زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ضعف در درس ریاضی!!! چکار کنم؟

ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ب.ظ
Sad ضعف در درس ریاضی!!! چکار کنم؟
سلام
من به شدت در درس ریاضی احساس ضعف می کنم. طوری که درس های ساختمان داده و طراحی الگوریتم رو خیلی راحت متوجه میشم اما در حل و درک معادلات محاسبه زمان الگوریتمها کلاً هنگ می کنم و چیزی متوجه نمیشم. احساس میکنم که این موضوع برای یه کارشناس ارشد نرم افزار خیلی بده و میخوام یک بار برای همیشه این مشکلم رو برطرف کنم.
راه حلتون چیه؟؟
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , tohidi4503
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط MShariati.)
RE: ضعف در درس ریاضی!!! چکار کنم؟
سلام
منم همین مشکل رو دارم. ممنون از طرح موضوع تون. شاید واقعاً بشه یک راه‌حل همیشگی براش پیدا کرد.

در مورد من بدتر از نفهمیدن، اینه که مغزم کلید می‌کنه روی اون مطلب و بعضاً ساعت‌ها وقتم به بررسی روش‌های پت و متی روی اون مسئله ریاضی سپری میشه، حال این‌که اون‌هایی که استعداد ریاضی خوبی دارن، اصلاً از اول مسئله براشون بدیهیه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elham joon
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۷ ب.ظ
به نظرم ضعف در ریاضیات نیست. من هم خودم همین مشکل رو دارم و تا جایی که در مورد خودم میدونم اینه که علاقه ای نیست به مسئله، تا صورت سوالی میبینیم که عدد و فرمولی توش هست ناخودآگاه مغز گیر میکنه و جلو نمیره ، فکر میکنم مشکل در روش برخورد ما با ریاضیات در طول تحصیلمون بوده. راه حلش هم اینه که خودمون رو غرق در حل کردن مسائل حتی شده از پایه ( دبیرستان) کنیم و بیایم جلو که اصلا برای این مدت زمانی چند ماهه تا کنکور نمیشه واقعا Undecided

بچه‌های محک کودکان مبتلا به سرطان هستند. می‌تونی توی هزینه‌های زیاد درمانشون کمکشون کنی حتی شده با هزار تومن!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , elham joon
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۱۸ ب.ظ
شما ها نمیتونین ریاضی رو از پایه یاد بگیرن چون اراده و حوصله زیادی میخاد.بنظر من هر جایی از ریاضی گیر کردی مثلا لگاریتم برین بحث اونو از دروس کارشناسی مطالعه کنین تا دیدتون باز بشه.اونوقت احساس بهتری دارین.
۳
۱
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۶ ب.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۷ ب.ظ)sharifIT نوشته شده توسط:  فکر میکنم مشکل در روش برخورد ما با ریاضیات در طول تحصیلمون بوده. راه حلش هم اینه که خودمون رو غرق در حل کردن مسائل حتی شده از پایه ( دبیرستان) کنیم

بحث پایه درست - من خودم از ترم دوم دانشگاه تازه کم‌کم فهمیدم زبون ریاضی چیه و از اون موقع بهش علاقمند شدم (قبلش نمی دونم معلما چطوری نمره‌مو رد می‌کردن!)، طوری که الآن حتی اگه در یک متنی حرفی از ریاضیات نرفته باشه ولی در پسش مباحث ریاضی ببینم، جذبش می‌شم و به حاشیه کشیده می‌شم! - ولی بنظرم حداکثر یه چیزی حدود ۵۰ درصد مشکلاتم مربوط به پایه می‌شه.

احساس می‌کنم اون استعداد و نبوغ کافی رو برای درگیر شدن با ریاضیات ندارم؛ که اگر این واقعاً درست باشه، شاید راه‌حل این باشه که تا آخر عمرم تا جایی که می‌شه از بین مباحث ریاضیاتی لایی بکشم و درگیرش نشم.

ولی شایدم به قول شما مشکل در روش برخوردم با ریاضیاته؛ از این نظر که من باید ریاضی رو متفاوت از روش دیگران بفهمم و یا نه، روش کنونی منه که متفاوته و باید سعی کنم به روش استاندارد برگردم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharifIT
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ب.ظ، توسط sharifIT.)
(۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۶ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  ولی شایدم به قول شما مشکل در روش برخوردم با ریاضیاته؛ از این نظر که من باید ریاضی رو متفاوت از روش دیگران بفهمم و یا نه، روش کنونی منه که متفاوته و باید سعی کنم به روش استاندارد برگردم.

مطمئنا استعدادش رو دارید اما به خاطر روش تدریس یا برخورد در طول زمان تحصیل به طور ناخوداگاه از این مباحث احساس تنفر داریم . من این رو زمانی فهمیدم که مجبور بودم برای گرفتن مدرک لیسانسم برای اولین بار یکی از دروس شبه ریاضی ( آمار و احتمالات) رو در طول عمرم در طول ترم بخونم نه شب امتحان تا بتونم مدرک لیسانسم رو بگیرم. وقتی میخواستم بخونم میگفتم نمیتونم، نمیفهمم و ... . یک حسی خیلی بد داشتم اما مجبور بودم به خاطر همون مدرک ،جالب اینجا بود که وقتی نمره امتحان اومد ۱۸ شده بودم برخلاف دروس ریاضیاتی دیگه که در حد ۱۰ بود. وقتی به خاطرات دوران مدرسه رجوع کردم متوجه شدم به خاطر رفتار معلم ریاضی که (من مسئله ها رو درست حل میکردم اما از یک راه متفاوت) و عکس العمل بد ایشون روز به روز از ریاضیات فاصله گرفتم و الان شده یک غول برای ما. برای همین میگم اکثریت ما استعداد رو داریم اما باید در زمان مناسب بهش غلبه کنیم چون در مسئله هایی که بسیار سخت هستند اما رنگ و بوی ریاضیاتی ندارن به راحتی از پس اونها بر میایم اما مشکل جایی هست که عدد یا فرمولی ببینیم و این فوبیای ترس ار ریاضی میاد جلو و دیگه نمیتونیم جلو بریم Sad
به نظرم برای حل مقطعی پیشنهاد دوستمون ( arostami) خوب هست و بعد هم برای حل مشکل اساسی سری کتابهایی که آقای bashirxm پیشنهاد کردن.

بچه‌های محک کودکان مبتلا به سرطان هستند. می‌تونی توی هزینه‌های زیاد درمانشون کمکشون کنی حتی شده با هزار تومن!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۶:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط دختر مهربان.)
سلام دوستان گرامی
سایت که لینکشو میزارم>>>>>>

یکی از دبیران خوب کشور ریاضیات رو شیوا و بلیغ و روان تو کلیپ های کوتاه. تدریس میکنه
حتی جزوات دستی اساتید امیرکبیر رو هم میتونید توش پیدا کنید
..تنها خرجش صرف حجم دانلود شما برای گرفتن کلیپ هاست
یادم رفت بگم از منوهای سمت راست سایت اول عضو شید بهتر به مطالب دسترسی خواهید داشت
اگه میخواین از پایه حل کنید تنها راه حلی که به ذهنم رسید همینه
امیدوارم موفق باشید
من که خودم قدم به قدم باهاش پیش میرم

یا حق

ضمنا کلیپ ها انقدر کوتاه و شیرین بیان میشه که مطمئنم اوقات فراغتتون پای سیستم میتونید روزی سه چهارتاشو نگاه کنیدHeartHeartHeart

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharifIT , miss msv66 , K@online , hiva60
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۸:۰۸ ب.ظ
مشکل ضعف شما نیست
اکثرن دخترها ذهنشون منطقه ریاضی نداره به جاش عاطفی ترن و ظریف نگر
تا حالا شاید دقت نکردین برنامه نویس و تحلیلگر سیستم اکثرن اقا هستن
دختر کم داریم که ریاضیاتش خوب باشه اونم حفظ میکنن تحلیلشون ضعیفه
نگران نباشین طبیعیه واسه خانوما
واسه اقایون هم با تمرین و تکرار میتونن تو ریاضیات به مهارت برسن
۱
۱۴
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط sharifIT.)
(۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۸ ب.ظ)rtvrtv نوشته شده توسط:  مشکل ضعف شما نیست

خیلی حرفتون منطقی بود !!!!! اگه دست شما و تحلیل شما بود خانم میرزاخانی الان باید ادبیات میخوندن !!!!
ذهنیت و منطق ربطی به جنسیت نداره، هرکاری در اون تمرین و تکرار زیاد باشه ملکه ذهن میشه. وقتی به خاطر توهم و ترس کتاب رو کنار میذاریم و شب امتحان فقط میخونیمش اونم از اجبار نتیجه ای بهتر از این نمیده Exclamation

۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , raha_ce , nlp@2015
ارسال: #۱۰
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۱۰:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط codin.)
(۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۸ ب.ظ)rtvrtv نوشته شده توسط:  مشکل ضعف شما نیست
میانگین هوش خانم ها از آقایون در طی صد سال اخیر حدود ۵ نمره پایین تر بوده است البته در آخرین مقایسه نتیجه جالبی که گرفته شده اینه که خانم ها جلو زدن و میانگین خانم ها ۰/۵ نمره از آقایون بالا تر رفته.اما به صورت کلی در حال حاضر میتونیم برابر فرض کنیمشون.
اگر بهره هوشی جامعه را به صورت یک منحنی نرمال فرض کنیم عرض نمودار (انحراف معیار)مربوط به آقایون بیشتر از خانم هاست یعنی تعداد نوابغ مرد ( و همچنین افراد با بهره هوشی بسیار پایین مرد) از خانم ها بیشتر هست.
نتیجه کلی صحبت هام اینه که حرف شما در حالت کلی صحیح نیست یعنی نتیجه بحث بالا اینه که در بین افراد با هوش معمولی که ماها باشیم خانم ها تعداد بیشتری از آقایون رو تشکیل میدن ( به استناد همون بحث انحراف معیار بیشتر در آقایون)
۲
۳
ارسال: #۱۱
۱۷ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط miss msv66.)
من با ریاضی مشکل خاصی ندارم منتها با سیگما ها خیلی مشکل پیدا کرم تو مرتبه زمانی ها مخصوصا سوالای کتاب دکتر قدسی

لطفا بیاین بحث رو به حاشیه نکشونیم راهکار ارایه بدین تا این مشکل مهم حل بشه مرسی

heeeeeeeeeeeey YOLO... Wink
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۸ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۱۱ ق.ظ
از نظر بنده که مشکلاتم زیاد بوده ، مطالعه مباحثی که توش مشکل داریم بهترین راه حله . شاید بگید که فقط با مطالعه کردن نمیشه !!!! ولی من میگم اگر فقط و فقط ۱۰ تمرین بدن جواب از هر مبحث رو خوتون حل کنید حتما به نتیجه میرسین . الان هم که ماشالله از دود چراغ خبری نیست . از شیر مرغ تا جون ادم میزاد رو میشه توش پیدا کرد .
از درسهای دانشگاههایی مثل تهران و شریف تا دانشگاههای مطرح امریکا . پس جای بحث نمیمونه دیگه...
فقط و فقط تـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلاش کنید . منابع فراوان هست
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharifIT , miss msv66 , MShariati
ارسال: #۱۳
۱۸ مهر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۳ ق.ظ
(۱۸ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ ق.ظ)mazyar123 نوشته شده توسط:  از نظر بنده که مشکلاتم زیاد بوده ، مطالعه مباحثی که توش مشکل داریم بهترین راه حله . شاید بگید که فقط با مطالعه کردن نمیشه !!!! ولی من میگم اگر فقط و فقط ۱۰ تمرین بدن جواب از هر مبحث رو خوتون حل کنید حتما به نتیجه میرسین . الان هم که ماشالله از دود چراغ خبری نیست . از شیر مرغ تا جون ادم میزاد رو میشه توش پیدا کرد .
از درسهای دانشگاههایی مثل تهران و شریف تا دانشگاههای مطرح امریکا . پس جای بحث نمیمونه دیگه...
فقط و فقط تـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلاش کنید . منابع فراوان هست
موفق باشید

منم با پیشنهاد این دوستمون موافقم
فقط و فقط تمرین
من کسیو میشناسم ک یادمه همیشه نمره های ریاضیش بد بود سال سوم دبیرستان مدرسشو عوض کرد رفت یه مدرسه شاهد ک خیلی سخت می گرفتن تعریف که می کرد می گفت وقتی رفتم سر کلاس من هیچی متوجه نمی شدم تصمیم گرفتم بخونم و بهترین بشم تو کلاس اونقدر تمرین کردو خوند ک آخرش هم همون شد ک میخاست
الان من همین شخصو ک می بینم ریاضی رو میخونه و سوالات رو ذهنی حل می کنه Big Grin

پس فقط تمرین و خوندن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss msv66
ارسال: #۱۴
۱۸ مهر ۱۳۹۳, ۰۶:۲۶ ب.ظ
سلام.

به نظرم باید زیاد تمرین کنید.
کم کم مغزتون اونطوری فکر کردن و تحلیل کردن رو یاد میگیره.

متاسفانه از بچگی تو مغز ماها خوندن که "ریاضی سخته"، "حالم از ریاضی بد میشه" و ...

There is no there there.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharifIT
ارسال: #۱۵
۱۸ مهر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۵ ب.ظ
Confused فک میکردم این فقط مشکل منه!!!!!
نمیشه یه نفر یه حرکتی بزنه مباحث مربوط به سیگما و لگاریتم و سری ها و حل معادلات درجه ۲و۳ به ساده ترین روش و یکی دوتا چیز دیگه که تو ساختمان داده لازمه رو یه جوری بهمون بفهمونهRolleyes مثلا یه فایل pdfخلاصه و....
چون مسلما همه مباحث ریاضی (مثل توابع مختلط و فوریه و... و....) به کار هممون نمیاد که آخه!! راست نمیگم؟؟؟
پیشاپیش سپاسHeart
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۷۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۷۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۵۸ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۹۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۲۱۱ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۴۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۸۲۵ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۵۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  کتاب ریاضی ۲ marvelous ۱ ۲,۱۰۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۶۶۰ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close