زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از word

ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوال از word
سلام بچه ها .
می خوام بدونم توword این امکان هست که وقتی کلمه ای رو زیاد استفاده می کنیم با نوشتن حرف اولش کامل نوشته شه؟؟!!!
اگر آره چجوری؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۵۲ ب.ظ
RE: سوال از word
بله-چه ورژنی کارمیکنید؟اگر۲۰۰۷،بایدطبق این شکلها دستور auto text رو اضافه کنید-با auto correct هم امکانپذیره

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , انرژی مثبت , pos , zeinab , baran , - rasool - , najme60 , Aurora
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوال از word
منم یه سوال داشتم
تو word 2010 چطور می تونم عدد ها رو فارسی بنویسم.واینکه وقتی مثلا یه متن فاریس می نویسم وسطش می خوام یه کلمه انگلیسی بنویسم می پره اول متن

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط - rasool -.)
سوال از word
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  تو word 2010 چطور می تونم عدد ها رو فارسی بنویسم.
برای فارسی کردن اعداد :

برید داخل منوی File بعدش option

بعد هم در سمت چپ بروید قسمت Advanced

حالا در قسمت سمت راست گزینه Numeral‌را پیدا کنید . و لیست جلوی آن را باز کنید . گزینه های زیر رو داریم: (فایل ضمیمه رو ببینید)

Hindi : با انتخاب آن کلا در همه جا اعداد فارسی نمایش داده می شوند.
Context : نمایش اعداد بستگی به متن اطرافش داره . هر جا انگلیسی بود اعداد هم انگلیسی اند و هرجا متن جاری فارسی بود. اعداد هم فارسی نوشته می شوند.

(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  وقتی مثلا یه متن فاریس می نویسم وسطش می خوام یه کلمه انگلیسی بنویسم می پره اول متن

وقتی دارید فارسی می نویسید ، حالا می خواید انگلیسی بنویسید ، ابتدا Alt+Shift زده و سپس فاصله بزنید و ادامه ...
(در تغییر انگلیسی به فارسی هم به همین شیوه)

(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  توword این امکان هست که وقتی کلمه ای رو زیاد استفاده می کنیم با نوشتن حرف اولش کامل نوشته شه؟؟!!!

می تونید برای یک متن طولانی تکراری کلمه خاصی در نظر بگیرید.
مثلا کلمه ی دلخواه سفحک را به جای سازمان فنی و حرفه ای کشور در متن خود تایپ کنید. حالا هر چند بار می خواد باشه.
در پایان با دستور Replace می تونید کل سفحک ها را با سازمان فنی و حرفه ای کشور جایگزین کنید. (همه را باهم)
در واقع این ترفندی است برای افزایش سرعت تایپ.

فایل‌(های) پیوست شده

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , farazin , zeinab
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  تو word 2010 چطور می تونم عدد ها رو فارسی بنویسم.
برای فارسی کردن اعداد :

برید داخل منوی File بعدش option

بعد هم در سمت چپ بروید قسمت Advanced

خیلی ممنون جوانی را از سر در گمی رهانیدیدBig Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط zeinab.)
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۵۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  بله-چه ورژنی کارمیکنید؟اگر۲۰۰۷،بایدطبق این شکلها دستور auto text رو اضافه کنید-با auto correct هم امکانپذیره

ممنون . من این کار رو کردم اما بعدشو نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟!!
یه سوال دیگه هم دارم !
اگر بخوام یک فایل ورد رو شماره گذاری کنم به این صورت که صفحه شماره ۱ ، صفحه ۵ فایل باشه باید چیکار کنم ؟؟
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط sepid.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  ممنون . من این کار رو کردم اما بعدشو نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟!!

بعد از اینکه حرف اول کلمه رو نوشتین Space رو بزنید.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , najme60
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)sepid نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  ممنون . من این کار رو کردم اما بعدشو نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟!!

بعد از اینکه حرف اول کلمه رو نوشتین Space رو بزنید.
من این کار رو انجام اما نشد
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سوال از word
(۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  من این کار رو کردم اما بعدشو نمی دونم باید چیکار کنم ؟؟!!
همونطور که گفتند یا space barبزنید یا enter . اگر باز هم نشد باید ببینید آیا کلمه ای که توی auto text وارد کردید ذخیره شده(یعنی توی لیست کلمات هست یا خیر؟اگر نیست باید دوباره اون رو اضافه کنید،احتمالا توی پنجره auto text دکمه add رو نزدید)
حروفی که تایپ میکنید تا بعد از space زدن کامل بشه باید حداقل ۳ کاراکتر باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۰
۲۵ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط - rasool -.)
سوال از word
(۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  توword این امکان هست که وقتی کلمه ای رو زیاد استفاده می کنیم با نوشتن حرف اولش کامل نوشته شه؟؟!!!

همانطور که ذکر شد با Auto correct می تونید این کار رو انجام بدید. به روش زیر :

بروید داخل option
از سمت چپ برید به قسمت Proofing

حالا در سمت راست روی دکمه AutoCorrect Options. کلیک کنید.

در کادر ظاهر شده کلمات مورد نظرتون رو به دیکشنری آن Add‌کنید. مثلا در قسمت Replace‌بنویسید کت و در قسمت With بنویسید کتابخانه .

بعدش OK‌بزنید.

حالا اگه در word بنویسید کت و بعد space یا enter‌ بزنید کلمه کتابخانه بطور اتوماتیک جای کت رو می گیره.

به همین سادگی ...

ضمنا می تونید از Help خود word هم استفاده کنید که خیلی خیلی مفید هستش.

(۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  اگر بخوام یک فایل ورد رو شماره گذاری کنم به این صورت که صفحه شماره ۱ ، صفحه ۵ فایل باشه باید چیکار کنم ؟؟

همانطور که جناب blackhalo1989 فرمودن ، این کار با قابلیت Section (یعنی بخش بندی سند) ‌امکانپذیره .

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۱
۲۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوال از word
یک سوال
من واسه پایان نامه ام از چند جا مطالب و جمع کردم.الان می خوام مرتب کنم مثلا سطرها یکنواخت تموم بشن.از کجا باید این کار و بکنم.و در ضمن سایز و فونت پایان نامه چی باید باشه؟

ارسال: #۱۲
۲۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ب.ظ
(۲۸ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  یک سوال
من واسه پایان نامه ام از چند جا مطالب و جمع کردم.الان می خوام مرتب کنم مثلا سطرها یکنواخت تموم بشن.از کجا باید این کار و بکنم.و در ضمن سایز و فونت پایان نامه چی باید باشه؟

فونت و سایز باید براساس اون چیزی باشه که دانشگاه اعلام میکنه
ولی برای یکنواخت کردن سطرها می تونید کل متن رو select کنید و گزینه justify در قسمت تنظیمات پاراگراف هست که این کارو انجام میده.

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
ارسال: #۱۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۷, ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوال از word
سلام
دوستان چند تا فایل ورد دارم میخوام ترکیبیشون کنم یه فایل بشه و ترتیبشون بهم نریزه ممنون میشم راهنمایم کنید

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
ارسال: #۱۴
۲۱ فروردین ۱۳۹۷, ۰۲:۰۷ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ)ele نوشته شده توسط:  سلام
دوستان چند تا فایل ورد دارم میخوام ترکیبیشون کنم یه فایل بشه و ترتیبشون بهم نریزه ممنون میشم راهنمایم کنید
سلام،
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو ببینید. اگه وردتون ۲۰۱۶ باشه میشه باید از سربرگ اینزرت باکس تکست و بعد آبجکت و در نهایت تکست فرام فایل رو انتخاب کنید. میتونید یکی یکی فایلا رو اضافه کنید و با اضافه کردن یک پیج بریک بعد هر فایل ساختار داکیومنتتون رو هم خیلی ابتدایی مرتب کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
Information ترفندهای WORD αɾια ۹ ۳,۹۲۶ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  تبدیل pdf به word بدون بهم ریختگی kingmax ۸ ۸,۲۹۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hamechiz
  تبدیل PDF فارسی به WORD بدون نیاز به نرم افزار fo-eng ۰ ۱,۵۳۴ ۰۱ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تبدیل عکس و PDF فارسی به Word fo-eng ۰ ۱,۶۰۹ ۰۱ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  حذف stop word در متون فارسی با پایتون mariyG ۲ ۳,۵۴۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: mariyG
  پایه میخوام واسه یادگیری دو تا کتاب ۵۰۴ و essential words for toefl mjjoon ۹۲ ۳۷,۰۰۰ ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sogand2000
  یادگیری word formation gogooli ۱ ۱,۸۲۲ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  اکتیو کردن ویندوز۸ وMicrosoft word ziba_090 ۳ ۲,۸۲۲ ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  نحوه تهیه پوستر برای همایش با نرم افزار word azin66 ۷ ۲۲,۸۳۹ ۲۶ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: namkarbari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close