زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی تستهای پایگاه داده کنکور آی تی ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ق.ظ
RE: بررسی تستهای پایگاه داده کنکور آی تی ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۳ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  سلام دوستانBlush
نظرتون در مورد جواب تست ۷۶ چیه؟!

یکی ازکزینه ها گفته بود تجزیه خوب است اما رابطه ها درست تجزیه نشده بودند.
هرجند یکی ازگزینه ها هم گفته بود bcnf نیست اما بنظرم بود.اما تجزیه خیلی مشخص تر بود
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ ق.ظ
سوال ۷۶ بر طبق دفترچه D من گزینه ی ۳ رو زدم..به جای تک تک فیلدها حروف A,B,C.. بزارین.طبق دسته بندی گزینه ۳
R3 نمی تونه BCNF باشه, البته امیدوارم که تحلیلم درست باشه Confused
۲
۰
ارسال: #۱۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ)گنجشک نوشته شده توسط:  سوال ۷۶ بر طبق دفترچه D من گزینه ی ۳ رو زدم..به جای تک تک فیلدها حروف A,B,C.. بزارین.طبق دسته بندی گزینه ۳
R3 نمی تونه BCNF باشه, البته امیدوارم که تحلیلم درست باشه Confused
گزینه درسته اما تحلیمون باهم فرق میکنهSmile
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ق.ظ، توسط younes.)
اون سوال که در مورد اشتراک و اجتماع ابر کلیدها و کلید کاندید گفته بود میشه : هردو جمله صحیح هستند، من امتحان کردم هردو درست بودند.

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  اون سوال که در مورد اشتراک و اجتماع ابر کلیدها و کلید کاندید گفته بود میشه : هردو جمله صحیح هستند، من امتحان کردم هردو درست بودند.

هر دو غلط ..توضیح صفحه قبل(صفحه۱) پست پنجم..
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amin_2994
ارسال: #۲۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط gigabyte.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  اون سوال که در مورد اشتراک و اجتماع ابر کلیدها و کلید کاندید گفته بود میشه : هردو جمله صحیح هستند، من امتحان کردم هردو درست بودند.
با توجه به شرط کمینه بودن کلید کاندید جمله اول که ۱۰۰% غلطه! چطوری میگی امتحان کردی؟!Exclamation
من که اصلا حواسم نبود که نوشته رو یک رابطه اند ، فکر میکردم دوتا رابطه منظورشه ، خیلی بدجنس بوده طراح سئوال Blush

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  اون سوال که در مورد اشتراک و اجتماع ابر کلیدها و کلید کاندید گفته بود میشه : هردو جمله صحیح هستند، من امتحان کردم هردو درست بودند.

هر دو غلط ..توضیح صفحه قبل(صفحه۱) پست پنجم..
موافقم به نظر منم متاسفانه هر دوتا غلطه Confused خیلی خیلی هم جوابش مشخصه حتی بدون نیاز به کاغذ. چه الکی الکی یه تست به این آسونی رو به خاطر یه بی دقتی آدم از دست میده ها ، خوبه زیاد نخونده بودم و امیدی نداشتم وگرنه خیلی خیلی دلم میسوخت!
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۴۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  اون سوال که در مورد اشتراک و اجتماع ابر کلیدها و کلید کاندید گفته بود میشه : هردو جمله صحیح هستند، من امتحان کردم هردو درست بودند.
با توجه به شرط کمینه بودن کلید کاندید جمله اول که ۱۰۰% غلطه! چطوری میگی امتحان کردی؟!Exclamation

اصلاح میکنم باهات موافقم جمله اول غلطه ، الان دوباره چک کردم دیدم غلطه. اما جمله دوم صحیحه رابطه R . با صفات (S,T,U,V,W ) در نظر بگیر و همچنین با وابستگی های F که { S>>T, V>>SW , T>>U} را دارد . اگر امتحان کنی یعنی +{S,V} پلاس را بدست بیاری متوجه میشی که{ S,V }
یک سوپر کلید روی R هست و همچنین +{ V} را هم بدست بیار و این هم یک سوپر کلید روی رابطه R هست ، حالا اگه ابرکلید اولی رو K1 و دومی رو K2 فرض کنی و K1 اشتراک با K2 رو بگیری میشه V که V یک کلید کاندید روی R هست چون اولا V یک ابرکلید هست و ثانیا هیچ جزئی از V خود ابرکلید نیست پس در نتیجه تنها گزاره دوم صحیح هست %

۱
۰
ارسال: #۲۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۸ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  ۷۶----۳
۷۷----۳
۷۸----۲
۷۹-----۱
۸۰------۱
۸۱----۴
همینه افرین
۰
۰
ارسال: #۲۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۵۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  

اصلاح میکنم باهات موافقم جمله اول غلطه ، الان دوباره چک کردم دیدم غلطه. اما جمله دوم صحیحه رابطه R . با صفات (S,T,U,V,W ) در نظر بگیر و همچنین با وابستگی های F که { S>>T, V>>SW , T>>U} را دارد . اگر امتحان کنی یعنی +{S,V} پلاس را بدست بیاری متوجه میشی که{ S,V }
یک سوپر کلید روی R هست و همچنین +{ V} را هم بدست بیار و این هم یک سوپر کلید روی رابطه R هست ، حالا اگه ابرکلید اولی رو K1 و دومی رو K2 فرض کنی و K1 اشتراک با K2 رو بگیری میشه V که V یک کلید کاندید روی R هست چون اولا V یک ابرکلید هست و ثانیا هیچ جزئی از V خود ابرکلید نیست پس در نتیجه تنها گزاره دوم صحیح هست %
شما داری یه حالت خاص رو بررسی میکنی ، بررسی کردن یه حالت خاص فقط در صورت نقض بودنش میتونه ملاک غلط بودن باشه ، نه اینکه اگه در یک حالت خاص درست بود استدلال کنیم که این جمله درسته . با توجه به استدلال دوستمون که گفت :
نقل قول: حالت دوم از مثال کتاب مدرسان میگم که توش a و e کلید کاندیدن و دو ابر کلید abc و bce داره پس اشتراک دو تا ابر کلید میشه bc که هیچکدومشون نه کلید کاندید و نه خاصیتشو دارند... پس غلطه..
کاملا مشخصه که این جمله هم غلطه یعنی هر دو تا جمله غلط میشه.Sad
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۵ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  [
شما داری یه حالت خاص رو بررسی میکنی ، بررسی کردن یه حالت خاص فقط در صورت نقض بودنش میتونه ملاک غلط بودن باشه ، نه اینکه اگه در یک حالت خاص درست بود استدلال کنیم که این جمله درسته . با توجه به استدلال دوستمون که گفت :
نقل قول: حالت دوم از مثال کتاب مدرسان میگم که توش a و e کلید کاندیدن و دو ابر کلید abc و bce داره پس اشتراک دو تا ابر کلید میشه bc که هیچکدومشون نه کلید کاندید و نه خاصیتشو دارند... پس غلطه..

وقتی یه جمله غلط باشه باید همیشه غلط باشه ، حالت خاص و غیر خاص نداریم. به هرحال به حال من که فرقی نمیکنه چون من اشتباه زدم هردو درست هست ولی اولی غلط دراومد اونجا عجله کردم اما جمله دوم به نظر من درست هست طبق استدلال بالا .
حالا کلیدا بیاد مشخص میشه.

۰
۰
ارسال: #۲۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۸ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  [

وقتی یه جمله غلط باشه باید همیشه غلط باشه ، حالت خاص و غیر خاص نداریم. به هرحال به حال من که فرقی نمیکنه چون من اشتباه زدم هردو درست هست ولی اولی غلط دراومد اونجا عجله کردم اما جمله دوم به نظر من درست هست طبق استدلال بالا .

دوست عزیز برای اثبات درستی یه عبارت باید درستی تمام حالاتش اثبات بشه

ولی اگه یک مثال نقض بیاری جمله دیگه درست نیست و غلط میشه
۱
۰
ارسال: #۲۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط vahidfrr.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  ۳-۷۷

۸۱-گزینه ۲ چون مثلا دو کلید کاندید a و b داشته باشیم اجتماعشون میشه ab درسته خاصیت کلید رو دارن اما خاصیت کلید کاندید که همون کمینه بودن هست ندارن در ضمن کلید کاندیدی که خاصیت کمینگی نداشته باشد معادل ابر کلیده..پس غلطه..

حالت دوم از مثال کتاب مدرسان میگم که توش a و e کلید کاندیدن و دو ابر کلید abc و bce داره پس اشتراک دو تا ابر کلید میشه bc که هیچکدومشون نه کلید کاندید و نه خاصیتشو دارند... پس غلطه..

دوستان با استدلالم موافقید؟؟؟

کاملا درست میگید شک نکنید

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۸ ب.ظ)SoheilGh نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  [

این جملات کاملا درست هستند و نفر قبا کاملا اشتباه می فرمایند
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۰۳ ب.ظ
وای چقدر سوال ۷۶ آسون بود چرا روش وقت نذاشتم دقیقا مثله ۷۷ بود..
هییییییییییییییی.
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ
چی میشد
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۸ ب.ظ
گزینه ۳
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۱۹۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۵۸۱ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۲۷۱ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۰۰ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۷۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۲۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۵۵ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close