زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سوال ۴۹ درس نرم افزار(آی تی)

ارسال: #۱۶
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط azad.)
آقاCool

ببخشید، ولی تو سوال مشخص نکرده که سیستم هایی که قبلا توسط تیم مهندسین تهیه شدن، بزرگ بودن! اما به وضوح گفته که سیستم جدید، نسبتا بزرگه! و این یعنی ممکنه سیستمهای قبلی کوچکتر باشن و یا ممکنه نباشن! و همین به این معنیه که نیازمندی های پروژه برای تیم، شناخته شده هستن، و همونجوری که تو سوال گفته، تیم با تجربه ست!

مثلا شما پروژه های زیادی رو انجام دادین در مورد سیستم های دانشگاهی(هم آزاد،هم دولتی،هم علمی کاربردی)! بعد خود رئیس آموزش عالی کل کشور میاد و به شما میگه که من سیستم یکپارچه دانشگاهی برای کل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور رو میخام!!!(کاری که چند سال پیش میخاستند انجام بدن و پروژه شکست خورد)

تو این مثال، حتما شما میاید واسه این سیستمه جدید، کل سیستم های آزاد و دولتی،پیام نور،علمی کاربری رو با هم ترکیب میکنین؟! و یا نمونه سازی؟! و یا تکاملی؟!(بگین حالا یه چیزی تحویل میدیم، بعدا تا ببینیم چی میشه، رئیس آموزش عالی راضی بود و اولویت هاش معلوم شد و ....؟) منطقیه؟اونوقت مشتری نمیگه، تو ۱۰ساله داری سیستم های دانشگاهی تولید میکنی،الان نمیتونی یه سیستم کامل رو تحویل بدی؟(مثال بود)

انتظاری که از شما میره اینه که،چون در زمینه تولید سیستمهای دانشگاهی باتجربه هستی،پس شناخت لازم و کافی رو داری و تفاوت فاحشی بین سیستم جدید و سیستمهای قبلی نیست و تو همه نیازمندیها رو میشناسی! ولی این دلیل نمیشه که دیگه تحلیل انجام ندی،طراحی انجام ندی،کدنویسی تاحدی انجام بدی،نگهداری رو بیخیال!!!!

من تصورم از تکراری بودنه پروژه اینه که: نیازمندی های پروژه(بدلیل تشابه با پروژه های قبلی) تقریبا مشخصه! نه سیستمی که قراره تولید بشه!!! اگه اینجوری باشه، برای سیستم جدید همون سیستمهای قبلی رو با روش نمونه سازی تحول مشتری میدیم! به این دلیل میگم تقریبا چون گفته تفاوت فاحشی نداره و این یعنی تفاوت داره ولی فاحش نیست!

انجام دوباره فاز نیازمندی‌ها و تحلیل و طراحی لازم هست ولی چون نیازمندی‌ها شناخته شده هستند، زمان بر نیست!

ضمن اینکه اصلا تو سوال، بحث محدودیت زمانی برای پروژه مطرح نیست! و درمورد اینکه باید پروژه زود انجام بشه و یا مشتری میخاد زودتر انجام بشه، مطرح نشده و مدنظر هم نیست!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۴۹ ب.ظ
RE: اعتراض به سوال ۴۹ درس نرم افزار(آی تی)
با سلام

اول از همه

(۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ب.ظ)azad نوشته شده توسط:  آاگه اینجوری باشه، برای سیستم جدید همون سیستمهای قبلی رو با روش نمونه سازی تحول مشتری میدیم!
این جمله کاملا اشتباه است.روش نمونه سازی معمولا برای گنگ ترین و پر ابهام ترین پروژه‌ها به کار می روند.اونجایی که به راستی نه خریدار می دونه چی می خواد نه مهندس می دونه چی بنویسه.

دوما:
سعی کنیم فقط براساس اطلاعات پرسمان به سوال جواب بدیم و بدید.
این نظراتی که گفتید کاملا یک دید شخصیه نه یک فرمول علمی
اون مثال هم اگر مدیر پروژه اش من باشم هیچ وقت نمیام عمرم را هدر بدم با روش آبشاری یا تکاملی
احتمالا از پکیج‌ها و کلاس های آماده در پروژه های قبلی استفاده می کنم.(مدل RAD یا شی گرا)
وقتی من یک بار برای رابطه‌ی انتخاب واحد و اکتور آموزش و دانشجو برنامه نوشته باشم نمیام دوباره فکر کنم که دانشجو چه جوری انتخاب رشته می کنه توسیستم؟؟؟؟؟

اتفاقا مثال شما نمونه‌ی بارز حرف من است.Undecided
خوب فکر کنید...
شما سیستم آموزشی دانشگاه دولتی،آزاد،علمی کاربردی،پیام نور و ...) رو داری حالا می خوای یک سیستم یکپارچه بسازی.
چیکار می کنی؟؟؟؟
می شینی از اول فکر می کنی سیستم پیام نور چه شکلی باید باشه سیستم دولتی چه شکلی؟؟
بعد پیش خودت میگی چون این فکر‌ها رو قبلا هم کردم پس این بار سریعتر پیش می رم......
.
.
.
یا یه فکر بهتر
فقط می یای یه پورتال می سازی.یک مدخل عمومی که همه‌ی دانشجویان از اون طریق وارد سیستم دانشگاه خودشون می شوند...یعنی همون پروژه‌ها رو می ذاری کنار هم فقط به هم وصلشون می کنی(تکامل می دی)

اگرم منظورتون یک سیستم کاملا یکپارچه و شبیه به هم باشه که در آن صورت در ابتدا باید سیستم دانشگاه‌ها عوض بشه و همه به یک شکل در بیان تا بشه براش پروژه بشه

شما ماژول بندی را با مدل های فرآیند اشتباه گرفتید.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۴ ق.ظ
RE: اعتراض به سوال ۴۹ درس نرم افزار(آی تی)
(۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۹ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  با سلام

اول از همه

(۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴ ب.ظ)azad نوشته شده توسط:  آاگه اینجوری باشه، برای سیستم جدید همون سیستمهای قبلی رو با روش نمونه سازی تحول مشتری میدیم!
این جمله کاملا اشتباه است.روش نمونه سازی معمولا برای گنگ ترین و پر ابهام ترین پروژه‌ها به کار می روند.اونجایی که به راستی نه خریدار می دونه چی می خواد نه مهندس می دونه چی بنویسه.

دوما:
سعی کنیم فقط براساس اطلاعات پرسمان به سوال جواب بدیم و بدید.
این نظراتی که گفتید کاملا یک دید شخصیه نه یک فرمول علمی
اون مثال هم اگر مدیر پروژه اش من باشم هیچ وقت نمیام عمرم را هدر بدم با روش آبشاری یا تکاملی
احتمالا از پکیج‌ها و کلاس های آماده در پروژه های قبلی استفاده می کنم.(مدل RAD یا شی گرا)
وقتی من یک بار برای رابطه‌ی انتخاب واحد و اکتور آموزش و دانشجو برنامه نوشته باشم نمیام دوباره فکر کنم که دانشجو چه جوری انتخاب رشته می کنه توسیستم؟؟؟؟؟

اتفاقا مثال شما نمونه‌ی بارز حرف من است.Undecided
خوب فکر کنید...
شما سیستم آموزشی دانشگاه دولتی،آزاد،علمی کاربردی،پیام نور و ...) رو داری حالا می خوای یک سیستم یکپارچه بسازی.
چیکار می کنی؟؟؟؟
می شینی از اول فکر می کنی سیستم پیام نور چه شکلی باید باشه سیستم دولتی چه شکلی؟؟
بعد پیش خودت میگی چون این فکر‌ها رو قبلا هم کردم پس این بار سریعتر پیش می رم......
.
.
.
یا یه فکر بهتر
فقط می یای یه پورتال می سازی.یک مدخل عمومی که همه‌ی دانشجویان از اون طریق وارد سیستم دانشگاه خودشون می شوند...یعنی همون پروژه‌ها رو می ذاری کنار هم فقط به هم وصلشون می کنی(تکامل می دی)

اگرم منظورتون یک سیستم کاملا یکپارچه و شبیه به هم باشه که در آن صورت در ابتدا باید سیستم دانشگاه‌ها عوض بشه و همه به یک شکل در بیان تا بشه براش پروژه بشه

شما ماژول بندی را با مدل های فرآیند اشتباه گرفتید.

این جمله کاملا اشتباه است.روش نمونه سازی معمولا برای گنگ ترین و پر ابهام ترین پروژه‌ها به کار می روند.اونجایی که به راستی نه خریدار می دونه چی می خواد نه مهندس می دونه چی بنویسه.(اگه اولین جواب منو بازم بخونی، میفهمی که روز اول من گفتم نمونه سازی برای تکامل نیازمندی هاست!!!!)

خیلی واقعا شما خوب فک میکنی!!! از بین گزینه های تکاملی،آبشاری،نمونه سازی و حلزونی، شما شی گرا یا RAD انتخاب میکینی؟؟؟از بین اون ۴گزینه کدوم رو انتخاب میکنی؟؟؟؟؟

نکته: جمله شما کاملا اشتباهه‌: احتمالا از پکیج‌ها و کلاس های آماده در پروژه های قبلی استفاده می کنم.(مدل RAD یا شی گرا). پکیج‌ها و کلاس‌ها آماده روش مبتنی بر مولفه هم هست و روش مبتنی بر مولفه مدل تکاملی هست! در صورتی که گفتی:اون مثال هم اگر مدیر پروژه اش من باشم هیچ وقت نمیام عمرم را هدر بدم با روش آبشاری یا تکاملی!!!!!

و بازم فکرتون خوب بود بعنوان یک مهندس! من گفتم سیستم یکپارچه، نگفتم پورتال!
اگه حرف قبلی منو خوب میخوندی گفتم که این پروژه چند سال پیش شکست خورد به همون دلیلی که شما گفتی:در ابتدا باید سیستم دانشگاه‌ها عوض بشه و همه به یک شکل در بیان تا بشه براش پروژه بشه!
خوب تو اون مثال، تیم شما یه تیم باتجربه ست که پروژه های قبلی رو که سیستم های دانشگاهی بودن،انجام دادین و تمام نیازمندی‌ها و شناخت رو از سیستم های دانشگاهی دارین، ولی راه حل....؟!!! حرف خودت:در ابتدا باید سیستم دانشگاه‌ها عوض بشه و همه به یک شکل در بیان تا بشه براش پروژه بشه! (با زبون بی زبونی گفتی مدل آبشاری)

ممنون. بحث خوبی بود/. چون حرفام علمی نیست و شخصیه، چیزی دیگه نمیگم!
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط Maryam-X.)
یعنی چیز دیگه ای هم مونده که بخوای بگی؟؟؟؟Tongue

شما مطمئنین که این سوال رو جواب ندادین ؟؟ Huhو تلاشتون فقط برای رسیدن به حقیقت علم است؟؟؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ ق.ظ
بله، من این سوال رو جواب ندادم! چون بین آبشاری و حلزونی شک داشتم! اگه جواب میدادم حتما میگفتم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۶ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۸۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close