زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سطح سوالات مشترک مهندسی نرم‍‏‏افزار

ارسال: #۱۰۶
۲۹ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ ب.ظ
سطح سوالات مشترک
آره ۶۲ می شه ۱
چون داره نامساوی رو چک می کنه نه مساوی رو!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۷
۲۹ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۸ ب.ظ
RE: سطح سوالات مشترک
(۲۹ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ)mahdieh67 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ)Raman نوشته شده توسط:  سطح نرمال سازی اون سوال به نظر من می شد BCNF .

اون سوال دو تا کلید مرکب نداشت که bcnf بشه.

اگه شکلش رو درست یادم مونده باشه.
[تصویر:  rl6tz9digblwyeagrm55.png]

کلید کاندید x,y است. اولا مقادیر غیر کلید به جزئی از کلید وابسته هستند (p,q,t به x وابسته هستند) که این نشون می ده ۲NF نیست.
برای BCNF بودن تو شکل می بینیم که کلید کاندید که x,y است مقدار غیر کلید p رو نمی ده ولی وقتی رابطه‌ها رو می نویسیم می بینیم که p توسط x پوشش داده میشه و z هم تنها توسط y پوشش داده میشه ولی خوب اینم می دونیم که وابسته بودن مقادیر غیر کلید به جزئی از کلید کاندید تو BCNF اهمیت نداره.
y-->z , x-->p
از این رابطه میشه استنتاج کرد که xy-->p,z
پس کلید کاندید کل مقادیر رو پوشش میده.
البته بازم می گم این تحلیل من بود و شاید اشتباه Shy

افکار جاری شما زندگی آینده تان را می سازند.
وقتی به چیزی فکر می کنید افکار شبیه آنرا به ذهنتان راه می دهید.
پس بیایید به مثبت ها بیاندیشیم...
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۲۹ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۵۴ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  62 میشه ۱،یعنی هر جفتشون مستقل از متنن،WW نیست که،طول W‌ها رو با هم چک میکنه،من سر جلسه انقد هل شده بودم که سر این سوال اصلا بقیه گزینه هاشو ندیدم زدم ۱ رفتم بعدی!

حالا بالاخره هر دو مسقل از متن هستند یا نه ؟

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰۹
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ ق.ظ
سطح سوالات مشترک
من خودم زدم مستقل از متن ولی با پشته نمیشه چک کرد!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۱۰
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من خودم زدم مستقل از متن ولی با پشته نمیشه چک کرد!!
میشه،چرا نمیشه!
بیخیال!،اگه زدی یک خیالت راحت درست زدی.
۰
۰
ارسال: #۱۱۱
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۹ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من خودم زدم مستقل از متن ولی با پشته نمیشه چک کرد!!
میشه،چرا نمیشه!

ای ول . یه دونه درست [تصویر:  15891_1_1379098681.gif] [تصویر:  15891_2_1379098681.gif]

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱۲
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۲ ق.ظ
سطح سوالات مشترک
تو حل تمرینی که خود لینز(پسر خالم رو می گم!!)نوشته گفته w1cw2 به شرطی که w1#w2 باشه مستقل از متن نامعینه.
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ق.ظ
سطح سوالات مشترک
منم فک میکنم هر دو مستقل از متن هستند
بچه‌ها به نظرم سوالای سیستم عامل رو باید تو خونه میبودی یه چایی پررنگ کنارت بعد به همه میگفتی لطفا سکوتو رعایت کنید !!!! چرا؟؟؟؟
چون من قراره ۵تا سوال سیستم عاملو حل کنمBig GrinBig GrinBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahryar
ارسال: #۱۱۴
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۵ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من خودم زدم مستقل از متن ولی با پشته نمیشه چک کرد!!
میشه،چرا نمیشه!

مثلا داریم aabbaaabb
w1=aabb و w2=aaabb تعداد a های w1 برابر تعداد b های w2 هست و رشته جزو زبانه.
حالا اگر با پشته بخواهید پیاده سازی کنید باید مثلا بگید a را در داخل پشته بریز و با b پاپ کن.ولی از کجا معلوم اون b ماله خوده w1 نبوده.اگر بین w1 و w2 حرفی مثل c بود مستقل از متن میشد ولی در این حالت نمیشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raman
ارسال: #۱۱۵
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ق.ظ
به نظر من که دوتاش مستقل از متن نیست. و بازم به نظر من گزینه ۲ درست است.

افکار جاری شما زندگی آینده تان را می سازند.
وقتی به چیزی فکر می کنید افکار شبیه آنرا به ذهنتان راه می دهید.
پس بیایید به مثبت ها بیاندیشیم...
۰
۰
ارسال: #۱۱۶
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ ق.ظ
سطح سوالات مشترک
اندازه w1 و w2 برابر بود!
یعنی فرم ww که مستقل از متن نیست!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۱۷
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
میشه،چرا نمیشه!

ای ول . یه دونه درست [تصویر:  15898_1_1379098622.gif] [تصویر:  15898_2_1379098622.gif]
Big Grin
حالا من اون ماشین تورینگرو سوتی دادم،زدم a^n b^n،فک کنم ۱ و ۳ تابلو بود نمیشه،نمیدونم الانم حالشو ندارم جوابشو درارم،شما کدومو زدی؟
من اومده بودم ۵ تا ریاضی بزنم بعد برم سمت مشترکا،(ریاضیو ۳ هفته خوندم حدودا)محسبات ۴ تاشو بلد بودم ولی وقت گیر بودن از طرفی هم چون فقط همینو خونده بودم نمیتونستم رد شم ازش،۳تاشو زدم یه گسسته هم زدم فک کنم یه محاسباتو اشتباه زدم،اما همین ۴ تاتست کلی وقتمو گرفت،ترسیده بودم نکنه به مشترکا نرسم،به خاطر همین اولین جوابی که در میاوردمو میزدم میرفتم بعدی،ساختمان مثلا ۵۳ رو زدم ۳ دیگه نگا نکردم به بقیه گزینه هاش ببینم غلط هست یا نه،زورم میمومد ساختمان هیچی نزنم،کلی خونده بودم،مخصوصا که دکتر و بچه‌ها میگفتن امسال خوب میدن ساختمانو(واقعا ساختمان میدن)روش حساب کرده بودم به خاطر همین ۳ تاشو درست یا غلط زدم!چقد حرف زدم!حال ندارم بقیشو تایپ کنم دیگهBig Grin
۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۱۵ ق.ظ)حامد نوشته شده توسط:  
میشه،چرا نمیشه!

مثلا داریم aabbaaabb
حالا اگر با پشته بخواهید پیاده سازی کنید باید مثلا بگید a را در داخل پشته بریز و با b پاپ کن.ولی از کجا معلوم اون b ماله خوده w1 نبوده.اگر بین w1 و w2 حرفی مثل c بود مستقل از متن میشد ولی در این حالت نمیشه.
خوب دوست عزیز تو این حالت باید این حرف رو به صورت نامعین انتخاب کنیم.
۰
۰
ارسال: #۱۱۹
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ ق.ظ
سطح سوالات مشترک
سطح نرمال سازی ۱ nf میشه کلید اصلی رابطه p , y میشه که صفت ناکلیدی مثل z به جزی از کلید اصلی که y است وابستگی داره که این یک وابستگی نا کامله پس ۲NF نمیتونه باشه

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۰
ارسال: #۱۲۰
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۲۲ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۱۵ ق.ظ)حامد نوشته شده توسط:  
میشه،چرا نمیشه!

مثلا داریم aabbaaabb
آقا حامد طول w1,w2 یکسانه یعنی مشخصه کدوم حرف مال کیه‌! ولی بازم نمیشه با پشته چک کرد.

(Anna Quindlen)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۴۴ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۱ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۳۱۲ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۸۳۱ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۶۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۴۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۳۸۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close