقاله ISIداد ه ام. مدار منطقی را بهتر از موریس مانو بلدمSmile
میگن خب دختر ما هم ارشد داره. او هم معماری را از پترسون بهتر بلدهSmileSmile
خلاصه کسی روی استعداد های بالقوه حسابی باز نمیکنه چون اینجا مملکت استعداد نیست.
استعداد داری بسلامت . اگه داری یه اپلای کن برو. وایستادی اینجا چیکار کنی؟ SmileSmile میخوای مثلا" بعد درس هر روز بری سی چهل هزار بریزی در ازمون استخدامی شرکت کنی.
اگر بخوای یه مغازه هندونه فروشی هم بزنی کلی باید پول پیش و اجاره بدی.Smile
اینه که جوانهای مستعد و درس خون که حمایت مادی خانواده را ندارند کمتر جسارت پیدا میکنن برن خواستگاری . چون داشته هاشون در مقابل انتظارات و نداشته ها صفره.
ببخشید که زیادی درد و دل کردم.

خیلی خوب زاویه دید آقایون رو نشونمون دادین در مورد این مساله.تا حالا اینطوری قانع نشده بودم Big Grin

مجبور به تلاش نیستید؛
مجبور به ستیز نیستید؛
مجبور به کشف راه پیروزی نیستید؛
تنها باید آگاه باشید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۵۹۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۸۷۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۰۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۱۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۱۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۱۹ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۳۶ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۷۷۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۴۷ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  فروش کتاب های ارشد نرم افزار کامپیوتر و فیلم های آموزشی afsanehmh ۰ ۱,۸۱۸ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: afsanehmh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close