زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر ضرایب IT... نظر شما؟

ارسال: #۳۱
۱۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط gubriyas.)
۱- به نظر من که خیلی بهتر شده , چون دیگه کسی که نخونده نمیتونه شانسی بزنه و قبول شه کمااینکه خیلی از دوستای من چون ضریب این دروس ۱ بود به راحتی شانسی میزدنش و جالبه درصد هم میاوردن
۲- بعید میدونم تعداد سوالا کمتر شه , چون همین الانشم اگه شما فقط ۲ تا از ۶ تا سوال مربوط به هر درس رو صحیح بزنین میشه ۳۳/۳۳ % Smile , حالا مثلا اگه بکننش ۵ تا اونوقت هر سوال میشه ۲۰ % Big Grin
۳- واسه من که رشته ام سخت افزار بوده و میخوام آی تی شرکت کنم این نکته خیلی جالبه که چرا همه درس های شما واسه ما کامپیوتری هاست که البته این کار ما بچه های کامپیوتر رو در قبول شدن تو کنکور آی تی خیلی آسونتر و راحت تر میکنه , ولی چرا مثلا دروسی مثل فناوری اطلاعات ۱ و ۲ و مبانی فناوری اطلاعات و یه سری دروس اصلی و تخصصی دیگه که مربوط به رشته اتونه تو کنکور نمیاد

Tomorrow is so late, do it now
۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , H3NGAM3H
ارسال: #۳۲
۱۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۳۵ ب.ظ
RE: تغییر ضرایب IT... نظر شما؟
[/quote]
واضحه که ارزش سه تا درس کم شده
نمره تراز درواقع ارزش هر درس رو به اندازه ی ضریبش تعیین میکنه Wink
بزارید مثال بزنم: فرض کنید دو تا درس ضریب ۱ داریم، اولی رو خیلی آسون دادن و دومی رو خیلی سخت. فرض کنید یه نفر آسونه رو ۵۰ بزنه و یه نفر دیگه درس سخت رو ۲۰ بزنه و بقیه درسها مشابه باشند، اینجا ممکنه نمره تراز اونی که درس سخت رو زده بیشتر بشه و رتبه ی بهتری بیاره !!!
پس هر درس به اندازه ی ضریبش ارزش داره و ارزش زبان بالا رفته...
[/quote]

من هنوز غرق در تعجب موندم با این استدلال!!!!!!! الان به نظرتون با این کار ارزش زبان رفت بالا؟ چرااااااااااا اخه؟ در گذشته زبان ۳۰ تا سوال داشت که ضریبش ۱ بود و سیستم عامل تئوری های مدیریت هوش مصنوعی پایگاه داده و معماری هم رو هم ۳۰ تا سوال داشت. که ۲۴ تاش برای هر گرایش حساب میشد که ضریب اینا هم ۱ بود. یعنی اگه یکی زبان رو ۱۰۰ میزد و بقیه رو صفر میزد و یکی همه اون ۵ تا درس رو ۱۰۰ میزد و زبان صفر میزد با هم برابر بودند. و این اتفاق واقعا مسخره ای بود... حالا هر تست سیستم به اندازه دو تست زبان میارزه و به اندازه نصف تست مشترک ارزش پیدا کرده که اتفاقی منظقی به نظر میرسه. در مورد هوش و پایگاه داده هم همین طوره..جدا برام استدلالتون عجبیه و هنوزم نمیفهمم چطور دارید میگید ارزش اینا پایین اومده؟
از نظر من الان ارزش مدیریت و معماری کم شد . چون کما بیش بچه ها تو این سه تا درس وضعیتشون شبیه هم بود و اون معماری و مدیریت بود که معمولا اختلاف رو تعیین میکرد اما حالا اگه یکی همت به خرج بده این سه تا رو خوب بزنه میتونه ضعف مدیریت یا معماریشون بپوشونه... به هر حال بستگی به کنکور داره و این که سطح سوالا چظور باشه.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Mohammad-A , egm1176 , 8Operation , shiva865
ارسال: #۳۳
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط s.sadri.)
(۱۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  من هنوز غرق در تعجب موندم با این استدلال!!!!!!! الان به نظرتون با این کار ارزش زبان رفت بالا؟ چرااااااااااا اخه؟ در گذشته زبان ۳۰ تا سوال داشت که ضریبش ۱ بود و سیستم عامل تئوری های مدیریت هوش مصنوعی پایگاه داده و معماری هم رو هم ۳۰ تا سوال داشت. که ۲۴ تاش برای هر گرایش حساب میشد که ضریب اینا هم ۱ بود. یعنی اگه یکی زبان رو ۱۰۰ میزد و بقیه رو صفر میزد و یکی همه اون ۵ تا درس رو ۱۰۰ میزد و زبان صفر میزد با هم برابر بودند. و این اتفاق واقعا مسخره ای بود... حالا هر تست سیستم به اندازه دو تست زبان میارزه و به اندازه نصف تست مشترک ارزش پیدا کرده که اتفاقی منظقی به نظر میرسه. در مورد هوش و پایگاه داده هم همین طوره..جدا برام استدلالتون عجبیه و هنوزم نمیفهمم چطور دارید میگید ارزش اینا پایین اومده؟
از نظر من الان ارزش مدیریت و معماری کم شد . چون کما بیش بچه ها تو این سه تا درس وضعیتشون شبیه هم بود و اون معماری و مدیریت بود که معمولا اختلاف رو تعیین میکرد اما حالا اگه یکی همت به خرج بده این سه تا رو خوب بزنه میتونه ضعف مدیریت یا معماریشون بپوشونه... به هر حال بستگی به کنکور داره و این که سطح سوالا چظور باشه.
من متوجه استدلال شما نمیشم. قبلا کسی که ۱ سوال از ۳۰ تای زبان میزد درصدش میشد ۳/۳۳%
اما یه سوال از ۶ تای سیستم عامل میشد ۱۶/۶۶%
بعد چطوری ارزش اینا با هم برابر بوده؟

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , mahsa_a3moon
ارسال: #۳۴
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ، توسط jahani.)
نقل قول: من متوجه استدلال شما نمیشم. قبلا کسی که ۱ سوال از ۳۰ تای زبان میزد درصدش میشد ۳/۳۳%
اما یه سوال از ۶ تای سیستم عامل میشد ۱۶/۶۶%
بعد چطوری ارزش اینا با هم برابر بوده؟

اول این که درصدهای شما هیچ تاثیری تو رتبه شما نداره و صرفا یه اطلاع اضافی است برای داوطلبان. ان چیزی که دارای اهمیت است رتبه کل یا همان تراز میباشد. الگوریتم محاسبه رتبه کل در این پست به خوبی توضیح داده شده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما لازمه که یک سری توضیحات اضافه تر بدم.
ببینید در گذشته درس زبان ۳۰ تا تست داشت . این درس ضریب ۱ بود و هر تست نیز نمره مثبت ۳ داره. هر غلط نیز نمره منفی ۱ داره . نمره شما با توجه به تستهایی که زدی تو هر درس معلوم میشه. مثلا اگه تو درس زبان ۱۵ تست زده باشی و غلط نزده باشی نمرت میشه ۴۵ از ۹۰/ نمره ای که تو هر درس به دست میاری در ضریب اون درس ضرب میشه. چون زبان ضریبش ۱ بود بنابراین نمرت همین ۴۵ از ۹۰ میموند.
از اون طرف نمره ای که درسهای سیستم عامل هوش و پایگاه داشتند چون رو هم ۱۸ تا سوال داشتند در مجموع ۵۴ بود و چون ضریبشون ۱ بود کلا ۵۴ نمره بیشتر نداشتند. پس یعنی درس زبان ۳۶ نمره بیشتر از این سه درس داشت. یعنی اگه شما این سه درس رو ۵۰ میزدی و زبان نمیزدی ۲۸ نمره کسب میکردی و اگه یه نفر دیگه این سه درس رو صفر میزد و زبان رو ۵۰ میزد ۴۵ نمره کسب میکرد پس نمره اون از شما بیشتر میشد. (با فرض ثابت بودن بقیه نمره هاتون) اما الان مجموع نمرات این سه درس شده ۱۰۸ و ارزششون از زبان بیشتر شده. و اگه همون شرایط پیش بیاد نمره شما از اونی که زبان رو ۵۰ زده بیشتر میشه.
در گذشته ان چیزی که رتبه ها رو معمولا تعیین میکرد دو درس معماری و مدیریت بود. و دروس مشترک و زبان میبود. چون تو این سه درس معمولا همه شبیه هم میبودند و حتی اگه ۱۰ ۱۵ درصدم باهم اختلاف داشتند خیلی اختلاف نمره هاشون زیاد نمیشد. دو درس تئوری مدیرتی و معماری از این حیث ارزش داشتند که ملت یا میزدند یا هیچی نمی زدند و همین باعث میشد اختلافا زیاد شه توشون. اما الان ارزش اون دو درس کلی اومده پایین و در عوض ارزش این سه درس رفته بالا. به طوری که یه اختلاف ۱۰ درصدی هم میتونه تاثیر گذار باشه. تو کنکورهای ازمایشی (اگه ضرایب رو عوض کنند) خیلی بهتر این تغییر در ضریبها خودشونو نشون میدند
امیدوارم توضیحاتم به درد بخور بوده باشه

۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , sir_ams , s.sadri , mohammadali1990 , virtual girl , shiva865
ارسال: #۳۵
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ ب.ظ
من متوجهم که درصد تاثیر مستقیم تو رتبه نداره.
ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم و همیشه از مشاوره های سودمند شما استفاده کردم اما این نحوه محاسبه شما که به هر تست ۳ نمره دادید غیر منطقی به نظر میرسه در واقع اون ۳ نمره که به هر تست میدیم فقط تو درصد گرفتن کاربرد داره. نمره خام ما همون درصد ماست. و ما به وسیله درصد با بقیه مقایسه میشیم و بعد ترازمون به دست میاد. و بعد رتبه از روی تراز بدست میاد. تعداد سوالات یک درس تنها در مرحله ی درصد گرفتن تاثیر داره نه بیشتر.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته اینا ممکنه فقط تصورات من باشه
از دوستان خواهش میکنم اگر اطلاع دقیقی دارند من رو از اشتباه در بیارن

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani , 8Operation , virtual girl , H3NGAM3H , humorkhan , mohammadali1990 , shiva865
ارسال: #۳۶
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط jahani.)
(۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ ب.ظ)s.sadri نوشته شده توسط:  من متوجهم که درصد تاثیر مستقیم تو رتبه نداره.
ضمن تمام احترامی که برای شما قائلم و همیشه از مشاوره های سودمند شما استفاده کردم اما این نحوه محاسبه شما که به هر تست ۳ نمره دادید غیر منطقی به نظر میرسه در واقع اون ۳ نمره که به هر تست میدیم فقط تو درصد گرفتن کاربرد داره. نمره خام ما همون درصد ماست. و ما به وسیله درصد با بقیه مقایسه میشیم و بعد ترازمون به دست میاد. و بعد رتبه از روی تراز بدست میاد. تعداد سوالات یک درس تنها در مرحله ی درصد گرفتن تاثیر داره نه بیشتر.

البته اینا ممکنه فقط تصورات من باشه
از دوستان خواهش میکنم اگر اطلاع دقیقی دارند من رو از اشتباه در بیارن

احتمالش بالایه که من اشتباه دارم میکنم. یعنی این چیزی که شما گفتید باید منطقی تر به نظر برسه. (من قسمت تو محاسبه نمره خام هر درس اون قسمت تقسیم بر کل رو در نظر نگرفته بودم )
در مورد ترازم کامل حق با شماست. چون انحراف از معیار تاثیر مستقیم تو تراز داره. این اصرار شما باعث شد کلی برم تو گوگل سرچ کنم و به درستی پست شما اطمینان پیدا کنم. به هر حال خوبه که هممون یاد بگیریم همیشه حرف درست نمیزنیم و خیلی از اوقات ممکنه اشتباه کنیم. من خودم بابت پست قبلی تو مانشت (همون که لینکش رو داده بودم) گمراه شدم و بهتر بود جستجوی بیشتری میکردم. به هر حال بازم از شما تشکر میکنم
پس نتیجه اخلاقی این که به هر پستی اعتماد نکنم و قبلش یه کم تعقل کنم. البته من تو بعضی حوزه ها سعی کردم وارد نشم و خیلی نظر ندم. این که این بار چی شد نظر دادم برای خودم جالب بود. شاید به دلیل اعتماد بیش از حد به پست قبلی بود. به هر حال منم ممکنه خیلی جاها اشتباه کنم.

۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , 8Operation , virtual girl , H3NGAM3H , mohammadali1990 , Mohammad-A
ارسال: #۳۷
۱۴ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط mehdi.nine.)
طبق گفته های شما ینی ۵ سوال صحیح زبان با یک سوال صحیح معماری برابری می کنه؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۳۸
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ ق.ظ
(۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ ب.ظ)mehdi.nine نوشته شده توسط:  طبق گفته های شما ینی ۵ سوال صحیح زبان با یک سوال صحیح معماری برابری می کنه؟
از لحاظ درصد بله اما از لحاظ تراز و تاثیری که روی رتبه میذارن نه نمیشه دقیقا اینو گفت
بستگی داره سطح سوالا چطور باشه و بقیه چطوری با اون درس رفتار کرده باشند

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.nine , mohammadali1990
ارسال: #۳۹
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ق.ظ
من امروز که دفترچه رو دوباره دیدم فهمیدم که سه درس سیستم پایگاه و هوش قراره با هم تحت عنوان دروس تخصصی مشترک حساب بشند و این خیلی شرایط رو سخت میکنه. یعنی از این به بعد مثل دروس مشترک یه درصد برای اونا میاد. قدیم این طوری بود که اگه یکی از این سه درس رو خیلی خوب میزدی و اون دو تا رو معمولی میزدی و یا حتی متوسط رو به پایین میزدی اون یه درسی که خیلی خوب زده بودی تو رتبت تاثیر زیادی داشت اما الان که سه تاش با هم حساب میشه حتی اگه یکیشو خیلی خوبم بزنی و یکیشو نزنی اون وقت انگار که دو تاشو معمولی زدی. پس چیزی که مهمه اینه که سه تاش رو بخونید و تو یه سطح بلد باشید. چون نزدن هر کدوم باعث میشه درصد دروس تخصصی مشترک پایین بیاد که به ضررتون تموم میشه. خلاصه یه کم شرایط پیچیده تر شده. البته این به نفع اونایی شده که هر سه تاشو تو یه سطح بلد بودند (که در اصل هم باید این طوری باشه دیگه)

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , mehdi.nine , Mohammad-A , mohammadali1990 , shiva865

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۳ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۵۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۸۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۲۵ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۹۴ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۵۲۲ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close