زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۷۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط mohsen.srn.)
بچه ها، من موقع اعتراض زدن برای سوال هایی که گزینه ی صحیح در کلید اولیه درست انتخاب نشدند(مثل سوال ۳۹) با توجه به اینکه در فرم اعتراض گزینه ای به عنوان "گزینه ی غلط در کلید اولیه" وجود نداره، گزینه ی "سئوال فاقد گزینه صحیح است" رو انتخاب میکنم و در قسمت توضیحات به گزینه ی صحیح اشاره میکنم.

بنظرم بهتره شما هم همینکار رو بکنید تا هماهنگ باشیم...

سپاس

راستی در مورد سوال ۱۰۳ هم من معتقدم سوال مفهوم نیست. کسایی که گزینه ی ۱ یا ۳ رو زدند هر دو جواب رو میدونستند ولی برداشتشون از سوال متفاوت بوده.
درسته که در صورتِ سوال فقط رابطه ی پدر و فرزندی رو مشخص کرده، ولی جایی هم نگفته که رابطه ی دیگه در این پایگاه داده وجود نداره. (سوال اینه که آیا میشه در pid2 شناسه ی یک فرد مونث قرار بیگیره یا نه؟ اگر بله پس با انتخاب یک prel مناسب میتونه یک رابطه ی مادر فرزندی در این پایگاه داده ی فرضی، باشه. اون موقع آیا گزینه ی صحیح باز هم عبارتِ کلیِ فزندان میشه؟)
بنظرم میرسه رسم مردانگی اینه که شما هم اعتراض کنید و گزینه ی "سئوال دارای مفاهیم متعدد می باشد" رو بزنید.
به هر حال هر چی خدا بخواد همون میشه، منتهی این به ما مربوط میشه که چطور با وجدانمون برخورد کنیم.

باز هم سپاس
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
RE: بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)amir.svr نوشته شده توسط:  به نظرم ۴۸ مطمنا ۱ نمیشه ۴ مییشه
۵۲ هم ۱ نمیشه ۲ میشه چون طوری که بچه فلسفش کردن نیست مثلا یکی از تحلیل ها این بوده که BST درست می کنیم،اگه BST درست کنیم خود ساختن BST با nLogn درست میشه،به نظرم چون هر جایگشتی میتومه باشه پس بدترین حالت n-1 و بهترین حالت ۰ که در مجموع از مرتبه n

منم فکر میکردم ۵۲ ، ۲ میشه برای همین میخواستم روی این سوال هم اعتراض بدم ولی بچه ها تحلیل های دیگه ای هم کردن و ظاهرا همون یک درسته.
۱
۰
ارسال: #۷۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط rezaei.m.)
RE: حل تشریحی تست های کتکور کامپیوتر برای اعتراض به سازمان سنجش
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  سلام دوستان
لطفا تو این تاپیک بحث های اضافی نکنید، فقط راه حل های Exclamationتشریحی Exclamationو دلیل های منطقی واسه اثبات اعتراض هامون را بزارید...

تو سوالات ریاضی دیگه من صاحب نظر نیستم، اگه کسی اشکالی می دونه، بیاد توضیح بده که دلیل داشته باشیم...
سلام :
میشه سوال ۴۶ ریاضی رو حل کنید؟
من فکر میکنم گزینه ۳ میشه طبق دفترچه B !!!

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله:
کسی که در پی تحصیل علم رود، این عمل کفاره گناهان گذشته اواست.
۰
۰
ارسال: #۷۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط foe.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱ ب.ظ)Goje_farangi نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۷ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  ۶۷ هم باید حذف یا حداقل با تاثیر مقبت گرفته بشه
آخه تاثیر مثبت یعنی چه!! یعنی چه که با فرضیات خودمون سوالا رو حل کنیم!!!
من جواب رو درآوردم اما دیدم توی گزینه ها نیست، گفتم سوال حذفه!! چمیدونستم باید صرفه جویی رو میزدم!

دوست عزیز شما که چند سال تجربه کنکور دارید باید حدس!میزدیدBig Grin

ولی از شوخی گذشته هم وقتمون پرید هم سوال غلط بود بچه هایی که هم زدن حفظی زدن از روی تست مشابه تو کنکور آی تی
ما که اعتراض میدیم شما هم بدید

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)amir.svr نوشته شده توسط:  به نظرم ۴۸ مطمنا ۱ نمیشه ۴ مییشه
۵۲ هم ۱ نمیشه ۲ میشه چون طوری که بچه فلسفش کردن نیست مثلا یکی از تحلیل ها این بوده که BST درست می کنیم،اگه BST درست کنیم خود ساختن BST با nLogn درست میشه،به نظرم چون هر جایگشتی میتومه باشه پس بدترین حالت n-1 و بهترین حالت ۰ که در مجموع از مرتبه n

منم فکر میکردم ۵۲ ، ۲ میشه برای همین میخواستم روی این سوال هم اعتراض بدم ولی بچه ها تحلیل های دیگه ای هم کردن و ظاهرا همون یک درسته.

امکان نداره این یکی از تمرینهای CLRS و اگه توزیه یکنواخت باشه مینیمم ماکسیمم میانگین و واریانس و بقیه پارامتر های آماری از مرتبه خطی پیدا میشه
۱
۰
ارسال: #۸۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۹ ب.ظ
دوستای عزیز نقل قول طولانی نکنید.ممنون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen.srn , انرژی مثبت
ارسال: #۸۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ، توسط mohsen.srn.)
بچه ها من با استدلال زیر میخوام سوال ۴۷ رو بعنوان "نبودنِ گزینه ی صحیح" گزارش کنم.
ببنید اگر استدلالِ من غلطه بگید تا تصحیح کنم و گرنه شما هم به همین شکل نمونه ای رو درست کنید و به سنجش گزارش بدید تا سوال حذف بشه.

در توضیح بگم که متوجه باشید که هیچ جای سوال نگفته باید صف در نهایت خالی باشه.
پس به ترتیب با ۵۰ بار درج، یک بار حذف، سپس ۴۸ بار درج و درنهایت یک بار حذف به هزینه ای معادل ۲۹۶ میرسیم. در نهایت در صف ۹۸ داده باقی میمونه که با توجه به صورت سوال ایرادی نداره.
با سپاس

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Siavash_K
ارسال: #۸۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط Siavash_K.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ ب.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  بچه ها من با استدلال زیر میخوام سوال ۴۷ رو بعنوان "نبودنِ گزینه ی صحیح" گزارش کنم.
ببنید اگر استدلالِ من غلطه بگید تا تصحیح کنم و گرنه شما هم به همین شکل نمونه ای رو درست کنید و به سنجش گزارش بدید تا سوال حذف بشه.

به نظر من استدلالتون درست ـه... (البته به شرطی که ظرفیت پشته ها و قاعدتا صف رو نامحدود بگیریم، جایی از سوال هم ذکر نشده ظرفیت پشته ها چقدر میتونه باشه)

همچنین حتی اگر به شرط خالی بودن صف در انتها هم سوال رو حل کنیم بازم حداکثر هزینه میشه ۲۰۰ یعنی گزینه ۴، منم گزینه ۴ رو زدم ولی هرجوری حساب کنیم تحت هیچ شرایطی حداکثر هزینه ۱۹۹ (گزینه ۳) نمیشه!

واقعا نمیدونم این کلید اولیه رو از کجا آوردن؟! فکر کنم به علت کمبود استاد و همچنین نبود کلید معتبر طراح ها (!) همینجوری یه کلیدی رو دادن بیرون تا بچه ها خودشون سوال ها رو حل کنند و جواب های درست رو برای کلید نهایی تحویل بدن! جدا دیگه نمیدونم چی بگم...
۰
۰
ارسال: #۸۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ ب.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  بچه ها من با استدلال زیر میخوام سوال ۴۷ رو بعنوان "نبودنِ گزینه ی صحیح" گزارش کنم.
...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من هم با فرض این که صف باید خالی باشه ۲۰۰ رو زدم... ۱۹۹ نمی دونم چجوری میشه...

some things never change, some things do
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۸۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۳۳ ب.ظ
سلام دوستان
سوالایی که به نظر من مطمئنا غلط هستن عنوان می کنم
سوال ۵۲ ساختمان گزینه ۲ درست هستش که زده ۱
سوال ۵۵ گزینه ۱ درست تر از گزینه ۳ است!!
سوال ۶۲ کمبود تایپی دارد البته خودم اینو درست زدم
سوال ۶۳ دوستان میگن ۴ درست میشه منم همینو زدم ولی طبق کتاب پوران جواب همان گزینه ۱ است
سوال ۶۵ اشتباه مفهومی فاحشی دارد چون ما از فضای قابل آدرس دهی نمی توانیم اندازه حافظه فیزیکی رو حساب کنیم که با این محاسبه بتوانیم اندازه بلوک رو بدست بیاریم به عنوان یه مثال ساده سیستمی میتونه ۶۴ بیت فضای آدرس دهی cpu اش باشه ولی رم ۱ گیگ داشته باشه از فضای آدرس دهی فقط می توان ماکسیمم حافظه ای که می توان به سیستم وصل کرد رو حساب کرد
سوال ۶۷ اشتباه مفهومی دارد البته اینم درست زدم
سوال ۷۰ نیازی به دیدن سوال نیست گزینه ها همدیگر را نقض می کنند که بهترین جواب همان گزینه ۳ است
سوال ۷۱ گزینه صحیح ندارد(اصلا ربطی به اینم نداره که بدون تعویض متن باید حساب کنی!! وقتی تعویض متن داریم باید مدنظر قرار بگیره)
۰
۰
ارسال: #۸۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ب.ظ، توسط Pherdous.)
خانم آرتا ۶۶، میشه بفرمائید تو کدوم صفحه از کتاب مدار یوسفی سوال ۶۳ گزینه ۱ درسته؟
من دقیقا مثالی از مثالی مشابه با همین مدار رو از کتاب پوران دیدم که میگفت مشکل ساختاری داره.البته اونجا pla نبود ولی فرقی نداره.

راستی دوستان، دیشب مهرداد سلامی اومده بود تو برنامه صعود و میگفت امسال سوالات سیستم عامل خوب و آسون بودند و من شاگردایی داشتم که هر چهارتا سوال رو زدن!
با این تفاسیر یعنی هر چهار سوال سیستم عامل درسته؟!
۰
۰
ارسال: #۸۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۴۲ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ)Pherdous نوشته شده توسط:  خانم آرتا ۶۶، میشه بفرمائید تو کدوم صفحه از کتاب مدار یوسفی سوال ۶۳ گزینه ۱ درسته؟
من دقیقا مثالی از مثالی مشابه با همین مدار رو از کتاب پوران دیدم که میگفت مشکل ساختاری داره.البته اونجا pla نبود ولی فرقی نداره.
راستی دوستان، دیشب مهرداد سلامی اومده بود تو برنامه صعود و میگفت امسال سوالات سیستم عامل خوب و آسون بودند و من شاگردایی داشتم که هر چهارتا سوال رو زدن!
با این تفاسیر یعنی هر چهار سوال سیستم عامل درسته؟!
نکته اول و مهم اینکه من دخمل نیستم
در مورد سوال ۶۳ این سوال مشابه تست سراسری سال ۸۰ هست برین فصل مدارات ترکیبی پوران توو تستاش هست با توجه به توضیحات توی تست جواب سوال امسال گزینه ۱ میشه مگر اینکه آقای یوسفی اشتباه گفته باشند که بعید میدونم
در مورد اون کسایی که دیشب توو برنامه بودن همین قدر بگم که اگه کنکور و سوالا درحد تیم ملی ام سخت و غلط باشن موسسه ای مثل ماهان نمیاد بگه سخت بود!! میدونی چرا؟؟ چون میخواد بهت تلقین کنه تویی که ۹ ماه خوندی و نتیجه نگرفتی دلیلش این نیست که سوالات سخت بود یا غیراستاندارد بود یا اشتباه داشت می خواد اینو بهت تلقین کنه که تو نیاز به کلاس کنکور داری تا این مباحث برات مثل آب خوردن باشن!! این یعنی اوج بی شرفی اوج پول خواهی به هرقیمتی!! دیشب خیلی دلم می خواست شماره میذاشتن زنگ میزدم میگفتم شما که هنوز فکر میکنی کلید ۱۰ روز دیگه میاد!! شما که با وجود گذشت ۱۰ روز وجود نکردی یه کلید منتشر کنی!! شما که هزارو یک نقشه واسه سرکیسه کردن این جوونای بدبخت که توو این اوضای داغون همه امیدشون به ادامه تحصیل هست تا بلکه از بیکاری خلاص شن - این شما با این تفاسیر اصلا صلاحیت نظردادن نداری اصلا اصلا اصلا
۱۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima506 , goldoon , variant20002000 , rezareza2 , rezaei.m , nader618 , oli92 , عزیز دادخواه
ارسال: #۸۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ ب.ظ

در توضیح بگم که متوجه باشید که هیچ جای سوال نگفته باید صف در نهایت خالی باشه.
پس به ترتیب با ۵۰ بار درج، یک بار حذف، سپس ۴۸ بار درج و درنهایت یک بار حذف به هزینه ای معادل ۲۹۶ میرسیم. در نهایت در صف ۹۸ داده باقی میمونه که با توجه به صورت سوال ایرادی نداره.
با سپاس

برادر من سئوال ایراد داره با شما موافقم، ولی استدلالی که کردی کاملا غلط و جواب اعمالی که شما اعمال کردی می شه ۲۰۰ دلیل چیه اینه که ۵۰ درج که مشخصه ۵۰ واحد زمانی و ۱ حذف بعد ۵۰ درج می شه ۱۰۱ واحد زمانی و بعد از آن ۴۸ درج می شه ۴۸ واحد زمانی ولی مشکله شما اینه که حذف آخر هم توام با pop از استک اول دنستید که این کاملا غلطه دلیلشم اینه که استک دوم خالی نیست که بخواد محتویات استک اول به استک دوم ریخته بشه بدترین حالت اینه که ۹۹ درج و یک حذف که نتیجش ۲۹۸ می شه ولی متاسفانه طراح سئوال منظورش این بوده که کدام یک از اعمال بین این ۱۰۰ عمل بیش از زمان عادی زمان می خواد که نتیجه همان ۱۹۹ ولی قبول دارم که این منظور از سئوال برداشت نمی شد و خوده منم اعتراض کردم
۰
۰
ارسال: #۸۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۱۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ق.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  آقا اینایی که میگن سوال ۳۲ باید حذف بشه، انصافا ینی سر جلسه متوجه نشدن که منظور طراح چی بوده ؟ و فقط به خاطر همین جابه جایی آ و ب جواب ندادن یا موضوع یه چی دیگست؟؟؟؟؟ خدا می دونه که من اصلا حواسم نبود . یا بازه ی y را b دیدم یا اون b رو a دیدم . باور کنید آقا فرداد هم که توزیح دادن اصلا متوجه نشدم که چیو دارن میگن اشتباهه ؟؟ بعد اومدم یکی دو بار سوال رو نگاه کردم دیدم بابا به جای b نوشته a یا به جای a نوشته b . (مهم نیته :GoodBye Milky Way)Big Grin Big Grin Big Grin

خداییش منم روی این سوال وقت گذاشتم. ولی خوب کاملا مشخصه که کسی که این مبحثو خونده به راحتی میتونه تشخیص بده و جوابو بزنه.
۰
۰
ارسال: #۸۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۴۹ ب.ظ
بچه ها کسی رو سوال های ۴۸و ۷۲و۷۳و ۱۰۰ اعتراض نداره؟
۰
۰
ارسال: #۹۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۲ ب.ظ
لطفا" در این نظرسنجی هم شرکت کنید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close