زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر ضرایب IT... نظر شما؟

ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
Question تغییر ضرایب IT... نظر شما؟
سلام.
دوستان همانطور که احتمالاً‌ خبر دارید ضرایب آی‌تی امسال عوض شدند.
از این به بعد آی‌تی هم دروس تخصصی مشترک خواهد داشت٬ با ۳ درس پایگاه٬ هوش و سیستم عامل و ضریب×دو

به نظر شما٬ درصدهایی که دوستان برای کنکور ۹۱ گرفتند٬ برای این روش جدید تا چه حد قابل استناد هست؟

یعنی آیا برآیند این سه تا درس در کارنامه‌های کنکور ۹۱ که در بخش کارنامه‌هاست٬ میتونه به عنوان یک حداقل برای کنکور ۹۲ به حساب بیاد؟

از طرفی پیش‌بینی کاهش تعداد سوالات رو میشه کرد به نظرتون؟

پ.ن: گویا ضرایب علوم کامپیوتر هم عوض شده

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , mohammadali1990 , sir_ams , H3NGAM3H , virtual girl , jahani , Mänu , shiva865
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ب.ظ
واقعا چی میشه؟؟
فکر کنم تعداد سوالات و همینطور سختیشون بیشتر بشه

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , H3NGAM3H
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ
به نظرم الآن ارزش این ۳ درس در کنکور پایین‌تر آمده٬ برای همین احتمال سخت‌تر شدن درس‌ها میره...
البته واقعاً هم نمیشه پیش‌بینی کرد٬ اگر طراحان محترم کنکور و اداره‌ی آزمون‌سازی این رو در نظر بگیرند که سؤالات برای رشته‌ی IT طرح میشن نه کامپیوتر... میشه امیدوار بود که ریتم سؤالات حفظ بشه.

از طرفی این مجموعه‌سازی دروس باعث میشه که اگر به فرض مانند پارسال سیستم عامل دشوار طرح بشه٬ امکان جبرانش با بقیه‌ی دروس باشه٬ اما یکم اینجا دیگه جرأت زدن تست باید بالاتر بره!!

به هر حال٬ همفکری دوستان برای در نظر گرفتن ابعاد این موضوع میتونه نقاط تاریک رو روشن‌تر بکنه.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , H3NGAM3H , elhameli
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ب.ظ
RE: تغییر ضرایب IT... نظر شما؟
به نطر من ۲برابر شدن ضرایب تخصصی یعنی سخت شدن ۲برابر و بهتر خوندن این ۳درس
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , elhameli
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ب.ظ
به نظر من خیلی مهم نیست!
چرا؟ چون اولا هیچ چیز معلوم نیست. ثانیا شرایط برای همه یکسانه.
معلوم نیست چند تا سوال داریم، معلوم نیست هر درس چقدر سخته... و خلاصه هیچ چیزی از سوالات معلوم نیست...
از طرفی هم باید این رو به یاد داشت که همه ما سر جلسه سولات رو میبینیم و میزان سختی شون رو میبینیم... ممکنه از بعضی چیزها سورپرایز شیم، از بعضی چیزا ناراحت شیم، از بعضی چیزا خوشحال شیم و غیره!

بعد از کنکور ۹۰ که تعداد سوالات کم شده بود، من انتظار هر چیزی رو دارم... فقط مهم اینه که آدم سر جلسه شوکه نشه و کنترل روی اعصابش داشته باشه.... بقیه چیزا برای همه یکسانه و خیلی نیازی نیست که ذهنمون رو درگیرش کنیم.

البته این نظر منه... هرچند من حودم انتظار یکی دو تا سورپرایز دیگه رو هم واسه سر جلسه (موقع دیدن سوالات) دارم!
۹
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , 8Operation , mohammadali1990 , H3NGAM3H , fatemenp , ana_12345 , virtual girl , banafsheh68 , Mänu
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
من چند ماه پیش به این فکر بودم که الآن مهندسی کامپیوتر تخصصی‌های مربوط به خودشان را دارند٬ میشه برای IT هم این تخصصی‌ها را داشت. سوالات سال ۸۳ رو اگر دیده باشید٬ مشابه همین روند طی شده. برای نمونه یک درس مثل مبانی فناوری اطلاعات گذاشته بودند که به هر حال مرتبط با این رشته بود.

از یک طرف دیگه من نگاه میکنم بعضی از سوالات مهندسی کامپیوتر که مشخصا دروس تخصصی‌تر هستند. مثل پایگاه داده٬ اما نظر شخصی‌ام این هست که این سوالات برای IT دشوارتر طراحی می‌شدند (عمدتا البته!) درحالیکه درسی مثل پایگاه داده جزء تخصصی‌های مترکز مجموعه‌ی کامپیوتر هست.

امیدوارم هر کسی که تلاش می‌کنه٬ نتیجه‌ی تلاشش رو ببینه و این تصمیمات کمتر بتونه در روند و نتیجه‌ی کار تأثیر داشته باشه.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , H3NGAM3H , Avicenna , elhameli
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ
(۰۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ)Avicenna نوشته شده توسط:  خب اینم از اولین شوک سنجش در سال جدید! (حالا بقیش رو ندیدید! Big Grin)
به نظر من این تغییر باید روزی اعمال می شد! در واقع جز دو درس (اصول مدیریت و معماری) باقی دروس تو این رشته مشترک هستند، فقط با دو ضریب متفاوت! در مورد ریتم سوالات نمیتونم نظری داشته باشم ولی بعید میدونم، یعنی ضریب یک درس تا جاییکه میشه طبق سال های گذشته دید درجه سختی اون رو تعیین نمیکنه، برای مثال ساختمان داده و طراحی الگوریتم ضریب چهار هستند ولی سوالات نسبتا آسونی دارند، ولی در عوض سوالات سیستم عامل به نسبت حجم مطالب درسی و همچنین پیچیدگی مسائل به مراتب سخت تر هستند ولی ضریب این درس یک هست. همینطور درس پایگاه هم نسبت به سال های قبل سوالاتش سخت تر شده؛

این که میگم یک روزی باید این تمایز ایجاد می شد به این دلیله که تاثیر این درس ها روی نمره کل به نسبت اون مقدار حجم زمانی که برای مطالعه شون در نظر گرفته می شد نبود (البته نه برای همه)، مثلا در یک توزیع نرمال زمانی بین دروس، زمان مورد نیاز برای خوندن کامل درسی مثل سیستم عامل اگه بیشتر از درس هایی مثل شبکه و ساختمان نباشه مطمئنا کمتر هم نیست. البته این فقط یک بعد ماجراست و شاید همه با توجه به نگاه متفاوتی که به دروس دارند اینطور فکر نکنند. ولی بنظرم در مجموع تغییر اونچنان تاثیرگذاری نیست، حالا هر اتفاقی هم بیفته شرایط برای همه یکسانه، زیاد نگران نباشید! Wink
به شخصا منم راضیم از ضرایب جدید!واقعا ظلم بود واسه تخصصی ها ضریب یک!حالا ازششون معلوم میشه!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , H3NGAM3H
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ
(۰۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  به نظر من خیلی مهم نیست!
چرا؟ چون اولا هیچ چیز معلوم نیست. ثانیا شرایط برای همه یکسانه.
معلوم نیست چند تا سوال داریم، معلوم نیست هر درس چقدر سخته... و خلاصه هیچ چیزی از سوالات معلوم نیست...
از طرفی هم باید این رو به یاد داشت که همه ما سر جلسه سولات رو میبینیم و میزان سختی شون رو میبینیم... ممکنه از بعضی چیزها سورپرایز شیم، از بعضی چیزا ناراحت شیم، از بعضی چیزا خوشحال شیم و غیره!

بعد از کنکور ۹۰ که تعداد سوالات کم شده بود، من انتظار هر چیزی رو دارم... فقط مهم اینه که آدم سر جلسه شوکه نشه و کنترل روی اعصابش داشته باشه.... بقیه چیزا برای همه یکسانه و خیلی نیازی نیست که ذهنمون رو درگیرش کنیم.

البته این نظر منه... هرچند من حودم انتظار یکی دو تا سورپرایز دیگه رو هم واسه سر جلسه (موقع دیدن سوالات) دارم!

شدیدا با نظراتت موافقم --- واسه من ک بهتر شد ---بنظرم کار درستی بود --دمشئن گرم ---- خداقوت دوستان سنجشSmile)

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , fatemenp , mohandes-abedi
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ق.ظ، توسط H3NGAM3H.)
وقتی سه تا باهم بشه ضریبش ۲ ، که فکر نکنم ارزش درس رو برده باشن بالاتر !
در کل خدا به خیر بگذرونه

(۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  از یک طرف دیگه من نگاه میکنم بعضی از سوالات مهندسی کامپیوتر که مشخصا دروس تخصصی‌تر هستند. مثل پایگاه داده٬ اما نظر شخصی‌ام این هست که این سوالات برای IT دشوارتر طراحی می‌شدند (عمدتا البته!) درحالیکه درسی مثل پایگاه داده جزء تخصصی‌های مترکز مجموعه‌ی کامپیوتر هست.

با تخصصی شدن درسا موافقم
اما پایگاه داده از دروس تخصصی آی تی محسوب میشه !
اصلا از زمینه های اصلی فعالیت یه آی تی من میتونه باشه

لطفا لبخند بزنید !
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۱۰
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط fatemenp.)
به نظر منم چون شرایط مشترک زیاد فرقی به حالمون نداره ... خدا آخر عاقبته سیستم عامل امسال رو به خیر بگذرونه

فقط انسانهای احمق از واژه ی غیرممکن استفاده میکنند .
" من میتونم به آرزو هام برسم چون میخوام "
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , mohammadali1990
ارسال: #۱۱
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ق.ظ
سلام.به نظر من که نمی تونیم بگیم سوالات رو سخت تر میکنن،چون ریتم سوالات پایگاه داده که همچین راحت نبوده تاحالا،سیستم که نیازی به گفتنش نیست،هوش هم که مفهومی شده تا اون سوالات روتینی که میشه داد...اما طبیعی هست که توجهات بیشتر میشه بعد از دروس مشترک و میانگین درصدها بالاتر میاد(بستگی به سوالات هم داره درکل،اما این انتظار من هست).با همه این احوال فکر کنم بیشتر تو سر زبان بخوره این وسطD‎:موفق باشید دوستان.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , elhameli , fatemenp , H3NGAM3H
ارسال: #۱۲
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ق.ظ
این تغییرات واقعا اعمال شده؟؟تو دفترچه کنکور امسال که همون مثل قبل هست
۰
۴
ارسال: #۱۳
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ق.ظ، توسط sheyda.)
یه جورایی درسهای مهندسی کامپیوتر مثل ای تی داره میشه؛ دوتاشون دارن یکی میشن

[تصویر:  ahr.jpg]
۱
۱
ارسال: #۱۴
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ
برای من که رشتم IT نبوده و هیچکدوم از این درسها رو نداشتم یه جورایی بد شد چون ضریب زبان و مدیریت کم شد و الان باید وقت بیشتری روی پایگاه بگذارم . در صورتی که قبلا می خواستم مشکل پایگاه رو با زبان و مدیریت حل کنم و وایییییییییییییی من عقبم .Sad Undecided

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ
یکم خوشبحال من شد چون معماریو گذاشتم کنار :دی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl , mohammadali1990 , alone boy , H3NGAM3H

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۳ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۵۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۸۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۲۵ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۹۴ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۵۲۲ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close