زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست هوش مصنوعی -سراسری ۹۰(هرس آلفا بتا)

ارسال:

fa_karoon پرسیده:

تست هوش مصنوعی -سراسری ۹۰(هرس آلفا بتا)

سلام دوستان سوال رو ضمیمه می کنم لطفا هر کی تونست لطف کنه و نحوه حل رو توضیح بده، آخه تو این مدت هیچکی رو پیدا نکردم که یک بار برای همیشه نحوه کار رو توضیح بده، در نتیجه تو سوالات مختلف بر حسب چیزهایی که خودم خوندم گیر می کنم

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۷
ارسال:

sherkat پاسخ داده:

لطفا توضیح بدین: سوال ۵۹ هوش ۹۱(هرس آلفا بتا)

نکتش اینه : همیشه باید چک کنی ببینی احتمال داره با مقادیر جدید حالت نهایی تغییر کنه .

مثلا گزینه ۱ وقتی شما ۱۰ رو میدی خب گره ماکس کننده دیگه احتیاج به بقیه مقادیر نداره چون بهترین انتخاب ممکن رو همون اول بهش دادی و شاخه های دیگه هرچی باشن فرقی نمیکنه ، پس همه شاخه های بعدی هرس میشن . پس گزینه ۱ نیست .

گزینه ۲ : وقتی ماکس کننده بین ۱و۲ ، ۲ را انتخاب میکنه ،(مقدار چهارم) شاخه بعدی اگر ۱ باشه و یا اگر ۳ باشه تو جواب نهایی تفاوت ایجاد میکنه پس این شاخه نباید هرس بشه . پس غلطه .

گزینه ۳ درسته .

گزینه ۴ : دومین هرس غلطه . چون از شاخه اول ۸ رو داریم و از شاخه دوم ۵ و وقتی شما مقدار ۹ را میدی ، تا اینجا گره ماکس کننده نهایی ۹ رو به عنوان جواب میدونه ولی ممکنه اون زیر شاخه هرس شده مقداری کمتری برگردونه و جواب نهایی ۸ بشه .

۰
ارسال:

pouri_sb پاسخ داده:

۱- نیست چون همون ۱۰ رو بزاری چپ کل درخت هرس می شه.
۲- نیست چون هرس سمت چپی انجام می شه اما هرس سمت راستی نه.
۳- هرس سمت چپی انجام نمی شه زیر درخت سمت راست هم کلا هرس می شه.
۴ درسته
-----------------------------------
اشتباه کردم مثل اینکه ۳ می شه شرمنده

۰
ارسال:

fa_karoon پاسخ داده:

ممنون از جوابتون، مشکل من این هست که چه طوری این کارها انجام می شه یعنی می خواستم روی درخت مقداردهی های آلفا و بتا که منجر به هرس می شه رو بدونم، اما خوب متوجه ام که تو این فرصت اندک نباید انتظار داشته باشم کسی زمان بذاره و این موضوع رو بخواد باز کنه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

majid_22 پاسخ داده:

RE: لطفا توضیح بدین: سوال ۵۹ هوش ۹۱(هرس آلفا بتا)

مطمئنی ۴ درسته!!۳ نمیشه؟

۰
ارسال:

pouri_sb پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)majid_22 نوشته شده توسط:  مطمئنی ۴ درسته!!۳ نمیشه؟
۳ درسته
شرمنده :| حواسم نبود. هفته قبل زده بودم این سوال رو سر سری جواب دادم. شرمنده همه.

۰
ارسال:

kijativa پاسخ داده:

RE: لطفا توضیح بدین: سوال ۵۹ هوش ۹۱(هرس آلفا بتا)

به بازش توجه نکردم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۱۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  ██ ویرایش ۲۳ ایبوک هوش مصنوعی (رایگان) ██ sohjel ۱ ۲,۳۵۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close