زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ق.ظ
Wink معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

دانشکده فنی انقلاب اسلامی،(به انگلیسی: Enghelab Islami Tehran Technical college) یکی از مراکز آموزش عالی تهران است.[/b]
پیش از انقلاب اسلامی ایران یکی از انستیتوهای تکنولوژی تهران بود که در سال ۱۳۵۹ با ادغام انستیتوهای تکنولوژی تهران مجتمع انقلاب اسلامی تاسیس گردید. سپس به مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی تغییر نام داد و علاوه بر دوره‌های کاردانی و معلم فنی، مجوز اجرای دوره‌های کارشناسی ناپیوسته دبیر فنی را نیز دریافت نمود.در سال ۱۳۶۷ رسما فعالیت خود را شروع کرد.در بتدا با دانشگاه رجایی فعلی مجموعا تحت عنوان مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی و دانشکده تربیت دبیر فنی در یک سازمان قرار داشت.در سال ۱۳۷۶ از آن دانشگاه منتزع و به عنوان مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی مستقلا فعالیت داده، در سال ۱۳۷۷ ساختمان دیگری تحت عنوان ساختمان شماره ۲ به آن ضمیمه شد.

این دانشکده که اکنون زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است، در مقاطع دانشگاهی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد.

این مرکز در حال حاضر در ۲۲ رشته در مقطع کاردانی و ۲ رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته دارای دانشجو می‌باشد.
انستیتوها

فعالیت‌های آموزشی در قالب ۵ انستیتو صورت می‌پذیرد که فعالیت هر یک از آنها بشرح ذیل می‌باشد.

۱-انستیتو برق:

این انستیتو در چهار رشته کاردانی و کارشناسی مشغول به کار می‌باشد . دارای ۴ کارگاه و ۱۳ آزمایشگاه و سه سایت کامپیوتری مجهز می‌باشد. ریاست این انستیتو به عهده مهندس ابراهیم زارعی می‌باشد [۲]

مهندسی برق قدرت (کاردانی)
مهندسی تاسیسات(الکتریکی) (کاردانی)
الکترونیک (کاردانی)
کامپیوتر (کاردانی)
کنترل و ابزار دقیق(کارشناسی)

۲-انستیتو عمران و معماری:

ریاست این انستیتو به عهده اردشیر عبدی می‌باشد [۳]

عمران (کاردانی)
معماری (کاردانی)
نقشه کشی (کاردانی)

۳-انستیتو مکانیک:

ریاست این انستیتو به عهده کیومرث قاجاریه می‌باشد[۴]

مکانیک خودرو (کاردانی)
تعمیر و نگهداری خودرو (کاردانی)
قالب سازی (کاردانی)
ماشین ابزار (کاردانی)
صنایع چوب سازه‌های چوبی (کاردانی)
جوشکاری (کاردانی)
ریخته گری (کاردانی)
مدل سازی (کاردانی)
نقشه کشی صنعتی (کاردانی)
تاسیسات حرارتی (کاردانی)

۴-انستیتو علوم پایه:

به طور کلی گروه‌های علوم پایه (ریاضی فیزیک، زبان و ...)را در بر دارد.

صنایع نساجی (کاردانی)
صنایع شیمیایی (کاردانی)

۵-انستیتو رسانه‌های آموزشی:

گرافیک (کاردانی)
چاپ(هنر)(کاردانی)
حسابداری (کاردانی)
ارتباطات تصویری(کارشناسی)

موقعیت مکانی

این دانشگاه دارای زمینی به وسعت ۵ هکتار با زیر بنایی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع در مرکز شمارهٔ ۱ خود واقع در تهران - ابتدای جاده ساوه - چهارراه یافت آباد- بلوار معلم - نبش میدان معلم مرکزآموزش عالی فنی انقلاب اسلامی [۵]بوده و در مرکز شمارهٔ ۲ خود به وسعت یک هکتار و با ۵۰۰۰ متر مربع زیربنا در میدان امام حسین(ع)-خ دماوند-مقابل خیابان شهید منتظری(ایرانمهر) به کار خود ادامه می‌دهد.

امکانات مرکز:

مسجد زیبا با گنجایش مناسب
آمفی تئاتر مرکزی با ظرفیت ششصد نفر
دو آمفی تئاتر هر کدام با ظرفیت ۱۰۰ نفر
سالن سر پوشیده ورزشی
کتابخانه با دارا بودن شش هزار جلد کتاب
سالن قرائت خانه
خوابگاه در سه طبقه
سالن سلف
واحد خدمات درمانی

سطح و افتخارات

دانشگاه معین برای مابقی آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای در سطح کشور
اولین آموزشکده و دانشکده و مرکز آموزش عالی فنی برای هنرستانی‌ها در سطح کشور
بالاترین تراز و عیار علمی بین تمامی دانشکده‌های فنی مخصوص هنرستانی‌ها و وزارت آموزش و پرورش و پیامبر اعظم(ص)
بیشترین تعداد ورودی و بیشترین تعداد ورودی در بین دانشکده‌های فنی
رتبه اول دانشکده فنی از لحاظ از تعدد رشته
دارای تیم رباتیک قوی و دریافت مقام اول ایران و پنجم جهان در ربوکاپ ۲۰۰۶ کشور آلمان در قسمت ربات‌های فوتبالیست شبیه ساز سه بعدی
جمع آوری نخبه ترین دانشجویان با توجه به بالا بودن تراز

امام علی علیه السلام:
فرصت ها همچون ابر در گذرند پس فرصت های نیک را غنیمت شمارید
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۵۶ ب.ظ
من هم یه مدت اونجا بودم دانشگاه خوبیه نسبتا ولی تو نرم افزار ضعیفه بیشتر تمرکزشون رو انستیتو مکانیکه و برق و عمران
۲
۰
ارسال:
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ)mt_saman نوشته شده توسط:  اونجا اصلا دانشگاه نیست. در حد دانشکده هم نیست من نمی دونم چرا به اونجا میگین دانشکده؟؟؟؟
به نظر من اونجا در حد یه هنرستانه که فقط سطحش از هنرستانای دیگه بیشتره.
آقا من با حرفت کاملاموافقم

فقط باید تلاش کرد و بس
۱
۰
ارسال:
۰۶ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۰۹ ق.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ)mt_saman نوشته شده توسط:  اونجا اصلا دانشگاه نیست. در حد دانشکده هم نیست من نمی دونم چرا به اونجا میگین دانشکده؟؟؟؟
حالت خوبه ؟ ۴۰۰۰ تا دانشجو داره / ۲۲ تا رشته

...Let it Go
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ب.ظ، توسط MORTEZA1996.)
این اطلاعات شما برای ۴ سال پیشه بنده همین الان دارم دانشکده انقلاب اسلامی درس میخونم در رشته مکانیک خودرو چندتا از اساتید رشته خودمون رو معرفی میکنم استادصیادنصیری جزئ هیت علمی دانشگاه صنعتی شریف*استادشهاب داوودی دکترا از دانشگاه آیوا آمریکا دکتر قاجار سابقه کار در شرکت بنز و غیره....و اساتیدی که دکترا خودشون رو از دانشگاه شریف یا حداقل کارشناسی ارشد از دانشگاه هایی مثل خواجه نصیر یا شهید رجایی گرفتن.من به واسطه اینکه برادر بنده در دانشگاه صنعتی شریف درس میخونه به کارگاه مکانیک خودرو صنعتی شریف یه سری زدم خدا شاهده کارگاه مکانیک خودرو شریف اندازه کارگاه مکانیک این دانشگاه امکانات نداره.((همین بس که این دانشکده بیش از ۷۰ شهید والا مقام از جمله شهید بزرگوار حسن طهرانی مقدم(پدرموشکی ایران) تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است. این دانشکده در گمنامی اشخاص بزرگی رو تربیت کرده است و به فضل الهی این راه ادامه پیدا خواهد کرد.))

(۲۸ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۵ ب.ظ)mohammad2000 نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ)mt_saman نوشته شده توسط:  اونجا اصلا دانشگاه نیست. در حد دانشکده هم نیست من نمی دونم چرا به اونجا میگین دانشکده؟؟؟؟
آقا من با حرفت کاملاموافقم

این اطلاعات شما برای ۴ سال پیشه بنده همین الان دارم دانشکده انقلاب اسلامی درس میخونم در رشته مکانیک خودرو چندتا از اساتید رشته خودمون رو معرفی میکنم استادصیادنصیری جزئ هیت علمی دانشگاه صنعتی شریف*استادشهاب داوودی دکترا از دانشگاه آیوا آمریکا دکتر قاجار سابقه کار در شرکت بنز و غیره....و اساتیدی که دکترا خودشون رو از دانشگاه شریف یا حداقل کارشناسی ارشد از دانشگاه هایی مثل خواجه نصیر یا شهید رجایی گرفتن.من به واسطه اینکه برادر بنده در دانشگاه صنعتی شریف درس میخونه به کارگاه مکانیک خودرو صنعتی شریف یه سری زدم خدا شاهده کارگاه مکانیک خودرو شریف اندازه کارگاه مکانیک این دانشگاه امکانات نداره.((همین بس که این دانشکده بیش از ۷۰ شهید والا مقام از جمله شهید بزرگوار حسن طهرانی مقدم(پدرموشکی ایران) تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است. این دانشکده در گمنامی اشخاص بزرگی رو تربیت کرده است و به فضل الهی این راه ادامه پیدا خواهد کرد.))
۱
۰
ارسال:
۰۴ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۳۲ ق.ظ
سلام دوستان.
من سال ۸۸ تا ۹۰ مشغول بودم تو دانشکده فنی انقلاب.
تو کارگاه استادای عزیزی همچون آقای توانایی و داشتیم.
الان هرچی که بلدم از اون دانشکده بلدم.
و هنوز ندیدم از دانشکده ی دیگه سطح علمیشون به سطح علمی عملی ایت دانشکده برسه.
۰
۰
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۵۰ ب.ظ
RE: معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران
(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ب.ظ)Mohammad Ehsan نوشته شده توسط:  من هم یه مدت اونجا بودم دانشگاه خوبیه نسبتا ولی تو نرم افزار ضعیفه بیشتر تمرکزشون رو انستیتو مکانیکه و برق و عمران

با سلام
من سال ۹۰ تا ۹۴ اونجا بودم. کاردانی و کارشناسی. الان هم شاغلم و ارشد صنعتی اصفهان میخونم.
اونجا بیشتر مهارت و درسایی میخونید بیشتر کاربردی هستند. فرصت خوبیه و میتونید خیلی پیشرفت کنید. متاسفانه یسری از اساتید خوب بازنشسته شدن و قدر یسری از اساتید خوب هم بواسطه ی کج سلیقگی ها و امکانات کم دونسته نمیشه و اونا هم ادامه نمیدن.
در کل همه چیز به خوتون بستگی داره.
آرزوی موفقیت برای دانشجویان انقلاب
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۴۵۳ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۳۹۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۸۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۸۷ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۴۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۷,۵۷۲ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۴۳ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close