زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلط های کلید سنجش -IT

نظرسنجی: نظرسنجی درباره سوالات مورد اعتراض مربوط به رشته آی تی
سوال ۳۱
سوال ۳۴
سوال ۳۷
سوال ۴۳
سوال ۴۷
سوال ۴۸
سوال ۷۸
سوال ۸۴
سوال ۸۸
سوال ۹۱
[نمایش نتایج]

ارسال: #۳۰۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۱۳ ب.ظ
RE: بررسی غلط های کلید سنجش -IT
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ق.ظ)hamid_s206 نوشته شده توسط:  به نظر من فقط گزینه ۱ صحیحه
چون از پایگاه داده ای که داده، درستی A,B,C,D,E رو به راحتی میشه نتیجه گرفت؛ پس گزینه ۱ که میگه B درسته، صحیح هستش
و یه نکته این که وقتی ما درستی یک عبارت رو نتیجه میگیریم درواقع داریم اونو به عنوان یک حقیقت به پایگاه دانشمون اضافه میکنیم پس پایگاه دانشمون شامل A,B,C,D,E خواهد بود و میدونیم که پایگاه دانش درواقع ترکیب عطفی موجودیتهاشه!
یعنی پایگاه دانش ما بصورت A^B^C^D^E هستش
که از این پایگاه دانش میتونیم نتیجه بگیریم که C^E درسته و C or E رو نمیشه نتیجه گرفت
درواقع ارزش C^E با C or E برابر نیست
تو C or E ممکنه یکیشون غلط باشه ولی تو C^E هر دو باید درست باشند، تا کل عبارت همیشه درست باشه.
واسه همین بنظرم گزینه ۳ صحیح نیست.
چرا حرفتونو شش بار تکرار کردین.Big Grin به نظرم شما تو این بخش یکم مشکل دارین. گزینه سه هم قطعا درسته
وقتی B درست باشه تمام ترکیبات فصلیشم درست خواهد بود. خیلی واضحه. همچنین برای C
تو پایگاه داده لازم نیست همه جملات به صورت تکی باشند می تونه ترکیب فصلی هم داشته باشه مثل CUB
منم اول فکر میکردم هر دو درسته .اما بنظرم فقط گزینه ۱ میشه
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۰۲
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ، توسط k_111.)
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۵ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۴۸ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  نمیدونم چرا کسی رو سوال ۷۶ اعتراض نداره؟
نکنه همون ۴درسته.
سوالای ۷۶ ۷۸ ۸۴ ۹۳ گزینه سنجش غلط نیست؟
سوال ۹۱ هم حدف بشه.
در مورد سوال ۱۰۳ هم بنظرم ۳ میشه.

۷۶ به نظر من ۳ درسته ،به سنجش اعتراض کردم
۷۸ قبلا بحث شد چون تخصیص اشتراک نداره گزینه سنجش درسته(به پستهای قبلی مراجعه کنید)
۸۴ ۱و ۳ درستند
۹۳ نظری ندارم

پس چرا توابن نظر سنجی ۷۸هست اما ۷۶ نیست؟Big Grin

(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۵ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  [quote='saho' pid='167090' dateline='1361945902']
[quote='neda.h' pid='166630' dateline='1361712596']
نمیدونم چرا کسی رو سوال ۷۶ اعتراض نداره؟
نکنه همون ۴درسته.
سوالای ۷۶ ۷۸ ۸۴ ۹۳ گزینه سنجش غلط نیست؟
سوال ۹۱ هم حدف بشه.
در مورد سوال ۱۰۳ هم بنظرم ۳ میشه.

۷۶ به نظر من ۳ درسته ،به سنجش اعتراض کردم
۷۸ قبلا بحث شد چون تخصیص اشتراک نداره گزینه سنجش درسته(به پستهای قبلی مراجعه کنید)
۸۴ ۱و ۳ درستند
۹۳ نظری ندارم

پس چرا توابن نظر سنجی ۷۸هست اما ۷۶ نیست؟Big Grin من تاجاییکه پیگیری کردم ۷۸ هم بچها اعتراض داشتن
مگه این نظرسنجی قانونه؟Big Grin
همه چی بعد از اومدن کارنامه نهائی معلوم میشه
۱
۰
ارسال: #۳۰۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۰۹ ب.ظ
مگه این نظرسنجی قانونه؟Big Grin
همه چی بعد از اومدن کارنامه نهائی معلوم میشه
[/quote]
اره دیگه واستیم ببینیم میخان چه بازیه دیگه ای سرمون در بیارنSmile
۱
۰
ارسال: #۳۰۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۴۲ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من تا صفحه ی ۱۲ در جریان بحث بودم ولی الان وقت ندارم تمام صفحه هارو بررسی کنم. به عنوان جمع بندی کسی لطف میکنه درباره ی این سوالا نظر بده؟ که اعتراض نهایی رو ارسال کنم برای سنجش
سوالاتی که واضحا غلط هستن که هیچی. درباره ی اینا چی؟ :

۹۲/ من میگم ۱/ کسی نقل قولی از منبعی داره برای پاسخ سنجش؟
۹۳/ من میگم ۲گزینه صحیح داره. هم ۲ هم ۴/ اصلا ۲و۴ معادلن. کسی نظری مخالفش داره؟
۹۲ کلید سنجش درست گزینه ۲
۹۳ را سنجش گفته ۲ ولی من حل که کردم گزینه ۳ را به دست آوردم .گزینه ۲و ۴معادل یکدیگرندولی جواب سوال نیستند.من جواب تشریحی رام را قبلا گذاشته بودم ولی کسی نظری نداد حالا دوباره میگذارم ببنید شاید اشتباه حل کردم.

فایل‌(های) پیوست شده

خدا خیلی مهربون با اینکه میتونه مچ ما را بگیره ،فقط دستمونو میگیره.Heart
۱
۰
ارسال: #۳۰۵
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ ب.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۴۲ ب.ظ)roshan نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من تا صفحه ی ۱۲ در جریان بحث بودم ولی الان وقت ندارم تمام صفحه هارو بررسی کنم. به عنوان جمع بندی کسی لطف میکنه درباره ی این سوالا نظر بده؟ که اعتراض نهایی رو ارسال کنم برای سنجش
سوالاتی که واضحا غلط هستن که هیچی. درباره ی اینا چی؟ :

۹۲/ من میگم ۱/ کسی نقل قولی از منبعی داره برای پاسخ سنجش؟
۹۳/ من میگم ۲گزینه صحیح داره. هم ۲ هم ۴/ اصلا ۲و۴ معادلن. کسی نظری مخالفش داره؟
۹۲ کلید سنجش درست گزینه ۲
۹۳ را سنجش گفته ۲ ولی من حل که کردم گزینه ۳ را به دست آوردم .گزینه ۲و ۴معادل یکدیگرندولی جواب سوال نیستند.من جواب تشریحی رام را قبلا گذاشته بودم ولی کسی نظری نداد حالا دوباره میگذارم ببنید شاید اشتباه حل کردم.
منم همینطوری حل کردم
فکر کنم درسته
۰
۰
ارسال: #۳۰۶
۱۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط pouya sal.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ق.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  سوال ۹۰ سیستم عامل مشکل داره به نظر منم چون کاهش اندازه صفحه تا یک استانه مفید است بعد ازون به دلیل اینکه پردازنده بیشتر وقتش صرف جابجایی صفحات کوچک به داخل کش میشه کارایی پردازنده پایین می اید.این سوال گزینه ۲ تو کنکور سال های قبلم بحث شده و به نظر منم مشکل داره،چون من مطمئنم گزینه ۲ میتونه جواب باشه.
کجا اسمی از کش اومده

اگه تو طولانی مدت در نظر بگیریم فرض کنیم و به یک صفحه ۱ مگابایتی از حافظه نیاز داشته باشیم در اینصورت یکبار در دیسک جستجو می شود ولی اگر این را به دو صفحه ۵۱۲ کیلوبایتی تقسیم کنیم برای ۱ مگابایت کد قبلی باید دو بار نقص صفحه رخ دهد یعنی تقریبا دو برابر زمان که کاهش کارائی را در بر دارد

حرف شما تنها در صورتی درست هست که فقط به یک قسمت کوچک از صفحه (حافظه) نیاز داشته باشیم مثلا به چند خط کد نیاز داشته باشیم یعنی اصل مراجعات محلی برقرار نباشه که در اینصورت هرچه صفحه کوچکتر باشد بهتر است چون برای مثال برای در خواست ۱ کیلو بایت آوردن یک صفحه یک مگابایتی هیچ فایده ای ندارد
ولی زمانیکه اصل مراجعات محلی برقرار باشه کدهای مجاور هم مورد نیاز هست (یعنی مثلا یک برنامه یه ۱۰۰ مگابایت از حافظه که مجاور هم هستند نیازداره حالا مثلا ۱۰ تا صفحه ۱۰ مگابایتی نقص صفحه (زمان) کمتری تولید میکنه یا ۲۰۰ تا صفحه ۵۱۲ کیلوبایتی) افزایش اندازه تا یک جائی باعث افزایش کارائی میشه

متاسفانه من سر کارم نمی تونم بحث ها رو دنبال کنم ،کجا گفته طولانی مدت که شما با فرض طولانی مدت داری بررسی میکنی
شما مثل اینکه با کل سیستم عامل مشکل داری یعنی چی کجا گفته کش؟
حرف من اگه تو یک موردم درست باشه پس فرض شما نقض
در هر صورت من با شما مشکلی ندارم چون سنجش کار خودش و میکنه .
من دیگه این بحث و پیگیری نمی کنم.
۰
۰
ارسال: #۳۰۷
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ق.ظ
دوستان اینجا رو یه سر بزنید لطفن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

There is no there there.
۰
۰
ارسال: #۳۰۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط k_111.)
(۱۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ق.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  سوال ۹۰ سیستم عامل مشکل داره به نظر منم چون کاهش اندازه صفحه تا یک استانه مفید است بعد ازون به دلیل اینکه پردازنده بیشتر وقتش صرف جابجایی صفحات کوچک به داخل کش میشه کارایی پردازنده پایین می اید.این سوال گزینه ۲ تو کنکور سال های قبلم بحث شده و به نظر منم مشکل داره،چون من مطمئنم گزینه ۲ میتونه جواب باشه.
کجا اسمی از کش اومده

اگه تو طولانی مدت در نظر بگیریم فرض کنیم و به یک صفحه ۱ مگابایتی از حافظه نیاز داشته باشیم در اینصورت یکبار در دیسک جستجو می شود ولی اگر این را به دو صفحه ۵۱۲ کیلوبایتی تقسیم کنیم برای ۱ مگابایت کد قبلی باید دو بار نقص صفحه رخ دهد یعنی تقریبا دو برابر زمان که کاهش کارائی را در بر دارد

حرف شما تنها در صورتی درست هست که فقط به یک قسمت کوچک از صفحه (حافظه) نیاز داشته باشیم مثلا به چند خط کد نیاز داشته باشیم یعنی اصل مراجعات محلی برقرار نباشه که در اینصورت هرچه صفحه کوچکتر باشد بهتر است چون برای مثال برای در خواست ۱ کیلو بایت آوردن یک صفحه یک مگابایتی هیچ فایده ای ندارد
ولی زمانیکه اصل مراجعات محلی برقرار باشه کدهای مجاور هم مورد نیاز هست (یعنی مثلا یک برنامه یه ۱۰۰ مگابایت از حافظه که مجاور هم هستند نیازداره حالا مثلا ۱۰ تا صفحه ۱۰ مگابایتی نقص صفحه (زمان) کمتری تولید میکنه یا ۲۰۰ تا صفحه ۵۱۲ کیلوبایتی) افزایش اندازه تا یک جائی باعث افزایش کارائی میشه

متاسفانه من سر کارم نمی تونم بحث ها رو دنبال کنم ،کجا گفته طولانی مدت که شما با فرض طولانی مدت داری بررسی میکنی
شما مثل اینکه با کل سیستم عامل مشکل داری یعنی چی کجا گفته کش؟
حرف من اگه تو یک موردم درست باشه پس فرض شما نقض
در هر صورت من با شما مشکلی ندارم چون سنجش کار خودش و میکنه .
من دیگه این بحث و پیگیری نمی کنم.
اول اینکه جواب منطقی نداری قهر نکن من یه مثال نقص آوردم که حرف شما رو نقص کرده
از کتاب حقیقت میگم که کلید سنجش درسته شما اگه میتونی کلید سنجش رو با مثالی نقص کنی بفرما
وقتی که چیزی در یک مورد نقص شده باشه پس کلا غلط هست
دوم اینکه یه مثال نقص برای حرفت آوردم چه ارتباطی به مشکل داشتن من با کل سیستم عامل داره؟!!!!!
سوم اینکه تو تمام کتابهای سیستم عامل و معماری بگردی میبینی که کش برای کاهش زمان دستیابی به حافظه به کار میره و الزامی نداره ختما به کار بره حالا من طبق گفته شما نمی فهمم اگر هم در سئوال اسمی از اون آورده شده باشه چه ارتباطی به اندازه صفحه داره

مگه من گفتم که با شما مشکل دارم؟
منم سر کار میرم (حتی جمعه ها) تا عید فرصت ندارم تو عید بیا قشنگ جوابتو علمی میدم
اگرهم نتونستم چند ماه دیگه صبر می کنیم میریم جوابا رو تو کتاب جدید حقیقت می بینیم
۱
۱
ارسال: #۳۰۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
من هرجه در کل صفحات میگردم کادری به نام موضوع جدید نمی بینم

فایل‌(های) پیوست شده
با توجه به کلیداولیه سازمان سنجش چیکار کردین؟(رشته IT).zip
اندازه فایل: ۲۵/۰۷ KB
۰
۰
ارسال: #۳۱۰
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوال ۴۸ روی سوالا غلط است فک کنم باید به صورت کدام گزینه نادرست است مطرح می شد
سوال ۴۳ گزینه n بار dfs درست است چون این سوال سالهای قبل مطرح شده و جواب دقیقا این گزینه بوده
سوال ۳۱ و ۳۴ گزینه درست بین گزینه ها وجو ندارد
سوال ۸۴ گزینه یک درست است چرا که به راحتی گزینه یک قابل استنتاج می باشد
بقیه سوالات مطابق گزینه های سنجش درست می باشند
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۶۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۳۹ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۵۹ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۱۲ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۱۵ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۷۷۷ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close