زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۵۹۶
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۰۲:۴۲ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۶ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  دارم اماده میشم برا یه تحول یه زلزله دوباره...

این دفعه بهتر این دفعه سخت تر و من هستم که تعیین می کنم اینده رو
می خوای ازدواج کنی ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۵۹۷
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۴۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(06 دى ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  دارم اماده میشم برا یه تحول یه زلزله دوباره...

می خوای ازدواج کنی ؟
نصف پست های شما تو این ۶ ماه در خصوص ازدواج صیغه و سن ازدواج هست چقدر فکرت بازززه؟

من دنبال راهی هستم که زندگی کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۲۵۹۸
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۰۶:۳۷ ب.ظ
(۰۶ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۴۴ ب.ظ)αɾια نوشته شده توسط:  ‏مهم نیست چقدر دوستش داری، چقدر براش وقت میذاری، چقدر نگرانش میشی!
مهم اینه که اون به هیچکدوم این چیزا اهمیت نمیده...

پ.ن: صرفا جهت گردگیری تاپیک بعد از ۴۰ روز !!

چله گرفتیم برای نیمه گمشدهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۲۵۹۹
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۰۶:۵۵ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  چله گرفتیم برای نیمه گمشدهBig Grin
مال من که خبرش بیاد ایشالاااا Big Grin

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۲۶۰۰
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۴۵ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۴۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۷ ۰۲:۴۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(06 دى ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  دارم اماده میشم برا یه تحول یه زلزله دوباره...

می خوای ازدواج کنی ؟
نصف پست های شما تو این ۶ ماه در خصوص ازدواج صیغه و سن ازدواج هست چقدر فکرت بازززه؟

من دنبال راهی هستم که زندگی کنم
باشه آقا به من چه هر جوری دوست داری رفتار کن ..
اینکه فکرم بازه رو نفهمیدم دقیقا منظورت چی بود ؟؟؟
ارسال: #۲۶۰۱
۰۷ دى ۱۳۹۷, ۱۱:۴۸ ب.ظ
(۰۷ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ)αɾια نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  چله گرفتیم برای نیمه گمشدهBig Grin
مال من که خبرش بیاد ایشالاااا Big Grin
عااالی بودBig GrinBig Grin
ارسال: #۲۶۰۲
۱۳ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۳۱ ب.ظ
در راستای آموزه های ناب اسلامی بر سنت حسنه ازدواج، بخشنامه تخفیف دانشجویانی که در طی دوران تحصیل ازدواج می نمایند، صادر شد.

پ.ن: مرسی دستتون درد نکنه، ولی یه چندسالی دیر رسیدین!

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۲۶۰۳
۱۸ دى ۱۳۹۷, ۰۷:۴۸ ب.ظ
بعد از مدتها اومدم مانشت. یکباره نگاهم به این پست خورد. واقعا به این چیزا هم هنوز فک میکنین تو این اوضاع؟!

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
ارسال: #۲۶۰۴
۱۸ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۱۱ ب.ظ
(۱۸ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۴۸ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  بعد از مدتها اومدم مانشت. یکباره نگاهم به این پست خورد. واقعا به این چیزا هم هنوز فک میکنین تو این اوضاع؟!
فکر نکنیم چیکار کنیم ؟ یا باید از راه شرعی به نیازهامون پاسخ بدیم یا از راه غیرشرعی ؟
حالا کدوم رو انتخاب کنیم ؟
ارسال: #۲۶۰۵
۲۳ دى ۱۳۹۷, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط negarin_.)
سلام
میگم اگر قرار باشه با یکی که خارج هست ازدواج کنیم یا بهتر بگم که برای ازدواج آشنا بشیم، چطوری تکلیفمون رو با مسائلی که هنوز باهاش مواجه نشدیم، روشن کنیم؟
تو ایران هم نه سر طیف مذهبی بودن باشید نه سر طیف غیرمذهبی بودن....
اصلا چطور میشه این خلا که ناشی از تجربه متفاوت هست بین دو آدم پر بشه بدون اینکه بخوان تغییر کنن یا شبیه همدیگه بشن؟
مثلاً مهمونی ها، حجاب و ...
ارسال: #۲۶۰۶
۲۴ دى ۱۳۹۷, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط codin.)
(۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  سلام
میگم اگر قرار باشه با یکی که خارج هست ازدواج کنیم یا بهتر بگم که برای ازدواج آشنا بشیم، چطوری تکلیفمون رو با مسائلی که هنوز باهاش مواجه نشدیم، روشن کنیم؟
تو ایران هم نه سر طیف مذهبی بودن باشید نه سر طیف غیرمذهبی بودن....
اصلا چطور میشه این خلا که ناشی از تجربه متفاوت هست بین دو آدم پر بشه بدون اینکه بخوان تغییر کنن یا شبیه همدیگه بشن؟
مثلاً مهمونی ها، حجاب و ...

من میگم تا با یک نفر حداقل یک سال مراوده حضوری نداشتید وارد ازدواج نشید. حالا نظر منه و این عددا هم خب بستگی به فرد داره. اینطوری که از خارج بیان ازدواج کنن ببرن واقعا من نمیدونم چطوری شناخت را حاصل میکنن. من ادم هایی میشناسم مثلا یه تابستون اومدن کل پروسه را دو ماهه جمع کردن ولی خودم برام قابل هضم نیست.
به سن و سال طرفم بستگی داره من شخصا دیدگاهم به همه چیز وقتی اومدم خارج عوض شده میترسم این اتفاق برای شمام بیفته و یهو بیاین اینجا ببینین ازدواجتون اون چیزی نبود که قبل اومدن فکر میکردین میخواین از زندگی.
ارسال: #۲۶۰۷
۲۴ دى ۱۳۹۷, ۰۳:۱۷ ق.ظ
(۲۴ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۰۲ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  و متاسفانه خبرایی هم میشنوم که بعد از رسیدن پاشون به خارج درخواست طلاق میدن. و پول و دارایی پسر رو طبق قانون اونور به جیب میزنن..
عمراً پشگلم دستشون نمیدن مگه شهر هرته

(۲۴ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۰۲ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  آقا در کل اگه من پسر بودم با همچی شرایطی نگاهم به دخترا بد بود[تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  biggrin.gif]
تا جایی که من دیدم الانشم همچین نگاه مثبتی نسبت به دخترا ندارید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۲۶۰۸
۲۴ دى ۱۳۹۷, ۱۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط negarin_.)
......
ارسال: #۲۶۰۹
۲۴ دى ۱۳۹۷, ۰۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط codin.)
(۲۴ دى ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  ممنون خانم خلیل پرور جان و جناب کدین....

خانم خلیل پرور جان من حس میکنم به دیوار برخوردم که نه میتونم ازش بپرم نه میشه نادیده بگیرم...
مثلاً بحث شراب خوردن، استخر مختلط و...
من که باهاش راحت نیستم، خانواده ها هم تو ایران اکثرا اینطور نیستن، حالا باید چکار کرد؟ دیگه چون طرف اینطوره، استپ کرد؟یا با خودم میگم ممکنه منم برم، مشکلی نداشته باشم.. بعد میگم نه امکان نداره که توی این سن همچین تحولی آدم داشته باشه ، بالفرض هم داشته باشم دیگه خیلی تغییر کردم و اصلا آدم قبلی نیستم... یا اینکه اون باید بگه من کنارش میگذارم...
در مورد باور گفتار نیک، پندار نیک و... من میگم این خوبه که افراد اینطور پایبندن (چیزی که تو ایران میبینی همه تظاهر میکنن)ولی ترسم از اینه که حالا وقتی توی زندگی وارد جزییات میشی ، شاید دلت بخواد اگر تو نماز میخونی ، طرت هم نماز بخونه، شاید آدم مسجدی نباشی اما دلت بخواد واسه یه مراسمی مسجد بری ‌‌‌ اما اون همراهیت نکنه یا در بدترین حالت مسخرت هم بکنه.. اونوقت شاید همین تفاوت ها باعث بشه علاقه کم کم از بین بره...
جناب کدین، این تغییراتی که می‌فرمایید مثلاً من در مورد خودم ، فک میکنم شاید پوشش باشه اونم پوششی که نرمال باشه...میشه بگید چه تغییرات دیگه ای عادی هست؟
اون استخر مختلط را والا انصافا منطقی نیست. یعنی میگین ادم استخر نره یا ورزش نکنه؟ :| فقط هم استخر نیست خب باشگاه هم پوشش ها طوریه خیلی فرقی با استخر نداره از نظر محرک بودن. حالا اون شراب به فردش بر میگرده ولی این که ادم خودشو از امکانات محروم کنه که منطقی نیست حتی اگر به قول شما حد وسط باشه نه اینور نه اونور.
منظور من نگاه به کلیت ازدواج و توقعات از طرف مقابل هست. اینور ادم ها خیلی مستقل از هم هستند حتی اگر زن و شوهر باشن. دیدگاهی که بیشتر ما در ایران نسبت به ازدواج داریم خیلی متفاوته. من شخصا دیدگاه اینوری را بیشتر میپسندم در حالی که وقتی ایران بودم همچین استایلی به ذهنمم نمیرسید و بیشتر فرهنگ ایرانی ازدواج زن و شوهر که تا حد زیادی فردیت خود را از دست میدن توی ذهنم بود.
اینجا نرمالش اینه که زن و شوهر با هم کار میکنن با هم غذا درست میکنن هرکی لباسشو خودش میشوره. هرکی خودش خودشو تر و خشک میکنه. هرکی تفریح خودشو داره. هرکی اهداف خودشو داره. نه این که حالا همه اینطوری باشن بلکه فرهنگ غالب غربی اینه. ممکنه ادم وقتی میاد اینجا ترجیه بده همسرش هم اینطوری باشه در صورتی با فردی ازدواج کرد که ذهنیت سنتی ایرانی را داره و این میتونه مشکل ساز بشه مثلا. یعنی نه این که اون طرف سنتی قضیه لزوما شما باشید ها. ممکنه اون اقا هنوز تفکرات ایرانی خودشو حفظ کرده باشه ولی وقتی شما میرید و فرهنگ اونورو میبینید دیگه نقش های جنسیتی ایرانی را نتونید بپذیرید.
در کل وقتی ادم میاد یک کشور و فرهنگ جدید کلی تجربه جدید میکنه و ممکنه بر روش تاثیر بزاره از همه لحاظ چه اهداف زندگی چه چیزایی که توی یک پارتنر ایده ال میخواد.
خلاصه خوب فکراتو بکنید. اینجا اگر فردا ببینید همسرتون شراب مثلا میخوره و برید پیش مشاور، اون مشاور حرفتونو درک نمیکنه. ازتون میپرسه توی خونه مست میکنه و مزاحمتون میشه؟ میگید نه. میگه خب پس زندگی شخصیه و احترام بزارید به تصمیم هاش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_ , Amir V
ارسال: #۲۶۱۰
۲۴ دى ۱۳۹۷, ۰۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط negarin_.)
......

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۴۹,۹۰۴ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۴۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۲۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۴۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۵۱ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۷۴ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۲۸ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close