زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای خرید لپ تاپ - پیش از ۹۲

ارسال: #۱۶
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۵۸ ق.ظ، توسط bijibuji.)
RE: انتخاب لپ تاپ
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۳۵ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  میشه چند مدل لپ تاپ اپل با قیمت نهایتا ۱۳۰۰۰۰۰ معرفی کنید.
الان دیگه اکثر لپ تاپا ساخت چینه،امریکایی کم پیدا میشه.

من ابتدا خواهشم از دوستان اینه که متون طولانی رو تگ نکنند در انجمن. این کار علاوه بر اینکه حجم دیتابیس رو افزایش می ده، ناخوانایی و طولانی شن صفحات انجمن رو هم به دنبال داره.
می تونید دو خط اول یک نوشته رو تگ کنید و بعد از اون از ...( سه نقطه) استفاده کنید. ممنون می شم پست تون رو وبرایش کنید.
در مورد نوت بوک های اپل هم انتخاب شما به سه سری Macbook و Macbook Air و Macbook Pro محدود می شه. این سه سری نوت بوک های ۱۳ اینچی دارن.
تفاوت های این دو سری عبارتند از:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۲۳ ق.ظ)Afra نوشته شده توسط:  لپ تاپ های اپل کارایی بسیار بالاتری از سایر لپ تاپ‌ها با سخت افزار معادل شون دارند. اما به شرطی که OS خود اپل روش نصب باشه نه سیستم عامل دیگه ای!!! حتی لینوکس هم مناسب نیست(نقل قول از فروشنده لپ تاپ اپل در بازار رضا)
دوستان کسی از صحت این مطلب اطلاعی داره..... و اینکه سیستم عامل اپل چگونه است؟ ایا مناسب یک برنامه نویس هست با خیر؟

فروشنده بازار رضا هیچ اطلاعی از عملکرد و کارایی نداره. حرفهایی که اونها می زنند اگر تبلیغاتی نباشه‌، از روی دانش هم نیست و صرفا برداشت شخصی و جمعی خودشون رو ارائه می دن. چیزی که اثرگذاره روی کارایی راندمان و بازده سیستم عامل، معماری پردازنده است که پردازنده نوت بوک های اپل خیلی وقته که Intel شده (قبلا IBM بود) و بنابراین فرقی نمیکنه شما چه سیستم عاملی روش نصب کنید. منظور از سیستم عامل دیگه هم عموما ویندوز و توزیع های لینوکس هست البته. از طرفی طیف وسیعی از نرم افزارها برای سیستم عامل مک هم وجود داره و شما می تونید از سیستم عامل اورجینال خودش هم استفاده کنید.

رتبه ١ کنکور دکتری ١۴٠٣ مهندسی فناوری اطلاعات با تراز ٨۵٠٠
قله بعدی: دانشگاه تهران Cool

با فاصله، قدرتمندترین افزونه برای افزایش سرعت وبسایت‌های وردپرسی در مراحل نهایی توسعه و آزمون هست و در سال ۱۴۰۳ به شکل رایگان عرضه خواهد شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , fateme66 , Afra , alime
ارسال: #۱۷
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۱ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
به نظر من سری T از لپتاپ های lenovo برای مهندس کامپیوتر خیلی مناسب هست! واقعاً لپتاپ های قوی ای هستند!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو ببینید! فوق العاده هست! Angel

بقیه‌ی مدل های سری T هم
هست!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
ارسال: #۱۸
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط Afra.)
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۱۵ ق.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  چیزی که اثرگذاره روی کارایی راندمان و بازده سیستم عامل، معماری پردازنده است که پردازنده نوت بوک های اپل خیلی وقته که Intel شده (قبلا IBM بود) و بنابراین فرقی نمیکنه شما چه سیستم عاملی روش نصب کنید.
متشکرم از حوصله ای که به خرج دادید. اما تفاوت کارایی پردازنده به سیستم عامل وابستگی زیادی داره. مثلا استاد حاجی غلامعلی یه لپ تاپ توشیبا دارند که ۱۰ سال پیش تهیه کردند. ایشون میگفتند زمانیکه من در لینوکس هستم ۱۵ فیلم را همزمان و به راحتی باز می کنم اما زمانیکه روی ویندوز سوییچ می کنم با همان لپ تاپ ۲ فیلم را به سختی می بینم.
یا اینکه اون لپ تاپ را در لینوکس تبدیل به یک سرور می کردند و به راحتی ۲۰ سیستم دیگه رو ساپورت می کردند(لپ تاپی که ۱۰ سال پیش خریداری شده)
پس اینکه لپ تاپ اپل با سیستم عامل خودش کارایی بهتری نسبت به لپ تاپ معادلش در ویندوز را داشته باشد عجیب نیست(محیط گرافیکی ویندوز و تنظیمات پشت پرده اون مشخصا در راندمان لپ تاپ تاثیر دارد).
بحث من این هست بعد از خرید یک لپ تاپ اپل. آیا سیستم عامل مک توانایی اجرای تمامی نرم افزاراهای مورد نیاز یک برنامه نویس را دارد یا خیر.
در ضمن اون فروشنده نمایندگی اپل داشتن. و براشون بهتره که فروش بالاتری داشته باشن.Wink
و خودمم خیلی از محصولات شرکت اپل خوشم میادBig Grin

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: bijibuji
ارسال: #۱۹
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۵۱ ب.ظ
طریقه تبدیل لب تاپ‌ها مختلف به مارک اپل (تصویر)

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , **sara** , ف.ش , fateme66 , Mansoureh , arshad90 , faraaz_mb , آرمین , alime , sal_dovomi
ارسال: #۲۰
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۰۹ ب.ظ، توسط ROZA.)
از همه دوستان ممنونم.

(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  به نظر من سری T از لپتاپ های lenovo برای مهندس کامپیوتر خیلی مناسب هست! واقعاً لپتاپ های قوی ای هستند!

بقیه‌ی مدل های سری T هم
هست!
آره خیلی قوی اند .از همون تبلیغش میشه فهمید !

برادر موج:عجب نبوغ دلخوش کنکی!
ارسال: #۲۱
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۲۵ ب.ظ)Afra نوشته شده توسط:  متشکرم از حوصله ای که به خرج دادید. اما تفاوت کارایی پردازنده به سیستم عامل وابستگی زیادی داره. پس اینکه لپ تاپ اپل با سیستم عامل خودش کارایی بهتری نسبت به لپ تاپ معادلش در ویندوز را داشته باشد عجیب نیست(محیط گرافیکی ویندوز و تنظیمات پشت پرده اون مشخصا در راندمان لپ تاپ تاثیر دارد).
بحث من این هست بعد از خرید یک لپ تاپ اپل. آیا سیستم عامل مک توانایی اجرای تمامی نرم افزاراهای مورد نیاز یک برنامه نویس را دارد یا خیر.
در ضمن اون فروشنده نمایندگی اپل داشتن. و براشون بهتره که فروش بالاتری داشته باشن.Wink
و خودمم خیلی از محصولات شرکت اپل خوشم میادBig Grin

چیزی که در اون پست شما پرسیدید متفاوت بود. اما اینجا پیداست که منظورتون چیز دیگه ای بوده و من متوجه سوال نشدم انگار
اینکه کارآیی دو سیستم عامل مختلف روی یک سخت افزار متفاوته، چیز روشنیه و بی شک پاسخ اش مثبته. کارآیی سیستم عامل های مختلف با هم فرق داره و نیازی به تایید و بررسی حتی نداره.

اما شما در اون پست صحبت از سخت افزار مختلف کردید. من در اون مورد گفتم که معماری پردازنده یکسانه بر روی نوت بوک های برندهای دیگه و برند اپل و بنابراین فرقی نمی کنه که شما کدوم رو انتخاب کنید.

در مورد نرم افزار هم، نباید نگران باشید. مهم ترین نرم افزارهایی که ما بطور روزمره باهاشون سر و کار داریم، ورژن مک هم دارند.

با فاصله، قدرتمندترین افزونه برای افزایش سرعت وبسایت‌های وردپرسی در مراحل نهایی توسعه و آزمون هست و در سال ۱۴۰۳ به شکل رایگان عرضه خواهد شد
ارسال: #۲۲
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۰۹ ق.ظ، توسط samanium.)
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۳۵ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  [quote='bijibuji' pid='18720' dateline='1299167548']
برند Brand
----------

میشه چند مدل لپ تاپ اپل با قیمت نهایتا ۱۳۰۰۰۰۰ معرفی کنید.
الان دیگه اکثر لپ تاپا ساخت چینه،امریکایی کم پیدا میشه.
اپل معمولا گرون‌تر از این حرفاستBig Grin
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  به نظر من سری T از لپتاپ های lenovo برای مهندس کامپیوتر خیلی مناسب هست! واقعاً لپتاپ های قوی ای هستند!

بقیه‌ی مدل های سری T هم
هست!
قیمت شان هم فکر کنیم جالبBig Grin باشد،
کاش اشاره ای می کردینSmile
البته یادمان است که یکی از دوستان تعریف می کرد چند سال پیش که پزشکان بدون مرز (MSF ی‌ها )در مرز های ما بودند‌، تمام کارشان با یک lenovo رتق و فتق می شد !!!!!!Big Grin

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
ارسال: #۲۳
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۲۹ ق.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۲۳ ق.ظ)Afra نوشته شده توسط:  لپ تاپ های اپل کارایی بسیار بالاتری از سایر لپ تاپ‌ها با سخت افزار معادل شون دارند. اما به شرطی که OS خود اپل روش نصب باشه نه سیستم عامل دیگه ای!!! حتی لینوکس هم مناسب نیست(نقل قول از فروشنده لپ تاپ اپل در بازار رضا)
دوستان کسی از صحت این مطلب اطلاعی داره..... و اینکه سیستم عامل اپل چگونه است؟ ایا مناسب یک برنامه نویس هست با خیر؟

من به شخصه عاشق لب تاپ اپل هستم و منتظرم مایه اش جور بشه و بخرم!!!

اما پسر خاله‌ام ۱۵ اینچیش رو داره! راستش هم راضیه و هم ناراضی! خودش خیلی باهاش کار حرفه ای میکنه! از همه لحاظ متعلقات داخلیش رو تقدیر میکنه! الا داغ شدن و کندشدنش!!!! یعنی تا وقتی که با سیستم عامل مک کار میکنه مشکلی نداره ولی وقتی به ویندوز سوییچ میکنه سریع داغ میشه و البته کند!!!! البته کامل ویدندوز نصب نکرده بصورت Virtual از ویندوز استفاده میکنه ولی خیلی هنگ میکنه!

راستش من خودم الآن برای خرید دست نگه داشتم! یعنی دودل شدم! نمیدونم VAIO بخرم دردسرش برام کمتر میشه یا نه! بیشتر برام مهمه بتونم باهاش ۱۰۸۰p فیلم نگاه کنم Big Grin برای همین تنها برام مهمه که بتونه FULL HD ویدئو رو نمایش بده! Cool
من هم موندم دقیقاً چی انتخاب کنم! تا ۲ میلیون هم میتونم خرج کنم (قراره نصف پول بابام بده و نصف از خودم! - اینجوری فقط کافیه ۱ میلیون جمع کنم!!! که الآن با حساب ۴ سال کارشناسی +۱ سال پشت کنکور تونستم ۷۰۰هزارتا جمع کنم!!!!!! فکر کنم با قرض از این و اون بشه تا آخر تابستون مایه رو به ۱ میلیون برسونم)

اگر من رو هم راهنمایی کنید تا لب تاپ مناسبم رو بگیرم، ممنون میشم! یه چیز دخترونه و ساده! (مثلاً رنگ سفید... خب یه چیزی تو مایه های همون ایده آلم یعنی اپل)

Change Your FATE
ارسال: #۲۴
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۳۸ ق.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۰۴ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  آره خیلی قوی اند .از همون تبلیغش میشه فهمید !
آره! بچه های ما توی دانشکده هر وقت میخواستن برن به تعداد زیاد چای بریزن بیارن، از این lenovoهای ضدآب به عنوان سینی استفاده میکردن Big Grin

(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵ ق.ظ)samanium نوشته شده توسط:  قیمت شان هم فکر کنیم جالبBig Grin باشد،
کاش اشاره ای می کردینSmile
قیمتش که توی لینکی که گذاشتم هست!

(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵ ق.ظ)samanium نوشته شده توسط:  البته یادمان است که یکی از دوستان تعریف می کرد چند سال پیش که پزشکان بدون مرز (MSF ی‌ها )در مرز های ما بودند‌، تمام کارشان با یک lenovo رتق و فتق می شد !!!!!!Big Grin
کلاً آدم های حرفه ای lenovo دارن Cool Big Grin

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
ارسال: #۲۵
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ ق.ظ
انتخاب لپ تاپ
حق با شماست. قیمت هاشون بالاتره. اما می تونید به کمک دوستان یا اقوامی تون که به خارج از کشور سفر می کنند، یک دستگاه اش رو بخرید. هم مطمئنید که دستکاری شده نیست (چون از نمایندگی خود اپل می خرید) و هم کلی ارزونتره. بهم همین ۱/۳۰۰ هم به راحتی می شه خرید خیلی از مدل هاش رو

ارسال: #۲۶
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط samanium.)
انتخاب لپ تاپ
در باره lenovo
منظورمان( "من زور "نمیگم‌ها کلا من زور گو نیستم Big Grin )این بود که قیمتشان کمی گران است این مدل پیشنهادیBig Grin

Sad Price: 1,950,000T
در کل خوبه

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
ارسال: #۲۷
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ب.ظ
انتخاب لپ تاپ
نه lenovo لب تاپ ۵۰۰ تومنی هم داره البته خوب مسلما هر چی پول بدی آش میخوری:

راستی اگه واست مهمه موقع خرید به این هم توجه کن که مانتیوتر لب تاپ رو چقدر میتونی عقب و جلو ببری من داشتم با یکی از اون لب تاپ های دل ۵۰۱۰ کار میکردم مانیتورش ماکسیمم در حالت قائمه قرار میگیره من خیلی سختم بود باهاش کار کنم!!
بقیه لب تاپ‌ها فکر کنم تا ۱۲۰ درجه باز بشن.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال: #۲۸
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۵ ب.ظ
انتخاب لپ تاپ

۵Qf9RaOtxNB2OpEY1sDMlaAYf5v6b/3vaUrm+gEmp5w5uv2OxkMnUrVzPtTbLX008Qov0woyeCY=
ارسال: #۲۹
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۳:۰۲ ب.ظ
انتخاب لپ تاپ
از دوستان اگر کسی لیست قمیت موثق و به روز از نوت بوک‌ها و آی مک های اپل داره، ممنون می شم لطف کنه و شیر کنه.

ارسال: #۳۰
۱۴ اسفند ۱۳۸۹, ۰۶:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط luna.)
(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ)samanium نوشته شده توسط:  در باره lenovo
منظورمان( "من زور "نمیگم‌ها کلا من زور گو نیستم Big Grin )این بود که قیمتشان کمی گران است این مدل پیشنهادیBig Grin

Sad Price: 1,950,000T
در کل خوبه

علاوه بر قیمت یه مشکل دیگم دارن و اون اینه که توی ایران خیلی کمیابن! من سال پیش دنبال یه مدل T اش بودم همه جا گشتم هیج جا نداشت! معمولا به محض اینکه وارد میش زود تموم میشن!
ولی نکته جالب در مورد Lenovo اینه که اصل Lenovo چینی هست! این چیزیه که خیلیا نمی دونن و فکر می کنن Lenovo همون IBM هست! در حالی که IBM انگار فقط ۵% از Lenovo رو داره! (البته این مال تحقیقات سال پیش منه) در کل برای من عجیب بود که چینیه!
(۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۹ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  نه lenovo لب تاپ ۵۰۰ تومنی هم داره البته خوب مسلما هر چی پول بدی آش میخوری:

سری thinkpad اش گرونه! ولی بقیش نسبتا قیمتش بهتره! البته سری thnikpad اش واقعا روی کاغذ عالیه. کسی اینجا هست که خودش thinkpad داشته باشه؟ خیلی دلم می خواد بدونم واقعا کاراییش همین قدر عالیه یا نه!
البته واقعیت اینه که برای اکثر کارهایی که مهندس های کامپیوتری مثل ما انجام می دن یه لپ تاپ معمولی کفایت می کنه و واقعا از امکانات این سری thinkpad هیچ استفاده ای نمیشه و فقط براش پول خرج میکنیم! ولی خوب آدم وقتی می خواد بخره وسوسه میشه که مدل بالا بگیره دیگه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۴۲ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Star خرید آجیل و خشکبار با کیفیت reza 132 ۰ ۹۹۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: reza 132
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۲۲۲ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۵۰۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۳۱۹ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۸۸ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۵۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close