زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۱۲۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۶ ق.ظ، توسط younes.)
من این سوالات رو اعتراض کردم با دلایل زیر . البته سوال میلی مدار منطقی هم اعتراض کردم.

کد دفترچه : B
درس : سیستم عامل
شماره سوال : ۷۰

گزینه صحیح گزینه ۳ است که کلید طبق دفترچه B گزینه ۴ را اعلام کرده است . این سوال همه شرایط ناحیه بحرانی را برآورده نمیکند چون در ابتدا آرایه C با مقدار درست یا True مقدار دهی شده است بنابراین هر یک از ۲ فرآیند که بخواهد وارد ناحیه بحرانی شود نمیتواند چون فلگ یا پرچم فرآیند دیگر True هست پس یعنی شرط پیشرفت برقرار نیست چون فرآیندی که خودش داخل ناحیه بحرانی نیست در تصمیم گیری ورود به ناحیه بحرانی فرآیند دیگر شرکت دارد و از آنجاییکه این فرآیند که ابتدا میخواهد وارد ناحیه بحرانی شود نمی تواند وارد شود به همان دلیل که فلگ فرآیند دیگر True است و این فرآیند باید آنقدر منتظر بماند تا آن فرآیند دوم فلگ خود را False کند یعنی شرط انتظار محدود هم برآورده نیست چون شاید فرآیند دیگر نخواهید وارد ناحیه بحرانی شود که قبل از آن فلگ خود را False کند که در اینصورت فرآیندی که منتظر هست باید تا هر زمان که آن فرایند دیگر بخواهید فلگ خود را false کند منتظر باشد. و اما شرط انحار متقابل را بررسی میکنیم : اگر ابتدا فرآیند اول بخواهد وارد ناحیه بحرانی شود نمی تواند چون فلگ فرآیند دوم از همان ابتدا با مقدار True مقدار دهی شده است و فرآیند اول در حلقه انتظار مشغول میماند تا زمانی که فرآیند دوم فلگ خود را False کند حال اگر فرآیند دوم هم بخواهد وارد ناحیه بحرانی شود قبل از آن فلگ خود را False کرده و چون فلگ فرآیند اول False می باشد وارد ناحیه بحرانی میشود و از آنجاییکه فرآیند دوم فلگ خود را False کرده است فرآیند اول هم از حلقه انتظار بیرون میرود و وارد ناحیه بحرانی میشود یعنی شرط انحصار متقابل هم برقرار نیست و این الگوریتم همه شرای ناحیه بحرانی را برآورد نمیکند که چون صورت سوال منفی است گزینه ۳ یعنی سوال همه شرایط ناحیه بحرانی را برآورد میکند درست است که کلید اولیه اشتباها گزینه ۴ اعلام شده است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دفترچه : B
درس : ساختمان
شماره سوال : ۴۷
با فرض اینکه صف در انتها بعد از انجام ۱۰۰ عمل خالی شود جواب ۲۰۰ در غیر اینصورت گزینه صحیح وجود ندارد .البته این فرض هم در صورت سوال نیامده است.

دلیل / را حل اعتراض من :

طبق صورت سوال که گفته است ۱۰۰ عمل تاکید هم کرده است به هر ترتیب دلخواه روی صف انجام دهید هزینه ی هر عمل push را یک و هر عمل pop را هم یک در نظربگیرید. بنابراین :
اگر بخواهیم ۵۰ عمل درج در صف انجام دهیم سپس ۵۰ عمل حذف از صف انجام دهیم :

هزینه میشود ۵۰ push در پشته اول و سپس ۵۰ pop از پشته اول و سپس ۵۰ push در پشته دوم و اکنون ۵۰ pop از پشته دوم که در مجموع می شود ۵۰ + ۵۰ + ۵۰ + ۵۰ = ۲۰۰ که گزینه ۴ میشود اما در کلید اولیه گزینه ۳ یعنی ۱۹۹ اشتباه اعلام شده است . البته جواب ۲۰۰ در صورتی درست است که ۱۰۰ عمل روی صف انجام شود و صف در انتها خالی شود، که این فرض در صورت سوال قید نشده است و با این تفاسیر سوال دارای گزینه صحیح نیست.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دفرچه : B
درس : ساختمان
شماره سوال : ۵۲

اشتباه تابلویی در سوال وجود دارد . به دلیل ریختن منفی بی نهایت در متغییر min خط ۴ الگوریتم تا قیامت اجرا نخواهد شد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شماره سوال : ۷۱

در این سوال با توجه به اینکه گفته شده است : زمان تعویض متن را ۱ درنظر بگیرید جواب سوال ۴۵/۳۳۳۳۳ میشود به حروف چهل و پنج ممیز ۳ ۳ ۳۳ ... که در جوابها وجود ندارد و اگر بالفرض تعویض متن را ۰ درنظر بگیریم جواب می شود گزینه سه : ۳۹/۶۶ به حروف سی ونه ممیز شصت و شش صدم اما در کلید گزینه ۲ یعنی ۳۳/ ۳۹ اعلام شده است که در هیچ صورتی به دست نمی آید و کاملا اشتباه است .

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ق.ظ
دوستان !
میشه راجع به سوال ۴۱ محاسبات عددی که مرتبه ۲ رو گفته درسته یه صحبتی بکنید. چون من تو کتاب خوندم از مرتبه ۱ هست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال: #۱۲۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ
RE: بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۳ ب.ظ)rezaei.m نوشته شده توسط:  با سلام:
من نسبت به این سوالات فرم اعتراض رو پر کردم: (طبق دفترچه B)

۱۴- زبان: دو AND دارد، =>> سئوال فاقد گزینه صحیح است.
۵۹- منطقی: فرصت برای پاسخ دهی به سئوال کافی نیست.
۶۲- منطقی: ۱- ایراد تایپی دارد. ۲- قسمت اول سوال در گزینه های ۲و۳ نیست.=>> سئوال دارای ۲ گزینه صحیح است.
۱۱۷- هوش: کلید غلط است

به نظر شما گزینه صحیح سوال ۱۱۷ هوش کدوم هست من خودم گزینه ۴ دفترچه B رو انتخاب کردم؟؟؟؟؟
۰
۱
ارسال: #۱۲۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ ق.ظ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شماره سوال : ۷۱

در این سوال با توجه به اینکه گفته شده است : زمان تعویض متن را ۱ درنظر بگیرید جواب سوال ۴۵/۳۳۳۳۳ میشود به حروف چهل و پنج ممیز ۳ ۳ ۳۳ ... که در جوابها وجود ندارد و اگر بالفرض تعویض متن را ۰ درنظر بگیریم جواب می شود گزینه سه : ۳۹/۶۶ به حروف سی ونه ممیز شصت و شش صدم اما در کلید گزینه ۲ یعنی ۳۳/ ۳۹ اعلام شده است که در هیچ صورتی به دست نمی آید و کاملا اشتباه است .
[/quote]

در مورد سوال ۷۱ حل تشریحی شمارو دیدم،زمانی که از صف اول که ۴ است به صف دوم که ۸ است میروید نباید تعویض متن بزارید،و هنگام محاسبه هم میتونید زمان ورود رو منهای زمان خروج فرایندها کنید،که البته من این مورد هم حساب کردم ولی ۳۹/۳۳ نشد.خواستم بگم تا در کنار این حل ها زحمت بکشید و مورد من را هم بنویسید.من خودم برای این سوال اعتراض دادم ولی متاسفانه وقت ندارم که حل تشریحی بزارم
۱
۰
ارسال: #۱۲۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ب.ظ
دفترچه : B
درس :محاسبات
شماره سوال : ۴۰
کلید اولیه : ۱
کلید مورد نظر من : ۲
مشکل:گزینه صحیح انتخاب نشده است.
پاسخ : اثبات کامل این مورد ضمیمه شده است.
کتاب پارسه - تالیف گروه مهندسی پارسه - فصل ۳ - صفحه ۳۹

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
ارسال: #۱۲۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط Senior.)
Angry
۳۲-ریاضی مهندسی/ اگه حلش کنین معلوم
۳۵-آمار/ جواب توی گزینه ها نیست! صورت سوال یه دور بخونین معلوم که کمتر از نصف زده ۷/۴!!!!! ولی جواب در حد صدم استاد آمار واسه من ۱۵۵/۱ حساب کرد
۳۹-محاسبات/ u معلوم نیست چی!!!؟؟ توی کدوم کتاب مرجع اینجوری سوال هست؟!! u کجا هست؟؟؟
۴۵-گسسته/جواب غلط نادرست-نادرست میشه: اگه یه گراف کامل در نظر بگیریم M1 بشه ۳تا یال M2 بشه یک بال که دوبخشی بودن M1 به هم بزنه چجوری اجتماعشون دوبخشی؟؟؟!!! یا مثالای دیگه دوتاش نادرست میشه
۴۷-ساختمان داده/ جواب توی گزینه ها نیست!!!!!: اول سوال درست بخونین اگه ۹۹تا push و یه pop کنیم جواب میشه ۳*۹۹ خیلی بیشتر از ۲۰۰ میشه!!!
۵۰-ساختمان داده/ جواب (n) میشه: با مرتب سازی بدون مقایسه counting به حافظه انداره کل بازه می گیریم به اندازه هر عدد به عدد را به عنوان اندیس انتخاب میکنیم ++ می کنیم مرتب میشه به تعداد عدد میخونیم و مینویسیم
۵۵-نظریه ماشین/ مطمین نیستم لطفا این چک کنین
۶۷-معماری/جواب نیست تو گزینه ها: سوال nano اگه کسی حل کرده باشه جواب نیست تو گزینه ها
۷۰-۷۱سیستم عامل/ ۷۱ توی گزینه ها نیست: که گزینه درستش ۶۶/۳۹ ۷۰ام توی گزینه ها نیست: که صورت یه چیزی میگه گزینه ها یه چیز دیگه
۹۱-کامپایلر/ اینو من دادم به استادم گفت خیلی از کتابا اصلا از $ استفاده نمی کنن از علامتی باید استفاده بشه که تو زبان نیست و اون گزینه که ردیف داره جواب

لطفا شما هم درخواست حذف و اصلاح اینارو بدین

اینام هست:
۳۲-ریاضی مهندسی/ اگه حلش کنین معلوم
۳۵-آمار/ جواب توی گزینه ها نیست! صورت سوال یه دور بخونین معلوم که کمتر از نصف زده ۷/۴!!!!! ولی جواب در حد صدم استاد آمار واسه من ۱۵۵/۱ حساب کرد
۳۹-محاسبات/ u معلوم نیست چی!!!؟؟ توی کدوم کتاب مرجع اینجوری سوال هست؟!! u کجا هست؟؟؟
۴۵-گسسته/جواب غلط نادرست-نادرست میشه: اگه یه گراف کامل در نظر بگیریم M1 بشه ۳تا یال M2 بشه یک بال که دوبخشی بودن M1 به هم بزنه چجوری اجتماعشون دوبخشی؟؟؟!!! یا مثالای دیگه دوتاش نادرست میشه
۴۷-ساختمان داده/ جواب توی گزینه ها نیست!!!!!: اول سوال درست بخونین اگه ۹۹تا push و یه pop کنیم جواب میشه ۳*۹۹ خیلی بیشتر از ۲۰۰ میشه!!!
۵۰-ساختمان داده/ جواب (n) میشه: با مرتب سازی بدون مقایسه counting به حافظه انداره کل بازه می گیریم به اندازه هر عدد به عدد را به عنوان اندیس انتخاب میکنیم ++ می کنیم مرتب میشه به تعداد عدد میخونیم و مینویسیم
۵۵-نظریه ماشین/ مطمین نیستم لطفا این چک کنین
۶۷-معماری/جواب نیست تو گزینه ها: سوال nano اگه کسی حل کرده باشه جواب نیست تو گزینه ها
۷۰-۷۱سیستم عامل/ ۷۱ توی گزینه ها نیست: که گزینه درستش ۶۶/۳۹ ۷۰ام توی گزینه ها نیست: که صورت یه چیزی میگه گزینه ها یه چیز دیگه
۹۱-کامپایلر/ اینو من دادم به استادم گفت خیلی از کتابا اصلا از $ استفاده نمی کنن از علامتی باید استفاده بشه که تو زبان نیست و اون گزینه که ردیف داره جواب
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال: #۱۲۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط pouri_sb.)
سوال: ۱۰۷
درس: مدار الکتریکی
دفترچه: B
کلید اولیه: ۳
کلید صحیح: ۱

آقای فرداد این سوال رو حل کرده بودن عکس حل ایشون در این فایل قابل دیدنه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لینک حل کامل سوالات:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Siavash_K
ارسال: #۱۲۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ب.ظ
سلام
من که اعتراض ها رو انجام دادم در سایت سنجش از همه دوستانی که واقعا زحمت کشیدن و درس خوندن چند ماه از زندگیشون زدن میخوام که اعتراض کنن این کمترین کاریه که میشه کرد من خودم ۱۰ سوال رو اعتراض کردم فقط دوستان در نظر بگیرن که تا جایی که ممکنه بر اساس کتاب ها مرجع اعتراض کنن یعنی مثلا تصویری از فلان صفحه تهیه کنن و یا صفحه دقیق و مشخصات کتاب و با استناد به اونا اعتراض کنن تا ترتیب اثر داده بشه
یه پیشنهاد دیگه هم دارم که خودم میخوام پیگیری کنم اونم نامه نگاری به نماینده های مجلس درباره این موضوع هست چون اگر اونا یک نامه به وزیر و... بزنن خیلی خیلی سریع و راحت ترتیب اثر داده میشه مثلا با عنوان بازنگری در کلید ها و.. یادم در مورد مشکلات دانشگاه شمسی پور یک بار همچین کاری کردیم جواب داد ...
دوستان این موضوع رو جدی بگیرن پای حداقل ۶ ماه زندگی خودتون در میونه چون اگه این کلید ها واقعا اصلاح نشه حق کسایی که واقعاشریف و دانشگاه های درجه یک حقشون ضایع میشه
با تشکر
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: svk7
ارسال: #۱۲۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ
لطفا یکی به سوال من جواب بده
۱-من قبل از اینکه سنجش سامانه ارسال سوالات غلط رو باز کنه اعتراض کردم،یعنی ۳۰ ام.آیا ترتیب اثر داده میشه یا نه؟؟؟
۲-برای سوالات فقط پاسخ تشریحی نوشتم،ولی الان میخام شکل هم بفرستم،آیا امکان ویرایش هس یا درخواست رو باید حذف کنم دوباره بنویسم؟؟؟
fatima1537، در تاریخ ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

امکان ویرایش نیست.اگر میخواید شکل اضافه کنید باید اعتراضتون رو پاک و یکبار دیگه اعتراض همراه باشکل رو بنویسید

۰
۰
ارسال: #۱۳۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ
سلام دوستان کسی با اساتید دروس کنکور در ارتباط نیست تا ما ها رو در مورد سوالات اشتباه از نظر اونها باخبر کنه

دست از طلب ندارم تا کام من براید
۰
۰
ارسال: #۱۳۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ
بچه ها سوال ۱۰۱ دفترچه b چطور؟
آخه چطوری با بازکردن ۱۱ جعبه میتونی جعبه مورد نظر رو پیداکنی؟
توروخدا اونم اعتراض بزنین، اون میشه ۳۱
۰
۰
ارسال: #۱۳۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ب.ظ
۱۲۱ هوش ندیدم کسی مطرح کنه.
گزینه ۳ صحیحه نه گزینه ۱/
چون اگه طرف اول فالس بشه ( مثلا به دلیل اینکه علی هیچ برادری نداشته باشه) اونوقت تمام عبارت صحیح میشه که این مطلوب سوال نیست.( سوال می خواد ۲ برادر باشد)
۰
۰
ارسال: #۱۳۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ق.ظ)m2h نوشته شده توسط:  سوال ۴۲ گسسته هم اشتباهه. عکسشو گذاشتم.مال پوران پژوهشه.گزینه ۲ و ۴ رو تو نکته های ۱۰ و ۱۲ اورده! اعتراض بزنیم که حداقل حق اونایی که سر کنکور فهمیدن سوال ۲تا جواب داره و شک کردن و نزدن ضایع نشه.

من خودم گزینه ۴ رو زدم ولی تو قانون ۱۰ اگر a<=b باشه بعد میشه نتیجه گرفت که a+c <= b+c
گزینه ۴ اینه a+b <= a+c
ولی نگفته b<=c
البته نظر منه ها Wink
۰
۰
ارسال: #۱۳۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ ب.ظ
سلام.دوستان درباره سوال ۶۳ مدار منطقی من از مهندس هادی یوسفی مولف کتاب پوران واز اساتید پرسیدم جواب ایشان اینگونه بود:
" بستگی به تکنولوژی دارد و در برخی مواقع ممکن است مدار آسیب ببیند ولی باتوجه به تست یاد شده که فرمودید اتصال صفر به یک منجر به تولید حالت نامشحص می شود. دانشجو باید تستهای سالهای قبل را کامل بررسی کند . البته این احتمال هست که این تست دو گزینه ای شود. من در جزوه ای که امسال تدریس کردم به این مطلب خیلی تاکید کردم"
پس فکر می کنم اعتراض برای این تست باید کنید ودرخواست قبول هر دو گزینه را نمایید.
برای سوالات سیستم عامل هم بهتر است با ایمیل دکتر حقیقت وهمین طور سایر سوالات مشکوک با ایمیل اساتید مربوط تماس بگیرید.
این پیشنهاد من است .
با تشکر

پروردگارا
به من آرامش ده
تا بپذیرم آنچه را نمیتوانم تغییر دهم
دلیری ده
تا تغییر دهم آنچه را میتوانم تغییر دهم
بینش ده
تا تفاوت این دو رابدانم
مرا فهم ده
تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند جبران خلیل جبران
۲
۰
ارسال: #۱۳۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۱۰ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ب.ظ)m2h نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ)Dr_spam نوشته شده توسط:  من خودم گزینه ۴ رو زدم ولی تو قانون ۱۰ اگر a<=b باشه بعد میشه نتیجه گرفت که a+c <= b+c
گزینه ۴ اینه a+b <= a+c
ولی نگفته b<=c
البته نظر منه ها Wink

آهان یادم رفت بگم! تو کتاب پوران علامت کوچکتر مساوی یه قرار داده به معنی رابطه داشتن، b<=c یعنی b با c رابطه داره!اینو چند صفحه قبلش آورده بعنوان قرارداد.تو همین صفحه ای که گذاشتمم دیده میشه که به جای شبکه ی( L,R) نوشته ( =>,L)

منم نگفتم که b<=c یعنی : b کوچکتر مساوی c
برای درست بودن گزینه های ۳ و ۴ باید پیش شرط b<=c برقرار باشه.
=> یه رابطه است.
۰
۲

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۳۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۱ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۱ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close