زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند کلمه حرف دوستانه با بعضی از دوستان که بیش از حد متعارف مشاوره انتخاب رشته میکنند.

ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۸ ق.ظ
چند کلمه حرف دوستانه با بعضی از دوستان که بیش از حد متعارف مشاوره انتخاب رشته میکنند.
من نمیخوام بگم مشاوره نکنید . مشاوره کار خوبیه ولی واقعا" بعضی از دوستان دیگه در حدی مشاوره میکنن که خودشون گیج میشن.

دوست من ، برادر من یکی دو نفر را که قبول داری باهاشون مشاوره کن و انتخاب رشته ات را انجام بده.
از ده نفر تو مانشت سوال میکنید.
از یکی دو تا استاداتون می پرسید.
باز از بعضی اساتید میگید ایمیل زدم پرسیدم.
باز دوباره از من می پرسید.
بعد دوباره تو مانشت ، تاپیک میزنید میپرسید.
من در کارتون دخالت نمیکنم ولی :

واقعا" اینجوری نیست . اگه اینها با هم متفاوت حرف بزنند که معمولا" میزنن گیج میشید بخدا.مدام حرفهای یکی از اینموارد را از بقیه میپرسید.
مشورت شرط اساسی اش اینه که شما یه مشاور خوب اول پیدا کنید باهاش مشاوره کنید.دیگه هم به بقیه کاری نداشته باشید چی میگن.

بعضی از دوستان فکر میکنن مثلا" بین امیر کبیر و تهران یا بین مشهد و تبریز یا بین اصفهان و صنعتی اصفهان در حدی تفاوت هست که اگه مثلا" یکی را بجای یکی دیگه انتخاب کنند زندگیشون کلا" زیر و رو میشه.از شانس بزرگی محروم میشن.
باور کنید همه چیز در ارشد به دانشگاه نیست. به خودتون بیشتر وابسته است.
یه نفر تو دانشگاه مثلا" مشهد بخاطر شرایط بهتر از نظر آرامش و درس خواندن و تلاش بیشتر خیلی موفق تر از یک نفر تو علم و صنعت بشه.
شما اساتید دانشگاهها را ببینید آیا همه شون شریف درس خوندن.؟
همه اونهایی که شریف خوندن خیلی خیلی موفق بوده اند؟ و همه شون تو بقیه دانشگاههای سطح اول استاد شدن؟
بین ارشد و کارشناسی تفاوت بگذارید .
بعضی هم عجیبه که مثلا" رتبه اشون به شریف و یا تهران میخوره. ولی با حساسیت زیاد مدام می پرسند انتخاب هشتم و نهم را کدام اول بزنم.؟؟؟Huh

بعضی هم رتبه خیلی بالا دارند و میخوان حتما" قبول بشن. نمیخوام کسی را نا امید کنم ولی اگه میتونید دوباره کنکور بدین. هر رشته محلی که در دفترچه اعلام شده ، بمعنای واقعی ارشد نیست.بخصوص اگه معدلتون بالاست یا دانشگاه کارشناسی تون دانشگاه طراز اول هست. خودتون را حیف نکنید.

اینها فقط یه توصیه دوستانه بود . اگر نظرتون اینه که باید خیلی بپرسید ، من دخالتی در کارتون نمیتونم بکنم. . ولی در مانشت اگه تاپیک باز میکنید دقت کنید که در انتخاب رشته باید عنوان محتوای رشته ، گرایش و رتبه باشه.در کارنامه ها هم اگه سوال انتخاب رشته کنید بجهت حفظ نظم مانشت ،حذف میشه. اگر در تاپیک دیگران هم رتبه تون را بگید و وسط مشاوره دیگران سوالات خودتون را بپرسید باز با عرض پوزش ،حذف میشه.
موفق و پیروز باشید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , mohammadali1990 , homa , Behzad TP , fatima1537 , Bache Mosbat , x86 , Jooybari , good-wishes , ali , reyhaneh64 , آرتا , pouyapor , reza777gh , mehrdad372 , samaneh_aftab , FAM , Asemaneabi , M a h d i
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط x86.)
RE: چند کلمه حرف...
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بعضی هم عجیبه که مثلا" رتبه اشون به شریف و یا تهران میخوره. ولی با حساسیت زیاد مدام می پرسند انتخاب هشتم و نهم را کدام اول بزنم.؟؟؟Huh

مطمئنم که این مخاطب این قسمت من بودم...Big Grin با رتبه ی ۶۲ ، ۱۲ تا انتخاب کردم Big Grin

....
۹- نرم شیراز
۱۰- فردوسی مشهد
۱۱- اصفهان
۱۲- تبریز

Big Grin ، ولی آقا فرداد بالاخره ۷-۸ ماه تلاش ارزش ۷-۸ روز مشاوره رو داره... نداره؟ این همش از استرس زیاده دقیقا مثل استرسی که ۷-۸ ساعت مونده بود به اینکه جوابا بیاد، هی میرفتم رتبمو تخمین میزدم، کارنامه های مختلف رو نگاه میکردم، قبولی های سال گذشته رو بررسی میکردم... ولی راست میگید که واقعا بعضیا از جمله خودم شورشو در آووردیم...Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۸ ب.ظ
RE: چند کلمه حرف دوستانه
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اینم اضافه کنم که من این چند روزه میدونید که به سوالات همه دوستان با اینکه نسبتا" هم زیاده، در حد اطلاعم کامل جواب دادم. بجز بعضی که واقعا" نمیدونستم و گفتم بهتون نمیدونم.مثل تفاوت بین غیر انتفاعی ها.
این تاپیک بمعنای سوال نکردن شما نیست. اگه بدونم راهنمایی میکنم.
آقا فرداد من به شما پیام فرستادم ولی جوابمو ندادید،پیامم نیومده؟لطفا چک کنید چون منتظر جوابم
۰
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۵۳ ب.ظ
RE: چند کلمه حرف دوستانه
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  
(27 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اینم اضافه کنم که من این چند روزه میدونید که به سوالات همه دوستان با اینکه نسبتا" هم زیاده، در حد اطلاعم کامل جواب دادم. بجز بعضی که واقعا" نمیدونستم و گفتم بهتون نمیدونم.مثل تفاوت بین غیر انتفاعی ها.
این تاپیک بمعنای سوال نکردن شما نیست. اگه بدونم راهنمایی میکنم.
آقا فرداد من به شما پیام فرستادم ولی جوابمو ندادید،پیامم نیومده؟لطفا چک کنید چون منتظر جوابم
تو صف جوابید. جواب میدم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ffss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۷۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۸۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۲۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۵۹ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۵۰۳ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۱۲۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۸۷ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۴۱۲ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۵۵۱ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۳۴ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close