زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلط های کلید سنجش -IT

نظرسنجی: نظرسنجی درباره سوالات مورد اعتراض مربوط به رشته آی تی
سوال ۳۱
سوال ۳۴
سوال ۳۷
سوال ۴۳
سوال ۴۷
سوال ۴۸
سوال ۷۸
سوال ۸۴
سوال ۸۸
سوال ۹۱
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۸۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط mahdiii.)
RE: بررسی غلط های کلید سنجش--- دفترچه d -IT
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  نباید که جمعش بشه ۱، سوال را دوباره بخونید. یا من سوال را درست متوجه نشدم یا شما. توی سوال میگه طول کاراکتر ۱ باشه نه مجموع فراوانی ها. این دو به نظرم با هم فرق میکنن
ببخشیدا ولی شما خیلی پرتین از ماجراBig Grin
باید یک بشه معلومه خیلی واضحه. این یک چه ربطی به یک کاراکتر داره. مجموع احتمالات باید یک باشن. این دیگه جزو بدیهیاته که
مثل اینه که بگی تو یه متن ۱۰۰ کاراکتر داری به احتمال ۱/۴ a هستند یعنی ۲۵ تا باز به احتمال ۱/۴ یعنی ۲۵ تا b و ۲۵ تا c .خوب ۲۵ تاش مفقود شد؟!!! این شد ۷۵ تا

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ)beniamin نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۰۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ب.ظ)behnaz110 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز. منطقی که من گفتم خیلی ساده است. لطف کنید جای B , C مقدار موجود در تالی آنها را قرار بدهید و با هم And کنید. برای اینکه یکدست ترکیب فصلی به دست بیارید و راحت تر کار کنید از قانون دمورگان استفاده کنید آن وقت می بینید که دو به دو هر متغیر با مکملش حذف می شود و F می ماند.

من اینو ثابت کرده بودم در بخش بررسی سوالات هوش آی تی در لینک زیر:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[tex]A\rightarrow B\wedge C : (\sim A\vee B)\wedge (\sim A\vee C)|| (\sim A\vee B),A : \sim B,(\sim A\vee C),A : \sim C||B\rightarrow D\wedge E : (\sim B\vee D)\wedge (\sim B\vee E)||\sim B,\sim B\vee D: D||\sim B,\sim B\vee E: E||C\rightarrow D\vee E\vee F:\sim C\vee D\vee E\vee F||\sim C\vee D\vee E\vee F,\sim C: D\vee E\vee F||D,E,D\vee E\vee F:F[/tex]

شما از رزولوشن نقیض A یا B و A چطور نقیض B رو استنتاج میکنید !!!!!Huh

این که خیلی واضحه برای گسسته هست. بچه ها برین کتاب گسسته رو نگاه کنین بعد اثباتای بی سروته بیارین. F اثبات نمیشه. این سوال دو گزینش صحیحه.
از نقیض A یا B و A مشخصه که چون A درسته پس نقیض A غلطه و چون نقیض A یا B باید درست باشه باید B درست باشه.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nnss
ارسال: #۱۸۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
سلام
دوستان سوال ۳۹ الگوریتم رو می شه یه توضیح بدین چرا ۱ درست ؟ ایا کسی با این تست مشکل نداره
به نظر من ۳ می شه . اخه توی بازگشت m تا رو بررسی نمی کنه ؟؟؟؟
لطفا نظرتون رو بگید

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
ارسال: #۱۸۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ب.ظ، توسط k_111.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  برای سوال ۴۳ نظرتون درمورد این گراف چیه؟
گراف رو در تصویر میذارم
توضیح: فرض کنید شروع الگوریتم bfs از نقطه a باشد. بعد ان b و c ملاقات خواهند شد.و بعد e و d . بعد از d الگوریتم تمام می شود و دوری به طول فرد پیدا می شود. حالا اگر الگوریتم را دوباره انجام دهیم از راس b، بعد ان a و e و همین طور تاآخر ، باز هم با اتمام الگوریتم دوری به طول فرد پیدا می شود. کلا می خوام بگم با یکبار انجام bfs نمی توان دوری به طول زوج پیدا کرد. و از آنجا که یکی از کاربردهای dfs در پیدا کردن دور است، با انجام آن سریعتر می توان دور را پیدا کرد.
ضمنا نیاز به نرم افزار نیست. با پینت هم می توان شکل کشید
اگر نظری دارید بفرمایید

شما اشتباه حساب کردید برای شکل شما مرحله به مرحله حساب کردم کاملا درسته برای دور abedc مقدار ۲+۳=۵ رو بدست اورده (مقدار اصلی گره d ،۲ هست و مقداری که گره e برای d محاسبه میکند ۳ هست )که نشون میده این دور فرده و برای دور abec مقدار ۳+۱=۴ رو بدست اورده (مقدار اصلی گره c ،۱ هست و مقداری که گره e برای c محاسبه میکند ۳ هست )که نشون میده این دور به طول زوجه در ضمن در این مثال خاص مقدار محاسبه شده با طول دور برابره
درخت bfs رو همراه با شماره هر گره (ارتفاع اون گره در درخت) و مقدار گره رو برای شما رسم میکنم بررسی کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن میان دو راه حل داده شده اولویت با راه حلی هست که از نطر زمانی بهینه تر باشه طبق نکته زیر که از جزوه طراحی الگوریتم قلی زاده هست از نطر زمانی bfs از dfs بهتر هست چون bfs تمام گرههای گراف رو یکبار و هر یال اون رو حداکثر یکبار پیمایش میکنه یعنی ممکنه یالی رو اصلا مشاهده نکنه ولی dfs تمام تمام گرههای گراف رو یکبار و هر یال اون رو حداقل یکبار پیمایش میکنه که زمان بیشتری میبره

[تصویر:  165929_1_1379085601.png]

برای شکل زیر dfs چطور عمل میکنه اگر عمق گره b یک مقدار خیلی بزرگی مثل بی نهایت باشه ؟
در شکلهایی شبیه این bfs خیلی بهتر و سریعتر عمل میکنه

[تصویر:  165929_2_1379085601.png]

اگر الگوریتم bfs در کتاب CLRS رو دیده باشی هنگام مشاهده گره خاکستری در پیمایش یک گره ،دور تشخیص داده می شود
۰
۰
ارسال: #۱۸۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۱ ب.ظ
دوستان درباره پست ۱۸۳ هم نظر بدین . Smile

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال: #۱۸۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۳ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  نباید که جمعش بشه ۱، سوال را دوباره بخونید. یا من سوال را درست متوجه نشدم یا شما. توی سوال میگه طول کاراکتر ۱ باشه نه مجموع فراوانی ها. این دو به نظرم با هم فرق میکنن
ببخشیدا ولی شما خیلی پرتین از ماجراBig Grin
باید یک بشه معلومه خیلی واضحه. این یک چه ربطی به یک کاراکتر داره. مجموع احتمالات باید یک باشن. این دیگه جزو بدیهیاته که
مثل اینه که بگی تو یه متن ۱۰۰ کاراکتر داری به احتمال ۱/۴ a هستند یعنی ۲۵ تا باز به احتمال ۱/۴ یعنی ۲۵ تا b و ۲۵ تا c .خوب ۲۵ تاش مفقود شد؟!!! این شد ۷۵ تا

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ)beniamin نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۰۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ب.ظ)behnaz110 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز. منطقی که من گفتم خیلی ساده است. لطف کنید جای B , C مقدار موجود در تالی آنها را قرار بدهید و با هم And کنید. برای اینکه یکدست ترکیب فصلی به دست بیارید و راحت تر کار کنید از قانون دمورگان استفاده کنید آن وقت می بینید که دو به دو هر متغیر با مکملش حذف می شود و F می ماند.

من اینو ثابت کرده بودم در بخش بررسی سوالات هوش آی تی در لینک زیر:

[tex]A\rightarrow B\wedge C : (\sim A\vee B)\wedge (\sim A\vee C)|| (\sim A\vee B),A : \sim B,(\sim A\vee C),A : \sim C||B\rightarrow D\wedge E : (\sim B\vee D)\wedge (\sim B\vee E)||\sim B,\sim B\vee D: D||\sim B,\sim B\vee E: E||C\rightarrow D\vee E\vee F:\sim C\vee D\vee E\vee F||\sim C\vee D\vee E\vee F,\sim C: D\vee E\vee F||D,E,D\vee E\vee F:F[/tex]

شما از رزولوشن نقیض A یا B و A چطور نقیض B رو استنتاج میکنید !!!!!Huh

این که خیلی واضحه برای گسسته هست. بچه ها برین کتاب گسسته رو نگاه کنین بعد اثباتای بی سروته بیارین. F اثبات نمیشه. این سوال دو گزینش صحیحه.
از نقیض A یا B و A مشخصه که چون A درسته پس نقیض A غلطه و چون نقیض A یا B باید درست باشه باید B درست باشه.

برای سوال کد هافمن، حرف شما درسته. دقت نکرده بودم بهش. ممنون از لطف شما
۰
۰
ارسال: #۱۸۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۷ ب.ظ
RE: بررسی غلط های کلید سنجش -IT
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ)nhd نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ)nilofar2335 نوشته شده توسط:  منظوراز نوع دفترچه چیه؟
a
b
c
d
?
توی کنکور برای جلوگیری از تقلب دفترچه ها رو با حروف مشخص میکنن که ترتیب سوالا توی هر دفترچه یه جوره. شما واسه اینکه درصداتو بگیری باید بدونی دفترچه کنکورت از کدوم نوع بوده...
البته یه چیز خیلی جالب اینه که علوم کامپیوتر همش c بود ... احتمالا همون c رو هم واسه کلاسش گذاشته بودنHuh

man aslan havasam nabod o yadam nemiad che noi bod Sad
۰
۰
ارسال: #۱۸۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط SoheilGh.)
پاسخ
سوال ۳۱ احساس می کنم غلطه ولی راه قبلی که ارائه داده بودم مشکل داشت (اگه بتونم یه راه درست ارائه بدم که تو گزینه ها نباشه عکسش رو اینجا می ذارم)

سوال ۳۲ : اشتباه تایپی بدی داره که منجر میشه این گزینه هم غلط باشه (البته بعید می دونم سازمان سنجش کاری کنه برای این سوال)

سوال ۳۴ - قبول دارم این سوال ایراد داره ولی گزینه ی ۴ از همه درست تر به نظر میاد

سوال ۴۷ - گزینه ۳ زده شده در دفترچه ی D که اشتباهه و باید به گزینه ۴ تغییر پیدا کنه

سوال ۴۸ - برای هر کدام از گزینه های ۱و۳ و۴ مثال نقض دارم (اگه این سوال یه گزینه درست داشته باشه باید ۲ باشه مگه اینکه چهار گزینه غلط باشن)

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۱۸۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۱ ب.ظ
نظرسنجی و جمع بندی درباره سوالهای مورد اعتراض مربوط به سوالات دروس تخصصی رشته آی تی
سوال ۷۶ هم ایراد داره, گزینه ی ۳ هم درسته..لطفا این رو هم در نظر بگیرید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nnss
ارسال: #۱۸۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ ب.ظ
پاسخ
سوال ۷۸ به نظرم با توجه به این تخصیص کامل و مجزا است درسته و همون گزینه ۱ درست میشه . گزینه ۲ هم حشو داره (id) هم اینکه برای بدست آوردن اطلاعات یک زیر نوع مجبور به انجام عمل پیوند هستیم (صفحات ۵۱۲و ۵۱۳ مفاهیم بنیادی پایگاه داده - محمد تقی روحانی رانکوهی)

تکنیک۲

سوال ۸۴ ایراد داره

سوال ۹۱ هم به نظرم ایراد داره
۱
۰
ارسال: #۱۹۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۱۲ ب.ظ، توسط pouya sal.)
نظرسنجی و جمع بندی درباره سوالهای مورد اعتراض مربوط به سوالات دروس مشترک رشته آی تی
۵۰ iمشکل داره لطفا اینم تو نظرسنجی اضافه کنین
crc مهمترین کاربردش برای پیدا کردن مسئولیتها و مشارکت هاست
۱
۰
ارسال: #۱۹۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ
نظرسنجی و جمع بندی درباره سوالهای مورد اعتراض مربوط به سوالات دروس تخصصی رشته آی تی
دوستان ۹۰ سیستم عامل مشکلی نداره لطفا اگه درست بگین که اعتراض نکنیم
۰
۰
ارسال: #۱۹۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۱۲ ب.ظ
RE: اعتراض مربوط به سوالات دروس تخصصی رشته آی تی
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  دوستان ۹۰ سیستم عامل مشکلی نداره لطفا اگه درست بگین که اعتراض نکنیم
نه درسته تو کتاب حقیقت نوشته مشکل قطعه بندی تکه تکه شدن خارجی و
مشکل صفحه بندی تکه تکه شدن داخلی
۰
۰
ارسال: #۱۹۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۱۱ ب.ظ، توسط alireza6660.)
سوال ۷۸ کاملا صحیح است و پاسخ صحیح نیز گزینه ۱ است با توجه به دفترچه D.

سوال ۸۸کاملا صحیح است و پاسخ صحیح نیز گزینه ۳ است با توجه به دفترچه D.(کتاب پوران پژوهش و جزوه کلاسی استاد سلامی هم این رو عینا گفته )

سوال ۹۱ کاملا صحیح است و پاسخ صحیح نیز گزینه ۱ است با توجه به دفترچه D.

دوستان سوالاتی رو کردند که بدون هیچگونه ابهامی کاملا صحیح هستند.

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  دوستان ۹۰ سیستم عامل مشکلی نداره لطفا اگه درست بگین که اعتراض نکنیم

کاملا صحیح است سوال ۹۰ و مشکلی نداره
۰
۰
ارسال: #۱۹۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ، توسط amirmoghadam.)
تو یه سایت علمی بر اساس رای اکثریت یا اقلیت برای جواب سوالات درسی نظر سنجی راه درستیه. خودتون بمن گفتین قبلا" تو تاپیک دیگری کلی بحث شده دوباره اینجا تاپیک زده این ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و تاپیک منو بسین.
من قبلا" هم به شما اقای فرداد ، گفتم و قبول نکردین. نمیدونم چرا اینجا هم پارتی بازیه مگه نگفتید تاپیک جدید باز نکنید. من تاپیک باز شده ام با تاپیک غلطهای سازمان سنجش ادغام شد. چون شما مدیر هستید هر کاری میتونین بکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من از آقای فرداد انتظار رسیدگی دارم.
۰
۰
ارسال: #۱۹۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۲۸ ب.ظ
تا این صفحه هارو خوندم نتونتم از اظهار نظرهای دوستان متوجه جواب واقعی برخی سوالات بشم
اگه کسی از جواب سوالات زیر مطمعن هست، ممنون میشم با دلیل توضیح بده
۳۷-۳۹-۴۲۴۳-۴۵-۴۸-۵۴-۷۸-۸۴-۹۳
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۶۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۵۱ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۹۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۹ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۹۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۶ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۵۸ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close