زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل سوالات آمار و احتمالات کنکور مهندسی ۹۰

ارسال:

psps1368 پرسیده:

حل سوالات آمار و احتمالات کنکور مهندسی ۹۰

ملاک گزینه‌ها دفترچه موجود در سایت است.
سوال ۳۶: گزینه ۳، حداقل ۱۵ ساعت برای هر قطعه رو حساب می کنیم (هر کدام برنولی اند) سپس آزمایش ۶ قطعه دارای توزیع دوجمله ای خواهد بود و برای لااقل ۳ تا موفقیت احتمال را حساب می کنیم که البته اگر از متمم پیشامد استفاده می کردیم سریعتر به جواب می رسیدیم.
سوال ۳۷: گزینه ۱، میانه را از فرمول مربوطه محاسبه (ریشه سوم ۱/۲ می شد) سپس احتمال داده شده را حساب می کردیم.
سوال ۳۸: نمی دونم.
سوال ۳۹: گزینه ۲، توزیع لامپی که اول می سوزد همان توزیع مینیمم x‌ها هست که دارای توزیع نمایی با پارامتر جمع همه پارامترها خواهد بود. پس پارامتر آن برابر ۳ می شود. بقیه مسئله انتگرال گیری از ۰ تا ۱/۳ است.
سوال ۴۰: گزینه ۴، کاملا روتین حل می شد. فقط باید دقت کرد که در انتگرال گیری برای توزیع حاشیه ای x، باید حدود y از ۰ تا x باشد.

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

حل سوالات آمار و احتمالات ۹۰

دوستان من سوال ۳۸ رو از استادمون پرسیدم و ایشون لطف کردن و جواب دادن.
گفتن که این x<1 اشتباهه تایپی است و باید x>1 باشه . جواب میشه:
P(X<3)=int(f,x=1...3)=2/3
Binomial(24,2/3)
۲۴*۲/۳=۱۶/

ارسال:

shahryar پاسخ داده:

RE: حل سوالات آمار و احتمالات ۹۰

(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۴ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  دوستان من سوال ۳۸ رو از استادمون پرسیدم و ایشون لطف کردن و جواب دادن.
Binomial(24,2/3)
۲۴*۲/۳=۱۶/
آفاق جان به نظرت سوال حذف میشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

احتمالا حذف میشه.
من آمار فقط یکی زدم!
بلد بودم اما نمیدونم چرا نتونستم حل کنم هم بی دقتی کردم یکیش حل نشد این سوالم که غلط بود بیخیال آمار شدم!
(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۵۰ ق.ظ)parvaz_hj نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۴ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  دوستان من سوال ۳۸ رو از استادمون پرسیدم و ایشون لطف کردن و جواب دادن.
Binomial(24,2/3)
۲۴*۲/۳=۱۶/

تبریک می گم .افاق گرامی ریاضیا رو ترکوندی انگار!!!!من که امار با این همه خوندن حول کردم و ۲ اشتباه!!!!! حتما خیری توش بود..خواست خدا...
من فقط به ۱ سوال آمار جواب دادما!!
سوال اول رو بی دقتی کردم جواب توی گزینه‌ها نبود.
این سوال ۳۸ هم که غلط بود من بی خیال آمار شدم!!

۰
ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

من آمار یکی از جوابام ۱/۱۶ بود
و برای اون امید شرطی جوابو ۱/۲ زدم، بقیرو هم یادم نیست نمیخوام به سوالا نگاه کنم!
درست زدم این ۲تارو؟

ارسال:

parvaz_hj پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۱۶ ق.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  من آمار یکی از جوابام ۱/۱۶ بود
و برای اون امید شرطی جوابو ۱/۲ زدم، بقیرو هم یادم نیست نمیخوام به سوالا نگاه کنم!
درست زدم این ۲تارو؟

جواب x 1/2 میشد یعنی گزینه ۴ که خودمم گزینه x را زدم.........!!!!!!!!!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

۱/۱۶ درسته اون یکی رو نمیدونم.

۰
ارسال:

امیدوار پاسخ داده:

اینم جواب سوال ۴۸:
[tex]E(Y\mid X=x)=\int_{0}^{x}y \frac{\frac{2}{x}\exp (-2x)}{\int_{0}^{x}\frac{2}{x}\exp (-2x)dy}dy=\int_{0}^{x}y \frac{\frac{2}{x}\exp (-2x)}{\frac{2}{x}\exp (-2x)\mid y}dy=\int_{0}^{x}y \frac{\frac{1}{x}\exp (-2x)}{exp (-2x)}dy=\frac{1}{x}\int_{0}^{x}y dy= \frac{1}{x}\times \frac{x^{2}}{2}=\frac{1}{2}x[/tex]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست حل تست - احتمالات ۴۴۰۰۰۰ ۲ ۱,۷۷۵ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: حمیدسام
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۱۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۴۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  سوال آمار moradi265 ۱ ۱,۹۳۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آمار و احتمالات مهندسی moslemrahmati ۳ ۲,۶۵۴ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
Question مشورت در حل یک تست آمار marvelous ۶ ۴,۳۵۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۰۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات کنکور ۹۸-هوش مصنوعی nilinili ۲ ۲,۵۵۷ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: slinda
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۰,۵۹۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close