زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته معماری

ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط jimjamal.)
انتخاب رشته معماری
خخخخ خخخخخخ خخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخ
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۰ ق.ظ
رتبه ۸۰ معماری ۱۸۰ نرم
شانستون برای شریف خیلی کم. اما روزانه تهران رو میارید.
دانشگاه تهران برای معماری دو زیر گرایش (طراحی دیجیتال) و (سیستم و شبکه) داره. می تونید برید سمت شبکه که یه سری از درس هاش ایناست:
مبانی طراحی شبکه های کامپیوتری
سیستم عامل پیشرفته
ارزیابی کارایی
پردازش موازی
سیستم های بی درنگ نهفته
مالتی مدیا
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jimjamal
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ
رتبه ۸۰ معماری ۱۸۰ نرم
شما با ۱۲۸ هوش جای بدی قبول نمیشید (دانشگاه خوب قبول میشید قطعا) که به خاطر دانشگاه برین معماری. اگه تفاوت بین مثلا دانشگاه تهران و مثلا دانشگاه سمنان باشه خب حق دارید برین معماری ولی به نظرم با رتبه خوبتون تو هوش کار خیلی درستی نیس انتخاب معماری. بازم به خودتون بستگی داره. موفق باشیدSmile
۲
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ب.ظ
رتبه ۸۰ معماری ۱۸۰ نرم
خب فک کنم به همون نسبت نیاز به هوش هم بیشتر باشه تو کشور، به نظر خودم البته.
ولی به نظرم هوش و نرم امیرکبیرم بالاتر از معماری بزنی بهتره.
۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۳ ب.ظ
رتبه ۸۰ معماری ۱۸۰ نرم
انشاللهSmile
۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط omidranjbar.)
رتبه ۸۰ معماری - ۱۲۸ هوش - ۱۸۰ نرم
انتشارات رو نمیدونم ولی دکتر صاحب الزمانی یه کتاب واس VLSI داره که خوبه. کتاب دیجیتال دکتر صدیقی هم معمولا منبع درسی محسوب میشه.
انتقال داده هم که خود شبکه ی پارسه رو میتونی بگیری خوبه یا جزوه ی دکتر صبایی میتونه کمکت کنه.
۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۲۶ ب.ظ
اگر دانشگاه تهرانو می خواین برای معماری انتخاب کنین بهتره به جای انتقال داده کتاب معماری پترسون رو یه نگاه بندازین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ ب.ظ
علاوه بر کتاب VLSI و دیجیتال صاحب الزمانی یک کتاب دیگه هم به تازگی از انتشارات علوم رایانه چاپ شده که نویسنده هاشون دکتر اردشیر و غلامی هستن
کتاب خوبی هست، این کتاب هم مطالعه کنید حتما کمکتون میکنه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jimjamal , omidranjbar
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
انتقال داده رو که تقریبا نیازی ندارید. VLSI هم نیازی نیست (مگر اینکه بخواین VLSI پیشرفته بردارین).
فقط شاید مجبور باشید الکترونیک دیچیتال رو جبرانی بگذرونید. (البته مطمئن نیستم، شنیدم یه عده که سخت افزار نبودن به صورت جبرانی برداشتن)
تنها درس اجباری معماری دانشگاه تهران، معماری پیشرفته هستش که واسه اونم اگر یه دیدی رو کتاب Computer Organization از Hennessy/Patterson داشته باشین کافیه.
یه پیشنهاد دیگه هم برای ورودی های جدید: یه مقدار لینوکس کار کنین، البته اگر کار نکردین. لازم میشه.
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ ق.ظ
دانشگاه تهران معماریش خیلی دستتون بازه برای انتخاب واحد. یعنی یه نرم افزاری و یه سخت افزاری می تونن دقیقا یه سری درس ها رو پاس کنن. تو آزمایشگاه ما هم نرم افزاری هست هم سخت افزاری و هر دو درس های یکسان گرفتیم.

۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۴ ق.ظ، توسط shahbazi.)
من یه سوال داشتم رشته معماری توی شریف قوی تره یا تهران ؟یه سوال دیگه شریف معمولا تا رتبه چندمیگیره؟

یه سوال دیگه کلا معماری تو ارشد روی کدوم مباحث بیشتر تاکید میکنه ؟مثلا تو لیسانس بیشتر روی مباحث شبکه است تو ارشد چی؟

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ق.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  شانستون برای شریف خیلی کم. اما روزانه تهران رو میارید.
دانشگاه تهران برای معماری دو زیر گرایش (طراحی دیجیتال) و (سیستم و شبکه) داره. می تونید برید سمت شبکه که یه سری از درس هاش ایناست:
مبانی طراحی شبکه های کامپیوتری
سیستم عامل پیشرفته
ارزیابی کارایی
پردازش موازی
سیستم های بی درنگ نهفته
مالتی مدیا

میشه درمورد این دو گرایش بیشترتوضیح بدید؟
ممنون

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ق.ظ
RE: رتبه ۸۰ معماری - ۱۲۸ هوش - ۱۸۰ نرم
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ ق.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  من یه سوال داشتم رشته معماری توی شریف قوی تره یا تهران ؟یه سوال دیگه شریف معمولا تا رتبه چندمیگیره؟

یه سوال دیگه کلا معماری تو ارشد روی کدوم مباحث بیشتر تاکید میکنه ؟مثلا تو لیسانس بیشتر روی مباحث شبکه است تو ارشد چی؟

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ق.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  شانستون برای ...
میشه درمورد این دو گرایش بیشترتوضیح بدید؟
ممنون
بین شریف و تهران رو من خیلی بحث نمی کنم چون شریف نبودم و بصورت کلی نظرات مختلف. من اونجا فقط دکتر اجلالی رو میشناسم و می تونم بگم که اینجا ما همچین کسی نداریم. و دوباره ما اینجا دکتر فخرایی رو داریم که فکر نمی کنم اونجا هم همچین کسی رو داشته باشن. اما به صورت کلی به نظرم سطح دانشگاه های ایران تو مقاطع بالاتر به شدت نسبت به خارجی ها افت میکنه.
شریف رو فکر کنم تا ۵۰-۶۰ بیارن.
تو لیسانس تمرکز سخت افزار رو شبکه نیست! اونجا هم مباحث ویژه معماری کامپیوتر، الکترونیک دیجیتال، معماری کامپیوتر، VLSI و VHDL و این چیزها پیدا میشه.
تو ارشد بچه های طراحی دیجیتال بیشتر در سطح معماری پردازنده (خاص منظوره، انواع Multicore و ...) کار میکنن. حالا ممکن این وسط کار یه عده الکترونیکی تر هم بشه. البته یه قسمت دیگه هم هستن که رو کارایی که در سطح OS و زمانبندی ها (Schedulingها با اهداف مختلف) و اینجور چیزا کار میکنن.
زیر گرایش شبکه ای ها هم ممکنه رو Network Processorها و کارای مرتبط با مالتی مدیا (پروسسورهایی که برای کدینگ و دیکدینگ استفاده میشن) کار کنن.
همین دیروز بچه ها تو درس سمینار راجع به موضوعات کاریشون حرف زدن که معماری کامپیوتری ها تقریبا همین چیزایی بود که بالا گفتم.
گرایش طراحی دیجیتال بیشتر برای سطح معماری به پایین و گرایش سیستم و شبکه برای بحث های ۱) سیستمی و ۲) شبکه در نظر گرفته شده. (به صورت کلی، بقیه چیزایی که مربوط به معماری کامپیوتر میشه و اینجا براش استاد دارن)
یه مقدار دقیق تر بگین که از این دو زیر گرایش چی می خواین بدونین بیشتر می تونم کمکتون کنم.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
ممنون از توضیحاتتون
درمورد سخت افزار در دوره لیسانس بله درسته مباحث الکترونیک و vlsi کار میشه اما در کل دروسی مربوط به شبکه بیشتر از الکترونیکه برای من که اینطور بوده
در کل میخواستم یه نگاه اجمالی به این دوگرایش داشته باشم

نمیدونستم معماری زیر رشته شبکه دارم خوشحالم اینوشنیدم
پذیرش تو کدوم زیر رشته بیشتر ؟طراحی یا سیستم شبکه

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۱ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  پذیرش تو کدوم زیر رشته بیشتر ؟طراحی یا سیستم شبکه
این تقسیم بندی یه چیز تقریبا من درآوردی اینجا و فقط مربوط به دانشگاه تهران میشه. اکثر بچه ها هم فکر نمی کنم بدونن که کدوم درس ها مال کدوم زیر گرایش. برای همینم کسی نمیگه من در زیر گرایش فلان درس می خونم. اکثر بچه ها از هر دو زیر گرایش درس برداشتن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi
ارسال: #۱۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ق.ظ
RE: رتبه ۸۰ معماری - ۱۲۸ هوش - ۱۸۰ نرم
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  پذیرش تو کدوم زیر رشته بیشتر ؟طراحی یا سیستم شبکه

هرکی هر چی علاقه داشته باشه. پذیرشی نیست. بستگی به واحد هایی که برمیدارین و استادی که انتخاب می کنین داره.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , jimjamal

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۳۹ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۰۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۹۷ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۷۳ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۴۰۳ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۵۳۷ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۵۲۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۷ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad انتخاب رشته و روند مصاحبه در دانشگاه های خاص dj_abed ۲ ۶,۱۱۵ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close