تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت تیرماه ( خواندن گروهی) - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - *farnaz* - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ق.ظ

معماریه پورانو حتما باید با voiceش گوش بدید وگرنه متوجه نکات نمیشید

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - SarahArshad - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۸ ق.ظ

پارسال همین موقع ها بود که ایده تاپیک گروه درسی به صورت ماه به ماه به ذهنم رسید اول تردید داشتم که بزنمش اما الان که می بینم امسال هم راه افتاده وهمه دارن ازش استفاده می کنن خوشحالم که اون موقع به تردیدم اعتنایی نکردم .خیلی خوشحالم .مخصوصا وقتی یکی از دوستان امسال بهم گفت که قبولیش امسال پروسه اش از همین تاپیک شروع شد.

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - **sara** - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۵ ق.ظ

(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)Avicenna نوشته شده توسط:  به نظرم شما در وهله اول باید کتاب رو به بخش های کوچیک تری تقسیم و بعد برای مطالعه و اتمام اون بخش ها مهلت های زمانی خاصی در نظر بگیرید!

این کار رو که انجام بدیم انگار داریم چند کتاب کوچیک رو میخونیم!
هنری فورد می گوید:
"هیچ چیز سخت نیست،اگر آن را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید."

وقتی با استراتژی وارد عمل شوید، احتمال خطا پایین می آید. داشتن افکار مبهم از اینکه کجا هستید و دوست دارید چه کاری انجام دهید، شما را به هیچ کجا نمی رساند. کلید استراتژیک بودن:
۱- موضوع را خرد کنید.
۲- بپرسید چرا این مشکل باید حل شود.
۳- موارد کلیدی را مشخص کنید.
۴- منابعتان را مرور کنید.
۵- افراد مناسب را در جای مناسب قرار دهید.

منبعش یادم نیستBig Grin

حالا از این واسه درس خوندن هم می شه استفاده کردSmile

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - zeinab - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۷ ق.ظ

(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)Avicenna نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ق.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  نه من زیاد بامحتواش مشکلی ندارم ، حجمش زیاده ، ومیترسم مجبوربشم وقت زیادی صرفش بکنم . Undecided

سلام!
خب اینکه با محتواش مشکلی ندارید خیلی بهتر از اینه که با حجمش مشکل دارید! البته خیلی خوبه که شما از الان دارید میخونید! مهندسی نرم افزار هم با توجه به ضریبش کاملا ارزش وقت صرف کردن رو داره ولی میشه طبق یه برنامه ریزی صحیح هم زود به این کتاب تسلط نسبی پیدا کرد و هم زمان رو برای بقیه دروس از دست نداد! تابستان هم بهترین فصل برای مطالعه اش هست. به نظرم شما در وهله اول باید کتاب رو به بخش های کوچیک تری تقسیم و بعد برای مطالعه و اتمام اون بخش ها مهلت های زمانی خاصی در نظر بگیرید! کلا مهلت‌ها فشارهای بسیار مثبتی برای انجام کارها هستند! البته تسریع در اتمام کتاب با حفظ کامل کیفیت!

[تصویر:  106380_1_1379091421.jpg]

مثلا برنامه بالا رو در نظر بگیرید! این برنامه برای ۳۰ روز و موازی با سایر دروس مختص فصل تابستان ریخته شده! و هدفش هم اتمام کتاب پرسمن به همراه یک کتاب کنکوری و خلاصه نویسی کامل از فصول پرسمن بوده! کتاب پرسمن شامل چهار بخش اصلیه، تعداد بخش های این برنامه هم به همین تعداد هست! یعنی ما کتاب رو فرضا به چهار بخش تقسیم و مثلا تا مطالعه کامل بخش یکم اصلا به بقیه بخش ها فکر نمیکنیم! یعنی تمرکز فقط روی یک بخش! انگار این کتاب اصلا ۷۰۰ صفحه نیست. این کار رو که انجام بدیم انگار داریم چند کتاب کوچیک رو میخونیم! (در مقاطع زمانی مختلف) یعنی در هر بخش تلاشمون برای تموم کردن یک کتاب کوچیک هست و اگه اون رو خوب نکته سنجی و خلاصه برداری کنیم دیگه اون کتاب رو کنار میزاریم!

حالا هر کدوم از این بخش ها شامل فصل هایی هستند که با هم ارتباط مفهومی نزدیکی دارند، طبق این برنامه هر روز باید یک فصل کامل رو تموم و خلاصه نویسی کرد و اصلا اون رو نیمه کاره به روز بعد موکول نکرد! حالا یک فصل ممکنه ۲ ساعت و فصل دیگه ممکنه ۴ ساعت طول بکشه! این به نظم برنامه و رسیدن به اون نقطعه کمک میکنه و در عین حال کیفیت کار هم حفظ میشه! بعد از اتمام هر بخش هم بلافاصله سراغ بخش بعدی نمیریم! به نسبت اهمیت و حجم مطالب یک الی دو روز برای مرور خلاصه نویسی، خوندن یک کتاب کتب کنکوری و تست های فصول همون بخش (تالیفی ها) وقفه ایجاد می کنیم و بعد به سراغ بخش یا به اصطلاح کتاب بعدی میریم! البته این برنامه یک نسخه عمومی نیست ولی برای افراد مختلف جواب داده، من بیشتر هدفم اشاره به اون مهلت زمانی بود! حالا این مهلت طبق برنامه افراد میتونه متغیر باشه (بازه بیشتر و کمتر)، اما مهم اینه که بتونیم یک نقطه حدودی رو برای اتمامش پیدا کنیم و برای رسیدن بهش روند منظمی و پرتلاشی رو طی کنیم.

(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  Avicenna نگفتی چه شیوه ای برای خوندن پرسمن با این حجم زیاد دارین؟

بله! الان گذاشتم! اینترنتم قطع بود از صبج! با Dial up وصل شدم الان!

بسیار ممنون از لطفت. کاش SaMiRa63 زودتر پرسیده بود این سوال رو !!! چون منم بیخیالش شده بودم!!
حالا یه سوال اگر در کنار پرسمن درس های دیگه ای مثل گسسته گریمالدی و سیستم عامل (که باز حجمشون زیاده)رو هم بخوایم بخونیم باز هم جوال میده؟؟!!!
(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۹ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۴ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  وای این معماری چرا اینجوریه؟ بچه ها شما هم باهاش مشکل دارین؟ خیلی طول می کشه
شما اول مانو رو بخونید. دیگه مشکلی پیش نمیاد

آخه میگن مانو خوب نیست!! من تا حالا نخوندم و این درس رو هم نداشتم اصلا!! Sad
مانو برای کنکور کافی نیست.اما شما که اصلا معماری نداشتین با مانو پیش برید که متوجه پوران بشید.
پوران دقیقا متن مانو رو داره اما به صورت خلاصه شده.طبیعیه که به مشکل برخوردین

معماری پترسن که بچه ها میگن چطور؟؟ این رو نمیخواد بخونیم؟

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - SaMiRa.e - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ق.ظ

(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)Avicenna نوشته شده توسط:  سلام!
خب اینکه با محتواش مشکلی ندارید خیلی بهتر از اینه که با حجمش مشکل دارید! البته خیلی خوبه که شما از الان دارید میخونید!

..............

خیلی ممنون ، خیلی خوب توضیح دادید .
حالا برم بخونم ببینم آدم تنبلی مثل من میتونه چندساعته یه بخشو تموم بکنه TongueBig Grin

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - mohsen_4050 - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ق.ظ

(۰۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ب.ظ)Ali-B نوشته شده توسط:  منم باید کم کم شروع کنم، برام دعا کنید، آخه سربازی برام حال و حوصله نمیذاره، وقت آزادم زیاد ندارم Sad
راستی بین بچه‌های مانشت داشتیم که تو سربازی بخونه و رتبه خوبی بیاره؟

سلام دوست عزیز
منم مثل شما سربازم ولی میشه یه جورایی باهاش کنار بیای
موفق باشی

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - saho - 07 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ق.ظ

سلام
من میخاستم طبق سرقصل های ازمون پارسه برم جلو..اما دیدم مثلا فصل ۲و۳ کتاب ساختمان گسسته پارسه تو ۲۵درصد اخره و فصل ۵و۷ ۲۵درصد دوم..من دارم اشتباه میکنم یا همینجوریه؟ فصلاش که بهم مرتب نسیتن؟
یه سوال دیگه ..کتابی که واسه نرم افزار باید خوند همینه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنون

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - Avicenna - 07 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ

(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۷ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  حالا یه سوال اگر در کنار پرسمن درس های دیگه ای مثل گسسته گریمالدی و سیستم عامل (که باز حجمشون زیاده)رو هم بخوایم بخونیم باز هم جوال میده؟؟!!!

خواهش میکنم؛
اینا همه بستگی داره که شما کلا چند ساعت از روز در تابستون رو برای مطالعه وقت گذاشتید یا خواهید گذاشت! وقتی من از لفظ برنامه ۳۰ روزه برای یک منبع خاص استفاده میکنم به این معناست که قطعا دروس دیگه ای هم موازی با این کتاب مطالعه خواهند شد، وگرنه این کتاب رو میشه بصورت فشرده در روزهای خیلی کمتری تموم کرد. اینکه من میگم برنامه ۳۰ روزه به این دلیله که آدم با یک برنامه کوتاه مدت غیر فشرده هم از اون درس زده نمیشه و هم بصورت منظم به بقیه درس ها میرسه! فرضا مطالعه شما از فردا ۷ مردادماه از روزی ۴ ساعت شروع میشه! خب مثلا فصل اول پرسمن خیلی سادست و مثلا ممکنه مطالعه و خلاصه نویسیتون رو تو ۲ ساعت جمع بندی کنید، باقیمونده این زمان قطعا باید به یه درس دیگه تعلق بگیره!

برای درسی مثل گسسته اگه قراره از کتاب آقای گریمالدی خونده بشه با توجه به اینکه حجم مطالب و تمرینات یک فصل بالاست میشه تقسیم بندی رو به داخل خود فصول کشوند! مثلا از طریق بخش بندی خوب کتاب که معروف به سیستم شماره گذاری پئانو هست. برای نمونه در فصل یکم، متن و مثال های حل شده بخش ۱/۱ و ۲/۱ به همراه گزیده ای از تمرینات مربوط به این دو بخش رو میشه به عنوان یک وعده درسی کامل در نظر گرفت! و به همین ترتیب... تقسیم بندی گام ها هم به زمانبندی خود فرد مربوط هست.

(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ق.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  حالا برم بخونم ببینم آدم تنبلی مثل من میتونه چندساعته یه بخشو تموم بکنه

خواهش میکنم؛
شما اگه زیر برنامه ای که نوشتید رو امضاء کنید، حتما در قبالش مسئول میشید! Smile
ضمنا یک بخش نه! یک فصل رو در چند ساعت تموم کنید! راستی از اونجا که کلا کتاب پرسمن مطالب حاشیه ای و غیرمربوط زیادی داره حتما از یک کتاب کنکوری کنار دستتون استفاده کنید تا هم با نوع تست ها و هم بخش های مهم کتاب آشنا بشید! در انتهای فصل هم حتما مرور و خلاصه نویسی داشته باشید. با وجود خلاصه نویسی درست و دقیق دیگه در آینده نیازی به رجوع مجدد به این حجم سنگین رو ندارید.

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - zeinab - 07 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ

بچه ها شما زبان تخصصی رو چطوری میخونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وکلا زبان رو!

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - fatima1537 - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۱ ب.ظ

دوستان اگر کمی نقل قولها را کوتاهتر کنید ممنون میشم

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - Ali-B - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ

(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ق.ظ)mohsen_4050 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
منم مثل شما سربازم ولی میشه یه جورایی باهاش کنار بیای
موفق باشی
ممنون، شما هم موفق باشی.

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - professional - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ

دوستان خوب و عزیز خدا قوت

من فصل دهم کتاب راحتی هستم(هوش)
چقدر این فصل های آخر مهمه؟
در کتاب اشاره به فصل های ۲۰و ... شده است . کتاب هایی که من دیدم ۱۲ فصل دارد. بقیه فصل ها چه میشود؟

گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - zeinab - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  سلام
من میخاستم طبق سرقصل های ازمون پارسه برم جلو..اما دیدم مثلا فصل ۲و۳ کتاب ساختمان گسسته پارسه تو ۲۵درصد اخره و فصل ۵و۷ ۲۵درصد دوم..من دارم اشتباه میکنم یا همینجوریه؟ فصلاش که بهم مرتب نسیتن؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنون
آره این هم هست.

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - ahmadi_development - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ ب.ظ

به نام خدا
Heartامروز ۷ تیرHeart
بلاخره امتحاناتم تموم شد Big Grin
الان که دارم این پست می زنم می خوام برنامه ریزی کنم ،تابستون سختیه هم پروژه دارم هم کار اموزی (البته اگه جایی رو پیدا کنم دعا کنید که پیدا کنم)
کنکور هم که می خوام بدیم در هر صورت برنامه ام برای این ۳ روز یعنی ۸و۹و۱۰ تیر اینه که
۱-دیتابیس از کنکور حذف کنم یعنی تمومش کنم البته من یه جورایی عاشق این درسم قبل از امتحانات یه دور مفاهیم اولیه و جبر رابطه ای رو خونده بودم وتست هم زدم ولی خوب درسی که دوره نشه فراره دیگه یادت می ره دعا کنید بتونم تست های ۱۰ سال گذشته سراسری و ازاد هم بزنم البته این درس رو توصیه می کنم به دوستان باید خیلی تکرار بشه خیلی تمرین بشه حتی کد بزنید خیلی تاثیر داره من فقط می خوام این یه درس رو تموم کنم بعد در فواصل زمانی دوره کنم تمرین حل کنم کد بزنم یه جورایی با این درس عشق بازی کنیم دیگهBig Grin
البته این رو هم بگم به قول دکتر... تا عاشق نشی کنکور قبول نمی شی به اون چیزی که می خواهی نمیرسی
۲-برنامه دومم اینه که یه دستی به کامپیوتر بکشم
۳-اگه بتونم دیتابیس پروژه پایانی را طراحی کنم
منابع سیلبرشاتس (کنکور ایز این کتاب می یاد )البته همش رو نه یجوری خلاصه ای از این کتاب+روحانی+مقسمی+دیت ترجمه +جزوه
جایزه هم براخودم گذاشتم اگه شنبه به این هدف کوتاه مدت رسیدم که میام جایزشو هم می گم
به امید حق

RE: گروه درسی مانشت تیرماه -ماه دوم( خواندن گروهی) - saho - 07 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۱ ب.ظ

(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  سلام

ممنون
آره این هم هست.

ممنون ...منظورتون اینکه بجزاین مرجع دیگه ای هم هست؟