زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اشکال در BUN , BSA

ارسال:

ف.ش پرسیده:

اشکال در BUN , BSA

سلام دوستان من بحث انشعاب رو از روی کتاب پوران خوندم اما خیلی خوب متوجه نشدم میشه بگین از روی چه کتابی بخونم یا خودتون زحمت توضیحش رو بکشیدBlush
ممنون

۰
ارسال:

zr2358 پاسخ داده:

RE: اشکال در BUN , BSA

این دو دستور برای فراخوانی زیر روال و بازگشت از آن بکار میرن.
فرمت BSA معمولا اینجوریه مثلا
فرض کنید دستور bsa ما در آدرس ۲۰ حافظه قرار داره و فرمت دستور هم اینطوریه:
۰ BSA 135
که اینجا ۰ نوع آدرس دهی و ۱۳۵ آدرس عملوند(AR) یا همون زیر برنامه مونه (که از آدرس ۱۳۶ شروع میشه)
بنابرین ما محتوای pc (که آدرس دستور بعدی هست یا همون ۲۱)رو توی آدرس ۱۳۵ قرار میدیم (آدرس بازگشت) و AR رو یکی اضافه میکنیم و اونو توی PC میذاریم تا اولین دستور زیر روال را اجرا کنیم.(در آدرس ۱۳۶)
برای بازگشت هم از آدرس دهی غیر مستقیم با AR =135 و دستور BUN استفاده می کنیم تا از خانه ۱۳۵ آدرسِ آدرس عملوند را که همان ۲۱ است را برداریم و در pc بگذاریم و ادامه دستورات بعد از فراخوانی زیر برنامه را اجرا کنیم.

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه و منظورمو گرفته باشی.
اینایی که گفتم شکلش توی کتاب موریس مانو هست.

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

اشکال در BUN , BSA

اون موقع که خوندم سرم درد میکرد واسه همین نفهمیدم.

فقط اینو نفهمیدم:
address+1 -->address

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

اشکال در BUN , BSA

خیلی ممنون Smile
یعنی این روش همونه که میگه آدرس بازگشت در اولین خانه زیر روال است و فراخوانی تو در تو نمیتونیم داشته باشیم؟!

آخه من با خودم میگفتم اگه اولین خونه باشه که همون موقع اجرا برگشت میکنه!! پس یعنی اولین خونه هست ولی ما از بعدیش اجرا میکنیم؟!

۰
ارسال:

zr2358 پاسخ داده:

اشکال در BUN , BSA

بله درواقع زیر روال از آدرس ۱۳۶ شروع میشه و ما آدرس بازگشت را توی خونه ۱۳۵ ذخیره می کنیم. دستور باز گشت هم دقیقا بعد از زیر روال است. یعنی بعد از اجرای کامل زیر روال برگشت می کنیم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۱۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۴۲۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۴۱ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رفع اشکال آزمون های استخامی nima88 ۴ ۳,۶۲۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ^_^
  احتمال اشکال در سوال سیگنال مدرسان MBe ۴ ۳,۱۸۶ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  اشکال در فهمیدن مقاله (ضروریه) mona2016 ۱ ۱,۶۲۱ ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mona2016
  اشکال در محاسبه واریانس H-Arshad ۴ ۲,۳۹۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  اشکال در درس داده کاوی و کمک برای حل آن fo-eng ۷ ۵,۸۸۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
Lightbulb مطالعه و رفع اشکال گروهی درس ساختمان داده(ارشد ۹۴) mahdi200hell ۵۱ ۲۵,۰۰۰ ۰۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raeika
  جزوه و ویس ابراهیمی مقدم خوبه واسه من که ۶۰ درصد مقسمی رو خوندم ولی اشکال زیاد دارم؟ hamide.m ۳ ۳,۹۹۴ ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamide.m

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close