زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فصل حافظه

ارسال:

jafarir پرسیده:

Question فصل حافظه

سلام به همه دوستان
سوال ۴ ص ۳۷۴ سراسری ۸۱ از کتاب دکتر حقیقت رو هر کی میدونه لطفا توضیح بده چجوری حل میشه
ممنون

[تصویر:  133202_1_1379088721.jpg]

[تصویر:  133202_2_1379088721.jpg]

Undecidedیه سوال دیگه هم دارم ،ممنون میشم کمک کنید

۰
ارسال:

Mehran پاسخ داده:

RE: فصل حافظه

(۰۹ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ب.ظ)jafarir نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
سوال ۴ ص ۳۷۴ سراسری ۸۱ از کتاب دکتر حقیقت رو هر کی میدونه لطفا توضیح بده چجوری حل میشه
ممنون

[تصویر:  133378_1_1379088721.jpg]

[تصویر:  133378_2_1379088721.jpg]

Undecidedیه سوال دیگه هم دارم ،ممنون میشم کمک کنید

در مورد سوال اول گزینه ۴ یعنی ۳۵ درسته.
روش حل هم به این صورت هست که اول در زمان ۱ کارهای شماره ی ۱و۲و۳و۴و۵ وارد حافظه میشن و حافظه پر میشه و برای وارد شدن کار شماره ۶ باید منتظر بمونه تا کارهای دیگه از حافظه خارج بشن. ورود کار شماره ۶ وابسه به کار شماره ۵ هست که در صفحه ای از حافظه وجود داره که حجم ۵۰ کیلو رو می تونه تو خودش جا بده دقت کنید که خونه های دیگه نمی تونن کار شمار ۶ رو داخل خودشون جا بدن فقط صفحه B3 می تونه که درونش کار شماره ۴ قرار داره ، و کار شماره ۴ در زمان ۱۵ خارج میشه پس کار شماره ۶ در زمان ۱۵ می تونه وارد بشه . دقت کنید که تا زمان ۱۵ همهی کارها به جز کار شماره ۳ از حافظه خارج میشن و کار شماره ۳ هم در زمان ۲۰ خارج میشه که فعلا بهش کاری نداریم، در زمان ۱۵ با توجه به حافظه کارهای شماره ی ۶و۷و۸ و ۹ می تونن وارد شن ولی کار شماره ۱۰ نمی تونه تو حافظه جا بشه . پس باید منظر بمونه تا حافظه خالی بشه . اگه دقت کنید می بینید که کار شماره ۱۰ در صفحهB3 فقط می تونه جا بشه و در صفحه B3 کار شماره ۶ قرار داره که در زمان ۱۵ وارد شده و به ۱۰ واحد زمان نیاز داره یعنی در زمان ۱۵+۱۰=۲۵ خارج میشه و کار شماره ۱۰ می تونه وارد بشه کار شماره ۱۰ در زمان ۲۵ وارد شده و به ۱۰ واحد زمانی نیاز داره تا کارش رو تموم کنه یعنی در زمان ۳۵ می تونه خارج بشه که توی زمان ۳۵ هیچ چیزی در حافظه باقی نمونده و کارها تمام شدن.
فقط دقت داشته باشه شرطی که تو صورت سوال مطرح شده منظورش اینه که از روش تخصیص حافظه best fit باید استفاده کنی.
اگه مشکلی بود بگید بیشتر توضیح میدم. سوال دومیتون هم تقریبا شبیه همین هست با کمی تفاوت تو چیزی که ازت می خواد اینجا زمان تمام شدن کارها رو می خواد. اونجا وضعیت حافظه رو تو یه زمانی که گفته می خواد و روش تخصیص هم گفته رفاقتی باشه.
سعی کن اگه ۲ رو نتونستی بگو جواب اون هم توضیح می دم

۰
ارسال:

jafarir پاسخ داده:

فصل حافظه

سلام ،ممنون که توضیح دادین اولیو فکر کنم فهمیدم ، هر جا حافظه پر بود و واسه ی کار بعدی جا نداشت نگاه می کنیم ببینیم این کار جدید تو کدوم خونه جا میشه بعد صبر می کنیم تااون خونه خالی بشه و زمان اجرای اون خونه با کار قبلیش + زمان کاری که الان می خواد بره تو همون خونه ی حافظه ، میشه زمان مورد نظر ما!
امیدوارم اینو درست فهمیده باشم Smile
فقط یه سوال تو همون اولی ، اگه کار ۱۰ به جای حافظه ی ۳۱ مثلا حافظه ی ۲۱ برای اجراش بخواد ،حالا این کار فقظ باید تو خونه ی b3 بشینه یا می تونه منتظر خونه ی b2 بشه که محتویاتش خالی شه بره اونجا بشینه؟

در مورد سوال دوم هم ،اگه لطف کنین توضیح بدین ممنون می شم آخه تو کتاب حقیقت توضیح داده ولی اصلا قابل فهم من نیست Smile
بازم ممنون

۰
ارسال:

Mehran پاسخ داده:

فصل حافظه

گرفتی چی شده اما نه کامل!!!!
ای دی یاهوت رو واسم بفرست به صورت خصوصی من اونجا کامل توضیح می دم بهت اینجا نمیشه فارسی باید تایپ کنم .اونجا آنلاین سوالاتت رو می پرسی.

۰
ارسال:

jafarir پاسخ داده:

فصل حافظه

سلام
اگه شما بتونی راجع به این مطلب یه رفرنس معرفی کنید بهم ، فکر کنم راه بیفتم.
کامپیوتر من کمی تا حدی یه چیزاییش از جمله همین صداش داغونه Smile واسه همین تایپ واسه من تنها راهه .
فقط در حد یه ریفرنس ، فکر کنم کافی باشه Smile
ممنون

ارسال:

Mehran پاسخ داده:

(۱۱ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ق.ظ)jafarir نوشته شده توسط:  سلام
اگه شما بتونی راجع به این مطلب یه رفرنس معرفی کنید بهم ، فکر کنم راه بیفتم.
کامپیوتر من کمی تا حدی یه چیزاییش از جمله همین صداش داغونه Smile واسه همین تایپ واسه من تنها راهه .
فقط در حد یه ریفرنس ، فکر کنم کافی باشه Smile
ممنون

سیستم عامل مقسمی رو بخون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

jafarir پاسخ داده:

فصل حافظه

تمام این توضیحاتی که دادین تو مقسمی هست؟

ارسال:

Mehran پاسخ داده:

(۱۲ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ق.ظ)jafarir نوشته شده توسط:  تمام این توضیحاتی که دادین تو مقسمی هست؟

بله تو چندتا تمرین اومده این بحث ها در کل واسه سیستم عامل همون مقسمی با تست های پارسه کافیه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۲۷ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۰۹ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۷۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۶۴۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۷۷ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۵۷ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۲۹ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۵۳ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۹۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  مهندسی کامپوتر ۹۵ - حافظه مجازی mahshid_dd ۲ ۲,۶۰۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close