زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تشخیص نفوذ

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ، توسط m2m3m92.)
تشخیص نفوذ
سلام
دوستان می خواستم اگر کسی اطلاع داره کمی در مورد تشخیص نفوذ در شبکه های کامپیوتری اطلاعات بده و اینکه ابزار کارش برای پیاده سازی در پایان نامه چی هست/....................................
مرسی از همه

و اینکه کلا می خوام بدونم کسی اطلاع داره الان چه موضوعاتی برای پایان نامه در مورد شبکه رو بورسه؟؟؟ مثلا تو شبکه حسگر چه موضوعاتی بدرد می خوره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۲۲ ب.ظ
RE: تشخیص نفوذ
سلام
تشخیص نفوذ هم می تونه بصورت سخت افزاری انجام بشه هم نرم افزاری. یه سری هاشون فقط کار تشخیص رو انجام میدن که بهشون میگیم IDS، یه سری دیگه هم تشخیص و هم جلوگیری ( Detection and prevention) که بهشون میگیم IDPS. دو نوع متداولی هم که داره یکی Anomaly Base هست که رفتار نرمال شبکه بهش داده میشه و هرچیزی غیر از این رفتار نرمال می تونه تولید Alarm کنه و قابلیت یادگیری داره، و یکی دیگه هم Signature Base که pattern حملات بهش معرفی میشه و طبق اون pattern اقدام و تصمیم گیری می کنه. مقاله و مطلب راجع بهش زیاد دارم اگر نیازی داشتین بفرمایین تا در اختیارتون بزارم
در مورد شبکه هم فقط یه نظر شخصی میدم که شبکه حسگر موضوعیه که خیلی کار شده و حرف توش زیاد زده شده، یه ذره سخت تر میشه توش حرف خوب زد ... یه جورایی به نظرم تکراری شده

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , samaneh@90 , سجاد۶۷
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ ق.ظ
تشخیص نفوذ
سلام مرسی از پاسختون
راستش من رو موضوع های زیادی تحقیق کردم و با استادهای مختلفی حرف زدم که متاسفانه تو هرکدوم یه اشکالی می بینن و میگن شدنی نیست.........اما یه استاد جدیدا پیدا کردم که خیلی خوبه و از جمله افرادی هستش که حسابی کمک می کنه یعنی پیگیر کارهای پایان نامه هست اما زمینه کاریش بیشتر تشخیص نفوذه......تا پیش از این من دنبال این بودم که اول موضوع مورد علاقم رو پیدا کنم بعد استاد اما بعد این همه مدت فکر می کنم اگه استاد خوب باشه و موضوع هم تا حدی مورد قبول خودم باشه خیلی بهتره.......بله اگر لطف کنید ۱ یا دو مقاله در اختیارم بزارید ممنون میشم که بصورت کلی بدونم چی به چیه....
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۲۹ ب.ظ
سلام
به ایمیلتون ارسال کردم

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahtabi
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ق.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۲۹ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  سلام
به ایمیلتون ارسال کردم

سلام و خسته نباشید
لطفا اگه امکانش هست مقاله هارو برا من هم ایمیل کنین، خیلی بهشون نیاز دارم.
ممنون
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ ب.ظ
سلام
اگر لطف کنید و به من هم ارسال کنید ممنون میشم
esmaili_m2003@yahoo.com
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سیستم های تشخیص نفوذ
سلام
من موضوع سمینارم را سیستم های تشخیص نفوذ برداشتم و در حال حاضر در پیدا کردن مطالب دچار مشکل شدم . از دوستان خواهش میکنم اگر کسی در رابطه با این موضوع و موضوع های مربوط به آن مقاله یا مطالب جدید و مناسبی دارد در اختیار من بگذارد
ممنون
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۴ ب.ظ
سیستم های تشخیص نفوذ
خب بهتره برای این کار توی google scholar موضوعتون رو سرچ کنید و بگید مثلا مقالات رو زا سال ۲۰۱۲ به این طرف واستون بیاره که جدید باشه. ضمن این که فکر کنم این جوری موضوع خیلی کلیه اگر ریزتره موضوع بهتره ریزتر سرچ کنید اگه هم نه فکر کنم بهتره یه سر survay ها رو تو این زمینه بخونید.
یا این که لیست کنفرانس ها یا ژورنالهای معتبر این موضوع رو پیدا کنید و از داخل اونا و از بین مقالاتشون که برای سالهای اخیر هست ، با توجه به موضع انتخاب کنید و شروع به مطالعه کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال:
۱۸ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ب.ظ
RE: سیستم های تشخیص نفوذ
(۱۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  خب بهتره برای این کار توی google scholar موضوعتون رو سرچ کنید و بگید مثلا مقالات رو زا سال ۲۰۱۲ به این طرف واستون بیاره که جدید باشه. ضمن این که فکر کنم این جوری موضوع خیلی کلیه اگر ریزتره موضوع بهتره ریزتر سرچ کنید اگه هم نه فکر کنم بهتره یه سر survay ها رو تو این زمینه بخونید.
یا این که لیست کنفرانس ها یا ژورنالهای معتبر این موضوع رو پیدا کنید و از داخل اونا و از بین مقالاتشون که برای سالهای اخیر هست ، با توجه به موضع انتخاب کنید و شروع به مطالعه کنید.

ممنون از توجهتون اتفاقا در google scholarسرچ کردم ولی مطالب چندانی پیدا نکردم و در مورد مقالات نیز من از منزل جستجو میکنم و تنها به مقالات رایگان دسترسی دارم و حدودا باید حداقل ۵۰ مقاله و کتاب و پایان نامه در مورد این موضوع بخونم و پیدا کردن این تعداد کار مشکلی است به همین خاطر از دوستان کمک خواستم
ارسال: #۱۰
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ق.ظ
پیاده سازی سیستم های تشخیص نفوذ با متلب
سلام
موضوع پایان نامه من سیستم تشخیص نفوذه اما نمیدونم برای پیاده سازی باید از کجا شروع کنم.
از دوستان اگه کسی این کارو قبلا انجام داده من رو راهنمایی کنه.
منظورم نحوه استفاده از دیتاسته
ارسال: #۱۱
۲۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ق.ظ
RE: پیاده سازی سیستم های تشخیص نفوذ با متلب
(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ ق.ظ)com_engineer نوشته شده توسط:  سلام
موضوع پایان نامه من سیستم تشخیص نفوذه اما نمیدونم برای پیاده سازی باید از کجا شروع کنم.

موضوع پایان نامه من هم همینه
اگه تمایل داشته باشین در این باره با هم در ارتباط باشیم
ارسال: #۱۲
۲۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۱۵ ب.ظ
تشخیص نفوذ
mail.hosseinzadeh@gmail.com
برای من هم بفرستید ممنونتون میشم
ارسال: #۱۳
۰۶ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ
RE: پیاده سازی سیستم های تشخیص نفوذ با متلب
(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ ق.ظ)com_engineer نوشته شده توسط:  سلام

سلام
اگه مقاله و ... داشتین برای بنده هم ارسال بفرمایید
البته بنده هنوز موضوع ارائه ندادم ولی گفتم روی این مطلب هم کمی مطالعه کنم ....
ارسال: #۱۴
۰۶ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  سلام
تشخیص نفوذ هم می تونه بصورت سخت افزاری انجام بشه هم نرم افزاری. یه سری هاشون فقط کار تشخیص رو انجام میدن که بهشون میگیم IDS، یه سری دیگه هم تشخیص و هم جلوگیری ( Detection and prevention) که بهشون میگیم IDPS. دو نوع متداولی هم که داره یکی Anomaly Base هست که رفتار نرمال شبکه بهش داده میشه و هرچیزی غیر از این رفتار نرمال می تونه تولید Alarm کنه و قابلیت یادگیری داره، و یکی دیگه هم Signature Base که pattern حملات بهش معرفی میشه و طبق اون pattern اقدام و تصمیم گیری می کنه. مقاله و مطلب راجع بهش زیاد دارم اگر نیازی داشتین بفرمایین تا در اختیارتون بزارم
در مورد شبکه هم فقط یه نظر شخصی میدم که شبکه حسگر موضوعیه که خیلی کار شده و حرف توش زیاد زده شده، یه ذره سخت تر میشه توش حرف خوب زد ... یه جورایی به نظرم تکراری شده

سلام
مطلب جالبی بود
ممنون میشم اگه از مقالاتتون برای بنده هم ارسال بفرمایید
البته اگه امکان داشت همین جا هم پیوست میفرمودین مطمئنا خیلی میتونست مفید باشه ...
fhm1390@yahoo.com
با تشکر
ارسال: #۱۵
۰۶ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ب.ظ
RE: سیستم های تشخیص نفوذ
(۱۷ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ب.ظ)rosesiah نوشته شده توسط:  سلام
من موضوع سمینارم را سیستم های تشخیص نفوذ برداشتم و در حال حاضر در پیدا کردن مطالب دچار مشکل شدم . از دوستان خواهش میکنم اگر کسی در رابطه با این موضوع و موضوع های مربوط به آن مقاله یا مطالب جدید و مناسبی دارد در اختیار من بگذارد
ممنون

سلام

ممنون میشم اگه از مقالاتتون برای بنده هم ارسال بفرمایید
fhm1390@yahoo.com
با تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۹۰۳ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  تست نفوذ و میز خدمت mahsa.mahroo ۰ ۱,۷۲۸ ۰۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa.mahroo
  تشخیص خطا در تحلیلگر لغوی یا نحوی zahra2012 ۵ ۷,۷۳۹ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: tohid.salmani
  تشخیص کاراکتر با شبکه عصبی safoora s ۴ ۳,۷۴۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  تشخیص دو قضیه از هم Mr.R3ZA ۵ ۴,۹۶۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  تشخیص گروه در شبکه های اجتماعی osho ۴۸ ۳۱,۲۹۸ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: atahmasebi
Exclamation تشخیص نوع زبان و گرامر به صورت تستی و سریع kamran_maneshtir ۰ ۲,۰۶۹ ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kamran_maneshtir
  تشخیص توالی پذیر نمایی (VSS) jumper ۰ ۱,۴۳۳ ۲۴ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: jumper
  آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد Xilinx ۱۰ ۶,۵۹۸ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  تشخیص بیت باارزش-مدارات ترتیبی Sepideh96 ۱ ۱,۶۴۵ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close