زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش معماری کنکور۹۲

ارسال: #۱۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۵ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
در مورد سوال ۸۱ هم باید بگم سوال از بیشترین مساحت حرفی نزده بود اما با بیشترین مساحت حلش کرد اشتباه از من بود که اینو با بیشترین مساحت که بیشترین تاخیر و به ما میده حل نکردم.

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۳۴ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
دوستان یکی از کاربرها تو تاپیک بررسی سوالات غلط گفته سوال ۷۹ جوابش گزینه یک دفترچه B هست
از نظر من جواب این سوال مشکلی نداره، نظر شما چیه؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  دوستان یکی از کاربرها تو تاپیک بررسی سوالات غلط گفته سوال ۷۹ جوابش گزینه یک دفترچه B هست

اُه...اُه... آره فکر کنم.آزمون ۱۰۰% اول پارسه رو نگاه کنید.اونجا واسه یک n گفته ۰۰ اگه اینطور باشه واسه n2 هم میشه ۱۱ که باید جواب بشه گزینه ۳/چون خطای n2 رو دیگه با ۰۰ نمیشه تشخیص داد.

۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ
RE: سخت افزاری های کنکور۹۲
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  دوستان یکی از کاربرها تو تاپیک بررسی سوالات غلط گفته سوال ۷۹ جوابش گزینه یک دفترچه B هست

اُه...اُه... آره فکر کنم.آزمون ۱۰۰% اول پارسه رو نگاه کنید.اونجا واسه یک n گفته ۰۰ اگه اینطور باشه واسه n2 هم میشه ۱۱ که باید جواب بشه گزینه ۳/چون خطای n2 رو دیگه با ۰۰ نمیشه تشخیص داد.

این کاربر گفتن پاسخ میشه گزینه ۱
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
خوب ۰۰ n1 رو تشخیص میده و ۱۱ n2 رو تشخیص میده
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۲۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  خوب ۰۰ n1 رو تشخیص میده و ۱۱ n2 رو تشخیص میده

نمیفهمم که n2 چجوری ۱۱ رو تشخیص میده

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۴ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
خوب وقتی ۱۱ به ورودی میدی ترازیستورهای nMOS روشن میشن و خروجی باید ۰ بشه حالا اگر تو گره n2 مشکلی وجود داشته باشه این اتفاق نمیفته
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux , nomad:D
ارسال: #۲۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  خوب وقتی ۱۱ به ورودی میدی ترازیستورهای nMOS روشن میشن و خروجی باید ۰ بشه حالا اگر تو گره n2 مشکلی وجود داشته باشه این اتفاق نمیفته

آخه گفته stuck at 0

۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سخت افزاری های کنکور۹۲
به نظر منم ۰۱ و ۱۰ اصلا نمیتونه درست باشه وا۳ stuck at 0 ....دو تا گره با همون ۰۰ فقط تست میشه مگه اینکه نکته خفته دیگه ای داشته باشه Undecided
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۲۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط nomad:D.)
سوال ۸۳
[tex]log(\frac{Cl}{Cin})[/tex]
[tex]Cl=27 pf[/tex]
[tex]Cin=(30*5 10*5)*15000pf[/tex]
[tex]log(\frac{27}{3})=2[/tex]
من خودم هم این و غلط زدم

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  به نظر منم ۰۱ و ۱۰ اصلا نمیتونه درست باشه وا۳ stuck at 0 ....دو تا گره با همون ۰۰ فقط تست میشه مگه اینکه نکته خفته دیگه ای داشته باشه Undecided

من هم با شما موافقم. مخصوصا نکته خفته رو Big Grin

۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سخت افزاری های کنکور۹۲
سوال ۸۱ گزینه ۱ درسته.
چون یادم اومد استادمون اینطور حل کرده بود.
البته هنوز خودش جواب نداده.

برای حلش n1 رو زمین(خطا میندازیم به جونش) میکنیم با ۰۰ شدن ورودی انتظار میره که خروجی ۱ بشه اما میبینیم صفر شده پس نتیجه میگیریم که اگه یه موقعی n1 دچار خطای ۰ شد (یعنی همون stuck at 0) میتونیم مچش و بگیریم.
برای گره n2 باز هم این گره (n2) رو زمین میکنیم که میبینیم اگه ۱۱ بشه خوب نتونستیم خطا رو تشخیص بدیم ولی ۰۰ باز هم موجب تشخیص خطا میشه.

به هر حال این سوال رو غلط زدم و تخصصی هم بخاطر بی دقتی کاهش پیدا کرد و امیدوارم این سوال رو حذف کنن.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نرگس-م , narges_r
ارسال: #۲۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ب.ظ
سلام

خیلی اوضاع داغون شد!!!
من از ۷ تایی که زدم خیال میکردم دیگه حداکثر دوتا اشتباه دارم... وای الان میبینم که ۵ تا اشتباه شده :| من سال دوممه دیگه امید به قبولی ندارم Sad(
سواله ۸۹ رو نمیدونم چطوری ۴ سطح مدولاسیون داره! من ۸ سطح بدست آوردم... :|
سوالای ۸۶ انتقالو من ۶ بدست آوردم که الان دیدم سنجش ۵ بدست آورده :| خیلی زود گزینه رو انتخاب کردم فقط با حل یه نامساوی!
بعله اون سوال ۷۹ به نظرم گزینه ی ۰۰ درسته چون اگه ۰۰ باشه چه نقطه ی n1 چه n2 هر کدوم که صفر باشن (stuck at 0 یعنی وسلش کنیم به زمین و این یه جوری تو مدار اشکال بوجود میاره و نمیذاره خروجی طبق وروودی ها بدست بیان!) خروجی به جای اینکه یک بشه صفر میشه و اینجوری خطا رو میفهمیم با ۱۱ اصلاً خطا تشخیص داده نمیشه چون خروجی صفر میشه و ما نمیتونیم بفهمیم که خطا تو نقطه ها بوده یا اینکه از طریق اتصال ورودی ها به زمینـــه که خروجی صفر شده!
سوال ۸۱ رو نمیفهمم چه نکته ای داره که گزینه ی دو زده؟!؟!؟! من ۳ زدم :|
متاسفانه منم با بی دقتی سوال ۷۸ و گزینه ی ۴ زدم Sad

خواهشاً اگه کسی جوابه این سوالارو میدونه بیاد توضیح بده...
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط nomad:D.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سوال ۸۱ گزینه ۱ درسته.
چون یادم اومد استادمون اینطور حل کرده بود.
البته هنوز خودش جواب نداده.
چرا ۱ درسته؟
الان یادم نمیاد یک زدم یا۳ اما چرا ۳ درست نیست؟

قبول دارید سوالای پارسال روتین تر و نرمالتر بود؟!Huh

فکر میکنم منظورشون سوال ۷۹ هست

در مورد سوال ۸۱ هم باید بگم گزینه سنجش درسته چون وقتی nmosهای A,C,D برابر ۱ هستن ولی E صفر است خازنهای آنها پر میشوند و وقتی E برابر ۱ میشود خازن خروجی وقتی خالی میشود که خازنهای این ترانزیستورها خالی شده باشد.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نرگس-م
ارسال: #۲۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط m2h.)
طبق معمول دیر رسیدمUndecided
بچه ها فکر کنم یکم تو مفهوم خطای stack at 0 مشکل دارید. این یعنی فرض می کنیم تو مراحل ساخت، به اشتباه n1 و n2 به زمین اتصال دائم داده شدن.حالا چه ورودی باید بدیم تا بفهمیم این مشکل پیش اومده.خب وقتی بردار ۰۰ رو بهش میدیم هم n1 و هم n2 باید ۱ بشن اما میبینیم که صفرن پس خطاشون کشف میشه.یعنی گزینه ۱/
سوال ۸۳ رو هم من حل کردم همون گزینه ۳ میشه.اگر تعداد طبقات بافر رو بگیریم n،باید مقدار e داده شده رو مساوی ریشه nام نسبت خازن خروجی(CL) به خازن اینورتر(۳) قرار بدیم.یعنی : ۳/۲۷=۹ که توان دوم عدد e داده شدست!یعنی تعداد طبقات بهینه میشه ۲Smile

راستی ۸۱ هم ۳ میشه بخداSad
چون ما میخوایم تا جایی که امکان داره تاخیرو زیاد کنیم.تو حالتی که A,C,D از اول ۱ بودن اگه اشتباه نکنم بخاطر تسهیم بار خروجی به vdd کامل نمیرسه پس تاخیر دشارژش کمتر از حالتیه که تو گزینه ۳ خروجی تا vdd شارژ شده بود و حالا میخواد دشارژ شه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نرگس-م , nomad:D
ارسال: #۳۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ق.ظ)m2h نوشته شده توسط:  راستی شما ۸۲ رو حل کردی؟
۸۲ که خیلی سادست
اول A بدست میاریم که میشه ۴ برابر ۶۵
بعد B , C , E طوری بدست میاریم که معادلشون برابر A که ۴ برابر ۶۵ هست بدست بیاد
D هم که دیگه تکلیفش مشخصه
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۳۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۳۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۰۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۷۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۰۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close