زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اشکال در شکل ۸-۱۴ کتاب اقای حقیقت صفحه ۴۰۷؟؟؟

ارسال:

narges_r پرسیده:

اشکال در شکل ۸-۱۴ کتاب اقای حقیقت صفحه ۴۰۷؟؟؟

در مثالی که در این صفحه حل شده من به اشکالی در مورد اجرای الگوریتم ساعت برخوردم
خواستم نظرتونو در این مورد بدونم

تا ستون هفتم همه انتخابها و جای اشاره گر درست انتخاب شده اما در ستون هشتم وقتی به صفحه ۵ مراجعه میشه میبینیم که ۵ در حافظه هست پس hit رخ داده پس R برای صفحه ۵ باید یک بشه در نتیجه باید اشاره گر به قدیمی ترین صفحه در حافظه اشاره کنه که صفحه شماره ۲ هست و به همین ترتیب در مراجعه بعدی وقتی به صفحه ۳ مراجعه میشه و نقص صفحه رخ میده، صفحه ۳ باید جایگزین صفحه ۲ بشه نه صفحه ۵ و اشاره گر هم باید به صفحه ۴ اشاره بکنه

نمیدونم نکته ای وجود داره که من درنظرش نگرفتم یا مثال درست حل نشده
لطفا راهنمایی کنید

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: اشکال در شکل ۸-۱۴ کتاب اقای حقیقت صفحه ۴۰۷

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۱۳ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  در مثالی که در این صفحه حل شده من به اشکالی در مورد اجرای الگوریتم ساعت برخوردم
خواستم نظرتونو در این مورد بدونم

تا ستون هفتم همه انتخابها و جای اشاره گر درست انتخاب شده اما در ستون هشتم وقتی به صفحه ۵ مراجعه میشه میبینیم که ۵ در حافظه هست پس hit رخ داده پس R برای صفحه ۵ باید یک بشه در نتیجه باید اشاره گر به قدیمی ترین صفحه در حافظه اشاره کنه که صفحه شماره ۲ هست و به همین ترتیب در مراجعه بعدی وقتی به صفحه ۳ مراجعه میشه و نقص صفحه رخ میده، صفحه ۳ باید جایگزین صفحه ۲ بشه نه صفحه ۵ و اشاره گر هم باید به صفحه ۴ اشاره بکنه

نمیدونم نکته ای وجود داره که من درنظرش نگرفتم یا مثال درست حل نشده
لطفا راهنمایی کنید
تو شکل اشکالی وجود نداره باید به این نکته توجه کنیم که وقتی نقص اتفاق افتاد عقربه حرکت میکنه اینجا واسه ۵ hit اتفاق میافته پس حرکت نمیکنه و همون جا میمونه و وقتی نقص صفحه واسه ۳ اتفاق میافته چون میبینه بیت ارجاع ۵ یک هست اون رو صفر میکنه میره بعدی و در مورد ۲ و ۴ هم چون یک هست هم همین کارو میکنه و دوباره به ۵ میرسه که ایندفه میبینه صفر هست و جایگزین میکنه.
مراحل این کار رو تو شکل ۸-۱۴ نکشیده

ارسال:

narges_r پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  تو شکل اشکالی وجود نداره باید به این نکته توجه کنیم که وقتی نقص اتفاق افتاد عقربه حرکت میکنه اینجا واسه ۵ hit اتفاق میافته پس حرکت نمیکنه و همون جا میمونه و وقتی نقص صفحه واسه ۳ اتفاق میافته چون میبینه بیت ارجاع ۵ یک هست اون رو صفر میکنه میره بعدی و در مورد ۲ و ۴ هم چون یک هست هم همین کارو میکنه و دوباره به ۵ میرسه که ایندفه میبینه صفر هست و جایگزین میکنه.
مراحل این کار رو تو شکل ۸-۱۴ نکشیده

ببینید تو مرحله ۷ وقتی ۴ اضافه شده اشاره گر به ۵ اشاره میکنه و در مرحله ۸ وقتی اشاره گر به ۵ اشاره میکنه باید به صفحه ۵ اشاره بشه درواقع قدیمی ترین صفحه که اشاره گر بهش اشاره میکنه و اماده خارج شدن از حافظه هست دوباره بهش رجوع میشه پس دیگه قدیمی ترین صفحه موجود در حافظه نیست و R برای صفحه ۵ برابر یک میشه پس در مرحله بعد به صفحه ۵ چون R برابر یک شده باید شانس دوباره داده بشه و به صفحه بعدی اشاره بشه وصفحه ۲ درواقع قدیمی ترین صفحه است که اشاره گر هم بهش اشاره میکنه پس ۳ باید جایگزین ۲ بشه نه ۵ !

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  سلام اینجا راجع به اون موضوع صحبت شده یعنی این مشکل قبلا برای خانم fe_atash پیش اومده بود که با توضیح بنده به نظر مشکلشون حل شد اما چند تا پست ادامه داشت. حالا شما هم بخونید شاید مفید باشه. باز اگه مشکلی داشت بگین براتون توضیح بدم.Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از پست ۲۰ به بعد بخونید خوبهSmile

توضیح خانمhoma هم صحیحهSmile اما اونجا بحث روش بیشتر شده گفتم شاید مفیدتر باشهSmile
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی پستهای تاپیکی که گفتید رو خوندم ولی بحث من اصلا بحثی که خانم fe_atash کردن نیست من متوجه روند کار هستم و تا مرحله ۷ مشکلی در کار نمیبینم ولی بنظرم اومد در مرحله ۸ روند مثل روند مراحل قبل نیست!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mamat پاسخ داده:

اشکال در شکل ۸-۱۴ کتاب اقای حقیقت صفحه ۴۰۷

سلام اینجا راجع به اون موضوع صحبت شده یعنی این مشکل قبلا برای خانم fe_atash پیش اومده بود که با توضیح بنده به نظر مشکلشون حل شد اما چند تا پست ادامه داشت. حالا شما هم بخونید شاید مفید باشه. باز اگه مشکلی داشت بگین براتون توضیح بدم.Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از پست ۲۰ به بعد بخونید خوبهSmile

توضیح خانمhoma هم صحیحهSmile اما اونجا بحث روش بیشتر شده گفتم شاید مفیدتر باشهSmile

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

من خودم با این قسمت مشکل داشتم
مشکلت از اینجاست که صفحه ای رو که بیت ارجاعش یک هست و در حافظه هست میخوای بذاریش آخر صف ولی این اتفاق نمیافته ما اگه صد بار هم به ۵ ارجاع بدیم بیت ارجاع ۵ مثل قبل یک هست و هنوز قدیمی ترین صفحه هست (دقت کن دومین شانس از فیفو پیروی میکنه توی فیفو کار نداریم که آخرین استفاده چی بوده به زمان ورود صفحه کار داریم) بنابرین به محض نقص صفحه بیت ۵ صفر میشه اگه صفحه دیگه ای با بیت صفر در صف بود انتخاب میشه و الا بیت همه صفر میشه برمیگردیم ۵ رو انتخاب میکنیم
به جمله توی پرانتزم در مورد فیفو دقت کن
منم دقیق مشکل تو رو داشتم
۵ رو موقع ارجاع برندار بذار ته صف. این همون صفحه قدیمی هست که بر طبق فیفو باس اخراج شه حالا دومین شانس مردونگی کرده یه فرصت بهش میده Smile ولی اگه کس دیگه ای هم بیت ارجاعش صفر نباشه قرعه به نام همونه
موفق باشی

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

ممنون اقای موج متوجه شدم
از دوستان دیگه ای که پاسخ دادن هم تشکر میکنمSmile

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

من یکبار دیگه با شرایطی که اقای موج گفتن شکلو بررسی کردم و به تناقض رسیدم. اگر با شیوه اقای موج بخوایم الگوریتمو اجرا بکنیم پس چرا در ستون ۱۱ وقتی میخوایم صفحه ۵ جایگزین بکنیم بجای صفحه ۴ قرار میدیم چرا جای صفحه ۲ قرار نمیدیم؟ مگر غیر از اینه که صفحه ۲ هم دقیقا شرایط صفحه ۵ در ستون ۸ رو داره؟

در ضمن تو تعریف الگوریتم دومین شانس داریم‌: "قدیمی ترین صفحه ای را خارج کن که اخیرا مورد استفاده قرار نگرفته است"
الان تو ستون ۸ درسته صفحه ۵ قدیمی ترین صفحست اما اخیرا مورد استفاده قرار گرفته! پس باید بهش شانس دوباره داده بشه و به سراغ دومین صفحه قدیمی بریم که همون صفحه ۲ هستش

گویا هنوزم متوجه نشده بودم!Smile

ارسال:

homa پاسخ داده:

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  من یکبار دیگه با شرایطی که اقای موج گفتن شکلو بررسی کردم و به تناقض رسیدم. اگر با شیوه اقای موج بخوایم الگوریتمو اجرا بکنیم پس چرا در ستون ۱۱ وقتی میخوایم صفحه ۵ جایگزین بکنیم بجای صفحه ۴ قرار میدیم چرا جای صفحه ۲ قرار نمیدیم؟ مگر غیر از اینه که صفحه ۲ هم دقیقا شرایط صفحه ۵ در ستون ۸ رو داره؟

در ضمن تو تعریف الگوریتم دومین شانس داریم‌: "قدیمی ترین صفحه ای را خارج کن که اخیرا مورد استفاده قرار نگرفته است"
الان تو ستون ۸ درسته صفحه ۵ قدیمی ترین صفحست اما اخیرا مورد استفاده قرار گرفته! پس باید بهش شانس دوباره داده بشه و به سراغ دومین صفحه قدیمی بریم که همون صفحه ۲ هستش

گویا هنوزم متوجه نشده بودم!Smile
ببین این الگوریتم دو ویژگی داره:
اول اینکه هر لحظه به قدمیترین صفحه اشاره میکنه و مفهوم قدیمیترین صفحه بین اون صفحاتی که داخل قاب هست میشه صفحه ایی که زودتر از بقیه وارد قاب شده و در اینجا کاری به بیت ارجاع نداریم.
دوم هر وقت نقض صفحه اتفاق بیافته اول بیت ارجاع جایی که عقربه رو اون هست رو چک میکنه و اگه صفر بود جایگزین میشه اگه نبود میره بعدی و بیت ارجاعش رو میده صفر و اونقدر میگرده تا بیت ارجاع صفر رو پیدا کنه
بیت ارجاع در صورتی صفر میشه که یک بار عقربه از روش گذشته باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۲۷ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  ببین این الگوریتم دو ویژگی داره:
اول اینکه هر لحظه به قدمیترین صفحه اشاره میکنه و مفهوم قدیمیترین صفحه بین اون صفحاتی که داخل قاب هست میشه صفحه ایی که زودتر از بقیه وارد قاب شده و در اینجا کاری به بیت ارجاع نداریم.
دوم هر وقت نقض صفحه اتفاق بیافته اول بیت ارجاع جایی که عقربه رو اون هست رو چک میکنه و اگه صفر بود جایگزین میشه اگه نبود میره بعدی و بیت ارجاعش رو میده صفر و اونقدر میگرده تا بیت ارجاع صفر رو پیدا کنه
بیت ارجاع در صورتی صفر میشه که یک بار عقربه از روش گذشته باشه

دقیقا اینم حرف من هست
نگاه کنید نرگس خانوم شما مشکلتون اون جا توی فیفو بود من گفتم فیفو رو جدی بگیرید ولی نه تا این حد که کامل مثه اون رفتار کنید . صفحه دو قدیمی ترین صفحه هست درسته ولی بیت ارجاعش یک هست. گفتی شرایطش مشابه همون صفحه ۵ هست که قبلا مشکل داشتی در صورتی که این طور نیست ما وقتی که به صفحه ۵ فرصت دادیم و بیتش رو یک کردیم صفحه های دیگه هم هر کدوم یه فرصت گرفتند ولی این جا صفحه ۴ قبلا از فرصت استفاده کرده
نگاه این طور فرض کن ما مسئول یه وسیله شهر بازی هستیم یه آدم جدید میخواد بیاد از وسیله استفاده کنه ولی جا پره که ما میخوایم اون آدمی رو که زیاد توی دستگاه نشسته رو بیرون کنیم بعد طرف میگه نگاه کن من یه بلیط دارم بلیطش رو ازش میگیریم و پاره میکنیم میریم سراغ دومین نفر که زیاد نشسته اگه اون بلیط نداشت که میره بیرون ولی اگه داشت بلیطش رو پاره میکنیم میریم سراغ سومی اگه همه ادمهایی که ما میخوایم بیرونشون کنیم یه بلیط داشتن به همون اولیه میگیم چاره نیست بیا تو برو بیرون (اون دفعه همچین اتفاقی رخ داد) ولی این دفعه یه نفر پیدا شد که بلیطش رو قبلا پاره کرده باشیم Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۶۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۷ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۲۱ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۲۲۳ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
Lightbulb خرید کتاب شبکه - پارسه - دکتر حقیقت marvelous ۵ ۴,۵۵۷ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sems
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۰۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۲۸۲ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close