زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سهمیه شاگرد اولی

ارسال:
۲۲ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۴۵ ب.ظ
شرایط داوطلبان ارشد بدون کنکور
سلام بچه‌ها یه سوالی داشتم
شما می دونید شرایط داوطلبان ارشد کنکور باید چه جوری باشه؟؟؟
هم آزاد هم سراسری
ممنون میشم جواب سوالمو بدینShy
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۳ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
منظورتون رتبه ۱ هست؟؟ اگه ۳ ترم متوالی یا ۴ ترم از ۸ ترم رو رتبه ۱ ورودی اون رشته بشین میتونید توی دانشگاه خودتون بدون کنکور واسه ارشد بخونید و اگه دانشگاه ارشد رشته شما رو نداره معرفی میشید به دانشگاه های بالاتر!

الیته در کنکور سراسری هم سهمیه دارید و رتبه شما ۳/۱ میشه یعنی اگه رتبتون بشه ۹۰۰ مثل این هست که ۳۰۰ شدین!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: بیتا
ارسال:
۲۳ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۵۰ ق.ظ
در دانشگاه های دولتی نفر اول هر ورودی می تواند در مقطع ارشد همون دانشگاه تحصیل کنه.البته اجازه‌ی رسمی مدیر گروه لازمه
اگرم دانشگاهتون ارشد نداشت که هیچی!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۲۳ دى ۱۳۸۹, ۰۱:۴۳ ب.ظ
RE: شرایط داوطلبان ارشد بدون کنکور
ممنون به خاطر جواباتون
دانشگاه آزاد چی؟؟
من تا اونجایی که میدونم شرایطش اینجوریه که هم رتبه کل باید بالای ۱۷ باشه و هم جز ۱۳ درصد نفرات ممتاز ورودی خودمون باشیم
اینجوریه؟؟

تو سراسریم این افراد نباید کنکور بدن؟؟؟ پس ثبت نامشون چه جوریه؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۳۳ ب.ظ
(۲۳ دى ۱۳۸۹ ۰۱:۴۳ ب.ظ)بیتا نوشته شده توسط:  ممنون به خاطر جواباتون
دانشگاه آزاد چی؟؟
من تا اونجایی که میدونم شرایطش اینجوریه که هم رتبه کل باید بالای ۱۷ باشه و هم جز ۱۳ درصد نفرات ممتاز ورودی خودمون باشیم
اینجوریه؟؟

تو سراسریم این افراد نباید کنکور بدن؟؟؟ پس ثبت نامشون چه جوریه؟؟
۱۳ درصد نفرات ممتاز و رتبه بالای ۱۷ یعنی چی؟!
منظورتون معدل بالای ۱۷ بود؟
تا جایی که من میدونم باید رتبه ۱ دانشگاتون باشین و تو کنکور سراسری هم مجاز بشین بعد همونطور که آفاق خانوم گفتن رتبتون میره تو سهمیه.حالا اینکه ۱/۳ میشه یا چجوری حساب میششو دیگه دقیق نمیدونم چون من تو این فازا نبودم!
۰
۰
ارسال:
۲۴ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط Arena.)
در مورد دانشگاه های سراسری‌، یک سری از دانشگاه‌ها پذیرش ارشد بدون کنکور دارند که معمولا شرایطشون معدل بالای ۱۶ یا ۱۷( هر دانشگاه شرایط خاصی داره) و این که جزء ۱۰ درصد برتر ورودی های خودتون باشید هست و این که حتما درستون رو باید تو ۸ ترم تموم کنید . اگر این شرایطو داشته باشید بعد از اعلام دانشگاه‌ها باید ثبت نام کنید یا مدارکتون رو تحویل بدید و بعد هم از طریق سایت پذیرفته شده‌ها اعلام می شه. البته برای ورودی های ۸۶ که دانشگاه امیرکبیر و علم و صنعت مهلتش تموم شده. بقیه دانشگاه‌ها هم باید تابستون اقدام کنید.( خودشون اطلاعیه می دهند.)
برای دانشگاه خودتونم اگر رتبه ۱ هستید و دانشگاهتون ارشد داره می تونید اقدام کنید.
می تونید کنکور هم شرکت کنید و از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنید.

در مورد دانشگاه آزاد هم اطلاعی ندارم.
۰
۰
ارسال:
۲۴ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۳۶ ق.ظ
دانشگاه ازاد انگار باید ۸ ترمه تموم کنید و معدل بالای ۱۷ باشید. بقیشو دیگه نمی دونم!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال:
۲۵ دى ۱۳۸۹, ۰۱:۳۳ ق.ظ
برای آزاد فکر کنم آقای sadr بدونند...(انگار خودشون واجد شرایط بودند)

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۲۵ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط بیتا.)
آقای صدر؟؟؟؟

من خودم آزاد خوندم معدلمم بالای ۱۷ هست تیر ماهم فارغ التحصیل شدم (البته بصورت عملی شهریور ماه). ۸ ترمه تموم کردم. منتها نمی دونم جز اون ده یا ۱۳ درصده ممتازا هستم یا نه!! اصلا نمی دونم اگه جز واجدالشرایطین باشم باید کنکور بدم یا ندم؟؟ ثبت نامشون چه جوریه؟؟
مثل بقیه است؟
توی نتم جستجو کردم مطلب به درد بخوری پیدا نکردم.

آهان یه سوال دیگه در مورد کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور داشتم. مثل مقطع کارشناسی باید کتابهایی که خودشون ارائه میدن و بخونیم و امتحان بدیم یا شرایطش با کارشناسی فرق میکنه؟؟

ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۴۵ ب.ظ، توسط -Ali-.)
امتیاز برگزیدگان علمی دوره کارشناسی
سلام به همه
یک سوال از دوستان داشتم
نحوه محاسبه تراز برای فارغ التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی به چه شکل هست
آخه یکی از دوستانم شاگرد اول دوره کارشناسی شده بود با استفاده از شاگرد اولیش تونست ارشد برق و الکترونیک دانشگاه گیلان قبول بشه، درصد هاش رو براتون بگم باورتون نمی شه رسما هیچی
نزده بود فقط ریاضی ۱۵ درصد زده بود با یه درس دیگه که یادم نیست بقیه رو هم صفر درصد زده بود

در کل می خوام بدونم شاگرد اوای تو تراز تاثیر می زاره یا نه هر ورودی دانشگاهها سهیمه ای داره مثلا ۳ نفر و برای فرد مستقیما بدون توجه به درصدهای دروسش اعلام قبولی میشه
اگر دوستان اطلاعاتی دارن خوشحال میشم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۴۵ ب.ظ
دو حالت داره یک حالت اینه که توی کنکوری که داده رتبش رو بر ۳ تقسیم میکنند!
اگه بازم قبول نشد از بین رتبه های اول یک رشته در دانشگاههای مختلف بازهم یه تعدادی انتخاب میشن (براساس معدل )

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: -Ali-
ارسال: #۱۲
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۱۵ ب.ظ
RE: امتیاز برگزیدگان علمی دوره کارشناسی
(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۴۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  دو حالت داره یک حالت اینه که توی کنکوری که داده رتبش رو بر ۳ تقسیم میکنند!
اگه بازم قبول نشد از بین رتبه های اول یک رشته در دانشگاههای مختلف بازهم یه تعدادی انتخاب میشن (براساس معدل )
ممنون از پاسختون
ببخشید جسارت نباشه
مطمئن هستید سیستم اش به این شکل هست؟ Blush

۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۹ ب.ظ
نه مطمئن نیستم از کسی شنیدم!
تنها چیزی که مطمئنم اینه که احتمال قبولی با سهمیه رتبه اولی خیلی بالاست.

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط -Ali-.)
RE: امتیاز برگزیدگان علمی دوره کارشناسی
(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۹ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  نه مطمئن نیستم از کسی شنیدم!
تنها چیزی که مطمئنم اینه که احتمال قبولی با سهمیه رتبه اولی خیلی بالاست.

در هر صورت خیلی لطف کردید

۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۳۱ ب.ظ
خواهش می کنم.

پارسه وقتی قبولی‌ها رو میزنه ترازشون ،سهمیه شون و جایی که قبول شدن رو میزنه میتونید مقایسه کنید که اونهایی که ترازشون نزدیک بوده یکی با سهمیه یکی بدون سهمیه چقدر توی قبولی اختلاف داشته.

موفق باشید

(Anna Quindlen)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۲۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۹۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
Lightbulb کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۲۴ ۶۶,۳۷۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab110
  افتتاح اولین مرکز تست سنتر ایرانی در ترکیه mahdi_atd@yahoo.com ۰ ۱,۵۹۶ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mahdi_atd@yahoo.com
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۵۷۹ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۰۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  کارنامه اولیه ۹۷؛ لطفا راهنمایی کنید H.Mohammadi ۱۹ ۱۰,۰۰۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: diamond_71

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close