زمان کنونی: ۰۶ مهر ۱۴۰۳, ۱۰:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش و نحوه صحیح و استاندارد در ارایه چیست؟

ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۰۱ ب.ظ
دوستان گلم
استاد عزیزی در درس شبکه ۱ ، ۳ واحدی ، ما رو ملزم به ارایه استاندارد و صحیح کرده . طبعا هر کس موضوعی برای ارایه انتخاب و ست کرده . ایشون میگن که یک ارایه صحیح و استاندارد ویژگی هایی داره و بخشی از نمره مربوط به اونه . از عزیزانی که اطلاعاتی دارند و با اساتیدی حساس در این موارد برخورد داشتند تقاضای راهنمایی و ابراز تجارب دارم . ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ
سلام.من ترم پیش درسی به نام شیوه ارائه مطالب علمی و فنی داشتم نویسنده کتاب علریضا صفایی هستش که خود ایشون استاد این درس و من هم بودن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روی هم رفته کتاب شامل تمام نکات مخصوص ارائه و مخصوصا پایان نامه هستش.فکر کنم کتاب ارزش داره که ۶ هزارتومان بخوای پول بدی.۱ سی دی هم داره که چندین و چند ارائه و پایان نامه داره و قالب و شیوه ارائه و پایان نامه رو توش کامل توضیح داده.خلاصه با داشتن کتاب مشکلی نخواهی داشت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sybarite
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط sybarite.)
بعد از تحقیقاتی که کردم :

بسیاری از ما چه در محیط کاری و چه در سایر موقعیت ها مسلما مسیولیت هایی رو بعهده داریم . شما چه یک سرپرست پروژه باشید یا یک کارمند ساده مطمینا در خصوص مسیولیتتون بایستی پاسخگوی کارفرما ، سرپرست یا رییس بخش باشید . نکاتی که در اینجا از زبان آقای کلانتری مطرح میکنم خیلی جاها به کارتون میاد
۱ - شناسایی موقعیت ارایه :
زمان و مکان موقعیت رو خوب شناسایی کنید . پیش از شروع رسمی ارایه ، به این موارد حساس باشید : وقت شناسی . آماده کردن ابزارهای مورد نیازتون . تست گرفتن از ارایه و اطمینان از صحت کار کرد تمام ابزار ها . هماهنگی با ناظر یا منشی جلسه برای مسایلی از قبیل فضا ، صدا ، نور و پذیرایی در محل ارایه .
۲ - وضعیت ظاهری ارایه دهنده :
پوشش مناسب برای ارایه بر مبنای نوع ارایه و شناسایی مخاطب . ظاهر آراسته و رسمی ، ترجیحا کت و شلوار
۳ - وضعیت نوع ارایه :
در صورت محدودیت زمان برای ارایه از یک تایمر استفاده کنید . نگاه کردن به ساعت مچی ممنوع است و جلوه بدی برای مخاطب دارد . آمادگی پیشین برای پاسخگویی به سوالات مخاطبان . قانون این هست که مخاطب سوالاتش رو در پایان ارایه و بر مبنای شماره صفحه / اسلاید مطرح کند ( چنانچه مخاطب ارایه هستید دقت کنید ) اما اگر به این نا هنجاری برخوردید ، بهتره عذر خواهی کرده ودر انتهای ارایه به سوال جواب بدهید . حجم و تن صداتون باید منظم و رسا باشه . سرعت گفتار معمولی و منظم باشه . حتی الامکان در محیط های بزرگ یا زمانی که ارایه شما داره ظبط میشه ، سوال مخاطب رو یکبار مطرح کنید و بعد جواب بدید ( اینو از تو کتاب دیدم ) . زیاد راه نروید و بیشتر کنار پرده نمایش بایستید . بطور مستقیم و روبروی مخاطب بایستید . میزان نگاه به مخاطبان رو به نسبت مساوی ، بین آنها تنظیم کنید .
۴ - مستندات :
فایل پست ۱۵ رو که لینکش در بالا هست ببینید . حتما مستندات شما باید شماره صفحه داشته باشد . از درج حجم زیاد مطلب در یک صفحه بپرهیزید . مستندات باید روال منطقی رو طی کنه و از این شاخه به اون شاخه نپره .
چیزای جالبتری هم در وبلاگم هست که میتونید از کلید زیر مراجعه کنید و بخونید .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۷۴۷ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۴۶۰ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۹۲۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۵۶۳ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  یو اس اس دی چیست؟ nolw0932 ۰ ۲,۳۹۴ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nolw0932
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۲۷۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۳,۲۷۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۲,۱۳۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۱,۷۷۹ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۴,۲۲۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close