زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سوال ۴۹ درس نرم افزار(آی تی)

ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ق.ظ
سلام
بچه‌ها سوال ۴۹ همون سوال"تیمی از مهندسین نرم افزار در حال تدوین سیستم تکراری هستند...."
است که گزینه‌ی صحیح تکاملی است ولی سنجش به اشتباه گزینه‌ی آبشاری را زده

قبلا تو پست‌ها بچه‌ها نوشته بودند که پرسمن تو کتابش نوشته آبشاری درسته ولی
من یک بار دیگه کتاب پرسمن را خوندم و مطلبی حاکی از صحبت بالا توش ندیدم.(در کل مطمئنم همون تکاملی درسته)

کسی هست که بتونه برای گزینه‌ی صحیح (چه آبشاری یا تکاملی)یک دلیل قاطع و مستند بیاره ؟؟؟؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط azad.)
من این سوال و نزدم، ولی به نظرم اگه تکاملی درست باشه،مدل حلزونی و نمونه سازی هم درسته(چون این مدلها جزو مدلهای تکاملی هستند).
میدونید که مدل آبشاری در صورتی برای پروژه های بزرگ مناسبه که، نیازهای پروژه از اول مشخص و شناخته شده باشند و در سوال هم گفته که پروژه جدید تفاوت فاحشی با پروژه های قبلی نداره!(در پروژه هایی که در شروع آنها عدم قطعیت زیادی(در نیازمندیهای پروژه) وجود داشته باشه،مدل آبشاری رو به سختی میتوان بکار برد)! این با صورت سوال تناقض داره چون گفته‌: پروژه جدید تفاوت فاحشی(در نیازمندیها) با پروژه های قبلی نداره، یعنی میشه از آبشاری استفاده کرد!

کلا نمونه سازی برای پروژه های بزرگ مناسب نیست چون مبتنی بر تکامل نیازمندی هاست و نه توسعه تکاملی!و در نمونه سازی بحث کیفیت و نگهداری سیستم مشخص نیست و ابهام داره!

مدل حلزونی هم زمانی استفاده میشه که نیازمندی‌ها بطور کامل مشخص نیست ولی مشتری نسبت به مسائل مال و زمانی پروژه انعطاف پذیر باشه!

مدل های تکاملی(توسعه تکاملی)‌: ۱/مدل افزایشی ۲/مدل حلزونی ۳/مدل حلزونی win-win ء۴/مدل توسعه مبتنی بر مولفه ۵/مدل توسعه همزمان.

(مدل های تکاملی‌، مبتنی بر تکرار هستند و در طی زمان تکمیل میشن! چون در این سوال نیازمندی‌ها برای تیم نرم افزار تقریبا مشخص اند، لزومی به تکرار در پروژه احساس نمیشه و بهتر است پروژه ۱بار و بطور کامل انجام بشه! مدل آبشاری محصولی با کیفیت و مطمئن تولید میکنه چون در شروع پروژه اولا لیست نیازمندی‌ها کامل و مشخص هست و دوما شروع هر فاز با تست و اطمینان از فاز قبلی آغاز میشه و سوما بدلیل وجود همه فازهای پروژه حتی نگهداری، کاملترین مدل توسعه نرم افزار برای پروژه های بزرگ در صورت مشخص بودن و کامل بودن لیست نیازمندی‌ها از ابتدای پروژه است).
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۴:۳۴ ب.ظ
RE: اعتراض به سوال ۴۹ درس نرم افزار(آی تی)
(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۵۹ ق.ظ)azad نوشته شده توسط:  من این سوال و نزدم، ولی به نظرم اگه تکاملی درست باشه،مدل حلزونی و نمونه سازی هم درسته(چون این مدلها جزو مدلهای تکاملی هستند).
میدونید که مدل آبشاری در صورتی برای پروژه های بزرگ مناسبه که، نیازهای پروژه از اول مشخص و شناخته شده باشند و در سوال هم گفته که پروژه جدید تفاوت فاحشی با پروژه های قبلی نداره!(در پروژه هایی که در شروع آنها عدم قطعیت زیادی(در نیازمندیهای پروژه) وجود داشته باشه،مدل آبشاری رو به سختی میتوان بکار برد)! این با صورت سوال تناقض داره چون گفته‌: روژه جدید تفاوت فاحشی(در نیازمندیها) با پروژه های قبلی نداره، یعنی میشه از آبشاری استفاده کرد!

کلا نمونه سازی برای پروژه های بزرگ مناسب نیست چون مبتنی بر تکامل نیازمندی هاست و نه توسعه تکاملی!و در نمونه سازی بحث کیفیت و نگهداری سیستم مشخص نیست و ابهام داره!

مدل حلزونی هم زمانی استفاده میشه که نیازمندی‌ها بطور کامل مشخص نیست ولی مشتری نسبت به مسائل مال و زمانی پروژه انعطاف پذیر باشه!

مدل های تکاملی(توسعه تکاملی)‌: ۱/مدل افزایشی ۲/مدل حلزونی ۳/مدل حلزونی win-win ء۴/مدل توسعه مبتنی بر مولفه ۵/مدل توسعه همزمان.

(مدل های تکاملی‌، مبتنی بر تکرار هستند و در طی زمان تکمیل میشن! چون در این سوال نیازمندی‌ها برای تیم نرم افزار تقریبا مشخص اند، لزومی به تکرار در پروژه احساس نمیشه و بهتر است پروژه ۱بار و بطور کامل انجام بشه! مدل آبشاری محصولی با کیفیت و مطمئن تولید میکنه چون در شروع پروژه اولا لیست نیازمندی‌ها کامل و مشخص هست و دوما شروع هر فاز با تست و اطمینان از فاز قبلی آغاز میشه و سوما بدلیل وجود همه فازهای پروژه حتی نگهداری، کاملترین مدل توسعه نرم افزار برای پروژه های بزرگ در صورت مشخص بودن و کامل بودن لیست نیازمندی‌ها از ابتدای پروژه است).
منم این سوال و اشتباه زدم ولی به نظرم استدلالتون درسته و نظر طراح هم همین بوده که اگه برای این پروژه از مدل آبشاری استفاده بشه بخش زیادی از قبل انجام شده
۰
۰
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۰۹ ب.ظ
من حرفهای شما را قبول دارم ولی یه جور دیگه هم میشه به مسئله نگاه کرد
من سر امتحان تکاملی را با توجه به اینکه توی گزینه‌ها حلزونی و نمونه سازی هم هست به معنای مدل افزایشی در نظر گرفتم
یعنی یک برنامه‌ی از قبل نوشته شده داریم که همان را استفاده می کنیم فقط یک مقدار آن را افزایش می دهیم تا با پروژه‌ی جدید هماهنگ شود.

از طرفی توی کتاب پرسمن نوشته که مدل آبشاری قدیمی ترین مدل فرآیندی است که به دو دلیل اکنون دیگر به ندرت در سازمان‌ها استفاده می شود:
۱-به علت زمان بر بودن رسیدن به حتی اولین نتیجه
۲- از همه مهم تر:هیچ مشتری دقیقا نمی تونه به طور دقیق هر آنچه را که می خواهد توضیح دهد

از مدل آبشاری "فقط" وقتی استفاده می شود که تمام پارامتر های مسئله هم برای خریدار و هم برای برنامه نویس کاملا مشخص باشند و جای هیچگونه ابهام در هیچ مرحله از کار باقی نماند.

توی صورت سوال نگفته که پروژه کاملا مشخص است.!؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: leilast
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۲۴ ب.ظ
از قصد اینجوری سوال میدن که ۱۰ تا تفسیر بشه کرد و این معیوب بودن مخ طراح رو میرسونه.

دفترچه‌ها رو هم بیش از اینکه به فکر تقلب باشند بخاطر این جدا کردند که گزینه‌ها قاتی پاتی بشه
در نتیجه پیگیریها کمتر میشه شماره گزینه صحیح یه دفترچرو برای اون یکی بگذارندو از این حرفا.

وقتی فبض برق و گاز اینجوری بی حساب کتاب میاد دیگه این چیزا که جزو قازوراته تو جامعه.
۱
۰
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ ب.ظ
ولی جدا از شوخی و توضیحات بالا سر کنکور این سوال برام خیلی آشنا بود و فکر کنم نمونه اش را چند بار توی کنکور های قبلی دیده بودم که سنجش گزینه‌ی تکاملی را انتخاب کرده بود.و من به استناد همون جوابهای سابق سنجش با اطمینان گزینه‌ی ۱ را انتخاب کردم.
سعی می کنم اون سوال‌ها را پیدا کنم که اگر حرف من درست باشه ....
سنجش حیثیت خودش را، خودش زیر سوال می بره با دادن یک سوال مشابه و دو جواب متفاوت!
یعنی یا باید بگه تو کنکور امسال اشتباه کرده یا اعتراف کنه تو کنکورهای قبلی

۰
۰
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
نه شبیه این نبوده. من سوالات قبلا طبقه بندی کرده بودم. یدونه آزاد اینجوری بوده که تکاملی میشده که اونم شبیه این نیست.
۰
۰
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ق.ظ
من که سر جلسه این جوری استدلال کردم که آبشاری که عملا کاربرد زیادی نداره پس هیچ. حلزونی هم که از انواع تکاملی بود . ولی توی کتاب پوران پژوهش در توضیح روش نمونه سازی خونده بودم که نمونه می تونه یک نرم افزار آماده باشه اینجام که ما نرم افزار شبیه به نیاز مشتریمون داریم .
فکر کنم تنها کسی که نمونه سازی رو زده خودم باشم.
فکر نمی کنم این سوال جوابش عوض بشه چون از این سوالاست که باید فکر طراحو خوند.
۰
۰
ارسال:
۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ ق.ظ
در هر صورت بچه‌ها شما اعتراض خودتون را بزنید ..
هم برای این سوال و هم سوال های دیگری که فکر می کنید حق با شماست.
حتی اونایی که تست رو نزدند یا اشتباه زدند.!

از نظر من داوطلب می تونه تست رو اشتباه بزنه و هیچ گونه اشکالی نداره...(از نمره‌ی خودش کم میشه و ضرری برای دیگران نداره)
ولی سازمان سنجش حق نداره کلید اشتباه بزنه بیرون
حتی اگر اون اساتید محترم مجبور شوند کتابهای خاک خورده شون رو از قفسه بکشن بیرون و یک بار دیگه یه نظر بهش بندازند.

ما ۱۴۰۰۰ تومان پول ندادیم به سنجش تا رسما بدبختمون کنه
حتی اگر این سوال و سوال های دیگه کلیدش تغییر نکنه باید سنجش از سیل اعتراض‌ها بفهمه که یه جای کارش اشکال داره و معترض زیاد هست بلکه در مراحل بعدی یه ذره حواسش رو بیشتر جمع کنه...

۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  حتی اگر اون اساتید محترم مجبور شوند کتابهای خاک خورده شون رو از قفسه بکشن بیرون و یک بار دیگه یه نظر بهش بندازند.

ما ۱۴۰۰۰ تومان پول ندادیم به سنجش تا رسما بدبختمون کنه
حتی اگر این سوال و سوال های دیگه کلیدش تغییر نکنه باید سنجش از سیل اعتراض‌ها بفهمه که یه جای کارش اشکال داره و معترض زیاد هست بلکه در مراحل بعدی یه ذره حواسش رو بیشتر جمع کنه...
اینا رو که گفتی باز بغض گلومو گرفت. آخه هر سوالی که سنجش جوایشو اشتباه داده من زدم حالا به غیر از این سوال نرم بقیه اونارو خودم درست زدم ولی با کلید سنجش ۵ ماه از عمرم هدر میدره .
من همون روز اعتراضامو فرستادم. برای سوال ۴۹ هم اعتراض نوشتم.
از همه می خوام اعتراضاشونو از هر طریقی که شده پی گیری کنن. نباید بذاریم به همین راحتی یه عده با اون مغزای خاک گرفتشون به این راحتی زحمتامونو به باد بدن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مورتن , Maryam-X
ارسال: #۱۱
۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط azad.)
(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  من حرفهای شما را قبول دارم ولی یه جور دیگه هم میشه به مسئله نگاه کرد
من سر امتحان تکاملی را با توجه به اینکه توی گزینه‌ها حلزونی و نمونه سازی هم هست به معنای مدل افزایشی در نظر گرفتم
یعنی یک برنامه‌ی از قبل نوشته شده داریم که همان را استفاده می کنیم فقط یک مقدار آن را افزایش می دهیم تا با پروژه‌ی جدید هماهنگ شود.

از طرفی توی کتاب پرسمن نوشته که مدل آبشاری قدیمی ترین مدل فرآیندی است که به دو دلیل اکنون دیگر به ندرت در سازمان‌ها استفاده می شود:
۲- از همه مهم تر:هیچ مشتری دقیقا نمی تونه به طور دقیق هر آنچه را که می خواهد توضیح دهد

از مدل آبشاری "فقط" وقتی استفاده می شود که تمام پارامتر های مسئله هم برای خریدار و هم برای برنامه نویس کاملا مشخص باشند و جای هیچگونه ابهام در هیچ مرحله از کار باقی نماند.

زمانی بهتره که از مدل افزایشی استفاده کنیم که‌: تغییرات بصورت مداوم در بازار وجود داره(مثلا تغییرات تکنولوژی سخت افزار و یا تغییرات در نیازمندی های end user) و بازار رقابتی باشه! ولی تو این سوال اصلا چنین چیزی مدنظر نیست!
هیچوقت بطور کامل و ۱۰۰% نمیتونیم بگیم که باید تمام پارامتر های مسئله هم برای خریدار و هم برای برنامه نویس کاملا مشخص باشند و جای هیچگونه ابهام در هیچ مرحله از کار باقی نماند، اونوقت میتونیم از آبشاری استفاده کنیم! در هر پروژه ای حتی اگه ۱تغییر کوچک توسط مشتری اعلام بشه و developer مثلا تو فاز طراحی باشه، باید اون تغییر اعمال بشه!(تایید حرف شما:هیچ مشتری دقیقا نمی تونه به طور دقیق هر آنچه را که می خواهد توضیح دهد) به همین دلیل هست که تو مدل آبشاری امکان برگشت به عقب وجود دارد، اما تو مدل ترتیبی خطی نه!!!(مدل آبشاری همون مدل ترتیبی خطی نیست!)
اینکه بگیم آبشاری بطور کامل منسوخ شده است و نباید ازش استفاده کرد، به نظر من درست نیست! بر اساس مسئله ای که داریم و نوع پروژه‌، باید تصمیم در مورد نوع مدل گرفته بشه! شاید بهتر بود در جواب این سوال،گزینه ای مثل: ترکیبی از مدل نمونه سازی(برای تکامل نیازمندی ها)+مدل آبشاری(برای محصولی مطمئن و با کیفیت) می بود.

این نظر من بود.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۳۱ ب.ظ
(۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ)azad نوشته شده توسط:  
(14 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  من حرفهای شما را قبول دارم ولی یه جور دیگه هم میشه به مسئله نگاه کرد

زمانی بهتره که از مدل افزایشی استفاده کنیم که‌: تغییرات بصورت مداوم در بازار وجود داره(مثلا تغییرات تکنولوژی سخت افزار و یا تغییرات در نیازمندی های end user) و بازار رقابتی باشه! ولی تو این سوال اصلا چنین چیزی مدنظر نیست!
هیچوقت بطور کامل و ۱۰۰% نمیتونیم بگیم که باید تمام پارامتر های مسئله هم برای خریدار و هم برای برنامه نویس کاملا مشخص باشند و جای هیچگونه ابهام در هیچ مرحله از کار باقی نماند، اونوقت میتونیم از آبشاری استفاده کنیم! در هر پروژه ای حتی اگه ۱تغییر کوچک توسط مشتری اعلام بشه و developer مثلا تو فاز طراحی باشه، باید اون تغییر اعمال بشه!(تایید حرف شما:هیچ مشتری دقیقا نمی تونه به طور دقیق هر آنچه را که می خواهد توضیح دهد) به همین دلیل هست که تو مدل آبشاری امکان برگشت به عقب وجود دارد، اما تو مدل ترتیبی خطی نه!!!(مدل آبشاری همون مدل ترتیبی خطی نیست!)
اینکه بگیم آبشاری بطور کامل منسوخ شده است و نباید ازش استفاده کرد، به نظر من درست نیست! بر اساس مسئله ای که داریم و نوع پروژه‌، باید تصمیم در مورد نوع مدل گرفته بشه! شاید بهتر بود در جواب این سوال،گزینه ای مثل: ترکیبی از مدل نمونه سازی(برای تکامل نیازمندی ها)+مدل آبشاری(برای محصولی مطمئن و با کیفیت) می بود.

این نظر من بود.
نقل از کتاب پوران پژوهش: در مدل افزایشی مراحل مدل آبشاری با فلسفه گردشی مدل نمونه سازی ترکیب شده اند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X
ارسال: #۱۳
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۰۴ ق.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  ولی جدا از شوخی و توضیحات بالا سر کنکور این سوال برام خیلی آشنا بود و فکر کنم نمونه اش را چند بار توی کنکور های قبلی دیده بودم که سنجش گزینه‌ی تکاملی را انتخاب کرده بود.و من به استناد همون جوابهای سابق سنجش با اطمینان گزینه‌ی ۱ را انتخاب کردم.
سعی می کنم اون سوال‌ها را پیدا کنم که اگر حرف من درست باشه ....
سنجش حیثیت خودش را، خودش زیر سوال می بره با دادن یک سوال مشابه و دو جواب متفاوت!
یعنی یا باید بگه تو کنکور امسال اشتباه کرده یا اعتراف کنه تو کنکورهای قبلی

منم دقیقا چون سوال برام آشنا بود این گزینه رو با اطمینان کامل زدم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۹ ق.ظ، توسط azad.)
(۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ ب.ظ)محیا نوشته شده توسط:  
(15 اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ)azad نوشته شده توسط:  
(14 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  من حرفهای شما را قبول دارم ولی یه جور دیگه هم میشه به مسئله نگاه کرد

هیچوقت بطور کامل و ۱۰۰% نمیتونیم بگیم که باید تمام پارامتر های مسئله هم برای خریدار و هم برای برنامه نویس کاملا مشخص باشند و جای هیچگونه ابهام در هیچ مرحله از کار باقی نماند، اونوقت میتونیم از آبشاری استفاده کنیم! در هر پروژه ای حتی اگه ۱تغییر کوچک توسط مشتری اعلام بشه و developer مثلا تو فاز طراحی باشه، باید اون تغییر اعمال بشه!(تایید حرف شما:هیچ مشتری دقیقا نمی تونه به طور دقیق هر آنچه را که می خواهد توضیح دهد)[/color] به همین دلیل هست که تو مدل آبشاری امکان برگشت به عقب وجود دارد، اما تو مدل ترتیبی خطی نه!!!(مدل آبشاری همون مدل ترتیبی خطی نیست!)

این نظر من بود.
نقل از کتاب پوران پژوهش: در مدل افزایشی مراحل مدل آبشاری با فلسفه گردشی مدل نمونه سازی ترکیب شده اند.(با این تفاوت که در مدل افزایشی، هر افزایش در زمان جداگانه ای انجام میشه و نرم افزار تولید شده مدام در حال تکامله و در انتهای هر مرحله افزایش، یک سیستم قابل تحویل به مشتری داریم که در افزایش اول(هسته محصول)، فقط نیازمندی های اولیه و اصلی، رفع میشن و قابلیت های اضافی و کاملتر رفع نشده باقی میمونن! "که برای این سوال چون نیازمندی های پروژه تقریبا مشخصه، نیازی تولید بصورت اینکه در انتهای هر افزایش یک محصول تحویل مشتری گردد،نیست". در نمونه سازی فرآیند تکراری فقط برای جمع آوری نیازمندی‌ها انجام میشه،زمانیکه مشتری نمیتونه نیازمندی‌ها رو بگه و نیازمندی‌ها برای توسعه دهنده مشخص نیست! و فقط ۱بار تولید مهندسی انجام میشه بدون در نظر گرفتن فاز نگهداری و پشتیبانی)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط Maryam-X.)
توی این سوال تمام تاکید سوال روی تکراری بودن پروزه است!
یعنی ما باید با توجه به اینکه مشابه سیستم درخواستی قبلا تولید شده مدل مناسبی تولید کنیم.
تمام بحث مدل‌ها در کتاب مهندسی نرم افزار برای این است که با توجه به موقعیت کنونی بهترین روش را انتخاب کنند.
یعنی مهندسان محترم نمی خواهند راه رفته را دوباره بروند
از طرفی می دانیم که مدل آبشاری یک مدل بسیار عمیق و طولانی مدت است که از " ب" بسم الله شروع می کند و مرحله به مرحله رو به جلو پیش می رود و
کاری به سوابق پروژه های قبلی نداره(از پروژه های قبلی استفاده نمی کند)
با توجه به اینکه مشابه سیستم قبلا تولید شده نیازی به انجام دوباره و کامل فاز تحلیل،طراحی و حتی تا اندکی فاز کدنویسی نیست!

صحبت های آقا یا خانم azad من باب مدل افزایشی درست است ولی محدودیت زمانی یکی از کاربرد های مدل افزایشی می باشد نه همه‌ی آن!

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۶ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۸۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close