زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش معماری کنکور۹۲

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
بررسی سوالات تخصصی گرایش معماری کنکور۹۲
لطفا هر کسی جواب سوالاتشو یادداشت کرده بزاره. بنظرم تخصصی از سالهای گذشته سختربود

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: سخت افزاری های کنکور۹۲
سوال انتقال که در موردانتقال غیر همزمان بود تعداد
بیت داده رو میخواست شما چند زدید؟کزینه هاش ۸
۲۵
۱۰
۱۲
شما چی زدید؟
اون سوال vlsiکه گفته بود خروجی از. صفر تا vDDچقدر میشه چی زدید؟

۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط narges_r.)
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  اون سوال vlsiکه گفته بود خروجی از. صفر تا vDDچقدر میشه چی زدید؟

اون سوال میشد Vt تا Vdd-2Vt

من فقط یه انتقال زدم اونم سوال اول انتقال که نمیدونم درست زدم یا نه
من ۵ زدم
جواب این سوالم نمیدونم
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ، توسط fum_com.)
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۵ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  اون سوال vlsiکه گفته بود خروجی از. صفر تا vDDچقدر میشه چی زدید؟

اون سوال میشد Vt تا Vdd-2Vt

من فقط یه انتقال زدم اونم سوال اول انتقال که نمیدونم درست زدم یا نه
من ۵ زدم
جواب این سوالم نمیدونم

سلام
مینیمم میشد ۰ منم اول فک کردم Vt میشه ولی بعد دیدم Nmos بالایی اگه ورودیش ۰ باشه و گیتش Vdd - Vt خروجی رو صفر میکنه!

مداراش خیلی سخت نبود؟؟
من فقط اولیشو زدم!
انتقال اخریش ۴ سطح نمیشد؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۵۷ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  مینیمم میشد ۰ منم اول فک کردم Vt میشه ولی بعد دیدم Nmos بالایی اگه ورودیش ۰ باشه و گیتش Vdd - Vt خروجی رو صفر میکنه!

درسته
من تمام حالاتشو بررسی کردم یا aیک بود که که اگر ورودی ۰ میشد خروجی ۰ میکرد یا a یک بود که ترانزیستور nmos خاموش میشد و pmos روشن میشد و خروجی Vt میشد، من تمام این حالات بررسی کردم اما چون حالت a برابر صفر اخر بررسی کردم اشتباه کردم
هی یه سوال راحت با بی دقتی از دست دادمSad
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
پس میشه صفر تاvdd_vt?اره؟

۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۰۷ ب.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  پس میشه صفر تاvdd_vt?اره؟
میشه صفر تا Vdd - 2Vt
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۰ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۷ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  پس میشه صفر تاvdd_vt?اره؟
میشه صفر تا Vdd - 2Vt

اخ جان درست زدم
به نظر من همون vdd-2vtتا vt درسته چون اگه دقت کنین ترانزیستور پایین pmos بود و چون به زمین وصل بود خروجی از طریق اون به زمین وصل میشد و چون ترانزیستور pmos ولتاژ صفر را به خوبی عبور نمی دهد به اندازه ولتاژ آستانه به ولتاژ عبوری اضافه می شود همانطور که در nMOs وقتی یک به آن وصل می شود در خروجی به اندازه ولتاژ آستانه از آن کم می شود.
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ق.ظ)amir70 نوشته شده توسط:  به نظر من همون vdd-2vtتا vt درسته چون اگه دقت کنین ترانزیستور پایین pmos بود و چون به زمین وصل بود خروجی از طریق اون به زمین وصل میشد و چون ترانزیستور pmos ولتاژ صفر را به خوبی عبور نمی دهد به اندازه ولتاژ آستانه به ولتاژ عبوری اضافه می شود همانطور که در nMOs وقتی یک به آن وصل می شود در خروجی به اندازه ولتاژ آستانه از آن کم می شود.

نه، ببینید pMOS وقتی روشن میشه که a=0 باشه و به قول شما خروجی برابر Vt میکنه اما اگر a=1 باشه pMOS خاموش میشه و اخرین ترانزیستور متصل به خروجی روشن میشه که اگر این ترانزیستور ورودی ۰ داشته باشه میتونه خروجی صفر کنه
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
به نظر من ۸۰ یا ۳ میشه یا ۴
چون وقتی کلاک اول میخوره، هردو ترانزیستور روشن هستن و باعث صفر شدن خروجی میشه و این حالت حفظ میشه تا وقتی که لبه پایین رونده کلاک که خروجی دوباره شارژ بشه تا لبه کلاک بالارونده بعدی تا با توجه به دو ترانزیستور دیگه شرایط مشخص بشه
این خصوصیت فقط ۳ و ۴ داره
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط bagherok.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  به نظر من ۸۰ یا ۳ میشه یا ۴
چون وقتی کلاک اول میخوره، هردو ترانزیستور روشن هستن و باعث صفر شدن خروجی میشه و این حالت حفظ میشه تا وقتی که لبه پایین رونده کلاک که خروجی دوباره شارژ بشه تا لبه کلاک بالارونده بعدی تا با توجه به دو ترانزیستور دیگه شرایط مشخص بشه
این خصوصیت فقط ۳ و ۴ داره
pmos با لبه کلاک پایین رونده فعال میشه
وnmos با کلاک بالارونده
وقتی کلاک صفر هست فرقی نمیکنه که a, b صفر یا یک باشند چون nmos غیر فعاله پس در این حالت یعنی کلاک پایین رونده خروجی ۱ هست
اما وقتی کلاک بالا رونده هست nmos فعال و وقتی هردو a,b فعال باشند خروجی صفره

اما تو ۳و۴ در لبه کلاک بالارونده اول وقتی که a=1 , b=0 هست خروجی همچنان صفره که نباید باشه

...
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ، توسط narges_r.)
سخت افزاری های کنکور۹۲
خوب تو تمام حالت ها وقتی کلاک بالارونده اول میخوره هر دو ورودی یک هستن که باعث دشارژ میشه و تا اولین کلاک پایین رونده بعدی هم خروجی ۰ میمونه
فقط گزینه ۳ و ۴ اینطوری هستن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bagherok
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
سوال ۸۰ گزینه ۴ میشد.چون در فاز ارزیابی مشکل اشتراک بار ونشت بار وجود دارد.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۶ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ق.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سوال ۸۰ گزینه ۴ میشد.چون در فاز ارزیابی مشکل اشتراک بار ونشت بار وجود دارد.

درسته، charge sharing پیش میاد و به VDD نمیرسه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329
ارسال: #۱۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ق.ظ
سخت افزاری های کنکور۹۲
بچه ها به نظرتون سوال ۸۱ مشکلی نداره؟مگه بیشینه تاخیر با تعداد ۰ به ۱ ها یعنی تعداد روشن شدن ترانزیستورها رابطه مستقیم نداره؟من فک میکنم گزینه ۳ دفترچه b بهتر باشه.کسی زده این تست رو؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۸۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۱۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۱۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۷۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۹۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۰۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۳۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۹۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close