زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ادامه تحصیل بدم یا نه؟

ارسال: #۱۶
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ق.ظ
ادامه تحصیل بدم یا نه؟
اگه واقعا علاقه دارید به درس یه بار و برای همیشه تمام تلاشتونو بکنید. گزینه بدون دانشگاه رفتن دنبال علاقه هم شاید گزینه خوبی باشه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab , esi
ارسال: #۱۷
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ
ادامه تحصیل بدم یا نه؟
منم سرکار میرفتم ، یه جای خوب توی شهر خودم . آی اس پی
اگه الان استعفا نداده بودم ، پنجمین سال کاریم بود
زمانی که استعفا دادم پیشنهاد مدیریت بخشی از شرکت رو بهم دادن ...
اما خب بخاطر درس و دانشگاه و آینده علمی از کارم اومدم بیرون

الان هم تصمیم گرفتم تلاشمو در حد خودم برای کنکور کنم ، و نتیجه هر چی که بخواد بشه ، از بعد کنکور برگردم سر کارم و توی آی تی به صورت تخصصی کار کنم . و دنبال مدارک معتبر دنیای آی تی برم .

شاید مدرک بتونه یه تصور ذهنی خوب از خودمون بهمون بده ، اما تخصص چیز دیگه ایه ... آدمی که تخصص داره با کسی که مدرک دانشگاهی داره اما سواد علمی نداره اصلا قابل قیاس نیست و به مراتب در درجه بالاتری قرار میگیره

لطفا لبخند بزنید !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab
ارسال: #۱۸
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۰ ب.ظ، توسط pooya_ww.)
RE: ادامه تحصیل بدم یا نه؟
(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  درس رو ول نکن ، اما نه لزوما تو دانشگاه و آکادمیک
تو دانشگاه خبری نیست، من که تو دانشگاه خودمون چیزه خاصی ندیدم. با توجه به وضعیت زندگی که شما دارید واقعا ارزش نداره برید دنبال درس تو دانشگاه. اما اگه واقعا علاقه دارید(واقعا ها) تو خونه هم میشه درس خوند، اصلا چرا باید ماها فکر کنیم درس خوندن فقط تو دانشگاهه !!!! مگه جابز و بیل گیتس و هزاران آدم موفق دیگه رفتن دانشگاه ؟؟؟؟؟
فرض کن قبول شدی، رفتی مثلا شریف،امیر کبیر، تهران . و امروز فارغ التحصیل شدی ، که چی بشه ؟؟ به آینده بعد قبول شدن فکر کن و شغل آینده ای که میخوای بری ، موقعیت خیلی بهتر میشه واقعا ، ارزش اون زمان و هزینه رو داره ؟ یه چرتکه بنداز پیش خودت ببین واقعا می صرفه .
دانشگاه رفتن خوبه اما با شرایط مناسبش و نسبت به هزینه و زمانی که میذارید، به نظر من یکی بچسب به کارت ، تو خونه هم یه فیلد خاص رو پیدا کن و پیگیرش باش که علاقه داری. اینطوری علم واقعا ارزش پیدا می کنه واست.

لازمه ی درس خوندن خارج از دانشگاه اینه که علاقه ی علمیتو هدفت از زندگی قرار بدی. من الان دارم در اتاقم از منابع درسی دانشگاه های معتبری مثل MIT استفاده می کنم .منابع من برای درس خواندن شامل فیلم کلاس ها ،جزوه ها و کتاب ها ،فایل های مالتی مدیا و غیره است و فکر میکنم که به اندازه ی کافی دارم بهره می برم و مشغول نوشتن کتابی نیز در حوزه ی مورد علاقم نیز هستم .اما مسئله اینجاست که برای من هیچ وقت کاغذ پاره ای به اسم مدرک مهم نبوده هر چند در کشوری زندگی می کنم که این کاغذ پاره حکم آیه ی الهی را دارد اما خب فعلا به خاطر شرایط خاص زندگیم مجبور شدم کمی از دانشگاه فاصله بگیرم ،البته دانشگاه(تاکید می کنم دانشگاه!) رفتن را هم بسیار دوست دارم. در کل منظورم اینه که درس خواندن خودکار نیاز به این داره که اهدافت از درس خیلی متفاوت تر از افکار عام باشه،در غیر این صورت کار دشواری به حساب میاد..اگر کسی با تمام وجود علاقه مند به کسب علم در شاخه ی تخصصی خود باشه از خلوت خودش میتونه بهترین بهره رو ببره،نمونه هاش در دنیا زیادند.
فکر می کنم samaneh_aftab هم باید خودش و موقعیتشو بسنجه.. شما با همین مقدار درس خوندن میتونید دانشگاه آزاد قبول بشید،اما ببینید که هزیته ی زمانی و مالی آن براتون صرفه داره؟متتاسب با اهدافتون هست؟اگر هست بخونید.اگر پایه ی خوبی داشته باشید دانشگاه های دولتی هم به راحتی میتونید قبول بشید،نا امید نشید..اما به نظرم اول از همه ببینید که برای چه می خواهید درس بخوانید اگر به این سوال پاسخ دادید مسیرتون را حتما انتخاب می کنید..حتی شاید خواستید خارج از ایران ادامه بدید Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , Pakzad , esi , samaneh_aftab
ارسال: #۱۹
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ ب.ظ
RE: ادامه تحصیل بدم یا نه؟
سلام خانومی ببین منم تقریبا شرایط مثل شما رو داشتم یه مدت خیلی دنبال همین قضیه بودم بدجور سردرگم شده بودم ولی دیگه با پرس و جو از آدمایی که این راه رو طی کرده بودن و نگاه به دل خودم ! راهمو پیدا کردم . الان دقیقن میفهم چی میکشی ! حقیقت من یه سال بیشتر نیس اومدم سرکار (بابام مدیر این کارخونه بود البته الان که دیگه رفت از اینجا) اومدم سرکار به خودم گفتم جمع کن بابادیگه حوصله درس ندارم میخوام پول دربیارم (عاشقشم !) . ولی بعد به این نتیجه رسیدم که هیچی جای درسو نمیگیره ! ببین الان شرایط کاریه خوبی داری شغلت به درد بخوره اگه فک میکنی جا برای پیشرفت تو کارت هست به هیچ وجه به راحتی از کنارش رد نشو خودتو حسابی تو محیط کاری جا بده یه طوریکه فک کنن اگه تو نباشی نمیشه !! واما درس... از این زنهایی که تا میرن خونه شوهر همه چی رو ول میکنن آی بدم میاد ! به نظرم تاتی تاتی درستو بخون حیفه الان که میتونی درسو هرچقدر بخونی باز کمه من چن تا از همکارام بچه دار هستن ولی دانشگاه هم میرن سخته یه کم ولی خوب خوبه . زیادم به سراسری گیر نده فک نکنم برای شما فرقی داشته باشه گیر به دانشگاش نده کار که داری این خیلی مهمه !! من سرکار هروقتی باز بشه درس میخونم میرم خونه هم سریع شروع میکنم ۵ شنبه جمعه هم خداییش میترکونم ! فقط تو برنامه ریزی یه کم مشکل داشته و دارم ! اینو دیگه باید خودت حلش کنی . خیلی باید تلاش کنی فقط ناامید نشو همین !!
دیگه کف کردم! موفق باشی برای منم دعا کن حتمن !

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab
ارسال: #۲۰
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ق.ظ
ادامه تحصیل بدم یا نه؟
ممنون دوستان
خودمم به این نتیجه رسیدم که حالا که شروع کردم، این ۴ ماه را هم ادامه بدم و اگه خدای نکرده امسال قبول نشدم، دیگه بیخیالش شم

ولی با این طرز خوندنم فایده نداره. بایییییییییییییییییییید خیلی بیشتر و بهتر درس بخونم. البته اگه بکشم Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۲۷ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم fatemesoleimani ۲۰۸ ۶۳,۲۴۶ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۵۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۹۴ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۹۳ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۹۵ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۷۶ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close