زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه

ارسال:

mnf پرسیده:

شبکه

سلم دوستان
یه سناریو هست که دوتا ساختمان داره و چند Vlan و باید از طریق DHCP ، به همه vlan ها ip بدم. بین دو ساختمان هم دو تا روتر هست.
من قسمت تعریف vlan انجام دادم و به صورت دستی به کامپیوترهاش ip دادم. دو تا ساختمانمان به صورت جداگانه کار می کنند.
ولی وقتی یه packet از یه ساختمان به ساختمان دیگری می فرستم faild میشه.
حالا از شما می خواستم کمکم کنید که چه جوری DHCP رو config کنم و ارتباط دو ساختمانم رو برقرار کنم؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Amir V پاسخ داده:

شبکه

سلام.

بطور پیشفرض ترافیک Broadcast از روتر عبور نمیکنه. واسه اینکه Packet هات بتونن از روتر رد بشن و به DHCP Server برسن باید از دستور IP-Helper استفاده کنی.

اگه نمیدونی چیه لطفن اطلاعات دقیق تر از توپولوژیت بهم بده تا روش بحث کنیم.

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

شبکه

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ)mnf نوشته شده توسط:  سلم دوستان
یه سناریو هست که دوتا ساختمان داره و چند Vlan و باید از طریق DHCP ، به همه vlan ها ip بدم. بین دو ساختمان هم دو تا روتر هست.
من قسمت تعریف vlan انجام دادم و به صورت دستی به کامپیوترهاش ip دادم. دو تا ساختمانمان به صورت جداگانه کار می کنند.
ولی وقتی یه packet از یه ساختمان به ساختمان دیگری می فرستم faild میشه.
حالا از شما می خواستم کمکم کنید که چه جوری DHCP رو config کنم و ارتباط دو ساختمانم رو برقرار کنم؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

فک کنم استفاده از DHCP Relay Agent مناسب باشه.

Understanding relay agents:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Configure the DHCP Relay Agent:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۱۰۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  سوال شماره ۵۵ شبکه _ آزمون ارشد ۹۱ _ مبحث لایه شبکه احسان مومنی ۷ ۷,۳۸۰ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال در مورد دفترچه ارشد، کد رشته "شبکه" و کد رشته "امنیت شبکه" sMohammad ۲ ۲,۴۸۵ ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sMohammad
  اول که شریف برا شبکه تا چند میگیره و بعدش کلا تهران تا رتبه چند پذیرش داره شبکه؟ mohsensaeb14 ۰ ۲,۳۴۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsensaeb14
  ۴ شبکه و ۵ آیتی - شبکه شریف sixsixsix ۵۸ ۲۷,۸۰۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pedram25teh
  جابجایی شبکه ارومیه با شبکه همدان یا رازی کرمانشاه pouyasal ۰ ۱,۴۶۷ ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: pouyasal
  ۲۹ شبکه ،شبکه شریف faegheh70 ۲۰ ۸,۲۳۵ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: darush12
Rainbow برگزاری دوره ی تکنسین شبکه ویژه ی پشتیبانی شبکه به صورت آنلاین one hacker alone ۰ ۲,۰۴۳ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست معرفی جزوه شبکه وروش خواندن کتاب شبکه ارشدای تی Samira.67 ۳ ۴,۰۴۸ ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  راهنمایی در باره موضوعات جدید و کاربردی شبکه یا امنیت شبکه baranmatin ۲ ۴,۲۳۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: baranmatin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close