زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟

ارسال:
۲۸ دى ۱۳۹۷, ۰۷:۴۹ ب.ظ
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه. نمیدونم اینجا جای مناسبی هست برای اینکه این سوال رو بپرسم یا نه؟
من ترم اول دانشگاه از یه هفته دیگه شروع میشه و اولش میخواستم یه سوالی داشته باشم اونم اینکه من زبانم در حد متوسط هست و میخواستم وقتی علوم پایه تموم میشه (یعنی دو و نیم سال-رشته من پزشکی هست) بتونم کتابای تخصصی تر رو بخونم برای همین خواستم از شما بپرسم که باید چیکار کنم.

مثلا کتاب های پایه اکثرا هم نسخه ترجمه فارسی دارن و هم نسخه اصل انگلیسی دارن(مثلا همین بیوشیمی هارپر که هست ولی من خب کلمات زیادی هستن که متوجه نمیشم. ولی اگه بتونم انگلیسی بخونم از همین الان کارم راحت تر میشه برای بعد و میتونم کتابای بیشتر بخونم و منابع بیشتر داشته باشم.

نمیدونم متوجه منظورم شدید یا که نه اگه نه اشتباه تو توضیحات من بود. یعنی من میخوام کتاب های انگلیسی بخونم ولی ترس از این هست که مثلا متوجه نشم و وقتم از بین بره و عقب بیافتم از کلاس ها. گرچه تابستون یه خرده از کتاب ها رو خونده بودم(فارسی) به عنوان پیش خوانی.
ممنون میشم کمک کنین.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۳۱ ب.ظ
ب نظرم بهترره اول از منبعیی ک اعلامم شده بخونین همراه باکلاس یا ی کم جلوتر باشه بهتررم هس

بعد هونن مبحث از کتاب اصلیی جون مبحثوو میدونین خوندنش راحتر میششه

همیشه فصل اولل از همه سختتره. طول بکشه احتمالا ولیی فصلای بعدی جون کلمه ها تکرار میشن و تعدداد کلمههای جدید کمتر میششه اسونتر میشه

برنامه ریزی کنید ی وقت نشه ب هوای عمیق کردن یادگگیرری از کلاس عقب بموننین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadg , codin
ارسال:
۲۸ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۲۸ ب.ظ
RE: چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟
(۲۸ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  ب نظرم بهترره اول از منبعیی ک اعلامم شده بخونین همراه باکلاس یا ی کم جلوتر باشه بهتررم هس

بعد هونن مبحث از کتاب اصلیی جون مبحثوو میدونین خوندنش راحتر میششه

همیشه فصل اولل از همه سختتره. طول بکشه احتمالا ولیی فصلای بعدی جون کلمه ها تکرار میشن و تعدداد کلمههای جدید کمتر میششه اسونتر میشه

برنامه ریزی کنید ی وقت نشه ب هوای عمیق کردن یادگگیرری از کلاس عقب بموننین

سلام خیلی مچکرم بابت راهنماییتون. اگه تجارب دیگه هم داشتین لطفا بفرمایین استفاده کنیم.
من همه چیزایی که شما گفتین رو یادداشت کردم و بردمش به برنامه.

دوستای عزیز دیگه هم اگه تجربه ی خاصی دارن بگن تا بیشتر استفاده کنیم ممنون
۱
۰
ارسال:
۲۸ دى ۱۳۹۷, ۱۱:۱۶ ب.ظ
ترم اولل سختترینه چون روش درس خوندن دانشگاه با مدرسسه خ فرق داره

تغیرر شرایط و محیطم هس

موفق باشیین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadg
ارسال:
۲۸ دى ۱۳۹۷, ۱۱:۴۸ ب.ظ
(۲۸ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۶ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  ترم اولل سختترینه چون روش درس خوندن دانشگاه با مدرسسه خ فرق داره

تغیرر شرایط و محیطم هس

موفق باشیین

بله درسته من قبلش پیام نور هم بودم (پشت کنکور بودم در حقیقت) تا حدودی با جو اشنا هستم.

نمیدونم احتمالا این سوالایی که میپرسم دو چیز به ذهنم میاد. یکی همون بالا که گفتم که با این کار ,بعدا کار اسونتر بشه و دومیش این که قصد دارم از همون اول برای المپیاد علوم پایه جدی بخونم این میطلبه که مثلا از منابع متنوع تر استفاده بشه
ذهنم مدتیه درگیر این مسله هست.
۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۲۸ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  درسته من قبلش پیام نور هم بودم (پشت کنکور بودم در حقیقت) تا حدودی با جو اشنا هستم.
(۲۸ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  (یعنی دو و نیم سال-رشته من پزشکی هست)
شما تغییر رشته دادید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۱۳ ب.ظ
من پست ها رو نخوندم اما کتاب های تخصصی رشته ما سطح زبان بالایی ندارن.

۰
۰
ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۷, ۰۷:۵۳ ب.ظ
(۲۹ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(28 دى ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  درسته من قبلش پیام نور هم بودم (پشت کنکور بودم در حقیقت) تا حدودی با جو اشنا هستم.
(۲۸ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ب.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  (یعنی دو و نیم سال-رشته من پزشکی هست)
شما تغییر رشته دادید

نه - عرض کردم من پشت کنکوری بودم-برای اینکه از لحاظ خدمت به مشکل برنخورم مجبور بودم دانشگاه هم ثبت نام کنم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۱۹۳ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۱۷۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۴۸۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۲۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۱,۹۷۳ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۶۶ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
  اصطلاحات انگلیسی با رنگ‌ها آموزش زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۰۲ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ق.ظ
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۴ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close