زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست هوش مصنوعی سال ۸۳ - Real time A star

ارسال:

ana_12345 پرسیده:

تست هوش مصنوعی سال ۸۳ - Real time A star

تست کامپیوتر ۸۳
در جستجو RTA Real Time A star کدام یک صحیح است ؟
گزینه درست این بوده
تمایل بیشتری به ادامه مسیر جاری دارد .
دزباره RTA توی پوزان چیزی نگفته . چه فرقی با A استار خالی داره ؟چزا تمایل بیشتری برای ادامه مسیر جاری دارد ؟

۲
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

RE: Real time A star تست

در RTA * زمان عقبگرد هم در نظر گرفته میشه!
یعنی:
کد:
f(n)=g(n)+h(n)+BackTrackTime(n)
و اگه زمان عقبگرد زیاد باشه خوب طبیعیه که تمایل به حرکت در مسیر جاری بیشتره ....
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۲
ارسال:

Mohammad-A پاسخ داده:

Real time A star تست

در این الگوریتم تمایل به ادامه‌ی مسیر جاری بیشتر هست اما نه اینکه دائماً بخواهد همین مسیر را پیگیری کند.
این الگوریتم بر اساس هزینه‌ی رفتن به گره‌های مجاور + هزینه‌ی هیورستیک گره‌ی مجاور حرکت بعدی را انتخاب میکنه اما فرقش با آ-استار عادی اینجاست که مقدار تخمین گره‌ی فعلی که بوده بروزرسانی میکنه. این بروزرسانی باعث میشه که تمایلش برای رفتن به سمت ادامه‌ی مسیر انتخاب شده بیشتر بشه اما الزاماً باز به این معنی نیست که همین مسیر را پیگیری خواهد کرد بلکه ممکنه دوباره به گره‌ی قبلی که از آنجا به گره‌ی فعلی آمده٬ برگردد. بروزرسانی گره‌ی فعلی هم طبق رابطه‌ی هزینه‌ی مسیر + مقدار هیورستیک گره‌ی جدید هست.

در کل ماهیت این الگوریتم همانطور که گفته شد٬ تمایل به ادامه‌ی حرکت و مسیر فعلی هست.

۰
ارسال:

asusx59sr پاسخ داده:

Real time A star تست

این مبحث توی ورژن قبلی کتاب بوده که حذف شده توی این کتاب دومیه و پوران همچنان سوالهای قدیمی را می آورد.

اینو استادمون گفت. یا خودش بلد نبود پاسخش بده یا راست گفته. که احتمالا راست گفته

۰
ارسال:

Amir V پاسخ داده:

Re: RE: Real time A star تست

(۲۲ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۳۹ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  .
.
.
این کتاب دومیه و پوران
توهین نکن. اکانت شما به مدت ۷ سال مسدود خواهد شد Tongue

من هم موافقم با دوستان.

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

۰
ارسال:

egm1176 پاسخ داده:

Real time A star تست

من این تست رو خودم اینجوری بر اساس اطلاعات قبلی مبتنی بر real time حل کردم و گزینه رو درست انتخاب کردم!!

گفتم توی real time "زمان" خیلی مهمه به همین دلیل ترجیح بر اینه که راهی رو که انتخاب کردیم تا آخر بریم. (یعنی مسیر جاری) به جای اینکه مدام دنبال مسیر بهینه تر بگردیم. و اگه در بدترین حالت نتیجه نداد برگردیم. وگرنه تا جایی که میشه باید همین مسیر رو پیش برد.

۰
ارسال:

ana_12345 پاسخ داده:

Real time A star تست

مرسی دوستان
َAmir , asus الان که بچه ها توضیحشو دادن دیگه یاد بگیرین رو کنکور حسابی نیست .

(۲۲ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  در RTA * زمان عقبگرد هم در نظر گرفته میشه!
یعنی:
کد:
f(n)=g(n)+h(n)+BackTrackTime(n)
و اگه زمان عقبگرد زیاد باشه خوب طبیعیه که تمایل به حرکت در مسیر جاری بیشتره ....

مرسی از جوابتون . خیلی قشنک نکته مهم رو اشاره می کنی . ادم سریع می گیره .Smile

۰
ارسال:

white bird پاسخ داده:

Real time A star تست

توی کتاب راهیان اخرین صفحه فصل ۴ همین نکته گفته که دوستمون گفت
گفته که چون مقدار H گره ها برابر با کمترین هزینه برای رسیدن به هدفه این موضوع عامل تشویق میکنه تا همواره مسیر جدیدی انتخاب کنه به جا عقبگرد کردن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۵۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۱ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۰۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۷۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۹۶ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۳۸ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۴۶ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close