زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات معماری فناوری اطلاعات۹۲

ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ق.ظ
باسلام
اصلا راجع به سوالای معماری صحبت نشد.
خاستم دوستان نظرشونو بدن.
ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۰ ق.ظ
RE: سوالات معماری فناوری اطلاعات۹۲
ظاهرا کسی معماری نزدهExclamation
۹۴----۲
۹۵----۳
۹۶----۲
۹۷----۱
۱۰۳---۳
۱۰۵---۳
بجز ۹۶ بقیشو اصلااااا مطمئن نیستم خداکنه منفی نزده باشم
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۹ ق.ظ
۹۵- گزینه ۳

۹۷- گزینه ۱

۹۸- گزینه ۳

۹۹- گزینه ۳

۱۰۰-گزینه ۳

۱۰۳-گزینه ۳

۱۰۵- گزینه ۲
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
فک کنم ۹۶ گزینه ۳ جواب صحیح باشه.که اشاره به ناهنجاری بلیدی FIFO داره.با افزایش قابها برخورد هم زیاد میشه!!!
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ)elin123 نوشته شده توسط:  فک کنم ۹۶ گزینه ۳ جواب صحیح باشه.که اشاره به ناهنجاری بلیدی FIFO داره.با افزایش قابها برخورد هم زیاد میشه!!!
نه دوست عزیز.جوابش میشه گزینه ۲/یعنی LRU از نوع پشته ای هست.تو کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت دقیقا به این نکته اشاره کرده.FIFO هم چون ناهنجاری بلیدی داره ممکنه با افزایش قابها hit rate کم شه!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.setareh91
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ب.ظ)mohammadjavadkho نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ)elin123 نوشته شده توسط:  فک کنم ۹۶ گزینه ۳ جواب صحیح باشه.که اشاره به ناهنجاری بلیدی FIFO داره.با افزایش قابها برخورد هم زیاد میشه!!!
نه دوست عزیز.جوابش میشه گزینه ۲/یعنی LRU از نوع پشته ای هست.تو کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت دقیقا به این نکته اشاره کرده.FIFO هم چون ناهنجاری بلیدی داره ممکنه با افزایش قابها hit rate کم شه!!

دقیقا منم همین جمله رو در کتاب دکتر حقیقت ۳ روز قبل کنکور خوندم و تنها سوالی که در معماری جواب دادم همین بوده. اما دوستان نظرات دیگه ای دارند. خوشحال شدم که یک موافق پیدا شد! امیدوارم طراح هم کلید درست رو داده باشه و گرنه درصدم منفی میشهSad

برای چیزی کمتر از بهترین بودن نباید تلاش کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elin123
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ب.ظ)IT.setareh91 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ب.ظ)mohammadjavadkho نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ)elin123 نوشته شده توسط:  فک کنم ۹۶ گزینه ۳ جواب صحیح باشه.که اشاره به ناهنجاری بلیدی FIFO داره.با افزایش قابها برخورد هم زیاد میشه!!!

دقیقا منم همین جمله رو در کتاب دکتر حقیقت ۳ روز قبل کنکور خوندم و تنها سوالی که در معماری جواب دادم همین بوده. اما دوستان نظرات دیگه ای دارند. خوشحال شدم که یک موافق پیدا شد! امیدوارم طراح هم کلید درست رو داده باشه و گرنه درصدم منفی میشهSad

اره دقیقا همین میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.setareh91
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۰۷ ب.ظ
واقعا سوالای معماری IT خیلی آسون بود،از اونجایی که من رشتم نرم افزاره و عشق منطقی و معماری هستم،به۱۰ تا سوال از۱۲تا بااطمینان ۹۹٪!جواب دادم:
۹۵-۳
۹۶-۳ (کی گفته LRU پشته ایه!؟،اون LIFO هست که با پشته جور درمیاد)
۹۷-۱
۹۸-۳
۹۹-۳ تنها سوال تکراری تو کل کامپیوتر و IT همین بود!
۱۰۰-۳
۱۰۱-۴
۱۰۳-۱
۱۰۴-۱
۱۰۵-۱
۰
۰
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ ب.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  واقعا سوالای معماری IT خیلی آسون بود،از اونجایی که من رشتم نرم افزاره و عشق منطقی و معماری هستم،به۱۰ تا سوال از۱۲تا بااطمینان ۹۹٪!جواب دادم:
۹۵-۳
۹۷-۱
۹۸-۳
۱۰۰-۳
۱۰۱-۴
۱۰۳-۱
۱۰۴-۱
۱۰۵-۱

متاسفانه وقت کم بود من اگر وقت داشتم معماری رو خیلی بهتر میزدم .بیشترین مشکل ما آی تی ها امسال با وقت بود البته علاوه بر اینکه سوالای مشترک خیلی سخت بودن

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط saho.)

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  [quote='SOFT23' pid='162019' dateline='1360492663']
واقعا سوالای معماری IT خیلی آسون بود،از اونجایی که من رشتم نرم افزاره و عشق منطقی و معماری هستم،به۱۰ تا سوال از۱۲تا بااطمینان ۹۹٪!جواب دادم:
۹۵-۳
۹۷-۱
۹۸-۳
۱۰۰-۳
۱۰۱-۴
۱۰۳-۱
۱۰۴-۱
۱۰۵-۱

سیستم عامل پارسه صفحه ۴۱۴ گفته LRUپشته ای و fifo ناهنجاری بلیدی داره
استدلالتون باری سوال۱۰۳و۱۰۵ چیه؟
ضمنا اسون هست اما نه بشرطیکه سوالارویهوزیاد کنن.وقت ثابت بمونه ووقت کم بیاری

ضمنا معنی ناهنجاری بلیدی این نیست که حتما با افزایش باید نرخ برخورد زیاد بشه
منظورش اینکه گاهی باافزایش تعداد صفحات برخورد بیشتر میشه نمونشم تعدادصفحه از۳به۴(اونم واسه یترتیب خاص)
اما اگز همین ۳به ۵-۶ یا۷ افزایش پیداکنه دیگه اینجوری نیست
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط MR_KH.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ ب.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  واقعا سوالای معماری IT خیلی آسون بود،از اونجایی که من رشتم نرم افزاره و عشق منطقی و معماری هستم،به۱۰ تا سوال از۱۲تا بااطمینان ۹۹٪!جواب دادم:
۹۵-۳
۹۷-۱
۹۸-۳
۱۰۰-۳
۱۰۱-۴
۱۰۳-۱
۱۰۴-۱
۱۰۵-۱
ضمن تایید پست ۱۰
۹۴-۳
۹۶-۲
۱۰۲-۱
۱۰۳-۴ به نظرم گزینه های ۱ و ۲ تقریبا یک مفهوم رو بیان میکنن ، گزینه ۳ هم هر چقدر حجم حافظه بیشتر بشه زمان دسترسی هم افزایش پیدا میکنه و یه حد بهینه ای براش وجود داره
۱۰۴-۲ یک که اصلا نمیشه چون push , pop رو نمیتونه در یه سیکل انجام بده!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۱۱ ب.ظ
۹۶ را نمیدونم!
اما ۱۰۳ چون بالابردن تکنولوژی حتما ۱۰۰٪کارایی(سرعت)رابالا میبره
۱۰۵ هم باتوجه به توضیحات یه چیزی شبیه جدول صفحه وارونس که سرعت را کم میکنه چون جستجو بر اساس شماره قاب است و ما باید برای تمام سطرهاجستجوکنیم تا شماره صفحه مورد نظر را پیدا کنیم این سوال تو کنکورکامپیوترهم بود،ولی حجم جدول را کاهش میده،چون تعداد قاب های حافظه کمه
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۹ ب.ظ، توسط MR_KH.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ ب.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  ۹۶ را نمیدونم!
۱۰۵ هم باتوجه به توضیحات یه چیزی شبیه جدول صفحه وارونس که سرعت را کم میکنه چون جستجو بر اساس شماره قاب است و ما باید برای تمام سطرهاجستجوکنیم تا شماره صفحه مورد نظر را پیدا کنیم این سوال تو کنکورکامپیوترهم بود،ولی حجم جدول را کاهش میده،چون تعداد قاب های حافظه کمه
برای ۱۰۳ به نظر من بالا بردن تکنولوژی تنها به دلیل کاهش حجم پردازنده بدون تغییر و بهبود معماری فرقی با افزایش تعداد ثبات ها نداره چون در یه حجم معیین میشه ثبات بیشتری قرار داد.
۱۰۵ هم یادم نیست اصن نزدم، زدم ، چی زدم ؟!! ولی فکر کنم ۲ بشه ؛ یک که نمیشه چون همه سطرها به صورت شرکت پذیر در یک سیکل بررسی میشه، حجم جدول به نظرم فرقی نمیکنه و در دو حالت به تعداد بیت های tag در تعداد صفحات ram هست تازه اگه نخواییم گیت های and و مدارت TLB رو در نظر بگیریم ؛ بازم مطمئن نیستم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)MR_KH نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ ب.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  ۹۶ را نمیدونم!
برای ۱۰۳ به نظر من بالا بردن تکنولوژی تنها به دلیل کاهش حجم پردازنده بدون تغییر و بهبود معماری فرقی با افزایش تعداد ثبات ها نداره چون در یه حجم معیین میشه ثبات بیشتری قرار داد.
۱۰۵ هم یادم نیست اصن نزدم، زدم ، چی زدم ؟!! ولی فکر کنم ۲ بشه ؛ یک که نمیشه چون همه سطرها به صورت شرکت پذیر در یک سیکل بررسی میشه، حجم جدول به نظرم فرقی نمیکنه و در دو حالت به تعداد بیت های tag در تعداد صفحات ram هست تازه اگه نخواییم گیت های and و مدارت TLB رو در نظر بگیریم ؛ بازم مطمئن نیستم

۱۰۳ اگه یک نباسه بنظرم ۳/
۱۰۵ هم من ۳ زدم چون هر کدوم توهر خونه ای می تونن قرار بگیرن.!!انجمنی مگه نیست؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۵۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۵۸۷ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۲۸۹ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  اصول مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات master of net ۱ ۲,۰۴۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: master of net

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close