زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۴۳ گسسته سال ۹۱

ارسال:

fa_karoon پرسیده:

سوال ۴۳ گسسته سال ۹۱

دوستان این سوال رو حلش رو پی دی اف ماهان خوندم اما نفهمیدم لطفا توضیح بدید.
سوال:معادله زیر در مجموعه اعداد فرد طبیعی چند جواب دارد؟

در حل اینگونه توضیح داده که اگرn=k=3 اختیار کنیم گزینه ۱ رد می شود. اگر k=2 و n=4 قرار دهیم گزینه ۲ رد می شود. اگر n=k=3 قرار دهیم گزینه ۴ رد می شود.

دوستان فایل کامل سوال رو پیوست کردم لطفا راهنمایی کنید
مرسی

فایل‌(های) پیوست شده
soalgosaste.docx
اندازه فایل: ۳۲/۳۳ KB
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوال ۴۳ گسسته سال ۹۱

سلام. قبلاً حل شده بود. یه تغییر متغیر نیاز داره:

[tex]x_i=2y_i 1;(1\leq i\leq k)[/tex]

با توجه به اینکه xها اعداد فرد هستن پس بازه هر y از ۰ تا بقیه اعداد حسابی خواهد بود.

[tex]\sum_{i=1}^{k}x_i=2\times\sum_{i=1}^{k}y_i k=n\Rightarrow \sum_{i=1}^{k}y_i=\frac{n-k}{2}[/tex]

با توجه به فرض مسئله برای باقی مونده، مقدار سمت راست عدد صحیح میشه. پس جواب مسئله میشه [tex]\binom{\frac{n-k}{2} k-1}{k-1}=\binom{\frac{n k}{2}-1}{k-1}[/tex].

۰
ارسال:

fa_karoon پاسخ داده:

سوال ۴۳ گسسته سال ۹۱

ممنون از جوابتون
می شه یک کم خوده سوال رو توضیح بدید، در درک اینکه چی می خواد مقداری مشکل دارم؟ مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوال ۴۳ گسسته سال ۹۱

ما یه فرمول داریم که برای معادله بفرم x1+x2+...+xk=n با فرض xi>=0 جواب میده. توی صورت سوال گفته {xi={1,3,5,...,2k+1 هست. تنها کاری که کردم این بود که این مجموعه رو به {yi={0,1,2,k تبدیل کردم. یعنی کاری کردم که متغیرهامون در بازه مجاز باشن. درنظر گرفتم xi=2yi-+1 فقط همین. یه رابطه یک به یک به ترتیب بین اعضای دو مجموعه خواهیم داشت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۶۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۳۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۷۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۴۲ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۴۹ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
Heart منبع گسسته: گریمالدی یا روزن؟ AshkanAurum ۲ ۴,۰۶۷ ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sadra.T
  درخواست حل المسائل ویرایش سوم کتاب گسسته گریمالدی saharitst ۳ ۴,۵۲۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدیه۱۸
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۳۰ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  سوال ۸۱ پایگاه داده فناوری اطلاعات سال ۹۴ LEA3C ۴ ۴,۳۴۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: great.ocean

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close